Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Elrond
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/dwarrowdelf/shadow-and-flame/elrond-saf
Jak si mám vysvětlit druhou část Response efektu "....,heal 1 damage on it." Vyléčit na kom? Na Elrondovi, nebo na tom, koho léčím jiným efektem karty.

21.1.2013 18:33:30

Deth
Na tom, koho léčíš jiným efektem. V komentářích na té stránce někdo velmi trefně píše, že Warden of Healing se díky Elrondovi stane takovou supernemocnicí (místo jednoho zranění na dvou charakterech léčí dvě zranění na dvou charakterech).

21.1.2013 21:48:59

masonoš & Deth
Tak to to hraju celou dobu (asi týden :)) špatně. Já se domníval, podobně jako Deth, že "on it" je jako "on him", tzn. na Elrondovi.

22.1.2013 10:40:53

Gandalf zpátky do ruky
Chtěl bych se zeptat, zda je možné odhozeného Gandalfa vracet zpět do ruky (pomocí efektů karet). Něco mi říká, že Gandalf se odhazuje ze hry (tzn. definitivně nikoli do odhazovacího balíčku), ale včerejší hra mě znejistěla. Můj spoluhráč zahrál kartu "To the Eyrie" (Response: After an ally is destroyed, exhaust 1 Eagle character to move that ally from the discard pile to its owner's hand.), ale nejsem si jist, jestli jsme to udělali správně.

Díky

22.1.2013 10:47:16

Deskovec
Gandalfa stejně jako jiného spojence můžeš vracet do hry. Také ho odhazuješ na balíček odhozených karet. Není to hrdina.
Jinak jsem nenašel popis, co znamená "ze hry" u Pána prstenů, ale u jiných her např. W:I znamená, že prostě ze hry jen odchází ze stolu do discard pile. Pak taková karta není ve hře.

22.1.2013 12:15:36

had

removed from play x removed from game
Detailne vysvetleno v navodu ap J. Rhosgobel. Zkracene - from play je do discartu a tyto karty lze efekty vratit do hry, from game jdou karty "ze stolu" definitivne pryc.

22.1.2013 13:51:23

deskovec
joasne můžeš ho vrátit do ruky /hry ale určitě to nepůjde kartou to the eyrie, jednoduše protože on je remove form play ne destroyed.

22.1.2013 14:24:49

panchy
Máš pravdu. V FAQ jsem si přečetl pouze první část vysvětlení : "Destroyed means discarded into your own discard pile ..." jenže ono to pokračuje "... due to damage tokens equal or exceeding HP." Variantou by tedy bylo Gandalfa nechat zabít. Takže díky za upozornění - příště bude Gandalf obětován pro dobro věci :).

22.1.2013 15:38:14

Pronásledováni stínem (core 117) vs. spojenec
Pokud tuto stínovou kartu dostane nepřítel útočící na spojence a tento spojenec je jediným vyčerpaným spojenecnem, kterého kontroluji, vezmu si ho do ruky a útok se tak nevyhodnotí? A pokud by nepřítelem byl Dolgurdurský pán stvůr, vyhodnotila by se jeho druhá karta stínu?

22.1.2013 17:57:03

Dvoiz
Vrátíš ho do ruky, ale útok se vyhodnotí jako nebráněný - musíš dát zranění nějakému hrdinovi. V případě Dolguldura by se vyhodnotila i druhá karta stínu.
Doporučuji se občas podívat do pravidel, zrovna tohle je tam černé na bílém. ;-)

22.1.2013 18:24:26

pocet utokov v combat faze
je mozne jednou postavou zautocit/branit 2 krat v combat faze? napr.pripravenim pomocou necakanej odvahy? teda prevediem prvy utok, pripravim postavu a hned zautocim druhy krat?

23.1.2013 09:34:28

utoky
Ano, je mozne utocit vicekrat. Ale pozor, neni mozne utocit vicekrat na stejneho nepritele.

23.1.2013 10:11:19

obrana
a je mozne vyriesit nebraneny utok dvakrat na toho isteho hrdinu aj ked bol napr vycerpany na zapojenie do vypravy?

23.1.2013 12:38:00

obrana
Co znamena "vyresit nebraneny utok"?

Jestli tim myslis, ze ten stejny hrdina dostane 2x zraneni z nebraneneho utoku, tak ano, to je naprosto v poradku. Nezalezi, jestli je vycerpany nebo neni.

23.1.2013 13:33:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Shaddy
Jak je to s tím hrdinou? Proč záleží na tom jestli je stand nebo exhausted?

23.1.2013 13:48:57

re: utoky (Shaddy)
toto ma zaujalo... nejako som to doteraz nepostrehla že by sa nemalo...
aj v hre dvoch hráčov? napríklad ja dám nejaké zranenie protivníkovi s mojím hrdinom a spoluhráč vo svojej fáze útoku ho dajme tomu s Legolasom (ranging) dorazí?

Edit: nedalo mi a otvorila som si pravidlá :)
Každý z hráčov môže zaútočiť na každého nepriateľa, s ktorým je v stretnutí, 1x za kolo. Takže vo dvojici to hráme dobre ufff to mi odľahlo :) A to som si myslela, že základy už mám zmáknuté, no ešteže to tu sledujem, budem to mať na pamäti, díkes

23.1.2013 14:13:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
nezalezi, ptas-li se na to zraneni z nebraneneho utoku

23.1.2013 23:09:23

utok
Shaddy: ano nebraneny utok, akos i popisal :) dik i ked je to malo pravdepodobne, lebo nie kazdy hrdina zvladne 2 nebranene utoky :)

Vidriel: co myslis ty, ze das nejake zranenie protivnikovi so svojim hrdinom a potom tvoj spoluhrac vo svojej faze utoku ho s Legolasom dorazi? Kazdy hrac moze utocit iba na svojich nepriatelov s ktorymi sa stretli. Nemoze hrac c.1 utocit na nepriatela hraca c.2, alebo ano??

24.1.2013 09:15:43

opres
Na protivníky střetnuté s jinými hráči mohou útočit postavy se schopností ranged, což Legolas je.

24.1.2013 09:20:00

opres
Samozřejmě že můžeš útočit i nepřátele, kteří se střetli se spoluhráčem, ale taková postava musí mít schopnost range (tedy střelecký útok).

24.1.2013 09:23:27

opres
tiez mozes branit nepriatelov ktori su v stretnuti s tvojim spoluhracom, postavou ktora ma na karte klucove slovo straz (sentinel). pravidla, core set str.24.

24.1.2013 14:01:13

utok
diki, som si to uz precital, vsetky tie klucove slova, normalne som na nich nejako zabudol. kazdopadne dakujem este raz :)

24.1.2013 14:45:51

Přesouvání doplňků mezi postavami
Pokud chci přendat doplněk z jedné postavy na druhou, je to jako bych ho znova vykládal z ruky? Tudíž platím za něj těmi zdroji, do jehož sféry vlivu patří?

24.1.2013 16:52:07

Dvoiz
myslim, ze je to mozne iba s doplnkami na ktorych je to konkretne uvedene ako ich akcia. napr. karta Dunedain Mark http://lotrlcg.com/pages/cardFocus.php?Card_Key=1149

24.1.2013 17:46:09

Dvoiz
Je to jak píše pbch, tedy pouze pomocí akcí karet. To co píšeš pravidla neumožňují.
Jinak přesun karty z postavy na postavu není "dání do hry". Ty karty jsou stále ve hře.

24.1.2013 21:01:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Akt. cena: 3300
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Marvel United: Guardians of the Galaxy Remix
Marvel United: Guardians of the Galaxy Remix
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas