Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Sebezáchova (core 72)
"Akce: Vyčerpej Sebezáchovu, abys uzdravil 2 body poškození postavě, ke které je tento doplněk připojen."
Můžu tuto kartu používat každé kolo (v 7 fázi se obnoví) k vyléčení 2 životů nebo se odhodí po prvním léčení?

5.1.2013 15:52:53

had

core 72
Karta zůstává ve hře.

5.1.2013 16:40:47

Meddědova stezka
Děkuju za odpovědi, vesměs jsem si myslel, že to tak je.
Právě se mi povedla dohrát první hra (Temný Hvozd na 3. pokus). Na konci byla situace, kdy jsem byl na Meddědově stezce. Ve fázi úkolu se mi na ní povedlo dát 10. žeton postupu. Ve hře však bylo Dítě Ungolianty. To jsem následně zabil v boji. Končí v tu chvíli hra, i když je ve hře ještě další nepřítel?

5.1.2013 17:34:25 | Upraveno autorem (porovnej)

had

konec
Vždy na poslední kartě questu je napsáno, kdy hra končí - např. všichni nepřátelé jsou mrtvi. Pokud tam nic takového není, hra končí, jakmile na questovou kartu vložíš potřebný počet žetonů.

5.1.2013 18:31:35

Dvoiz
Zaverecne karty questov su rozne, niektore treba len rychlo prequestovat a nedbat na nepriatelov, niektore vyzaduju vsetko zabit a netreba questovat vobec, atd. Tato konkretna karta ma podmienky 2: nazbierat 10 zetonov postupu a "nemat" v na stole Ungolianta. Hra konci v momente, ked sa ti podari obe podmienky splnit.

5.1.2013 19:40:39

Lord Silenoz karta core 121
"Pri tejto danej karte sa nic nemiesa. Ak je treba miesat, myslim ze to byva na karte napisane, zvycajne na pri set-up-e na zaciatku questov."

tiez by som cakal, ze to bude uvedene na karte. na druhej strane, ked sa zamyslim, doberaci balicek kariet stretnuti by som zamiesal. ked sa v nom hrabem vidim karty ktore este mozu prist do hry.

5.1.2013 20:54:12

Ranger spikes
Dneska jsem při hře dal do staging arei attachment ranger spikes.

Ranger Spikes
Type: Attachment Sphere: Lore
Cost: 2
Trap.
Play Ranger Spikes into the staging area unattached.
If unattached, attach Ranger Spikes to the next eligible enemy that enters the staging area.
Players do not make engagement checks against attached enemy. Attached enemy gets -2 [Threat]

Pak v quest fázi mi z encounter decku přišla potvora s ambushem. Co má přednost, spuštění ambushe nebo spuštění pasti ranger spikes?

5.1.2013 21:03:02

Sinuhet
Ja by som to videl tak, ze kedze Ranger Spikes nemaju "Response", tak sa vyhodnotia az po tom co sa vyhodnoti efekt "Ambush". Vyzera to ako dobry sposob ako sa Ambush-u vyhnut, ale bohuzial vacsinou v tejto hre, aspon podla mojej skusenosti, plati vzdy to pre hraca menej vyhodne pravidlo :D

5.1.2013 22:53:09 | Upraveno autorem (porovnej)

dotaz začátečníka
Musí se tapovat (vyčerpat ...) obránce, když je označen jako obránce při útoku potvory?

6.1.2013 23:02:05

Sinuhet
Veru musi, postupnost je takato:(ak neratame rozne specialne vlastnosti charakterov)
1.najprv sa tapuje na quest
2.potom sa tapuje ako obranca
3.ak sa niekto zvysil a nezomrel si na shadow, threat alebo inu lahodku, tak mozes tapnut utocnikov :)

Ak obrancu neurcis(lebo nemozes alebo nechces) alebo ak sa ti vyhodnotenim shadow karty stane utok Undefended(nebraneny) alebo hrdina este pred vyhodnotenim utoku cez shadow kartu zomire, tak vsetok dmg musi ist priamo do jedneho z hrdinov, ignorujuc hodnotu jeho obrany mu naskladas tolko zetonov kolko mal nepriatel utok.

7.1.2013 02:35:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Ranged spikes
Já si zase myslím, že by pořadí efektů měl vybírat první hráč protože oba efekty jak Ranger spikes tak i Ambush mají úplně shodný wording a časování. Kdyby jedno z toho mělo Forced, tak bych tenhle efekt upřednosťňoval. Nesmíte být zas takoví masochisti :-)

7.1.2013 06:32:57

Umírající hrdina
Umřel mi hrdina.
Hodil jsem jej do svého odhazovacího balíčku.
Pomocí Will of the West jsem zamíchal vyházené karty (včetně hrdiny) zpátky do dobíracího balíčku.
Po čase jsem si hrdinu dobral. Vzhledem k tomu, že nemá uvedenou "cenu", tak jsem jej okamžitě vyložil (unexhausted) a v dalším kole jsem pro něj už střádal zdroje.

Je to tak ok?

7.1.2013 08:48:04

had

hrdina
Hrdina se nedava do odhazovaciho balicku. Zpet do hry ho muzes dostat pouze spec. kartou. Z hlavy - spirit event za pet bodu, orel Landroval...

7.1.2013 10:18:46

2 had
Tak jsem si to přečetl ještě jednou a celý - správně je, že se dávají do odhazovacího balíku, ale když se s tímto balíkem manipuluje, karty hrdinů v něm vždy zůstanou.

Takže máš ve výsledku pravdu. Zahrál jsem to blbě, ale stejně to bylo epický, jak unikající vrrčí zvěd strhl do proudu Thalina, kterému se podařilo uplavat a následně ( o pár kol později) se přidal k družince... :-D

7.1.2013 10:41:18

Dotaz
No já se ptal proto, že včera jsem viděl video kde borec hrdinu, který bránil netapoval. Už jsem si říkal, že to celý rok hraju blbě, i když první věta v pravidlech o bránění je, že se obránce musí tapnout :-))

7.1.2013 17:42:33

Sinuhet
Neviem, existuju rozne karty s roznymi efektami a vzdy plati tzv.Golden rule - karta (a zena) ma vzdy pravdu :) hod sem to video ked tak, tiez ma to zaujima.

7.1.2013 18:57:02

Sinuhet
Vím, že jsem nějaký video, kdy hráč nevyčerpal hrdinu také viděl (zřejmě to samé) a vím jedno, prostě to zahrál špatně :-).

Samozřejmě jsou různé karty jak píše Lord Silenoz, ale mám za to, že v tom videu na to prostě zapoměl.

7.1.2013 19:07:12

Aragorn
ak ma Aragorn na sebe kartu zrady Caught in the Web (core 80), moze pouzit svoj response? moze byt ready po zaplateni 1 jeho zdroja potom co bol vyslany plnit quest?

7.1.2013 22:16:53

had

aragorn
Ano, stejne tak i pouzitim dalsich karet, napr. Un.courage ho muzes tapat bez placeni resourcu.

8.1.2013 12:37:25

Enchanted Stream
Ak je tato lokacia aktivna nemozem tahat ani karty cez akcie postav ani cez eventy alebo to plati len na prvu fazu?

9.1.2013 11:53:35

had

pbch
Po dobu co je tato lokace aktivní, nemůžeš lízat karty. Až jí projdeš /popř. jinak z ní uděláš neaktivní/, můžeš karty opět lízat.

9.1.2013 13:02:07

pbch
Specifikovane to nieje, takze podla mna to plati vseobecne a nemozes si tahat teda ziadnym sposobom.

9.1.2013 13:02:36

Počítání ohrožení, když nepřítel není zcela poražen
Prosím hraji správně, že pokud se mi nějakého nepřítele nepodaří v jednom kole zlikvidovat, pouze ho zraním, tak v dalším kole zůstává ve fázi střetnutí, tak:
1) Na konci kola odhodím kartu efektu stínu u nepřítele
2) Na začátku dalšího kola zůstává nepřítel ve střetnutí a já mu pak přidám novou kartu efektu stínu
3) Když se v novém kole počítá ve fázi Úkolu celkové ohrožení v oblasti odhalení oproti síle vůle hrdinů, tak ohrožení nepřítele ve střetnutí se do toho nezapočítá, protože nejde již o odhalení, ale o střetnutí
Děkuji.

10.1.2013 09:17:03

hranicek
1) shadow kartu odhadzujes hned po kombat faze
2) ano zostava a novu shadow kartu mu pridelis v kombat faze
3) ano, nepriatelia v stretnuti sa uz nerataju do celkoveho ohrozenia kariet v oblasti odhalenia

10.1.2013 10:02:54

Plnění úkolu v případě hráče ve střetnutí
Dovolím si napsat opět nějaké dotazy, které jsem neobjevil v pravidlech ani v instruktážních videích:
1) Zbude mi jediný hrdina, ten je ve střetnutí s nepřítelem, kterého se mu nepodaří v jednom kole zlikvidovat a zůstávají ve střetnutí i v dalším kole. V tomto dalším kole ve fázi úkolu můžu nevyčerpat hrdinu a tím neplnit úkol? Předpokládám, že ano.
2) To stejné co 1) ale v tom dalším kole ve fázi úkolu vyčerpám hrdinu. Co pak, když mám nepřítele se mnou ve střetnutí a hrdina je vyčerpán už ve fázi úkolu? Předpokládám, že to nepůjde, že nemůžu plnit úkol a musím dořešit střetnutí.
3) Nepochopil jsem reakci spojence Syna Andoru. K čemu je to dobré? Přece ho můžu přiřadit k nepříteli tak jako tak.
4) Reakce Dlohovousého trpaslíka Slayera - znamená to, že když si ho vyložím, tak v této fázi přípravy udělím každému skřetovi v oblasti střetnutí či odhalení zranění? V dalším kole už nic.
5) Akce karty Titul Gondoru - to zn., že zaplatím za tuto kartu, a kdykoliv vyčerpám hrdinu s tímto titulem tak dostanu peníze? A můžu vyčerpat hrdinu např. na úkol a čerpat peníze? Nebo musím vyčerpat jen na to abych dostal peníze?

11.1.2013 10:20:38

Charitativní aukce

Hvězdáři - dobročinná aukce
Hvězdáři - dobročinná aukce
Akt. cena: 3250
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Pradub
Pradub
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas