Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

klaymen
Taky dík za vyčerpavající odpověď. Je to vlastně logické...když to někdo logicky popíše :-))

15.8.2013 07:52:55

Pár dotazů začátečníka
Prosim zkusene LOTRare o pomoc s par nejasnostmi:
1) Brok Železná pěst
když ho vykládám přímo z ruky (po smrti nějakého trpaslíka),
1a) neplatím žádné zdroje?
1b) můžu ho hned poslat bojovat?

2) Začarovaný potok
nelze si brát karty pokud je aktivní. Tj. pokud je aktivní lokací (zrovna po něm cestuji) nebo pokud je vyložen v oblasti ohrožení?

3) Vyčerpání doplňku (např. Sebezáchova). Doplněk se vyčerpává nezávisle na postavě? Tj. nejdřív vyčerpám hrdinu, pak třeba na vyčerpaném hrdinovi vyčerpám jeho doplněk a v dalším kole je doplněk zase obnoven a připraven na další použití?

4) Síla vůle (Core 47)
4a) lze umístit žeton postupu i na úkol (tj. ne na lokaci)
4b) musí to být bezprosředně po odcestování (poté co udělám z lokace aktivní lokaci) nebo to lze i když je lokace aktivní z minulého kola

A teď ještě doplním pár veci, ktere mi nevyplynuly z pravidel a musel je dohledavat. Treba to nekomu pomuze.
5) Pokud mi umre hrdina, jeho zbyle zetony zdroju jsou vyrazeny ze hry
6) "Zakernym utokem" lze povolat i Gandalfa a pak si ho vzit zpet na ruku. Gandalf normalne muze vyuzit sve "reakce"
7) V balicku muzu mit 3 Gandalfy
8) "Lesni lecka" se neda hodit na nepritele, ktery se prave dostal se mnou do stretu. Protoze to je doplnek, lze ho pouzit jen ve fazi planovani, tj. nepritel musi byt se mnou ve stretu uz z minuleho kola. Takze napr. utok Skalniho obra musim poprve ubranit jinak.
9) "Pruvodce z Lorienu" NEMUZE umistit zeton postupu na ukol (quest). Musi to byt jen na lokaci

20.8.2013 07:39:30

cartas
1. po smrti *hrdinu* trpaslika (pre upresnenie)
-ano, neplatis nic
-mozes ho pouzit na co chces, teda podla toho aka je momentalne faza

2. aktivna lokacia.

3. ano, je to tak

4a. nie. Lokacia je lokacia, quest je quest.
4b. ano, musi. Response sa moze zahrat len vtedy ked sa splni podmienka na jej spustenie. Aby si to mohol zahrat hocikedy, musela by to byt akcia.

20.8.2013 09:00:09 | Upraveno autorem (porovnej)

klaymen
dik

20.8.2013 10:13:27

Foundation of stone - dotaz
Ahoj, kdo už hrál toto rozšíření, mám dotaz:

v encounter decku jsou nepřátelé Nameless thing a Elder nameless thing, kde útok a počet životů je určen tak, že se odkryjí 2 nebo 3 karty z hráčského balíčku a sečte se vykládací hodnota odkrytých karet. Tomu rozumím Ok, ale mám dotaz:
takto odkryté hráčské karty se zamíchají zpět do hráčského balíčku nebo odhodí na odhazovací balíček? Díky za odpověď.

20.8.2013 13:23:25

žetony poškození a postupu
Další začátečnická otázka:
1.Napadne mě příšera, zvolím obránce, který bude mít např.2 životy, příšera bude mít 4 útoky....znamená to,že hrdina/nebo spojenec jde ze hry a zbylé 2 útoky propadají, nebo je musím umístit na jinou postavu, i když v tom kole nebránila?
2.Splním úkol a v tom stejném kole mi zbydou žetony postupu..můžu je použít na další úkol, nebo také propadají?
Někde jsem to tu zahlédl, ale už to zase nemůžu najít, tak se omlouvám předem....dík.

20.8.2013 15:38:23 | Upraveno autorem (porovnej)

hracik
1. zbyle utoky prepadajú (vynimka je horsky troll, tam to ide to threatu)
2. žetony postupu ktoré ti ostanú po lokacií môžeš umiestniť na quest, ale ak splniš quest, tak na dalši quest to nefunguje, vtedy prepadajú

20.8.2013 16:19:28

hracik
1) prepadaju pokym na karte nepriatela nie je uvedene inak (myslim ze len jeden troll z Khazad-dûm ma taku vlastnost).
2) prepadaju. Neprepadaju len zetony navyse z aktivnej lokacie (ak ju preskumas tak zvysne zetony idu na quest), alebo keby napriklad Legolas vybaveny s Blade of Gondolin zabije nepriatela, nemas aktivnu lokaciu a chybaju najviac dva zetony do splnenia ulohy - vtedy reakcia na Legolasovi aj Blade of Gondolin pridaju zetony (2 a 1) a Ty ich oddelene a nezavisle od seba das na quest. Cize najprv dajme tomu tie od Legolasa, vtedy splnis quest (urobis to okamzite, vtedy sa vsetko ostatne prerusi), vezmes dalsi a vtedy este spustis reakciu z toho meca a pridas dalsi bod.

20.8.2013 16:20:52

hracik
1) propadaji (akorat se jeste uplatni obrana tve postavy, ale to zrejme vis)
2) na dalsi ukol je dat nemuzes. Jine je to, pokud splnis (procestujes) lokaci. Potom zbyle zetony muzes dat na ukol.

EDIT: pozde :)

20.8.2013 16:21:17 | Upraveno autorem (porovnej)

had

to Greyhound
Tvé karty jsou attached - připojeny na karty Namelless, tzn. že je dáš k nim jako např. Steward of Gondor na svého hrdinu. V okamžiku kdy bude Nameless zabito /odstraněno z hry/, se tvé karty přesouvají do tvého discartního balíku.

20.8.2013 20:16:26

to had
Díky, i když jsi mě nepotěšil, takhle jde přijít o klíčové hráčské karty, no jdu to právě prvně zkusit, mám rozšíření nově, tak jsem zvědavý, připadá mi hodně těžké.

20.8.2013 20:55:13

všem dík
cartas: jaks to myslel,že se uplatní obrana postavy? Když jí napadne silnější příšera, odečtou se body a pokud má postava obranu nižší,jde ze hry...nebo je to jinak????

21.8.2013 11:52:56

hracik
Utok nepriatela - obrana obrancu = zranenie.
Cize ak ma napadne dajme tomu Dol Guldur Beastmaster (utok 3 a dajme tomu ze shadow efekt tento utok dalej nezvysi) a ja dam Beravor na obranu (2 obrana, 4 zivoty), tak Beravor bude zranena za 3-2=1 zivot, cize po obrane jej ostanu 3 zivoty ak bola predtym nezranena.

21.8.2013 12:42:40

hracik
presne jak to napsal klaymen. Tys v tom svem pripade totiz neodecetl od utoku prisery tvoji obrannou silu. Teprve ten rozdil se ti pak odecte ze zivotu.

21.8.2013 16:05:29 | Upraveno autorem (porovnej)

dík
jj,myslel jsem to tak,jen blbě popsal :-)

22.8.2013 08:55:37

Dotaz ke kartám Signal
Ahoj, v sérii Shadows of Mirkwood jsou pro balíček Ledership karty Dunedain Mark, Warning a Quest (+1 attack,defence a wilpower). Na kartách není uvedeno žádné omezení, lze tedy k jednomu hrdinovi přiložit libovolný počet (i stejných) karet tohoto typu? Díky za odpověď

22.8.2013 10:30:48

to had
Ahoj, ještě jedno upřesnění mého předchozího dotazu k rozšíření Foundations of stone - pokud se při určování síly u Nameless Thing a Elder Nameless Thing odkryje z hráčského balíčku karta s vykládací cenou X, která je variabilní, počítá se tato karta pro Nameless Thing za 0? Já to tak bral (stejně jsem scénář při prvních hraních jasně prohrál :-)).

22.8.2013 10:35:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Grayhound
Pokud na kartách není omezení, můžeš k hrdinovi přiložit jakýkoliv počet takových karet, i stejného názvu.

22.8.2013 10:57:20

Death
Já to tak chápal, jen jsem se chtěl ujistit, když jsem prvně hrál, měl jsem na Aragornovi 2x Dunedain Mark a 2x Quest a přemýšlel, zda to není nesmysl, navíc působil Aragorn zajímavě už tím, že měl na konci hry asi 7 nebo 8 přiložených karet díky tomu :-)

22.8.2013 11:00:28

Greyhound
Vo FAQ mas napisane ze ak X nie je vyslovene definovane, tak sa rata ze X=0, cize si to urobil dobre.

22.8.2013 11:17:40

klaymen
Díky, mě nějak nenapadlo to hledat na stránkách LOTRa(FFG), ale myslel jsem si, že to tak musí být.

22.8.2013 11:41:55

Greyhound
Vo FAQ mas detailnejsie vysvetlene herne mechaniky a keywords, takze pri takychto problemoch sa najprv pozri tam, odpoved obvykle najdes.

22.8.2013 11:55:49

had

topmost and text blank
Jak hrajete, kdyz z discartu mate vybrat napr. topmost enemy - berete enemy pouze kdyz je zcela nahore - tzn. ze pokud tam neni, efekt se neuplatni - nebo kdyz enemy neni nahore, tak ho hledate a berete toho nejsvrchnejsiho?
Vztahuje se efekt "all printed text boxes on charakters as if they were blank" i na pripadne navazane attachmenty?

31.8.2013 17:41:54 | Upraveno autorem (porovnej)

had
topmost - ber toho na ktoreho narazis ako prveho, nejde o to aby bol navrchu

A k tomu druhemu - attachment ≠ character, takze je to celkom jasne :)

31.8.2013 17:54:10

had

dalsi dotaz
Dik.
Nova karta Driven by Fear ti jako Condition snizuje vuli u hera na 0. Muzu ji zvednout pak Faramirem o 1? Pokud ano a pak tedy zalezi na casovani, ja budu mit vylozeneho jednoho Ethir swordsmana, tak mi tato condition snizi u Hirluina vuli z 2 na 0. Kdyz bych ale pak vylozil dalsiho swordsmana, tak by se pak Hirluinovi zvedla vule na 1.

31.8.2013 18:11:41

Charitativní aukce

Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Akt. cena: 3200
Končí za: 22 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Firefly + rozšíření Breakin Atmo
Firefly + rozšíření Breakin Atmo
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas