Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Malý dotaz - AP Long dark
Ahoj, dnes jsem prvně využil karty z rozšíření Long dark a mám dotaz. U spojence Erebor battle mastera je uvedeno, že tenhle šikovný trpajzlík dostává bonus +1 k útoku za každou trpasličí postavu pod mojí kontrolou. Počítá se pro tento bonus i on samotný? Nebo jen ostatní hrdinové a spojenci? V popisu je each dwarf character, ale není tam slůvko other, takže já získal dojem, že se počítá i on sám. Díky za odpověď

omlouvám se, ale jsem nějak přetažený, teď jsem si teprve všiml, že tam je other, takže to platí samozřejmě že má bonus za ostatní trpaslíky, tak se omlouvám za zbytečný dotaz.

2.8.2013 00:15:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Greyhound
... ovšem, kdyby tam to slovíčko nebylo, skutečně by bonus platil i pro něho samého.

2.8.2013 06:42:45

Hobbit – Flies and spiders – karta Crazy Cob – when revealed efekt
Situace:

Do stagingu je odhalena karta Crazy Cob – má text:

Venom
When Revealed: This enemy attacks the charakter with the most poison attached.

Dotaz:

Zaútočí i pokud mám charaktery bez jakéhokoliv jedu?

3.8.2013 13:38:10

tarnow
ne, protože žádný nemá žetony jedu. Není splněna podmínka.

3.8.2013 23:29:52

Elrohir a Elladan
Ahoj, mám ujišťovací dotaz k postavám hrdinů Elrohir a Elladan. U Elrohira se píše, že pokud je ohlášen jako obránce ve fázi boj, tak mohu zaplatit jeden zdroj a znovu ho aktivovat a tedy použít jako obránce proti dalšímu nepříteli nebo zaútočit. U Elladana je obdobný text, pokud je ohlášen jako útočník, mohu zaplatit zdroj z jeho zásoby a znovu ho připravit. Má tato schopnost nějaké omezení? Na kartě nic takového není, znamená to, že limit využití je dán množstvím zdrojů hrdiny? Tj., že můžu např. s Elrohirem postupně ubránit útok 4 skřetů a Elladanem je všechny umlátit, budu-li u každého mít 3 zdroje? Díky za odpověď

3.8.2013 23:39:15

pravidla
Greyhound: je to obmedzene len zdrojmi ktore maju.

morpheus: podla FAQ jeho ciel urcuje prvy hrac, lebo vsetci maju rovnako vela jedu (teda 0).

4.8.2013 08:21:43

klaymen
Díky za odpověď, já to tak rovněž chápal, jen mi to připadalo dost silné, hrál jsem to s tím, že na Elrohirovi jsem měl navíc vyloženého Správce Gondoru, takže zdrojů měl celou hru kupu, kombinace Elrohir a Elladan se díky jejich schopnostem v boji hraje docela dobře :-)

4.8.2013 10:09:39

Greyhound
Silne? Pri konci questu mozno. Na zaciatku je kazdy zdroj co pouzijes na Elladana/Elrohira zdroj ktory si mohol pouzit na nieco co mohlo byt uzitocnejsie. Inak pokial mas The Steward's Fear, tak Elrohir + Steward of Gondor + Gondorian Shield = vela zdrojov + Elrohir s obranou 5.

4.8.2013 11:46:14

Hobbit – Flies and spider – karta The Spider´s Glade
Text karty:

Imune to player card effects.

Travel: Exhaus Bilbo Baggins to travel here.

Forced: At the start of each quest phase, search the encounter deck for 1 spider enemy and add it to the staging area. Shuffle the encounter deck.

Dotazy:

1 – Spider enemy na začátku quest phase si můžu vybrat z encounter decku dle své volby?

2 – Pokud je dostagingu add spider enemy s when revealed efektem, spouští se tento when revealed efekt když karta nebyla revealed ale add … ?

4.8.2013 14:54:37

had

to tarnow
1. vyberes si
2. Efekt se neuplatni - cl. 1.22 faq

4.8.2013 15:07:55

Klaymen
Já vím, na rozjezdu to tak nepůsobí, ale zkusil jsem je použít na prostřední quest z Khazad dúmu, abych pořád nehrál jen trpasličí decky. Hned zpočátku mi došel Správce Gondoru, červené hrdiny jsem hrál dva (Elladan + Thalin, který dává zranění nepřátelům při odhalení v encouter fázi), takže zdrojů bylo celkem dost a když se začali v stagging aree množit skřeti s útoky a obranou kolem 2, tak tihle dva byli super, Elladan + Rivendel Blade, Elrohir jako obránce s brnením z Citadely (+4 životy) a v jednom kole jsem s nimi pomlátil asi 4 skřety naráz, zatímco ostatní mohli předtím v klidu questovat :-) Je jasné, že ne vždy tyhle dva člověk využije, ne vždy je dost zdrojů, ale v tomhle questu, který je celý o samém boji se skřety (většinou shadow efektů je, že přidám do stagging arei nového skřeta), fungovali super :)

4.8.2013 17:32:53

Dotaz k Hobbitovi
Mám ještě drobný dotaz k pravidlům - v Hobbit over hill and under hill jsou karty Sting, Glamdring a Orcrist. Použijí se pouze v tomto rozšíření nebo je hrajete i běžně jako hráčské karty v balíku? Jsou hodně silné, byt je každá jen v jednom kusu...

4.8.2013 17:38:18 | Upraveno autorem (porovnej)

had

poklady
Hraji se pouze v questech z Hobita, za podminky, ze se k nim v 1. questu vubec dostanes a pak musis hrat dalsi questy deck se stejnymi hrdiny.

5.8.2013 10:26:43

had
Dík, já to tak chápal, jen jsem se chtěl ujistit :-)

5.8.2013 11:52:17

Hobbit – Flies and spider – karta The Spider´s Glade
tahle karta je Imune to player card effects.

Jak mám řešit tyhle situace:

1 - Legolas zničil enemy a aktivní lokace je The spider´s glade a podmínka na quest kartě je že se žádné progress tokeny na quest kartu neumisťují pokud je The spider´s glade ve hře. Progress tokeny se tak nebudou umisťovat?

2 - Můžu na Spider´s Glade umístit Ancient Mathon jako attachment a získat po jejím prozokumání tři karty?

8.8.2013 22:21:34

tarnow
FAQ:

Q: If there is an active location with the text "Immune to player card effects" when Legolas participates in an attack that destroys an enemy, do I place 2 progress on the active location or the quest?
A: No. When Legolas' ability would put progress on the current quest, if there is an active location, it puts progress on that location instead. If that location is immune to player card effects, it ignores Legolas' ability. Therefore, no progress would be placed on the active location or the current quest.

Q: Can I play an attachment on an enemy or location that is immune to player card effects.
A: No. Playing an attachment on a card is a form of targeting, and cards with "immune to player card effects" cannot be targeted by player cards.
(tato vec pribudla v najnovsiom FAQ)

9.8.2013 07:54:10

had

počet trpaslíků
Dnes jsem sledoval video hry s trpasličím deckem a hráč zahrál z ruky celkem 5. trpaslíka Gloina a spustil jeho efekt a pak následně 6. Bifura.
Do teď jsem si myslel, že musíš mít na stole 5 trpaslíků a až pak můžeš spustit u vyloženého 6. jeho efekt. Ve videu je ale komentář Caleba: Bifur and Gloin both count towards the number of Dwarf characters you control when triggering their response abilities because they have to enter play before they can trigger.
Jak je to přesně myšleno?
1. př. mám 4 trpaslíky na stole, zahraji 5. a pak až spouštím jeho schopnost, tzn. počítá se pět vč. toho co jsem vyložil - takhle to hráli
Dle toho, co řekl Caleb by šlo také? - . př. mám 3 trpaslíky na stole, vyložím 4., pak 5. a pak spouštím u 4. schopnost a u 5. také? Asi ne, když se response spouští potom co zahraješ trpaslíka z ruky. Jak přesně chápete jeho komentář?

9.8.2013 20:01:10 | Upraveno autorem (porovnej)

trpaslici
Piaty sa rata do podmienky, lebo najprv ho musis vylozit a az potom sa spusta jeho response, pretoze musi karta byt v hre aby si mohol zahrat ten efekt. A kedze sa takto dostane piaty trpaslik do hry, podmienka sa splni a mozes pouzit response.

Co sa tyka toho response predchadzajucich trpaslikov, tak sa pozri na to ako je to napisane. Ak je tam napisane when *meno trpaslika* enters play *A ZAROVEN* if you control 5 or more dwarf characters, then... tak je jasne ze to mozes vyuzit len ked ho zahras z ruky. Napriklad taky Thorin (a myslim ze aj Ori, ten co dava extra kartu na zaciatku kola ked mas 5+ trpaslikov) ma pasivnu vlastnost, ta zacne fungovat ked mas 5 trpaslikov.

9.8.2013 20:42:47

dotaz na akce
Jsem začátečník, mám českou verzi, hledal jsem tady odpověď, ale nenašel....takže:
1.Když vynesu kartu spojence např. Faramir-mohu ho použít jen když přidám k němu hrdinu? Potom ho otočím/vyčerpám/ a v dalším kole zase obnovím? Znamená to, že text Akce, který je na kartě platí pro každé kolo, nebo, tím že akci z karty Faramir udělám tak kartu odhodím na odkládací balíček?
2.Stejný problém u doplňku: např. Správce Gondoru. Připojím ho k hrdinovi, tím získá vlastnost Gondor. Akce na kartě:vyčerpej Správce Gondoru a přidej 2 zdroje....to znamená, že každé kolo, když použiju hrdinu s tímto doplňkem, získá 2 zdroje navíc???
Protože hraju poprvé, budu mít asi víc takových dotazů, tak se předem omlouvám:-)

14.8.2013 11:37:33

hracik
1) nechapem co myslis tym "pridat k nemu hrdinu", ale na to aby si pouzil jeho akciu ho musis vycerpat. Keby si ho musel odhodit tak by to tam bolo napisane.
2) Spravca Gondoru - vycerpas ten doplnok, nie hrdinu. Ano, znamena to 2 zdroje za kolo navyse, ale s hrdinom nemusis nic robit aby to fungovalo.

14.8.2013 12:00:25

klaymen
Díky...myslel jsem to tak, že na útok i úkol musím poslat hrdinu a k němu můžu přidat spojence, ne spojence samotného. Takže když Faramira použiju ve fázi úkolu, vezmu hrdinu/y/, k nim připočítám Faramira a ještě každému z nich připočtu +1vůle?

14.8.2013 12:19:21

ještě něco...
akže o spojence nelze přijít jinak,než že ho zničí nějaká jiná karta? Pochopil jsem, že zranění se musí dávat jen na hrdiny...?

14.8.2013 12:20:33

zranenia
zranenia dávaš na tú postavu, ktorou blokuješ útok - teda ak útok blokuješ kartou spojenca, tak tomuto spojencovi pridelíš aj zranenie...
ak sa však rozhodneš útok neblokovať, vtedy musíš všetky zranenia priradiť jednému z hrdinov - na toto nemôžeš použiť kartu spojenca...

EDIT: teda o spojenca môžeš prísť: 1. ak to prikáže nejaká karta; 2. ak mu dôjdu životy - v oboch prípadoch odhodíš spojenca na hráčov odhadzovací balíček; 3. ešte existujú špeciálne karty, ktorých tip ti povie, že ho musíš po splnení určitých podmienok vyradiť z hry alebo vrátiť do ruky (toto platí aj v prípade niektorých kariet udalostí, ktoré ti dovolia vyložiť z ruky zadarmo kartu spojenca, ale na konci kola/fázy ich buď vyradíš z hry alebo si ich znovu vezmeš do ruky - to záleží podľa špecifického textu)

14.8.2013 12:30:00 | Upraveno autorem (porovnej)

ludomyl
dík

14.8.2013 12:35:12

hracik
Vyslat mozes hocijake postavy (postava je hrdina alebo spojenec) v pocte aky uznas za vhodne.

Navyse Faramirova vlastnost sa pouziva *namiesto* vyslania na ulohu. Aby si niekoho vyslal, tak ho totiz musis vycerpat a Faramira musis vycerpat ak chces pouzit jeho akciu (inak ta +1 vola neplati pre Faramira, len pre ostatne postavy). A kedze nemozes vycerpat uz vycerpanu postavu, tak mozes urobit len jedno alebo druhe. Samozrejme ked medzitym zahras nieco na obnovenie postavy, tak to pojde ale za normalnych okolnosti nie. Napriklad Grim Resolve funguje na Faramira (obnovi vsetky postavy) a je v zakladnej hre - len neviem ako sa vola v ceskej verzii. Je to ta udalost za 5 zdrojov z rovnakej sfery ako Faramir.

14.8.2013 12:55:47

Charitativní aukce

Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Akt. cena: 3200
Končí za: 22 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Virus!
Virus!
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas