Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Dúnhere
Zeptám se... hrdina Dúnhere, pokud útočí sám, může útočit na nepřátele v oblasti odhalení....otázka:takto útočí v jakékoliv fázi, třeba hned po odhalení nepřítele, aby se ten ani nezapočítaval do vyhodnocení plnění úkolu, pokud ho dokáže takoví útok zničit? Měl jsem ho v kombinaci s kartou Nečekaná odvaha a zdálo se mi to jako opravdu silné combo, tak se chci zeptat abych se to neučil špatně. Díky.

26.3.2013 09:55:05

had

dunhere
Standartne muze utocit pouze v combatove fazi, stejne jako ostatni hrdinove. Za pouziti urc. karet muzes utocit i mimo tuto fazi napr. za pouziti eventu Quick strike.

26.3.2013 10:19:35 | Upraveno autorem (porovnej)

JenomKuba
Protože to je jeho schopnost, ale není to akce, opravdu nemůže, jak už napsal had.

26.3.2013 12:11:15

Dunhere
Jasny, pochopil jsem, diky moc. Hral jsem to blbe. Hru mam nove, takze podobne otazky mozna budou nasledovat. Jeste jednou velke diky.

26.3.2013 12:43:29

Celebríanin kámen
Je li tato karta pripojena k Aragornovi, tak on ziska symbol zdroje, ted nevim urcite, duchovni sfery. Bere potom zdroj za obe sfery ci jen za jednu?

26.3.2013 14:53:57

JenomKuba:
Na začátku kola bere jen jeden zdroj, který lze ale použít pro obě sféry ;-)

26.3.2013 15:32:48

Stezka temnym hvozdem
Ukol 3B: hraci musi vyhledat a porazit Dite Ungolianty, aby zvitezili.
Vyhledat znamena spolecne s pavoukem, ktereho musim dat do oblasti odhaleni, v balicku setkani a nebo hrat dal, prochazet lokace, proste vse, do doby nez prijde sama do hry. Ale vzhledem k tomu, ze by mohla projit jako karta stinu, trvalo by to dlouho, je to asi ta prvni varianta, co?

28.3.2013 20:26:50

to JenomKuba
Ano, prvý variant je správny :), pričom ak hráš sám, tak stačí vybrať len Ungoliath Spawn.

28.3.2013 20:46:45

had

2 otázky
1. V pravidlech se říká, že postavy jednoho hráče se účastní úkolu najednou. U některých postav je response: potom co jde postava na quest - např. Aragorn, ale zejm. Longbeard Elder. Předpokládám, že trpaslíka tapnu na úkol, pak se podívám na vrchní kartu z encouteru a až pak tapám na úkol další postavy. Ne že tapnu všechny postavy a pak až řeším jejich responsy - to by pozbývalo logiky. Jaký je váš názor?
2. Mám na sebe navázaného nepřítele Wargs. Mám v ruce Feint a potřebuji Warga nutně zabít toto kolo. Časuji dobře? pozn. u standartního nepřítele bych dal Feint hned po přidělení shadow karty.
U Warga:
a.Přidělím mu shadow kartu.
b.Deklaruji obránce.
c. Splním efekt na shadow kartě /je-li/. Pokud není, tak by Warg zaútočil a utekl by do staging, takže až v tomto momentě na něho dávám Feint, čímž mu zabráním útočit.
d. Pak útočím já.

??????

3.4.2013 12:24:13 | Upraveno autorem (porovnej)

had
1. FAQ jasne rika, ze se nejdrive vsechny postavy jednoho hrace tapnou, az potom se resi response (v libovolnem poradi urcenem danym hracem).

2. Podle FAQ to vypada, ze to takto nejde. Je tam uvedeno, ze Feint se musi hrat pred vyresenim prvniho kroku v attack fazi (coz je asi vyber nepritele). Zrejme to je z toho duvodu, ze tim zabranujes vzniku utoku, ale ten uz se spustil.
Jinak si myslim, ze Combat Action lze hrat po kazdem kroku utoku. Nicmene ten tvuj uvedeny scenar by potom jeste nefungoval z druheho duvodu - jakmile otocis shadow kartu, tak do jejiho vyreseni nemuzes uz hrat akce, jenom response (ale to jsou veci, ktere nelze vycist z pravidel...)

3.4.2013 14:01:43

had

to Shaddy
Diky.
ad. 1 - nasel jsem to ve Faq, mas pravdu, ale na to jak ma ten trpaslik velkou svitilnu, tak takhle ti moc na cestu neposviti.
ad. 2 - mas zas pravdu, utok nastava tim, ze si vybiras utocnika /to uz je po prideleni shadow karty/. Ty Feint musis hrat pred zacatkem utoku, tzn. ze ji hrajes potom co pridelis vsem shadow, ale driv nez si vlastne vybiras konkretniho utocnika - potom, co si ho vyberes, Feint uz zahrat nemuzes.
Ja vychazel z toho, ze utok zacina az fazi 4, kdy budes pocitat damage,ale on zacina tim, ze vybiras utocnika.
Diky za pomoc.

3.4.2013 15:29:43 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Wargs
V pripade prideleni Feinta Wargovi pred tim nez ho zvolim za utocnika docilim toho, ze se jeho utok tedy vubec nespusti. Ciste akademicky - podivam se pouze na shadow kartu, kdyz je bez efektu, tak se warg do staging nevrati, protoze nezautocil - je splnena pouze polovina podminky response.

3.4.2013 15:50:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Wargs
Pokud neutoci, tak se Shadow karta vubec neotaci, ale jak pises, zustane a budes na nej moct utocit ty.

Zajimava je situace (bez pouziti Feint), pokud bys pouzil nejaky efekt, kterym mu shadow kartu zrusis (nebo napriklad v encounter decku uz nebyla karta). Potom se Warg vraci, protoze nema zadny shadow efekt. To me trochu prekvapilo.

Kdyz jsem si kvuli tvym dotazum otevrel pravidla, tak jsem byl az prekvapeny jak zoufale nejasne jsou tam tyto veci kolem casovani popsane.

3.4.2013 18:48:42

duben nefunguje
nějak nefunguji vlákna k dubnu.

omlouvám se, omylem jsem to dal sem misto do vlákna turnaj březen :-/

3.4.2013 21:36:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Útok Dunhere do oblasti odhalení
Jen bych si chtěl ověřit, že to hraju správně. Mám hrdinu Dunhere a na něm Nečekanou odvahu. V oblasti odhalení je nepřitel A a nepřítel B (ani jeden nepřejde do střetnutí a zůstanou v oblasti odhalení).

1) Dunherem zaútočím na nepřítele A. Přes Nečekanou odvahu Dunhera připravím a poté zaútočím na nepřítele B.

2) Dunherem zaútočím na nepřítele A. Přes Nečekanou odvahu Dunhera připravím a poté zaútočím na nepřítele A.

Otázka: Postup podle ad 1) je v pořádku. Postup podle 2) nejde - útočím na stejného nepřítele 2x, což nelze - je to takto správně?

5.4.2013 11:24:56

had

Dunhere
Je.

5.4.2013 11:32:34

Lokace
Do jedne lokace, chci li vstoupit, musim odhodit nahodne dve karty z ruky....co kdyz zadne karty nemam? Mohu vstoupit ci ne?

5.4.2013 22:11:57

lokace
Ne - odhození karet je podmínka cestování tudíž pokud nemůžeš odhodit karty tak nesplňuješ podmínku.

5.4.2013 22:21:14

Watcher in the water
Tenhle quest tady nemá svý vlákno, tak to hodím do pravidel...
Jeden z hrdinů má tu smůlu, že dostal Tentacle attachment - "attack and defense are reduced to 0". Týká se to vytištěných hodnot nebo i jakýchkoliv bonosů, který charakter obdrží. Když třeba nulový trpaslík dostane Khazad Khazad, má útok 3 nebo se mu okamžitě zredukuje zase na 0. Díky moc

11.4.2013 21:12:32

had

to libor
Jiz se to tu resilo - je to v zde v pravidlech str. 11. Jednomyslne jsme se shodli, ze utok stale zustava 0.

12.4.2013 07:47:13

to had
Díky moc
Ono na v současnosti 38 stránkové diskuzi se konkrétní věc špatně hledá :( Tohle vlákno jsem se už dávno naučil vnímat spíš jako chat než nějakej zdroj informací. Právě proto jsem i v prehistorii hledal vlákno daného questu a nevěděl jsem, jestli třeba nemám založit nové pro Watcher... tak jako ho maj třeba Carrock, Anduina a plno dalších starších questů. Tyhle vlákna jsou fajn, že se tam v cca 10 příspěvcích vyřeší specifické věci týkající se daného questu a člověk to tam potom vždycky celkem jednodušše najde. Bohužel tohle forum už je tak zahlcené a nepřehledné, že už se ho asi nepovede rozmotat. Každopádně dík za radu, radši jsem to včera taky hrál tímhle způsobem...

12.4.2013 08:21:58

ad libor - univerzálne pravidlo
Pre kooperatívky všeobecne platí, že pravdepodobne bude správna tá horšia možnosť pre hráča :).

12.4.2013 08:33:32

libor
keby kazdy svoju otazku a odpoved ktoru na nu dostane zapisal do google dokumentu (link je hore), hladanie by bolo jednoduchsie. :)

12.4.2013 10:42:47

karty doplnkov
takže po prvých troch hrách core setu zatiaľ iba jedna nejasnosť ohľadom niektorých kariet doplnkov. Môžem kartu doplnku (konkrétne ma to napadlo pri karte "Titul Gondoru" č.26) pripojenú k hrdinovi vyčerpať samostatne bez toho, aby som vyčerpal aj hrdinu? Alebo musím vždy spolu s doplnkom vyčerpať aj kartu hrdiny?

17.4.2013 13:04:33

grogodil
hrdinu nevyčerpáváš, pouze staward of gondor ( titul gondoru )

17.4.2013 13:09:43

Charitativní aukce

Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Akt. cena: 3600
Končí za: 18 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Osmero Nová
Osmero Nová
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas