Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder
diky.
pekne si to vysvetlil. :-) ja som novacik v LCG :)

uz sa tesim, ked vyskusam znovu :)
mne to cele pripomina boj ve Vladcich podzemi, bez "agricola" ziskavania priser. sa mi to paci :)

24.5.2012 11:43:17

Driven by Shadow
Na kartě se píše, že každá lokace a nepřítel ve staging oblasti dostane +1 Threat. Pokud ve staging lokaci není žádná karta, DbS získá surge. Což, pokud dobře chápu, znamená, že otočím další kartu.
Pokud ta karta bude lokace nebo nepřítel příčítám k ní díky DbS 1 Threat nebo ne?

25.5.2012 18:25:10

Kafe s mlikem
podle mě jo, protože je na Driven by Shadow napsáno until the end of the phase...

25.5.2012 18:27:18

Driven by Shadow
Podle unofficial FAQ je to jinak:
When Revealed: only cards in the staging area at the moment this is revealed are impacted.
When revealed pusobi pouze na karty ktere jsou ve staging ve chvili, kdy je tato karta odhalena. Takze odpoved pro Kafe s mlikem by byla ne.

25.5.2012 20:45:56

a teď si vyber :)
Hrál jsem to jak píše jancos, protože tam je napsáno "currently in staging area". A karta přidána do "staging area" díky "surge" tam podle mě není "currently". Bože to je patvar :))

25.5.2012 20:59:27

hmm...
kdyby to bylo "only cards in the staging area at the moment this is revealed are impacted", ta by tam bylo zbytečné to "until the end of the phase"

EDIT: Já to hraju tak, že i když ve dvou hráčích je první karta DBS, tak dává +1 i pro pro druhou kartu. Protože je tam prostě "until the end of the phase", takže to platí i pro následující karty, tedy i pro surge karty.

26.5.2012 00:48:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Driven shadow
Každý nepřítel a každá lokace má +1 do konce fáze - Tečka. Pokud tato varianta neplatí, nastupuje varianta druhá - surge. V ní už o +1 nebo o do konce kola není ani slovo.

Je to buď anebo ve vylučovacím smyslu - buď platí to nebo to. Ne oboje současně.

26.5.2012 01:09:43

Driven by shadow
Samozřejmě je to tak, že se splní jen jedno. Pokud tam karty jsou, tak dostanou onen bonus, pokud nejsou karta dostává surge a bonus se neaplikuje. To until the end of the Phase je tam pro pořádek aby se vědělo do kdy ten bonus dostávají. A jak psal Jancos: When Revealed: only cards in the staging area at the moment this is revealed are impacted. To vysvětluje vše.
Timing a struktura je podobná jako u Game of Thrones.

26.5.2012 11:03:38

ambush
Mam dotaz na moznost hrani "action" a konkretne karta ambush.
Vratil jsem se po nejaky chvili k hrani a ridim se podle te zadni stranky pravidel (kvuli souslednosti akci). A jestli policka "player action" znamenaji ze action muzu hrat prave v techto fazich tak to znamena ze v zasade gandalfa nedostanu na quest pres kartu ambush (nebo jak se to jmenuje, to ze za jeden resource ho hodim na jednu fazi do hry) ?
Protoze nejblizsi akce pro commit hrdinu na quest je na konkci predchozi faze. Tudiz by hned gandalf zmizel ze hry. Pochopil jsem to spravne ?

(a trochu me zacina stvat ze se zde neda vyhledavat protoze jsou to kvanta uzitecnych dotazu :(, co se pokus nejak udrzovat databazi dotazu a odpovedi ? Treba na google doc )

26.5.2012 12:46:20

Falco
myslíš Sneak Attack?

Akce můžeš hrát kdykoli (před, po, během) v těch zelených oknech, takže si zahraješ Gandalfa přes sneak attack ještě před tím než začínáš posílat charaktery na quest

26.5.2012 13:13:24

Beholder
No nevím, u fáze Questu je v pravidlech napsáno, že hráč má možnost provádět akce a hrát event karty NA KONCI každého stepu. Fáze Questu má 3 stepy, z čehož posílání hrdinů na quest je první step.
Z toho mi vyplývá, že můžeš zahrát Gandalfa pomocí event karty Sneak Attack, ale až poté co uvážeš charaktery na quest a tudíž Gandalfa už na quest uvázat nemůžeš.

26.5.2012 14:20:56

Kafe s mlikem
ten timing pro hraní akcí mi už byl vysvětlován v jiném vlákně. Bylo mi řečeno, že v krocích označených zeleně můžu libovolně hrát akce a eventy (před, během i po). Což platí pro krok commit characters, ale neplatí to už pro krok staging a quest resolution. Během těchto kroků nic hrát nemůžeš, pouze až na konci po nich.

26.5.2012 14:45:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
JJ Sneak attack.

Momentalne jsem to hral ze akce muzu hrat kdykoliv kolem "zelenych".

P.S. Jak rika Beholder ze se to resilo, pokusil jsem se zalozit ten google doc, poprosilbych Vasekreho aby ho dal do hlavicky, kdyby se to chytlo, myslim ze by ulehcil zivot vsem (v nejhorsim to bude k prdu).

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c

26.5.2012 15:55:29

Sneak attack
Actions - na ně jsou ve hře vyhrazená ty zelená políčka s názvem actions :-).

Co se týká konkrétně Sneak attacku a pomocí něj zahraného Gandalfa v quest fázi (česky ze souboru v downloads):

· Hráči posílají postavy na výpravu.
· Z balíčku setkání je odhalena 1 karta za každého hráče.
· Akce hráčů
· Vyřešení výpravy
· Akce hráčů

Takže je poměrně jasný jestli jde Gandalfa zahrát - je to v Akci hráčů a to před vyřešením výsledku výpravy. A je to po revealu encountrů, takže ve chvíli kdy už je jasné jak setkání dopadne a ty si volíš, jestli Gandalfa přes Sneak attack zahraješ nebo ne.

26.5.2012 16:54:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
To byl prave muj problem. ale zase by to znamenalo ze jsem dost veci hral spatne a v tu chvili je hned mnohem vice karet o dost slabsich. Zkusim kouknout na bgg.

26.5.2012 16:57:41

Sinuhet
To co píšeš nedává vůbec smysl. Když už je vyřešeno posílání charakterů na quest a odhaleny encounter karty, tak už přece nemůžu hrát Gandalfa (přes SA) a dodatečně ho posílat do questu. Respektive zahrát ho můžu, ale k čemu by to bylo, když do questu už nemůže jít a na konci fáze questování by šel pryč.

Jestliže chci zahrát Gandalfa do questu (přes SA), tak to musím udělat před posíláním charakterů do questu.

26.5.2012 17:07:27

Beholder
To je prave ten problem ne ? Gandalfa pres SA na quest neposles, jenom do boje kde je pro to prostor. Bohuzel se mi to zatim nepodarilo dohledat jinde.
Na druhou stranu na zacatku prehledu Turn sequence je napsano

Green - Anum player can take actions generally, or between the game steps stated in the rules. (commit charaters to a quest je zelena).

Jenom cervene nejdou prerusovat akci (je to explicitne reseno).

Na druhou stranu by pak nemeli policka "Player actions." smysl (ale mozna jsou redundatni navic, aby pripomnely kdyz se nejcasteji hraji akce).

26.5.2012 17:18:56

Falco
Však jsem to psal už před tím. Hraješ v zelených kdykoliv, takže ho zahraješ v té první zelené fázi commit characters

26.5.2012 17:22:08

Beholder
Asi v zasade souhlasim, Sinuhet me zase nahlodal dalsim smerem. Zatim to tak budu hrat dokud nejaky nerd nedohleda ze to je naopak :)

26.5.2012 17:38:24

FFG forum
BOOYAH, nailed it

http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=201&efcid=4&efidt=479840

urcite to tady uz padlo a hned prvni vec jsou akce.
thankyouverymuch

26.5.2012 17:46:49

Quest fáze
Trochu to uvedu na pravou míru. Reagoval jsem na to, jestli se hrajou actions v actions a jestli jde Sneak attack zahrát v actions. Trochu jsem špatně pochopil o co vám jde. Jde to, jestli to má smysl, je jiná věc.

To co jsem říkal platí. Po revealu před vyhodnocením jde Gandalf přes Sneak attack zahrát - smysl to může mít pokud chceš snížit threat na který by si mohl prohrát (teď už víš jak to s questováním dopadlo) nebo třeba zabít potvoru, nic jinýho mě asi nenapadá.

Jinak pokud chceš s Gandalfem na quest je jasný, že ho přes Sneak attack vyvoláš v kroku Committ characters. Je to zelený krok, takže můžeš v průběhu tohoto kroku hrát actions kdykoli během tohoto kroku - na začátku, na konci, když otočíš na quest jednoho alíka a než otočíš druhý .... jak libo prostě kdykoli to logika dovoluje.

Donutili jste mě otevřít krabici a kouknout se jak se jmenuje ten sheet podle kterýho hraju: Lord of the rings Quick reference created by Kirk Bauer. Je v angličtině ale tak perfektně napsaný, že s ním nemám problém cokoli okolo timingu vyhodnotit. Doporučuji.

26.5.2012 18:06:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
Aha, tak už vím v čem je problém :). Zřejmě špatně chápeš Gandalfa. On nesnižuje o 5 threat strength karet ve staging area při questování, ale snižuje threat level hráče (na dialu)

Tu quick reference používám taky a je výborná.

26.5.2012 18:11:54

Gandalf
Já si myslím, že ho chápu dobře. On sníží tvůj celkový threat ihned jak vstoupí do hry (jasně že pokud si tuto jeho schopnost vybereš) - ne karet ve staging. Myslel jsem to tak, že ty na quest dáš třeba za 5, revealed karta povyší threat ve staging na 8, ty máš celkový 47 a tím rozdílem o 3 bys prohrál. Tak prohru odvrátíš Gandalfem.

Je to náročný reagovat na to, co jiní myslí jinak, ty zareaguješ trochu jinak, oni nechápou jak si to myslel a odpoví ti na to co si nemyslel :-) Njn, kdyby sme seděli vedle sebe, je to vyřešený za 15 vteřin ....

26.5.2012 18:26:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
Jo takhle jsi to myslel...tak to už je hodně vykonstruovaný příklad a situace která se může stát 1x za 5 let :). Když vidím, že questovat budu nic moc a už mám 47 threat, tak si zahrahu gandalfa normálně v kroku commit characters, snížím si treat o 5, ať můžu relativně v klidu dýchat a jdu i s Gandalfem na quest.

Jasně, to co jsi psal je možné, ale Falco se imho ptal na něco jiného. Šlo mu o to, dostat Gandalfa na quest aby pomohl svojí velkou willpower a to udělám (přes SA) jedině v kroku commit characters.

Prostě a jednoduše hrát Gandalfa přes SA jindy než v kroku commit heroes nebo v souboji není efektivní (ve tvém vykonstruovaném příkladě bys zbytečně promarnil Gandalfovo 4 willpower)

26.5.2012 18:50:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Presne jak rikas tak jsem to myslel. Mel jsem pocit ze pres Sneak attack neni mozna zaridit aby se Gandalf pridal na questovani (kvuli posloupnosti kroku a pochopeni kdy lze akce hrat). Takhle uz je to v pohode :)

26.5.2012 18:59:30

Charitativní aukce

Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Akt. cena: 3200
Končí za: 20 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Zombie Kidz
Zombie Kidz
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas