Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

2Lumirius
Super.Dik.
Jeste jeden dotaz na :
Passage Through Mirkwood 3B setkani:
3B(1) Při odhalení: Každý hráč musí prohledat balíček setkání a balíček odhozených karet a vybrat 1 kartu Pavouka dle svého výběru, potom ji přidá do vynášecí oblasti.
+ Hráči musí najít a porazit Ungoliant's Spawn pro vítězství v této hře.

Kdyz hrajeme 2, jeden si vyhleda treba Forest Spider a druhy Ungoliant's Spawn. Kdyz porazime Ungoliant's Spawn scenar konci ?

3B(2) Hráči nemohou postoupit přes tuto část úkolu, dokud je Ungoliants Spawn ve hře. Pokud hráči tuto část pokoří, vyhrávají hru.

Pokud je Ungoliants Spawn v balicku setkani, tak nevyhrajeme i kdyz budeme mit 10 zetonu postupu (bodu vypravy)? Pokud uz je v discard balicku a ziskame 10 postupu, konci hra ?

Diky, snad to pisu srozumitelne, pac to hrajeme v CZ .


25.9.2012 08:30:59

BladeBrown
3B(1) Ti určuje, že prostě musíš Ungoliant's Spawn dát do Vynášecí oblasti, i kdybys ji už před tím porazil. To defacto znamená, že při hře dvou hráčů najdeš jednoho libovolného pavouka plus Ungoliant's Spawn. Vyhráváš ihned, jakmile zařízneš Ungolu...

3B(2) Tě nepustí dál, pokud nebudeš mít 10 progress counterů na questu a zároveň nesmí být Ungola ve hře, tedy ve vykládácí oblasti, nebo být engagenutá s hráčem, pokud je nevyložená v balíku nebo je už discardu, tak vyhráváš. Ve hře znamená vyložená na stole...

25.9.2012 09:44:09 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
3B(1) Ano
3B(2) Být ve hře znamená být "na stole", takže pokud je Spawn kdesi v balíčku setkání nebo v discardu a položíte 10 žetonů postupu, vyhráváte. Pokud však Spawn přijde na stůl jako další z encounterů, quest nelze dokončit, i kdybyste získali 10 žetonů - pro dokončení je třeba ještě zabít Spawn.

25.9.2012 10:07:55

masonoš & Kedrigern
Diky. Diky :-)

25.9.2012 11:06:38

had

Treasure
Pokud se táhne z encounter decku Treasure /rozš. Hobit/, tak ji dávám stranou a mohu si ji přidat do svého decku až další scénář nebo si ji nechávám v ruce nebo si ji zamíchávám hned do svého decku ještě v tomto scénáři?

7.10.2012 11:36:28

had
Pokud si správně vzpomínám, tak Treasurs nemícháš do Encounter decku (má i rub hráčských karet), ale necháváš je boken. Abys je získal, musíš objevit klíč a prozkoumat Trolí jeskyni ve We must away, ere the break of day scénáři. Poté můžeš při hře dalších scénářů tyto předměty zamíchat do svého balíku, ale jen pokud používáš stejnou sestavu hrdinů...

7.10.2012 15:33:18

had

Treasure
Omlouvám se za blbý dotaz. Teď při prohlídce karet jsem objevil, že na rubu je prsten a přečetl si 3B quest.

7.10.2012 18:53:15

Nováček
Zdravím, rád bych si něco ujasnil, možná už se na to někdo někdy ptal, ale nejsem moc schopen se tady v tom orientovat zvlášť když mám CZ verzi...
1. Úkolová karta se otáčí okamžitě po splnění, tzn. že u druhého i třetího questu spadá v podstatě druhá strana (1B) do "rozestavení" ? Takže v "Po proudu Anduiny" jsou hned od začátku vyloženy 2 náhodné karty (2hráči) a Horský trol a v "Útěku z Dol Gulduru" je jeden hrdina uvězněn ještě PŘED fází ZDROJE v prvním kole hry ?
2. Ještě quest "Útěku z Dol Gulduru" - na straně 3B - "skřetí stráže" které se v každé úkolové fázi tvoří z rubové karty z herního balíčku - dostávají také kartu stínu ?
3. A do třetice "Útěku z Dol Gulduru" - Nazgúl má být vyložen (ale "mimo hru") už při rozestavení (1A) ale už není uvedeno kdy vstoupí do oblasti odhalení, jen na 3B je že nelze ukončit etapu dokud je Nazgúl "ve hře"... Vstoupí do oblasti odhalení "při odhalení" 3B ?
4. Při hře 2 hráčů - karty "doplněk" můžu připojovat i k postavám druhého hráče ? (pokud není uvedeno "připoj k hrdinovi kterého kontroluješ", ale to je tuším jen u karet "cílů" ve třetím scénáři)

12.10.2012 16:19:29

pinhead
1. Vše ano
2. Ano
3. Nazgul jde do hry (do vykládací oblasti), jakmile je osvobozen zajatec. Mělo by to být napsané přímo na kartě Nazgula.
4. Ano

12.10.2012 19:18:36

to masonoš:
díky, ad3 - máš pravdu, nekouknul jsem na Nazgúla, jen jsem si pročítal Quest kartičky ;)

12.10.2012 19:41:38 | Upraveno autorem (porovnej)

další várka...
1. Taktika - karta "společný odpor" - Vyber hráče. Ten smí vyhlásit libovolný počet svých postav (které splňují pravidla pro obranu) jako obránce proti každému nepříteli, který na něj v této fázi útočí. Nechápu :) může se bránit s více postavami najednou a nevyčerpají se ?? nebo co ? ;)
2. Taktika - karta "zbroj z citadely" - Hrdina získává +4životy - neléčí, jen zvyšuje max životy dokud je u hrdiny ??
3. Věděni - karta "ochránce Lórienu" - odhoď kartu, hrdina získává +1 útok nebo sílu vůle do konce fáze. Jelikož se karta nevyčerpává můžu odhozením třeba 3 karet získat bonus +3 ?
4. Velení - karta "syn Arnoru" - Poté co vstoupí do hry vyber kartu nepřítele v oblasi odhalení nebo ve střetu s jiným hráčem. Střetni se s tímto nepřítelem.
4a - takto získaný nepřítel jde ke mě do oblasti střetnutí a už tam zůstane i když ho nezabiju? a to i když ho mám ho od jiného hráče?
4b - střet se řeší ihned nebo až ve fázi boje ?
4c - syn Arnoru ho jen přivolá ke mě do oblasti střetnutí, nemusí s ním bojovat sám? ;)

12.10.2012 20:12:55

had

Timing akci u hadanek
V Hobitovi v tretim questu pokud hadam tak zamicham deck a diskartuju urcity pocet karet, ktere hadam - diky michani tedy nemam sanci se podivat na karty. V momente, kdyz jsem hadal neuspesne, muzu jako akci zvolit utraceni resourcu z Bilba k hadani dalsi karty. Pred tim bych ale mohl jako akci provest napr. akci Imladris, kdy se na karty v decku podivam a seradim je. Myslim si ale, ze to vylucuje myslenka dvou separatnich arei. Co vy na to?

12.10.2012 20:36:28

had

varka
1. Branis vice charaktery, ktere normalne tapnes - scita se jejich obrana pak jednomu das konecne damage. Pr. Utok sest branis dvemi charaktery, kazdy ma obranu dva a tri zivoty. 2 utoky ubrani jeden, dva druhy a ten jeste ze zbylych dvou dostane dve damage
2. +4 zivoty
3. Pridas si za kazdou odhozenou kartu do konce faze +1 obranu nebo + 1 vuli / dle faq max. tri karty/ - pr. v guestove fazi si zvednes o tri vuli, ve fazi boje o tri obranu
4. normalne si navazes nepritele a pak vse funguje jiz klasicky - boj ve fazi boje a utocis cim chces

12.10.2012 20:56:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Lokace "Necromancer´s pass" (Core set)
"Cesta: První hráč musí odhodit 2 náhodné karty ze své ruky, aby zde mohl cestovat"
Ak nemám na ruke žiadne karty (alebo mám len jednu), tak mám smolu a nemôžem na lokáciu vstúpiť? Alebo môžem, resp.odhodím len tú jednu, čo mám?
Vďaka!

24.10.2012 10:45:06

to Sifonides
Je to přesně jak píšeš. Hráč MUSÍ odhodit dvě karty jinak do této lokace cestovat nemůže.

24.10.2012 10:57:27

skip quest ?
musím vysílat postavy na úkol i když mi je to k ničemu ? (teda jen aby se nezvedalo ohrožení)
třeba 2.quest: - všechny žetony postupu posbírané (tuším 8), ale nelze dokončit tu část bez zabití trolla - když tedy v takovém případě nejdu na úkol abych ušetřil postavy na trolla, stejně proběhne kontrola ohrožení v úkolové fázi ? a přibude mi třeba 6 ohrožení ? to je šílený, ten troll je úlet..., ani nevim jestli budu někdy zkoušet 3.quest... ;)

4.11.2012 20:09:05

pinheadcz
Quest phase prebieha normalne bez ohladu na to ci je Troll v hre alebo nie :))) Takze ano, postavy musis poslat na quest, inak sa ti zvysi threat. Ale samozrejme nieje to nutne, ak nehras na skore tak neni problem usetrit postavy a neposielat ich na quest, aby potom radsej dorazili Trolla.
Poradim bud Forest Snare za Lore alebo Gandalf, najma cez Sneak Attack za Leadership pocas combat phase. Z Tactics potom Feint. Inak je troll veru na nervy, ale urcite casom prides na dobre kombinacie kariet.

5.11.2012 02:40:47

Cena X
Hoja, mám otázečku jak se vykládají karty s cenou X ? Třeba karta v základu : Gandalfovo pátrání/událost. Je to tak že kolik karet prohlédnu, tolik zaplatím zdrojů od "zeleného" hrdiny?
Díky

8.11.2012 21:13:55

FRUJNIL
Ano zaplatíš X zdrojů a poté se podíváš na X karet.

9.11.2012 06:37:02

Caught in a Web
Mam otazku k tejto karte zrady. Plati sa zo zdroja hrdinu na ktorom je tato karta alebo sa moze zaplatit zdrojom z jeho sfery (od ineho hrdinu rovnakej sfery)? karta sa zaplatenim 2 zdrojov neodstrani? jej efekt je trvaly? tento hrdina dostava vo faze zdrojov normalne 1 zdroj zo svojej sfery? vdaka za odpoved.

5.12.2012 23:45:24

pbch
1) Platí se ze zdrojů hrdiny, na kterém je karta
2) Karta se zaplacením neodstraní. Odstranit ji může jeden ze spojenců (bohužel si nevzpomenu na jméno ani sféru, ve které je). Dá se také odstranit shadow effectem karty Driven by Shadows (je to trochu paradox, ale podle různých diskuzí a FAQ to opravdu lze)
1) Ano, hrdina ve fázi zdrojů dostává normálně zdroj

6.12.2012 08:00:08

ad Caught in a Web
Odstrániť ju dokáže LORE ALLY - Miner of the Iron Hills pri vyložení
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/core/miner-of-the-iron-hills-core

6.12.2012 09:01:38

acedrac
dík za upřesnění, tušil jsem, že to je nějaký Miner, ale nebyl jsem si jist, tak jsem nechtěl zbytečně mást

6.12.2012 09:09:37

kafe s mlikem, acedrac
dakujem za odpoved. urcite este vyuzijem vase vedomosti :)

6.12.2012 22:55:57

Strength of Will
Strength of Will (core 47) - "...vycerpej spirit postavu....", to moze byt hrdina alebo aj spojenec? v ceskej verzii, ak je na karte napisane napr."pripoj k postave" je tym mysleny hrdina alebo spojenec?

7.12.2012 23:56:11

Charitativní aukce

Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 3600
Končí za: 14 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Exit: úniková hra - Katakomby hrůzy
Exit: úniková hra - Katakomby hrůzy
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas