Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

greyhound
je imunní vůči všem efektům!
jen pro upřesnění, Glorfindel léčí jakemukoliv charakteru ve hře. Ne jen hrdinům.

21.7.2013 12:56:46

morpheus
Díky, já to tušil, jen jsem si nebyl jistý, ale ono to prostě odpovídá tomu, že na začátku je Beorn hodně silný, ale je prostě blbý, že nejde léčit ani žádnou kartou "vylepšit".

A k léčení: koukal jsem na to a je to špatně přeloženo do češtiny. Na anglické kartě je že léčí any character, tedy postavu, na české je ale že vyléčí jedno poškození hrdiny. Mám český core set, proto ta neznalost, takže podruhé díky, zatím jsem hrál Glorfindela tak, že léčil jen hrdiny a občas mě to stálo "život" dobrého spojence, kterého jsem nedokázal vyléčit :-)

21.7.2013 12:59:49 | Upraveno autorem (porovnej)

had

casovani dle faq
Kouknete se prosim na casovani ve faq cl. 1.36 a 1.37. Jak resit pokud mi do staging prijde lokace napr. Sawers, ktera ma Underworld1 a when revealed efekt. Ja na ni navazi Thrors key, ktery ma response, ze na lokaci pridane do staging vymazava text krome traitu. Jak to pujde spravne po sobe? Ja myslim, ze underworld je pasivni, when r. je forced, takze se zaktivuji a a z pak prijde response, takze pouziti T. key je k nicemu.

21.7.2013 20:20:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Hobbit - On the Doorstep - Flies and spinders
Situace:

Aktivní lokací je Forest stream s textem:

While Forest Stream is the active location, poisoned character cannot quest.

Přichází quest fáze a já dám questit charaktery. Z balíku je odhalena karta Lazy Lob s textem:

When revealed: Each character committed to the quest gets 1 poison.

Na charaktery zapojené do questení se nahodí jeden poison a stávají se tak poisoned

Počítá se jejich hodnota willpower do aktuálního questu s ohledem na podmínku aktivní lokace?

26.7.2013 12:37:34

tarnow
Já bych jejich vůli už nepočítal, ale jestli je to tak správně, si jistý nejsem.

26.7.2013 14:23:00

Deth
No já právě nevím ono na to jde koukat dvěma způsoby:

1 - když je něco poisoned tak tomu nebudu počítat willpower

2 - charaktery s poison nemůžu exhaustnout do questění, ale takhle jsem kleknul nepoison charaktery a jejich willpower můžu počítat, protože aktivní lokace zakazuje pouze exhaustnout charaktery s poison - což jsme neudělal, protože questili ještě bez poisonu.

No a teď babo raď :-)

26.7.2013 14:42:11

tarnow
Ja by som to nepocital. Vyhodnotenie questovania je az po stagingu (pocas ktoreho sa otravili a tak na nich plati efekt lokacie).

26.7.2013 15:24:55

Hobbit - On the Doorstep - Flies and spinders
Taky si nejsem jist řešením. Pokud by tam bylo že nemůže "commit to quest", pak je to jasný - je to obdoba Sacked! - viz FAQ 1.4.

Ale pokud tam je, že "cannot quest", tak se prostě poté, co je vyslán na úkol otráví a nic neprozkoumá, tzn. nepočítá se.

Přikláním se k variantě, že se nepočítá willpower.

26.7.2013 16:14:22

Hobbit - On the Doorstep - Bolg
Když v setupu odhalím goblina, uplatňuje se Bolgova schopnost a má tento Goblin Surge?

Myslím si, že ne, neboť setup ještě není první kolo - to začíná až poté, co si líznu karty a vezmu zdroje, ale jen pro jistotu se ptám.

Jinak text na Bolgovi je: The first Goblin revealed each round gains surge.

ps. Jinak Bitvu pěti armád jsem zatím nedal :(. Hraju to s Core setem a Hobit sagou. Vse ostatni jsme prosli, Smaka docela i pekne oloupili, ale tohle nas zatim pekne valcuje.

26.7.2013 16:17:59 | Upraveno autorem (porovnej)

HOnya
Surge, doomed a guarded sa vyhodnocuju aj pocas setupu.

26.7.2013 16:34:29

klaymen
to jo, ale ta funkce Bolga je normální text viz níže. Tzn. mám za to, že goblin, který je revealed v setupu není revealed v round - tzn. nepřidá si text surge.

26.7.2013 17:16:47

HOnya
Bolgova schopnost se neuplatní. Protože Round v LOTRovi je speciffikováno jako 7 fázy a setup mezi nimi není :-)

OT: hraješ to s core a Hobbitem jako solo nebo ve dvojici? Přiznám se, že zkoušet to solo s jen s uvedeným cardpoolem by byl fakt mazec, ale pokud se daří, tak všechna čest :-)

26.7.2013 19:17:19

had

nové faq
Je zajímavé, že Quick Strike lze použít na nepřítele s "immune to player card effect". Zejména s ohledem na to, jak jsme se zde před nedávnem domlouvali, které karty můžeme použít na Šmaka s Lake-townu a výběr jsme dost omezili.

27.7.2013 19:56:00 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Ale ten QS dava zmysel ze ide pouzit na takych co su immune to card effects. Ta karta sa ho totiz netyka priamo a proti utokom (alebo engagementu) imunny nie je.

27.7.2013 22:29:05

Pronásledování stínem/Pursued by shadow
Zdravím, chtěl bych si ověřit zda, když karta Pronásledování stínem přijde jako karta stínu (vyčerpaný spojenec se vrací do ruky) a jediný vyčerpaný spojenec, který se musí vrátit do ruky brání právě útok nestvůry, která má na sobě tuto kartu stínu zda se skutečně bere útok jako "bez obrany"? Děkuji předem.

28.7.2013 10:39:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Pronásledování stínem
Mě to přijde logické tak jak to popisuješ a hrávám to tak.

28.7.2013 11:18:01

Machi
ano, vtedy to je nebraneny utok

28.7.2013 13:04:53

tarnow
díky za potvrzení výkladu pravidel ohledně Bolga :)

OT: Hrajem to ve dvojici. Hrdinove: Thorin, Ori, Balin; Bard, Eleanor, Eaowyn - prosli jsme vse krom bitvy. Solo jsem hral jen jednou a postestilo se zdolat prvni quest, ale neobjevil jsem poklady. Vickrat jsem solo zatim nehral, ale ted premyslim, ze to zkusim.

28.7.2013 21:56:44

Útek z Dol Guldur - Setup
Riešia sa pri prideľovaní "strážcov" cieľom, počas setupu, efekty "pri odhalení", resp. kľúčové slová (Nápor, Zatracení)?
Vďaka!

30.7.2013 21:25:43

Sifonides
Mali by sa vyhodnocovat (teda ak to co si napisal su ceske ekvivalenty klucovych slov "doomed" a "surge").

30.7.2013 22:03:55

Sifonides
Podla mna sa neriešia, v setupe efekty pri odhalení, napor ani zatracení... je tam napisané pripoj a nie odhal...aspon ja to tak hrám.

31.7.2013 08:04:26

matko1986
Nemas pravdu.
Z FAQ:
(1.01) Encounter Keywords
Surge, Doomed, and Guarded keywords should be
resolved any time the card on which they occur is
revealed from the encounter deck, including during
setup.

(1.19) Card Effects during Setup
“When Revealed” effects are resolved if the cards are
revealed during setup. A player can trigger responses
during setup, following the normal game rules. Players
cannot take Actions during setup.

Navyse karty co pripajas sa musia okamzite vyhodnotit, ci uz su to nepriatelia, lokacie alebo treachery karty.

31.7.2013 09:17:46 | Upraveno autorem (porovnej)

utek z dol guldur - setup
ak je karta guarded /strazena/ odhalis nasledujucu kartu a pripojis ju k nej a hned vyriesis napor, zatraceni, efekt pri odhaleni. to plati aj pri setupe. anglicke pravidla... "The guarded keyword is a reminder on some objective cards to reveal and attach the next card of the encounter deck to the objective when it enters the staging area from the encounter deck, and place them both in the staging area."

to iste plati aj ked sa jedna o setup na zaciatku hry. napr. quest karta ti prikaze odhalit 1 kartu za hraca.

31.7.2013 09:22:00 | Upraveno autorem (porovnej)

RE
fiha, tak potom je to ešte ťažšie ako som si myslel, čiže response (reakce) sa zahrať môže, ale akcie nie...diky za info

31.7.2013 09:22:33

Hmm...
... ďakujem za info. Aj som si myslel, že to zložitejšie riešenie bude to správne. ...Včera dve hry po sebe v setupe zrada "Oči lesa". Odhodiť viac, ako polku kariet z ruky, ešte ani hra nezačala, to poteší... :-))

31.7.2013 14:09:33

Charitativní aukce

Válka o prsten: Páni Středozemě - dobročinná aukce
Válka o prsten: Páni Středozemě - dobročinná aukce
Akt. cena: 3300
Končí za: 20 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Next War: Korea
Next War: Korea
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas