Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Aha, dival jsem se sem a tam je to spatne napsane.
http://lotrlcg.com/cardFocus.php?Title=Forest%20Spider

28.4.2012 08:17:45

Setup faza - When revealed...
Akovyhodnotit napr. takuto kartu pocas Setup fazy:
Karta - Pursued by Shadow: When revealed: Each player raises his thread by 1 for each character he controls that is not currently committed to a Quest.

Je jasne o co ide, a pocas Quest fazy nie je o com debatovat. Co ale v pripade, ze je takato alebo podobna karta vytiahnuta v setup faze? Pocas nej nie su pridelene ziadne postavy na kvestovanie, boj, obranu a podobne. Mam teda takyto Reveal efekt pri setupe ignorovat?

28.4.2012 09:09:49

ad Ryko
Nie je dôvod ho ignorovať. Skrátka v momente, keď ju vyhodnucuješ si zrátaš, koľko postáv máš poslaných na quest a keď sa to stane v setupe, je logické že nikoho a tým pádom zvyšuješ threat za všetky vyložené postavy.

Dostať ju v setupe je nepríjemné, mna sa to tiež raz stalo. Ale oveľa horšie je keď máš hromadu allies a do questu pošleš Éowyn s Aragornomm s Celebrians Stone a necommitnutých Ti ostane 10 charakterov (true story) :)

28.4.2012 09:54:41

počítání kol
Ahoj,
jak je to s počítáním bodů za kola dle nového systému? Jde mi o poslední (většinou nedokončené) kolo. Připočítává se deset bodů za něj, nebo ne?

29.4.2012 10:11:09

Počítání kol
Dle mne ano..Kolo si zapisuji vždy na začátku, a tím pádem ti např 8 kolo (ve kterém vyhraješ) už začalo, tedy se počítá..

29.4.2012 10:17:31

raia
já zase dělám čárku až na konci kola.

V FAQ je přímo napsáno že děláš čárku na konci Refresh fáze.

29.4.2012 10:27:17 | Upraveno autorem (porovnej)

To Lumirius
Otázkou je pak jestli se kolo dohrává, protože mě osobně přijde divné, že by se rozehrané kolo nezapočítalo..

29.4.2012 13:00:22

Počítání kol
If at least one player survives through the completion of the final stage of the scenario, the game ends in a victory for the players.
Takze se posledni kolo nedohrava, to neni nikde napsane. Ale divne mi to prijde taky, pocital jsem pocet kol taky na zacatku kola. Tak mam ted -10 bodu ke skore (kdybych skore jeste pocital) a divim se o trochu min, jak had mohl nahrat tak dobre skore u vetsiny questu :-)

29.4.2012 14:08:15 | Upraveno autorem (porovnej)

To jancos
JJ stejný případ..:D Je to sice divné, ale je to tedy tak..:-). Díky za upřesnění..

29.4.2012 14:38:33

ad jancos
Aj keď si pripočítaš k had-ovým skóre +10 bodov, stále nás schová do vačku :).
Ja si to vysvetľujem tým, že skrátka hrá každý quest dovtedy, kým sa mu nepodarí fakt dobrý výsledok. A to sa väčšine z nás nechce. Ja hrám dovtedy, dokým quest nezdolám +2-3x naviac, či nespravím lepšie skóre a potom idem na ďalší quest. Aj to som pozadu Massing at Osgiliath a celý Dwarrowdelf cyklus, čo je tak 6 questov :).

--EDIT, ad jancos:
Jasné, to máš pravdu :)

29.4.2012 14:45:38 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Jasne, souhlas. Ja myslim ze hadovo skore je dosazitelne, ale nechce se v tomto soutezit. Ale pri hre na nejlepsi skore je +-10 docela rozdil.

29.4.2012 14:54:55

setup
2. quest z core setu má setup: Each player reveal 1 card from the top of the encounter deck, and adds it to the staging area.

Když vytáhnu Treachery kartu, tak ji normálně vyřeším a novou kartu už neberu?

30.4.2012 18:10:53

Beholder
yes

30.4.2012 18:22:13

...
Mám ve hře Eowyn a Protector of Lorioen. Odhodím kartu. Musím si vybrat pro který efekt karta bude platit nebo platí pro oba současně?

30.4.2012 23:20:14

Beholder
Podle me si musis vybrat, do ktere akce to zahazujes. :-)
Bud pouzivas efekt jedne karty a nebo druhe.

30.4.2012 23:30:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Já souhlasím, ale ta druhá možnost by stvořila pěkné kombíčko :)

30.4.2012 23:33:59

to Beholder
Bylo by to moc brutalni. :-) Tech karet kam zahazujes je vice zajimavych a podle tohoto bys to hodil vsechno na jednoho hrdinu a stacila by ti jedna karta, abys aktivoval vsechno... to proste nejde. :-D

1.5.2012 00:01:41

had

to Lumirius
Souhlasim s tebou - kolo se pocita v refresh fazi. Jelikoz jsem asi "pomalejsi" , tak jeste jednou pro me - proc bych si mel pocitat 10 bodu za kolo, ve kterem se nedostanu do refresh faze a ktere nedokoncim?

1.5.2012 11:50:59

To had
My předtím počítali kola na začátku, přišlo nám to rozumnější, protože se tak počítá každé kolo. Prostě a začnuté kolo je taky kolo..:D Ale na tom teď nesejde, když je to na konci refresh fáze..

Toť k bodování kol..:D

1.5.2012 16:52:33 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Nevím proč to tak udělali, ale pokud stihneš dohrát hru dříve než nastane konec refresh fáze, tak jsi na tom o 10 bodů lépe, i když jsi hrál vlastně kol více.

1.5.2012 18:26:01

Beholdere
to odhození karty ber prostě jako cenu za provedení akce. Jo pokud by byla nějaká karta co by měla Response: If you discard card from your hand...., to by pak byla jiná a mohl jsi za tu odhozenou kartu ještě spouštět další efekty. Třeba se takové karty dočkáme.

1.5.2012 18:28:50

Lumirius
jj, rozumím...

1.5.2012 18:45:49

je remízový kvest úspěšný nebo neúspěšný?
Prosím, nemám jasno v tom když mám dejme tomu willpower 5 a thread ve stage ja také 5.

Nejde o přidávání žetonků, to je jasné ale spíš mi jde o karty které mají v textu právě závislosti na quested succesfully. Zatím to hraju tak že to není ani neúspěšný ani úspěšný kvest.

Příklad Bofur:
Quest Action: Spend 1 [Spirit] resource to put Bofur into play from your hand, exhausted and committed to a quest. If you quest successfully this phase and Bofur is still in play, return him to your hand.

...hraju tak že za jeden modrý zdroj dám do vyrovnaného kvestu a ani mi nestoupne thread ani ho nemusím vracet zpátky do ruky. Přijde mi to ale až moc výhodné, takže proto se ptám...

2.5.2012 07:31:54 | Upraveno autorem (porovnej)

ad rach - je remízový kvest úspěšný nebo neúspěšný?
willpower > threat = succesfully
willpower < threat = unsuccesfully
willpower = threat = nothing happens

Čiže ani Bifura nemusíš tým pádom vracať do ruky.

2.5.2012 08:05:04

rach
pokud vyrovnáš, tak se neděje nic, ani nespouštíš efekty při Quest Successfully.

Ta schopnost Bofura je relativně OK. Musíš to dát do Questu, který chceš buď vyrovnat (což je těžké na odhad) nebo vědomě prohrát, aby ti zůstal ve hře. Je to spíš taková záchrana na prohraný quest.

EDIT: To je tak když mám 20 minut rozepsaný příspěvek :-)

2.5.2012 08:28:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Valhalla - dobročinná aukce
Valhalla - dobročinná aukce
Akt. cena: 2800
Končí za: 22 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

STAR WARS DESTINY CZ - 2x DUCH POVSTÁNÍ
STAR WARS DESTINY CZ - 2x DUCH POVSTÁNÍ
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas