Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

libor
Musíš nejdříve na lokaci (podle oficiálních FAQ)

2.6.2012 11:09:00

Kafe s mlikem
kouknu na to, ale nemám v to moc důvěru právě proto že to je neoficiální :).

Protože já si naopak myslím, že by to nemělo být tak jak píšu :). Je to cena navíc, kterou musím zaplatit, když tam chci cestovat. Podle mě, když mám všechny hrdiny exhaustnuté, tak se nic neděje a můžu tam cestovat. Nikde se v pravidlech (pokud vím) nepíše, že pokud nemůžu efekt provést, tak tam nemůžu cestovat. Stejně tak třeba Necromancers Pass. Podle mě tam můžu cestovat, i když má první hráč třeba jen jednu kartu.

2.6.2012 11:14:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Neoficiální... odkazuje se tam spoustu krát na oficiální FAQ a na pravidla...

Říkáš, že to je cana navíc, kterou musíš zaplatit a v druhé větě v podstatě říkáš, že ji platit nemusíš. Tématicky bych to bral tak, že se hrdina musí prosekat pavučinou a tím se vyčerpe pokud chce do této oblasti cestovat a nemá to nic společného s tím, že se vyčerpal už jinou akcí.
Ncromancers Pass - musíš zaplatit dvě karty abys tam mohl cestovat. V tom FAQ se odkazuje přímo na pravidla str. 23, kde se píše, že všichni hráči musí splnit podmínku Travel efektu, abys mohl do této lokace cestovat. Pokud nemáš v ruce 2 karty, podmínku splnit nemůžeš...

EDIT: a to, že je v nadpisu napsané neoficiální podle mě neznamená, že si ty pravidla vymýšlí, ale myslím si že to má ověřené z více zdrojů a diskuzí

EDIT2: v pravidlech se to píše a to na str. 23 odstaveček "Travel Effects"

2.6.2012 11:28:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Kafe s mlikem
Fajn, opět si po nějaké době sypu popel na hlavu. Tam jsem se opravdu nedíval. Z pravidel pro Travel na straně 15 to tak jednoznačně nevyplývá. Z pravidel na straně 23 to je jasné, přesně tuhle větu jsem potřeboval vidět abych si byl jistý, jak to je :)

2.6.2012 11:44:07

Beholder
Vážně doporučuju ten FAQ. Já byl z počátku taky hodně skeptický díky tomu slovíčku UNOFFICIAL, ale má to udělané hodně dobře a hlavně přehledně a často i s odkazy na konkrétní pravidla či oficiálni FAQ, jak už jsem psal

2.6.2012 11:54:59

Kafe s mlikem
jj, už jsem si to stáhl :)

Naštěstí jsem do těch lokací nikdy necestoval (právě kvůli té ceně), jen dneska, jak jsem hrál, tak jsem chtěl cestovat do Great Forest Web, protože jsem měl všechny hrdiny exhaustnuté, tak jsem si říkal, že by mě to nic nestálo, ale pak jsem to vrátil, poté co jsi mi odepsal, že nemůžu :)

2.6.2012 12:03:49

Beholder ad Legolas
Tak to v podstatě dobrá zpráva. Včera jsem zkoušel poprvý z Core setu jen Tactics a během několika kol dojel na threat, protože jsem "Legolasovo" progressy sypal na Quest a ve Staging se mi hromadili lokace, takže s touhle sestavou, kdy jejich will dohromady je 4, nebyla šance se lokací zbavovat. Jasný, že tohle se asi pořeší kombinací barev, ale já si chtěl každou barvu "osahat" solo, abych věděl, co od ní čekat a Tactics mi při tomhle hraní (progress na quest) přišli úplně nehratelný... Dík za objasnění.

2.6.2012 13:17:02

troll faq
jinak jsem si vsiml ze neni pristupny neprihlasenym, ted uz je uplne verejny tak kdybyste si pri zadavani dotazu a odpovidani vzpomneli prepastit i do toho excell sheetu tak by to bylo fajn. Zatim to udrzuji sam (ale asi to nema uspech co ? )

2.6.2012 13:25:45

Falco
No já nevím, ale časem to podle mě bude mít úplně stejný efekt, jako tohle vlákno - tzn. hromada otázek a odpovědí, ve které se bude těžko hledat.

2.6.2012 13:44:51

Beholder
Ono jde o to ze muzes vyhledat podle textu, nevidim v tom problem. Kazdopadne byl to napad, zase mi tolik nevadi kdyz to budu pouzivat jen pro sebe.

2.6.2012 15:12:27

Santorrinni
Tenhle scénář teď hraju a zatim moc nevim jak na to. Síť je sice základ, ale připojit si ho dobrovolně... to znamená, že v prvním kole stejně zaútočí, protože attachmenty můžeš připojovat pouze ve fázi 2 a dobrovolně ho můžeš engageovat až v combat fázi
(6). Nicméně s těmato 2 balíkama (Lore a Tactics) jsem to teď hrál a obrovskej problém byl willpower -> brutálně mi furt narůstal threat, až jsem na něj dojel. (Jedu teda jen balíky ze základu - zatim jsem nepřidal žádný karty z rozšířeních.)

EDIT: Ouha, kam jsem to postnul? Asi chyba v matrixu.. už nemůžu najít ten post, na který jsem reagoval :D (jednalo se o Journey Along the Anduin) Pardon.

Tak už vím... bylo to 26.4.2012 21:37:36 Našel jsem to ve vyhledavači diskusí a nějak si neuvědomil, že je to hluboko v diskusi...

3.6.2012 00:28:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Quick Strike
Eligible enemy je i enemy ve staging area?

3.6.2012 23:18:11

Beholder
Pokud máš někoho, kdo může napadat ve staging area jako Dunhera tak klidně.

4.6.2012 06:07:02

Lumirius
Aha, tak to nic :)

4.6.2012 10:07:33

had

Chapadla
Jak byste resili forced u Grasping tentacle, kdy karta pridana jako attachment redukuje utok a obranu charaktera na nulu. pr. Gimli ma utok 2 a ma sekeru +2 utok a 2 damage - redukuje se vse najednou? takze z utoku 6 je 0? A dalsi varianta - dam mu tento attachment a az potom mu koupim sekeru nebo dostane zraneni. V dobe pridani attachmentu ma utok nula, ale pak by se mu teoreticky navysil. Jake mate nazory, ja si myslim, ze utok je ve vsech pripadech 0. Buhuzel.

5.6.2012 21:39:59

had
Taky bych řekl, že 0 ve všech případech

5.6.2012 23:28:59

Had a chapadlá
Myslím, že je to vždy nula. Predpokladám, že autori tým chceli povedať to, že daný charakter je zovretý chápadlom a nie je schopný útočiť alebo sa brániť.

5.6.2012 23:29:53

Kdy končí quest fáze?
Situace z dobrodružství The Redhorn gate: jsem v quest fázi, dávám poslední token na druhou kartu Questu a ta říká: forced: po umístění posledního tokenu se Caradhas stává aktivní lokací / Caradhas říká: pokud je Car. akt. lokací, questující postavy mají -1 willpower / následně bych měl otočit a zaktivovat novou (třetí) quest kartu, která říká: všechny postavy, které mají willpower 0 jdou ze hry... Jelikož v tuto chvíli mám opravdu díky Caradhasu u několika postav willpower 0, měl bych je zahodit... a to se mi nechce, a tak se ptám: kdy přesně končí quest fáze????

11.6.2012 20:24:14

Olney
Quest fáze končí poté co vyhodnotíš quest, umístíš žetony a provedeš všechny efekty s tím spojené (tak jak popisuješ). Takže jsi to zahrál všechno dobře a ty charaktery pokud měly 0 willpower, by měly opustit hru. Nejhorší je to, že tam není ani nikde okno, abys s tím něco udělal pomocí Action, maximálně můžeš spouštět Responsy na nějaké efekty.

12.6.2012 07:02:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra 1 hráče?
pokud budu hrat sam, beru si jednu nebo dvě sféry vlivu?

12.6.2012 12:30:23

To Adamlek
Je to jen na tobe, klidne muzes hrat i za tri sféry.

12.6.2012 12:33:10

ad Hra 1 hráče?
No a aby bolo povedané všetko, tak môžeš hrať aj za 4 sféry :).
Je to úplne ľubovoľné, jedine si musíš dať pozor, aby si mal za všetky farby, čím platiť :).

12.6.2012 12:35:24 | Upraveno autorem (porovnej)

had

action
Je mozne zahrat action napr.Shadow of the past, potom co je tazena karta when revealed nebo postoupim na dalsi quest s when revealed, jeste pred tim nez se when revealed uplatni? Diky.

13.6.2012 18:51:03

had
Ne, protože tam není okno pro provedení akce hráče. Nejdřív se vyhodnotí všechny karty z encounter decku a pak můžeš hrát. Tahle karta (Shadow of the past) je použitelná na shadows efekty a třeba diskartování objectivů, nebo na poslední kartu z encounter decku při quest fázi.

13.6.2012 21:21:40

Protector of Lorien + Unexpected Courage
Hraju to správně?

Např.:
Mám v ruce 6 karet. Mám hrdinu, který má na sobě Protector of Lorien a Unexpected Courage. S hrdinou jdu na quest, odhodím 3 karty a přidám mu 3 willpower. Před bojovou fázi tohoto hrdinu připravím pomocí UC a pošlu ho bránit. Odhodím zbylé 3 karty a přidám mu 3 defense.

Otázka zní jestli můžu takhle využít Protectora ve dvou různých fázích v jednom tahu. Osobně si myslím, že jo, páč tam nikde není kouzelné "once per round"...

25.6.2012 19:22:23

Charitativní aukce

Valhalla - dobročinná aukce
Valhalla - dobročinná aukce
Akt. cena: 2800
Končí za: 18 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Tamashii: Chronicle Of Ascend All-In s miniaturami
Tamashii: Chronicle Of Ascend All-In s miniaturami
Akt. cena: 6300 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas