Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

pbch
k tomu bodu 2: to pravidlo o 50 kartach nic neznamena. To su len pravidla na turnajove hranie (ktore vlastne v dobe vydania ani neexistovalo).

LotR nie je kompetetivna (sp?) hra, tak aj keby mas balicek len s 30 kartami, nikto nebude na Teba pozerat pomedzi prsty ako keby si mal lepru.

25.5.2013 11:31:46

klaymen
mas pravdu. zapamatal som si len cislo 50 z navodu. je to minimum pre turnaj. na druhej strane 30 kariet by som hral len ak by som nemal z kazdej karty 3 kopie. ja hram vzdy s 50 kartami.

26.5.2013 10:24:55

Ever vigilant, Common cause...
ahoj, chcem sa spytať či môžem tieto karty zahrať a môže z nich ziskať efekt spoluhrač (alebo aj obaja)

ever vigilant: môžem obnoviť spojenca spoluhračovy?
common cause: vyčerpam svojho hrdinu obnovým spoluhračovy hrdinu (môže napr. znova utočiť)
for gondor!: ziskame plus 1 silu obaja na tu fazu?
grim resolve: obnovým všetky postavy aj spoluhračovy?

atd atd...

hrali sme že môže.
-------------------------------
nejdem to mazať, aj keď už som si odpoved našiel v anglickom faQ :D necham to tu pre ostatných

Hero under your control (alive and not captured) to play this card. Readied Hero can be controlled by any player.
All characters (Heroes and Allies, belonging to all players) get +1 Attack until the end of the current phase only

takže plati to tak ako som to pisal a hral, super :) sry za spam

3.6.2013 15:13:44 | Upraveno autorem (porovnej)

matko1986
edit: níže uvedený text jsem psal zbytečně, nepřečetl jsem si tvou poslední větu, ale co... ;-)

Ever Vigilant - ano může spoluhráči
Common Cause - opět ano, vyčerpáš svého a obnovíš nějakého (jakéhokoliv) jiného
For Gondor - ano, oba získáte bonus
Grim Resolve - ano, všechny ve hře

Ještě doplním, že ne vždy tomu tak bude. Když budeš mít scénáře se separátními vykládacími oblastmi, pak tomu tak nebude. Ale obecně, když text neomezuje, potom efekt platí pro všechny hráče.


3.6.2013 17:33:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Refresh action (Peace and thought, quest Flight from Moria)
Nejedná se o dotaz, ale o věc, kterou jsem zjistil tenhle týden a řek jsem si, že to sem hodím pro ty, kteří se nachytali, podobně jako třeba já. Refresh fáze nemá na začátku nebo v průběhu okna na akci, jen po "ready" hrdinů a zvýšení threatu.

Karta peace and thought (Refresh Action: Exhaust 2 heroes to draw 5 cards.
tak nejde použít tak, jak jsem ji používal (chybně) dřív, totiž že exhaustnu dva hrdiny, který jsem v průběhu kola pošetřil, a pak je postavím v Refresh fázi, naopak hrdiny vyčerpám a přicházím tak o ně na celý další kolo. Drobnost, ale úplně mění sílu a použití týhle karty. Podobně to je třeba s vyčerpáním hrdiny nesoucího Abandoned tools v questu Flight from Moria.

Tak snad to někomu "pomůže" (hrát správně).

5.6.2013 13:27:42

libor
Tohle jsem tak nějak vždycky tušil. Ale pořád je ta karta použitelná. Bilbo je stejně k ničemu.

5.6.2013 14:14:31

Základ
Ahoj profíci, měl bych 2 dotazy:

1. Zahraju kartu Zákeřný útok (Akce: Vylož z ruky 1 kartu spojence. Na konci fáze, pokud je tento spojenec stále ve hře, si jej vezmi zpět do ruky). Vyložím Gandalfa. Můžu ihned využít schopnost Reakci u Gandalfa, tedy vzít si 3 karty, udělit 4 zranění nebo si snížit ohrožení?
2. Připojím doplněk Správce Gondoru pod jiného hrdinu než je Velení. Jaké zdroje mi Spráce Gondoru generuje? Velení nebo stejné zdroje jako hrdina, ke kterému je připojený?

Díky :-)

10.6.2013 14:25:55

Pokračování
A teď si zkouším postavit balík a nevím si rady s další věcí.

Jako hrdinu mám Eowyn (Akce: Odhoď 1 kartu z ruky, abys přidal Eowyn +1 síla vůle do konce této fáze. Tento efekt smí vyvolat každý hráč jednou za kolo.
K Eowyn mám připojený doplněk Ochránce Lórienu (Akce: Odhoď kartu z ruky, abys přidal hrdinovi s tímto doplnkěm +1 síla obrany nebo +1 síla vůle do konce této fáze).

Otázka tedy zní, abych využil akce na kartách Eowyn i Ochránce Lorienu, musím odhodit jednu nebo dvě karty?

10.6.2013 14:52:39

fstibo
1. ano, můžeš použít schopnosti na spojencích co zahraješ.
2. pouze zdroje hrdiny ke kterému jsi dal správce.

10.6.2013 14:53:39

fstibo
1. ano, můžeš použít schopnosti na spojencích co zahraješ.
2. pouze zdroje hrdiny ke kterému jsi dal správce.

10.6.2013 14:53:41

fstibo
Kazdy efekt ma svoju vlastnu cenu, teda 1 karta za Eowyn a 1 za Protector of Lorien. Inak FYI PoL je erratovany ze ta akcia sa smie pouzit najviac 3x za kolo.

10.6.2013 16:16:19

Jsou poviné všechny Fáze?
Jsem úplný začátečník v teto hře mam ji první den. pravidla mam několikrát přečtené a shlédl jsem i videa.
Chápu správně že fáze nejsou povinné. Že každé kolo nemusím posílat hrdiny na výpravu když nechci?
A co setkáni? píše se tam že každý hráč si muže vybrat a střetnout s jedním nepřítelem ve vynašeči oblasti.
ty fáze které nechci zrovna dělat nebo nemůžu se přeskakuji?
Nebo se musí každé kolo uskutečnit všechny fáze?
děkuji za radu Ivo

2.7.2013 20:39:29

to Ivosek
Okrem prvej a siedmej (poslednej) fázy, ktoré sú viac než vhodné pre hrdinov :), nemusíš absolvovať každý fázu :). I keď väčšinou sa vynechávajú podľa okolností fázy 4., 5. a 6., lebo nie vždy chceš a más kam cestovať a ani nepriatelia nemusia byť v hre akurát :).

2.7.2013 20:51:59

fáze ukolu
Děkuji za rady. Takže pár her už mam dohraných a je to výborné. Ale ještě jsem se chtěl zeptat zda hraji správně: ve fázi úkolu nemusím poslat plnit žádného hrdinu ani postavu, ale přesto se musí odkrýt jedna karta z baličku z baličku setkáni? děkuji Ivo
A na okraj hraji solo dolguldur Gimli, Legolas, Glorifindel. je šance to projit solo? nebo si mam pozvat někoho k sobe?

5.7.2013 20:39:23

Ivosek
I když nepošleš nikoho, tak jednu kartu při hře sólo odkryješ.

5.7.2013 22:18:34

posledni drobné nejasnosti
díky moc ,myslel jsem si to jen jsem se chtěl ujistit.
Takže jsem si chtěl ještě ujasnit par drobnosti:
-pokud mám vícebarevný baliček mužů používat doplňky a události efekty. k postavám nebo hrdinům jiné barvy. Platil bych je hrdinou v te barvě ale připojil nebo použil s jinou barvou.
děkuji Ivo

6.7.2013 13:12:09

Ivosek
Ano, pokud není na kartě vybavení uvedeno něco jiné.

6.7.2013 13:16:05

Doplňky a spojenci
Prosím,mám hru první den a nemůžu nikde najít, nebo jsem si jí nevšiml, odpověď co se dělá s použitými doplňky nebo spojenci po skončení kola. Jen se obnoví a zůstanou u hrdiny,nebo se dají do odkládacího balíčku? Kolik těchto karet může hrdina mít u sebe? Omlouvám se za dotaz, který je asi ostatním hráčům jasný. Děkuji za odpověď.

13.7.2013 09:56:10

dracconius
Pokud není dáno textem jinak, potom se obnoví, tak jak píšeš. Samozřejmě zůstanou tam, kam byly přiloženy, pokud není dáno textem karty jinak.
Postavy, tedy spojenci nebo hrdinové mohou mít takových doplňků nespočet, pouze těch "omezených" mohou mít celkem 2.

13.7.2013 10:32:49

Deth
Velké díky za odpověď. Už mi je to jasné.

13.7.2013 11:39:15

Lesní pavouk (FOREST SPIDER)
Prosím o radu, sice už jsem to tu našel ale z toho jsem to bohužel nepochopil :) Jde mi o větu "Povinné: Poté, co se Lesní pavouk střetne s hráčem, získává do konce kola +1 k útoku". To je ale teda pokaždý co útočí ne? Potom má tedy neustále útok +3. Nebo se tato vlastnost spouští jen když ho zvolím ke střetnutí z oblasti odhalení? Předem děkuju za odpověď.

17.7.2013 17:28:18

sago
Nepriatel sa s Tebou stretne (engage) len raz. Pokym ho nejako nevytlacis do staging area (napriklad s pouzitim A Light in the Dark), tak je stale s Tebou stretnuty a ten bonus +1 sa mu rata len na prve kolo.

17.7.2013 17:37:12

Lesní pavouk
Ahoj, střetnout se v této hře znaméná přesunout nepřítele z oblasti odhalení k hráči. Taky jsem s tím míval problémy.

17.7.2013 17:38:14

Lesní pavouk
Díky moc, takže to platí jen při prvním střetnutí, pokud ho neporazim tak další kolo už to neplatí a má útok jen +2.

17.7.2013 19:05:31

Medděd (Beorn)
Ahoj, mám dotaz k postavě Medděda (Beorna) ve variantě hrdina z rozšíření Hobbit - over hill and under hill. Na kartě se píší tři popisy - že ho nevyčerpá obrana, že nemůže dostat žádný doplněk, to je obojí jasné. Pak je tam, že je imunní vůči efektům hráčských karet, to chápu také, nemohu mu kartami navýšit útok či obranu,léčit ho, atd. Platí toto pravidlo ale jen pro hráčské karty z balíčku nebo i pro schopnosti hrdinů? Hrál jsem kombinaci hrdinů, v níž byl Beorn a Glorfindel, jež za jeden žeton zdroje může vyléčit jedno zranění jinému hrdinovi či sobě. Může léčit Beorna nebo platí, že je to efekt hráčské karty, proti kterému je Beorn imunní? Díky za odpověď.

21.7.2013 09:06:29

Charitativní aukce

Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Akt. cena: 3200
Končí za: 20 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Agricola: Balíček X
Agricola: Balíček X
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas