Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

Rambonit
Zvaž valleja - IMHO mají lepší flaštičku, takže se lépe dávkují a míň vysychají. Ale každopádně s citadelkama neprohloupíš.

2.8.2012 12:25:24

Starter set
Ahoj, vím, že to tu bylo mnohokrát probíráno, ale stále si nevím rady. Rád bych začal s barvením figurek a hledám nejaký kompletní set barev či stránku kde najdu všechny barvy skladem včetně washe, základního spreje, štetců apod. Pokud možno konkrétní odkazy a seznam barev do začátku. (pro úplnost, rád bych začal figurkami Mansion od Madness) Předem díky za odpovědi :)

30.9.2012 13:37:06

Simik
Ad výběr barev -už se to tu párkrát řešilo, když si projdeš diskuzi, určitě na to narazíš. Pokud hledáš nějaký obchod s barvami, za sebe můžu doporučit Černého rytíře, kde mají široký sortiment barev Vallejo, Citadel a nyní nově i warpaints od Army painter. Kvalita barev je v podstatě srovnatelná, neuděláš chybu ani s jednou značkou, někdo dává přednost Valleju a warpaints kvůli praktičtější lahvičce s kapátkem. Pokud nejsi z Prahy, tak výhodou je i slušné poštovné pokud- platíš předem tak 59 kč a když objednáš za víc než 1000 tak je poštovné 0 (při platbě předem).

3.10.2012 20:31:19

stolek
Co říkáte tomuhle? http://www.hobbyzone.pl/pl/5-stoliki-do-malowania

3.10.2012 22:16:07

stolek
Většinou nepotřebuju při barvení najednou tolik barev, tak 4-7 kusů maximálně, ale je to pěkný. Ale zase by mi to zabíralo místo. Ne při barvení, ale při uskladnění.

3.10.2012 23:08:42

podklad
Někde jsem to tu četl, ale už nevím kde:) a přiznám se, jsem líný to dohledávat:D

čím je lepší udělat podklad? Bílou nebo černou? Na netu jsem viděl i videa, kde dokonce podklad neměli vůbec.

18.11.2012 13:45:54

Lapcis
Podklad udělej určitě.
Jestli bílý nebo černý, to záleží na tobě. Na bílý se lépe malují jasné barvy (červená, žlutá) a model potom většinou nepůsobí "ušmudlaně".
Černý má tu výhodu, že pokud někdě ve spáře nedotáhneš (nebo ho tam záměrně necháš prosvítat), bude fungovat jako stín. Nicméně dost často model s černým základem vypadá ušmudlaný...
Hlavně nezapomeň na to nejdůležitější - model před stříkáním základovkou pořádně odmastit - osobně to dělám tak, že model hodím do mističky s vodou a jarem, trochu ho tam vyráchám, pak vytáhnu (ideálně pinzetou), pořádně omyju čistou vodou a nechám uschnout. A pak na něj v nejlepším případě nesahat holou rukou.

18.11.2012 14:20:16

Surfacer
Nebo si kup Surfacer ve spreji od Tamyie nebo od Gunze. Používají to modeláři jako podkladový tmel pod barvu. Jemnost tak 1000, kup si šedý a na to natřeš všechno, sprej stojí asi 140 Kč a když budeš šetřit (tu figurku není potřeba zalít) a budeš stříkat z dobré vzdálenosti, tak ti vydrží :-).

18.11.2012 15:04:42

aradraug
Díky, zkusím. S tou ušmudlaností na tom něco bude, protože, když chcu nakreslit něco bílýho na ten černej podkladak, tak to fakt tak vypadá:(

Shiffty : Tmel?:) A to se nezacpou detaily?

18.11.2012 15:33:42

Lapcis
Surfacerem je rozhodně nezacpeš. Ten používají i modeláři klasických plastikových modelů - a tam jsou detaily ještě drobnější...
Respektive, pokud si zaliješ detaily surfacerem, zalil by sis je i klasický základovým sprejem. Chce to stříkat v krátkých dávkách a figurku jakoby "přejet" (začneš stříkat mimo figurku, pak přes ni přejedeš a skončíš zase mimo). A stříkat z vhodné vzdálenosti, pokud jsi moc blízko, zaliješ si detaily, pokud moc daleko, na figurku bude dopadat jen "krupička".

18.11.2012 18:55:09

stojánky
U některých plastových figurek (před barvením) mám trochu pozohýbané stojánky (base) - jak toto řešíte?

19.11.2012 12:09:07

stojany
mám další na výměnu

19.11.2012 13:17:27

DUBino
Jaké stojánky máš na mysli? Klasicky figurkové (tvrdý plast, kulaté či čtvercové velikost +- 1 palec, uprostřed bývá drážka, jsou od figurky oddělené) nebo deskoherně figurkové (stejný materiál jako figurka, figurka je na něm pevně přidělaná, respektive je odlitá i se stojánkem)?
U klasických platí jarmukova odpověď - chce to mít náhradní. U deskoherních může pomoci opatrné srovnání podstavce - nahřát (doporučuje se třeba fénem), srovnat a hodit do studené vody. Každopádně si to nejdřív dost opatrně vyzkoušej.
A samozřejmě je i třetí varianta - pokud figurka stojí, neřešit to.

19.11.2012 13:28:39

aradraug
měl jsem na mysli deskoherně figurkové
Děkuju za radu s fénem. Ještě jsem tu někde četl o vložení figurky do teplé vody - že by se měla sama narovnat (nějaký paměťový efekt...?)?

20.11.2012 09:37:58

rovnání figurek
Já to dělám v horké a studené vodě:
- do jedné misky si dám horkou vodu z varné konvice
- do druhé misky studenou
Ponořím do horké, počkám až se srovná, případně tomu pomůžu a pak rychle do studené, aby to v této poloze ztuhlo.

20.11.2012 09:49:27

DUBino, tomasV
Efekt stejný, jen místo vody se použije fén.

20.11.2012 10:07:33

lakování figurek
...minulý týden jsem nalakovala pár figurek tím lakem z Baumaxu (Genius Pro) a ještě teď jsou hodně lepkavé, máte s tím někdo nějakou zkušenost?? Nějak si nevzpomínám, že by mi tak lepily, když jsem je lakovala před rokem...

20.11.2012 21:24:14

lak
někde jsem četl, že to je vlhkostí vzduchu při lakování, ale nejsem si stopro jistý.

21.11.2012 00:26:30

jarmuk
...no a nečetl jsi tam, jestli to přestane někdy lepit? :-)

21.11.2012 10:01:16

už si to moc nepamatuju
asi ne

21.11.2012 13:55:43

ta"jemná"
Skusila si prestriekat este jednou vrstvou? Tiez mi raz lepili a pomohlo to.

21.11.2012 14:07:50

Miri
...nezkusila a asi to zkusím :-) Ď

21.11.2012 15:46:05

ta
Mě už se tohle stalo. Udělal to špatně protřepaný lak. Chce fakt poctivých 10 minut. Doporučuji dát na topení, a čekat a čekat. Druhou vrstvou nic nezkazíš.

A ne jednou :-) Někdy to taky udělá už velká vrstva laku. Lepší je jedna malá dávka a pak hned druhá.

21.11.2012 17:13:59 | Upraveno autorem (porovnej)

sappho
dík, já jsem to asi dala dost zblízka a fakt silnou vrstvu, tak musím doufat, že se to nějak vsákne a příště s citem... :-)

21.11.2012 17:16:20

surfacer
A jaký je rozdíl mezi tím a klasickou barvou?

21.11.2012 18:06:30

Charitativní aukce

Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 2000
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven: Lví chřtán + insert + namalované figur
Gloomhaven: Lví chřtán + insert + namalované figur
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas