Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Falco
já to ze začátku taky nevěděl, že to tak jde. Na ten timing mě upozornil Lumirius a pak tady v diskuzi myslím jancos ;)

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/lord-of-the-rings-the-card-game-lcg-1503/diskuse/actions-timing-5583/

btw tohle si stáhni, je to výborné:

http://www.boardgamegeek.com/filepage/66624/clarified-turn-sequence-and-quick-reference-w-faqs

26.5.2012 19:02:26

Beholder
diky moc ! jdu na rececpci aby mi to vytiskli :D

26.5.2012 20:02:42

první 2 hry
Tak jsem včera absolvoval první dvě hry - úvodní scénář s předkonstruovaným Leadershipem - a překvapilo mě, že jsem vyhrál v podstatě bez jakýchkoliv problémů... Jako jsem si vědom, že jsem měl i kopec štěstí. V první hře jsem vůbec nepotkal Ungolianth Spawn (vylosoval jsem si druhou cestu a prostě nepřišel) a podruhý jsem si ho vyhledal v úvodu třetího questu a měl jsem na ruce 2 Gandalfy, takže jsem ho v prvním kole načnul a hned v dalším dorazil.
Překvapilo mě, že se mi během prvních dvou až tří kol povedlo vybudovat solidní herní převahu a cokoliv, co proti mě během hry vyskočilo, jsem ihned odrovnal. Ještě jsem se ujišťoval, jestli něco nehraju blbě, ale nic mě fakt nenapadá - jedině snad Theodred a Aragorn, když se oba připojí ke questu, tak Theodred dá jinému hrdinovi (tzn.Aragorn) resource a já ho pak využil, abych Aragorna obnovil. Nevím, jestli tyhle Response můžu hrát v libovolném pořadí, když nastávají zároveň. Poradíte?

27.5.2012 11:12:19

libor
Co se týče Aragorna a Theodreda, tak jsi to hrál správně. To pořadí si určuješ ty. Tohle kombo hraju taky.

Hladké vítězství s předkonstruovaným Leadershipem v prvním questu mě také "opilo" (před tím jsem ještě vyhrál s Tactics deckem), ale další questy vyžadují už spolupráci ostatních sfér (hlavně léčení, rušení...), takže už to nebude takový vegáč :)

27.5.2012 11:24:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Event karty a Response
Pořád mi trošku dělá problémy timing, takže dotaz pro ujištění se. Event karta A Test of Will má na sobě Response: Cancel the "when revealed" effects... to znamená, že tu kartu už musím mít ve hře ve staging stepu v quest fázi abych mohl použít její response. Nemůžu ji zahrát z ruky poté co odhalím kartu ve staging stepu, protože zahrání event karty je akce hráče a to není v tomhle stepu povoleno. Je tak?
Dále pokud budu mít tuto kartu ve hře, tak jí můžu mít ve hře dokud nepoužiji její response a tu můžu použít na jakoukoliv "when revealed" kartu, protože to není "forced response". Je tak?

27.5.2012 12:24:15

Beholder
Tak já si tactics vybral proto, že mi přišlo papírově nejsilnější a mělo nejvíc Ally karet. Taky jsem všechno hrál přes charaktery, který si se vším poradily defacto samy, nez velký podpory jiných karet. Fakt je, že Event jsem takřka nezahrál, co byla hra dlouhá... No, nechám toho spamování, tohle by asi spíš patřilo do sekce první dojmy, tak se omlouvám...

27.5.2012 12:27:53

Kafe s mlikem
Je to povoleno, protože to je response. Test of Will je event karta, ta nejde vyložit na stůl. Hraje se z ruky a hned poté odkládá na discard.

Znovu odkazuji na tu referenční kartu co jsem psal Falcovi. Je to tam vše jasně vidět.

27.5.2012 12:39:02

Beholder
referenční kartu používám, jen jsem měl za to, že zahrání jakékoliv event karty je akce hráče a ta prostě povolená není...

27.5.2012 12:51:50

Kafe s mlikem
Akce nejsou povoleny, výjimka jsou vhodné responses, to je právě ToW. Jinak by ta karta byla nehratelná, proto je na ní response a ne action.

Nebo ještě jinak, zahrání eventy není to stejné jako zahrání akce. Zakázány jsou akce ne eventy.

27.5.2012 13:03:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
No právě, že by byla nehratelná. Proto jsem si myslel, že zahraju tuhle event kartu v nějakém zeleném okýnku a nechám ji ve hře dokud nespustím její response... teď už mi to je jasné. Díky

27.5.2012 13:39:48

score
1) Dohrává se ještě kolo, ve kterém jsem úspěšně splnil celý quest (např. už v quest fázi)? Jde mi o to, že odehrané kolo se podle pravidel započítává až v poslední refresh fázi. Dále bych ještě mohl zabít bodovanou příšeru, dostat nebo naopak si vyléčit zranění atd...

2) Zabité příšery s Victory points dávám bokem. Co když doberu encounter balíček a musím v quest fázi zamíchat encounter discard pile a udělat z něj nový encounter balíček. Zamíchám tam i příšery s Victory points (a poznačím si kolik mám za ně bodů) nebo zůstávají pořád bokem?

28.5.2012 16:46:55

Kafe s mlikem
1) ne, koncis hned jak splnis
2) Victory zustavaji porad bokem, uz se nezamichavaji zpet

28.5.2012 17:17:17

jancos
V tom případě započítává se do bodování kolo, ve kterém jsem splnil quest?

28.5.2012 17:28:32

Kafe s mlikem
Nezapočítává, jakmile proquestuješ nebo vyhraješ boj, čímž splníš podmínky vítězství, tak je konec a k refresh fázi už nejdeš.

28.5.2012 17:48:19

Wandering Took
V solu je nehratelný, je to tak že? :)

29.5.2012 12:30:58

Beholder
jeho Action je v solu nehratelná, ale jako šupák na smrt nebo spouštění nějakých efektů je dobrý.

29.5.2012 12:34:07

Beholder
no já si ho chystám na budoucí secrecy deck

29.5.2012 12:38:40

Feint a shadow karty
Když zahraju Feint, tedy že nepřítel nemůže v této fázi útočit, vyhodnocuju shadow kartu? Dostane Dol Guldur Beastmaster druhou Shadow kartu když tam je napsáno "Když zaútočí..." (v erratech)?

31.5.2012 21:46:26

Kafe s mlikem
To by me popravde taky zajimlo, nicmene kdyz jsem to hral tak jsem mu shadow kartu neprirazoval.

31.5.2012 22:09:10

Kafe s mlikem, Falco
Shadow karta se dává, ale nevyhodnotí se. Dol Guldur Beastmaster druhou nedostane, pokud mu je útok zakázán Feint.

31.5.2012 22:19:21

Comprehensive Card Reference & Unofficial FAQ
Nevím jestli už to sem někdo nedával, ale objevil jsem tenhle parádní soubor:

http://boardgamegeek.com/filepage/66894/comprehensive-card-reference-unofficial-faq

vhodný především pro nováčky (a věřím, že i pro pokročilé). Je tam přehledný popis všech karet, jejich oficiální i neoficiální upřesnění a vysvětlení. Pokud nemáte zásadní problém s angličtinou, tak si troufám říct, že zde najdete odpověď na převážnou většinu vašich dotazů.

1.6.2012 13:39:18

Kafe s mlikem
Dával som to tu už viackrát. Možno by stálo za to založiť týmto ofic. a neofic. FAQ-om samostatné vlákno :).
--
Done :).
--
Ale chcelo by to premazať niektoré vlákna ako napr.:

Hra za Saurona - možno by mohlo ostať, ale inak nemá nejakú extra inf. hodnotu
Karty z core setu - poloinzerát, 0 inf. hodnota
Praha - pravidelne vypravy do stredozeme - patrí do "Hledáme spoluhráče"
Styl hraní - 0 inf. hodnota
LOTR LCG FORUM - 0 inf. hodnota, keďže bolo fórum zrušené
hraní - 0 inf. hodnota
Nové FAQ - uxistuje nové vlákno s odkazmi aj na neofic. FAQ
Quest Log od FFG - riešené v iných vláknach
Překlad karet Core setu - 0 inf. hodnota resp. k prekladu je iné vlákno
Kontrola komponentov - 0 inf. hodnota
Drakkenstrikovo Components Breakdown - 0 inf. hodnota

1.6.2012 13:43:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Great Forest Web
Travel: Each player must exhaust 1 hero he controls to travel here.

Znamená to, že když mám už všechny hrdiny exhaustnuté, tak tam nemůžu cestovat?

2.6.2012 10:01:20

Beholder
Mrkni do toho FAQ, co jsem tady já a acedrac postovali. Píše se tam, že nemůžeš zde cestovat pokud každý hráč není schopný exhaustovat hrdinu. Takže přesně tak jak píšeš.

2.6.2012 10:34:54

Legolas.
Poté, co se Legolas účastní souboje, v němž je zabit nepřítel, dej 2 progres žetony na quest.

Předpokládám, že se provede přesně to, co říká karta, tedy žetony mohou jít na quest, a to i v případě, že je aktivní nějaká lokace. Nebo to funguje jako v případě successful quest, tedy žezony nejdřív na lokaci, a pak teprve quest?

2.6.2012 11:04:10

Charitativní aukce

Hvězdáři - dobročinná aukce
Hvězdáři - dobročinná aukce
Akt. cena: 3200
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

STAR WARS DESTINY CZ - 2x PROBUZENÍ
STAR WARS DESTINY CZ - 2x PROBUZENÍ
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas