Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

tip i pro zkušené
Pokud máte v plánu strávit neděli se štětcem v ruce, nestěhujte celou sobotu nic těžkého.

26.2.2012 10:54:11

ochrana
mozna uz tu na to nekde forum je, ale nechce se mi ho hledat... resim problem s ochranou figurek pri transportu. kdyz uz se s tim patlam, tak uz bych byl rad, aby mi to vydrzelo a neosupovalo by se to. jak to resite vy?

29.2.2012 10:37:29

ozzy
Není třeba to řešit. Po nalakování ta figurka vydrží hodně. Třeba u Battlelore mám figurky docela hodně na husto v plastovém pořádači a nic se jim nedeje. U wotra jsem na hrdiny koupila molitanovy pořádač, kde je možné na jednotlivé figurky vykoupat různě velká pole. Kupovala jsem na černém rytíři.

29.2.2012 14:31:44

sappho
no on je spis problem s podstavcema, aby se neolamala umela trava, kyticky a tak... tam ten lak az tolik nepomuze...

29.2.2012 16:28:27

ozzy
Tak to pak doporučuji ten molitan. Mám v něm právě figurky s podstavcem. Mají toho v rytíři víc druhů.

29.2.2012 17:42:04

rbx

ozzy
az tu budes, tak si o tom popovidame, je toho vic druhu. Zalezi na co presne to chces.

29.2.2012 17:48:38

ozzy - ochrana figurek
Vymyslel jsem taky jeden způsob (mám tak třeba figurky od talismanu):
- vezmu takový ten zavírací pytlík
- po vybalení monitoru jsem si schoval takovou tu jemnou vystýlku - tenký pěnový povlak, co v tom bývají zabalené
- z toho materiálu pak udělám kasu - vystřihnu obdélník, ohnu a vložím do pytlíků - tím mi vznikne mírně vypolstrovaná kapsa

PS: ale poslední dobou na to kašlu a nalakované modely dávám rovnou do krabic ....

1.3.2012 09:21:09

jak začít
ahoj,
nehraju zadnou wargame, nejsem ani fanouškem. láka mne ale samotná tvorba - tedy malování figurek. chtěl jsem se tedy zeptat jaké figurky se dají koupit jednotlive za velice přijatelnou (a orientačně jakou - řekněme základni pěšíky, žádná megamonstra a draky) cenu? jde mi teda především o klasické fantasy, skčety, trolly, trpaslíky, elfy atd. prostě takový základ, ale zase aby figurky byly pěkné - tedy namalované by měly stát za to abych si je vystavil.
díky za odpověď. a prosím nemějte mne za blézna, snad nejsem jediný s takovýmto zájmem.

3.4.2012 12:44:40

malik
Ahoj, rozhodně přijd dneska do tomovych her. Je tam totiž dneska work shop na barveni. Takže tam se dozvíš všechno potřebné... :)

3.4.2012 12:49:32

Malik
Pokud budeš shánět kusovky na malování, tak se rozhlídni i tady:
www.maelstromgames.co.uk
Tam najdeš asi nevětší výběr.

3.4.2012 12:52:28

Malik
Doporucuju se podivat na fantasyobchod, maji tam figurky od firmy em4, a to jak fantasy (skret s kopim, lukem, mecem; trpaslik s kopim, kusi, sekerou) tak sci-fi (vesmirne stihace, mechy a Space Rangers, co urcite nejsou vesmirni marinaci tm :) a to dost levne.

3.4.2012 12:56:17

ti z Tommovych her, ale i zbytek
díky za tipy tedy. uz z jineho topicku jsem dostal impulz na to abych do tommovych her skocil juknout tak to asi zkusim zkloubit se svym casem. nicmene jsem nasle jen odkaz na google kalendar. a asi tam je ještě adresa, v kolik hodin se tam da tak prijit, abych tam nestepoval sam? a poradi mi nekdo nejlepsi spoj MHD? řekněme z nejake přestupni - metro stanice?

jinak dekuji i za odkazy na obchody

a omlouvám se za castecny offtopic

3.4.2012 13:22:00

Malik
Na fantasyobchod se určitě podívej, dováží sem mimo jiné i figurky od firmy Reaper, které mě se osobně velmi líbí a za velmi slušnou cenu. Nebo na úplný začátek na vyzkoušení vzít třeba balení z warhammeru označované jako snap-fit. Stojí okolo 140 kč a obsahuje 3-5 modelů (podle typu) ze světa WH fantasy i WH 40k.

3.4.2012 13:29:51

malik
fantasticky figurky jsou ze hry ron and bones... daj se koupit samostatně... hezčí jsem asi zatím v ruce neměl...

http://www.tomovyhry.cz/kategorie/figurkove-hry/Ron-and-Bones/11990-sloot-gunner---ron-&-bones.html/

3.4.2012 13:45:16

Elenistar
Ron and Bones jsou pěkné, ale to jsou piráti.
Mě osobně asi nejvíc dostal Rakham a jeho Confrontations ... ale asi ty staré kovové, které se už zřejmě nedělají. Už sem si je dlouho neprohlížel, ale kdysi se mi líbily nejvíc ... vlci byli kouzelní. Ale vůbec nevím, jestli ta hra nezanikla a jestli se dají ještě sehnat :(.

3.4.2012 13:51:20

materialy
http://www.ultrabattles.nl

zajimave zalezitosti, vetve stromu, monstrozni baleni washe apod.

EDIT:
Vyborne veci ale prevazne na vyrobu terenu nez doplnku na podstavce, ale ty ceny mi prijdou teda smesny

19.4.2012 00:16:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Falco
Na to nezbývá než čumět s otevřenou pusou. Zvlášť jejich heatgun mě pobavil...a pár větviček za 4,50 E taky není špatnej kšeft. Když si vzpomenu, kolik takových větviček jsem spálil - kdybych je byl býval balil do igeliťáku a prodával wargamingovým šílencům, mohl jsem být milionář!

19.4.2012 06:24:29

ty brdo
jsem nevedel, ze fen se rekne heatgun

19.4.2012 08:02:11

To Tangram
Confrontation už není.. Firma krachla.. Figurky se ale přeci jen dají sehnat v zahraničí..

19.4.2012 14:53:00

to Tangram
Hele pokud by jsi chtěl, mám doma 13 orku - neslepené, nenamalované ... ale nemám k nim karty (ty se dají ale údajně stáhnout)

19.4.2012 15:58:44

Levné alternativy pro barvení
Ahoj, chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s Akrylovými barvami od Koh-I-Nor, jsou normálně v tubě ks cca 55Kč, paní v papírnictví říkala, že i na plastu dobře drží. Myslíte, že jsou vhodné na figurky?
Dále jsem se někde dočetl, že wash lze použít ředěnou tuš, v papírnictví mají asi 12 barev, myslíte, že je to vhodný nebo je to úplná blbost?
Jde mi o to, že když zjistím, že bych potřeboval nějakou barvu z rytíře tak se mi nechce platit poštovné, už ty barvy mi přijdou dost drahé na to, že je toho troška.

1.8.2012 17:10:30

Rambonit
Byť s akrylkama v tubě nemám osobní zkušenost, obávám se, že by šlo pouze o delší a dražší cestu ke kvalitním barvám (citadel, vallejo, whatever). Je otázka, jak hrubý/jemný pigment budou mít a jak se ti budou dávkovat a ředit. A co odstíny? Míchání je docela problém (hlavně pokud chceš namíchat stejný odstín i v budoucnu). Stejně tak wash z tuše - jak se bude rozlévat? A jakou bude mít kryvost? Odstín?. IMHO by tě to stálo zbytečný čas, nervy a peníze.
Nešpekuluj a kup kvalitní barvičky. Pokud nebudeš extrémní patlal, tak ti flaštička vallejo vydrží na fakt hodně modelů, to samé citadelky. Wash ti spíš dřív vyschne, než ho vypotřebuješ. Pro začátek moc barev nepotřebuješ - do pěti kousků by ses měl vejít.
Stejně tak nešetři na štětcích. Každý ti poradí jinou značku, já mám dobré zkušnosti se štětci da Vinci (jsou ale dost drahé) a Kolibri řady 333. Se štětci citadel nemám zkušnost, někdo je chválí, někdo zatracuje. Velikost ber podle svých schopností, jeden štětec by měl být na relativně větší plochy (já používám 1), jinak je dobrý univerzál 3/0.
A nezpomeň na základovou barvu - použít lze leccos, ale s citadeláckou neprohloupíš.

1.8.2012 17:56:12

to Rambonit
A ještě navíc vzhledem k vynaloženému úsilí.. Škoda času.. Taky bych nešetřil a ani nešetřím.. Na to mám své miniatury moc rád.. Pokud chceš alternativu mrkni kolem místa bydliště po nějakém modelářství, mohli by mít barvy na miniatury též..

to Araudraugův příspěvek: Haleluja, pod to se ti podepíšu...

1.8.2012 19:40:28

Rambonit
Jestli chceš slyšet ještě názor z jiné strany tak tady ho máš: Na barvách rozhohodně nešetřit :-) Citadelky, Vallejo nebo třeba Mantic Warpaint, zkrátka něco na miniatury. Co se týče štětců, mě osobně stačí na běžnou tabletopovou "herní" kvalitu Milan za 11 kč + event. jeden kvalitnější kousek na pididetaïly (mám takový doma, ale zatím jsem ho nepoužil, snad už ho teď vytáhnu na ty Infinity)

1.8.2012 21:26:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Děkuji
Dobře nechám si poradit a koupím Citadely, ještě jednou děkuju :)

2.8.2012 12:01:08

Charitativní aukce

Inovace - dobročinná aukce
Inovace - dobročinná aukce
Akt. cena: 2000
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Malé velké zombie
Malé velké zombie
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas