Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

A Frightened Beast - Conflict at the Carrock
Ahoj, můžete prosím poradit s výkladem karty: A Frightened Beast?

When Revealed: Each player raises his threat by the total Threat of all cards in the staging area. Any player may choose to discard from play 1 Creature ally card he controls to cancel this effect.

Znamená to, že stačí, když některý z hráčů odhodí vyloženého Tvora a zruší tím efekt pro oba hráče? Nebo každý hráč, který odhodí Tvora se efektu vyhne?

Díky

5.2.2013 10:24:14

Deskovec
Ano, stačí to.

5.2.2013 10:47:51

False Lead
tato karta zrady (c.22 THfG) prikazuje vybrat jedno "voditko" a zamiesat ho spat do balicka kariet stretnuti. co s kartou ktora bola k nej pridelena ako guard? zostava v oblasti odhalenia? pripadne mi poradte kde to najst v pravidlach, errata. vdaka.

8.2.2013 10:17:46

had

pbch
Ty si muzes vybrat, ktere clue si vyberes. Pokud je jen jedno a zrovna guarded anebo si zrovna tohle vyberes, tak bych guearded kartu urcite nechal tam kde je, tedy ve stagingu. Hlavne s ohledem na to, ze na false lead neni zminka, abys s ni neco delal.

8.2.2013 10:26:36

Caradhras
Quest Redhorn gate - od první quest karty je lokace Caradhras ve staging area, přičemž se do ní nesmí cestovat. Co se ale stane, pokud na ní během prvních dvou fází questu nastřádám potřebných 9 progress tokenů? Mám ve hře kartu Asfaloth a používal jsem Snowborn scout a způsobů, jak na ní dostat žetony ve staging area je víc. Lokace je tak vyřešená, ale po přidání 11. žetonu na druhou quest kartu mi tato říká: Caradhras se stává aktivní lokací. Stává se jí tedy i v případě, že už je mimo hru na victory display-i? Díky

13.2.2013 23:24:49

libor
Vzhledem k tomu, že taková karta je odstraněna ze hry, jak je popsáno v pravidlech v četně FAQ (odst. 1.18), pak se domnívám, že nelze splnit podmínku danou questem a tak bych ji tam asi nepřidával.
Třeba někdo dohledá text v pravidlech nebo FAQ, že je tomu jinak, ale já nic takového nenašel.

14.2.2013 07:48:08

FAQ říká
Q: If Caradhras (DD 15) is in my victory display when
I complete stage 2 of The Redhorn Gate, will it become
the active location even though it is not in play?
A: Yes. You will remove Caradhras from your victory
display and put it back into play as the active location.
Cards in the victory display are not removed from the
game and can still be referenced by effects. If players
get too far ahead of themselves via card effects, they’ll
find a return journey is necessary!

14.2.2013 09:52:50

TreacHerous Fog (core 118)
druhu vetu treba splnit az po splneni prvej vety? ako si to mam vysvetlit, ked napriklad pri odhaleni tejto zrady nemam v stagingu ziadnu lokaciu a mam ohrozenie cez 35? musim aj vtedy zahodit 1 kartu? druha veta zacina slovom "then" preto som si neni isty. :)

21.2.2013 12:09:26

pbch
Zahazuje se karta (při 35 a více), i když není žádná lokace.

21.2.2013 12:15:56

The Brown Lands (Hnedé země)
Lokácia z core-setu, do ktorej keď vycestuješ, tak na ňu hneď položíš 1 žetón postupu a tým ju prejdeš. Otázočka znie: Môžem následne ešte v tejto fáze vycestovať aj do ďalšej lokácie, keďže žiadna nie je aktívna? Ja som hral, že nie...

26.2.2013 08:05:40

had

sifonides
Hrals to dobre.

26.2.2013 08:35:01

Immune to player card effects
Ahoj, podobnou otázku jsem řešil nedávno ve vlákně k AP Conflict at the Carrock, kde jsme to částečně vyřešili. Vím, že se nedají uplatňovat efekty z přiložených doplňků, ani se nedá přímo "pasivně" přidávat žetony zranění/žetonů postupu, zakázat boj apod.

Včera jsem však měl možnost hrát PoD pack Battle of Lake-town, kde je karta draka, který je právě imunní vůči efektům karet. Zároveň byla ve hře i postava, která při útoku shazuje štít nepřítele o 2, nebo jiná postava, které pokud útočí sama, tak si nepřítel štít nepočítá vůbec.

Otázka je, zda jsou tyto efekty normálně aplikovatelné?

Platí obecně, že nelze pouze hrát karty, které přímo ovlivňují atributy (damage, willpower, attack) a nelze jim zakázat/přikázat nějakou činnost (např. nebojuj, vrať se do oblasti odhalení atd.), nebo na ně nelze aplikovat vůbec nic (tzn. ani bonusy doplňků, které používám, ani speciální schopnosti postav)?

Díky.

26.2.2013 09:25:15

had

Deskovec
Koukni na prispevek zde z 19. a 20. 9. 12 - str. 7. Neco podobneho ke Smakovi jsme resili.

Myslim si, ze tyto tve postavy sve schopnosti na Smaka nemohou vyuzit, protoze jsou na neho primo cileny. Obranu mu snizi pouze objective z tohoto questu.

26.2.2013 09:50:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Thalin vs. Vrany
Ehm...človek sa asi fakt učí celý život.
Reagujem na jednu zmienku od Shaddyho v inom vlákne, kde píše o Thalinovi ako jeho obľúbenom hrdinovi pre možnosť zneškodniť vrany ešte pred tým, než pritiahnu ďalšiu kartu. Naozaj sa nevyhodnocuje ani "nápor"? Na CZ karte je síce napísané, že Thalinov efekt sa vyhodnotí skôr ako efekt "Při odhalení" nepriateľa, ale "Nápor" som k takýmto efektom nezaraďoval, lebo tie sú jasne pomenované. Prosím o uvedenie na správnu mieru :-). Ď.!

28.2.2013 07:34:11

Sifonides - Thalin
official FaQ 1.31 str.2 hovori, ze Thalinova schopnost bude vyriesena skor ako na prave odhalenej karte klucove slovo alebo efekt pri odhaleni.

28.2.2013 08:44:53

blank text box
Opět jeden zádrhel.
Při průchodu Morií jsem dostal treachery Shadow of fear, která se mění na Condition attachment a kromě jiného vymaže text hrdinovi (...text box is treated as if it were blank), tedy předpokládám včetně traitu Dwarf. Co se stane s attachmentem Legacy of Durin (Attach to a dwarf hero), když už Dwarf není Dwarf? Na trpaslíka byl vyložen, takže potud v pořádku, ale nemusím ho teď discardnout? Díky

28.2.2013 09:51:36

had

libor
Já předpokládám, že textovým polem je myšlena schopnost - akce, response apod. Ne trait, to by také mohl hrdina ztratit i své jméno.

28.2.2013 10:21:01

trait
Nevím, jak to funguje. Tohle je deformace z AGoT, kde ty traity taky JSOU součástí text box (a to je na 100%), jména nikoliv. A přece jenom některý mechanismy jsou si mezi těmahle karetkama podobný. Attachmenty tam mají třeba podmínku - např. Maester character only. A tím, že characteru odebereš trait, tak se ten attachment musí odstranit. Koukám ale, že tady je to formulovaný jinak - Attach to a Dwarf, tzn. že ta podmínka byla splněná už při vykládání a dál už na tom asi nezáleží. Možná o tom přemejšlím, až moc, ale nebyl jsem si jistej.

28.2.2013 10:37:40

had

Nový Faq
Teď jsem zběžně proběhl nové Faqy a zkusím zde jen stručně shrnout, co se mě asi bude nejvíce dotýkat:

1.01 - klíčová slova /surge, doomed, quarded/ se spouští pouze, je-li karta tažena z encounter balíku /ne tedy z discartu, jak jsme se shodli v Pravidlech zde/.

1.37 - načasování efektů - 1. pasivní schopnost
2. forced
3. response

Relativně dost úprav na kartách Hobbita první expanze -
nejdůležitější - Nori - threat jde dolů pouze, je-li vyložen Dwarf z ruky.

Dědicové Númenoru - omezení na jednu kartu u Master of Lore a zejm. vynechání závorky /návrat zpět do encounter balíku/ u Blocking Wargs.

28.2.2013 11:47:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Steward of Gondor
Zdravím, chtěl bych se zeptat zda přicházejí doplňky do hry vyčerpané, nebo ne?
Konkrétně mi jde o případ, kdy vyložím kartu "Správce Gondoru" a jestli mohu dotyčné postavě hned v nejbližší fázi akcí přidat 2 žetony zdrojů? A také by mne zajímalo zda vyčerpáním "Správce Godoru" myslí autor vyčerpání postavy, na které je, nebo samotného doplňku?

28.2.2013 19:32:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Machi
Doplňky do hry vyčerpané nepřichází. Žetony můžeš přidat v jakékoliv fázi akcí. Použitím se vyčerpá jen doplňek.

28.2.2013 19:41:26

shadow card
chcem sa spytat na efekt karty tiena. pokial nie je na nej presne urcene kto ma co vykonat (napr.braniaci sa hrac musi odhodit 1 doplnok) tak sa vztahuje jej znenie na vsetkych hracov v hre? samozrejme ide mi o hru 2 a viac hracov. pri solo hre je to jasne. napr. karta "Exhaustion" SoM c.67 - "Shadow: Deal 1 damage to each exhausted character."

1.3.2013 20:45:30

had

pbch
Dle mne ano.

3.3.2013 09:56:16 | Upraveno autorem (porovnej)

FAQ v1.4
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=129&esem=4

4.3.2013 08:56:21

had

Dead Marshes - únik Gluma
Potřeboval bych zrevidovat kartu č. 106 - Dead Marshes quest 2B, tak aby odpovídala té eventualitě, pokud je karta Gluma zamíchána zpět do encounteru:

Po dokončení této etapy první hráč zvolí hráče, který musí provést test úniku: z balíčku setkání vyloží 1 kartu za každý žeton zdroje na Glumovi. Pokud je test úspěšný, chytili jste Gluma. Je-li test neúspěšný nebo pokud Glum není v oblasti odhalení, znovu nachystejte balíček úkolů pro etapu 1B.

Souhlas?

7.3.2013 14:39:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Akt. cena: 3600
Končí za: 16 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Cáklé safari! CZ
Cáklé safari! CZ
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas