Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

kren
Spíš se považuji za člověka, který si dokáže obstojně namalovat hru. Výsledku některých bych se ráda dopracovala :)

24.10.2011 20:23:07

začátky
Zdravím,

Mno tak jsem taky začal a rovnou jsem teda toho pokoupil mraky. Cca 28 barev :-O
Mám dotaz jak zvýrazňujete ústa a uši na obličeji? Stejnou barvou jako obličej, akorát dáte víc vrstev nebo namícháte jinou?
A celkové na obličeje máte jaký štetec? Já mám Citadel fine detail, ale i tak je velký a udělat oči s bělmem je docela těžký. Otázkou jestli je to tím, že jsem ještě noob a nebo jestli ty figurky z WoWka už nejsou moc malé.
A jak je to s ředením barev? Já teda rovnou namačím do lahvičky a rovnou to patlu. Je to chyba?:)

1.11.2011 08:01:24

Lapcis
Pokd požíváš Citadel,tak ty mají konzistenci na přímé použití,tudíž se neředí. A ty figurky malé jsou,můžu potvrdit:-)) Mrkni do nějakého specializovaného modelářského obchodu na štětce,já mám Tamia,tuším 00,ten je opravdu slabý.

1.11.2011 08:25:21

štětce
Já kupuju štětce tady, ty nejlevnější AMI a jsou v pohodě ... jinak 10/0 je fakt na jakýkoli detaily dostačující, menší už je fakt snad jen hrot jehly :-)
http://obchod.vytvarnepotreby.cz/index.php?obs=16&tex=29
Štětce Citadel mi přijdou zbytečně drahý a na mě jsou taky moc velký :-)

1.11.2011 08:39:01

Merlin
dobrý,díky za tip. Tamia také nepatří k nejlevnějším.

1.11.2011 10:31:08

rbx

Lapcis
namacet primo do lahvicky a matlat to, jak rikas naostro, tak pro zacatek dobry, ale primarne by se takto barvit nemelo. Pokud se chces uz od zacatku zlepsovat, tak zkousej hodne vrstev velmi rozredene barvy a do stinu ji ztmavovat a k lesku naopak zesvetlovat. Tim pri dobrem cviku a trose snahy docilis plynulych barevnych prechodu. Doporucuju ruzna vyukova videa, co se jich na netu da ruzne koupit, tedy pokud te to bavi a chtel by ses zlepsovat. Ja cerpam odsud:
http://www.miniaturementor.com/

Nebo to taky muzes namatlat naprimo a pak to dotvorit washem. Taky je to cesta a mozna ze pro figurky z vetsiny deskovych her i dostatecna.

1.11.2011 11:13:38

.
Všem moc děkuji za rady a posnažím se jích využit. CO se týká štetců, tak mám možnost koupit za lepší cenu tohle.
http://www.magnetic-janeckova.cz/magnetic-nails/eshop/15-1-Stetce/0/5/1914-Sada-tri-stetcu-pro-precizni-rucni-malbu
Má cenu do tohodle jít? Cenu neřeším, na některých věcech se šetřit nemá :D

RBX ta stránka je fajn, ale bouhužel ma angličtina není na takové úrovni, abych tomu rozumněl, tudíž to bude zbytečné platit :((((
Jsem docela perfekcionista v určitých směrech, takže figurky chcu mít dokonalé! :D, ale obávám se toto, že nedokážu ani namíchat barvy :D jelikož jsem byl na výtvarku vždy ucho a měl za 4 :D a vůbec nemám představu jak barvy míchat, natož to dělat do přechodů:(((

1.11.2011 22:46:43

rbx

Lapcis
Anglictinu k tomu nepotrebujes, stejně je to frantikova angličtina a tudíž divná. Stačí se koukat. Ale asi bude lepší začít metodou zaklad + washe a s tím si delší dobu vystacis. Zkus ještě jednu věc, o které jsem tu již mluvil. Nastříkej figurku černou zakladovkou a shora, jakoby ze zdroje světla, to strikni bílou zakladovkou. Velmi ti to ulehčí rozhodování, kde je stín a kde světlo. Ale předpoklad je, ze to budes barvit rozredenymi barvami, takže pod tím bude ta zakladovka videt.

1.11.2011 23:29:34

držanie figurky počas maľovania
Zdar lidi - chcel by som vedieť čo používate na pripevnenie figúrky na korkový štupeľ - jednoducho na upevnenie na niečo čo držíte v ruke a následne počas maľovania tak manipulujete s figúrkou. Na videách na youtube som videl že používajú dajakú hmotu do ktorej je to vsadené a drží to. Rozmýšľal som nad plastelínou no bojím sa že to zamastí podstavec a nechytí mi naň potom farba.

Tak ak je tu niekto kto vie o čom točím :) tak mi prosím poradte - čo použvate vy alebo čo by sa na to hodilo.

5.11.2011 23:15:27

Faarha
korkovoej spunt neni spatne, ta hmota je takova ta "zvykacka" kterou se treba prichytavaji veci na nastenku nebo na zed, nebal bych se toho. Nicmene ja osobne mam figurky v ruce prijde mi to jednodussi. Popripade si muzes poridit drzacek s lupou a baterkou :) to uz je pro fajnsmejkry.

6.11.2011 00:46:57

barva
chtel bych se zeptat na barvy tohodle:
http://www.ex-illis.com/wikien/File:Wiki_postcard_vileins.png

nedari se mi namichat tu barvu co maji vidlaci na te prosivanici (nebo vycpavce to je fuk) takova divna okrova a nijak se zatim s nicim co jsem namichal nemuzu spokojit.

6.11.2011 00:48:31

rbx

Falco
zkus Snakebite Leather od Citadel. To je takova univerzalni kozena barva, od ktere se hodne odpichavaji v ruznych videich. Ale myslim, ze by to slo i primo tou.

6.11.2011 09:32:00

lepidlo
Pokud to už někde zaznělo, omlouvám se, ale mám takový možná zbytečný dotaz.
Jaké používáte na lepení modelů lepidlo? Než začnete barvit, je potřeba věci slepit dohromady. Já si vzpomínám, že kdysi před lety jsem lepil obyčejným vteřiňákem. Teď jsem jaksi znejistěl, jestli mám kupovat lepidla od GW, nebo zase zajít do Hornbachu, koupit dvě tuby vteřiňáku a slepit celý ten Super Dungeon dohromady rychle a levně.
Díky předem za typy a postřehy.

16.11.2011 13:19:50

rbx

Tangram
vterinak, ted zrovna mam jeden se steteckem na podstavce a lepeni terenu na ne a pak jeden nejaky jakoby gelovy, coz je fajn. Jine lepidlo jsem nikdy nezkousel.

16.11.2011 13:22:34

rbx
Díky za rychlou reakci, to jsem potřeboval slyšet :).

16.11.2011 13:34:42

Štětce
Tak jsem objevil štětce, s kterýma jsem spokojený .. a za dobrou cenu ...
- Pecka Modelář
německé štětce KOLIBRI ROTMARDER No. 333
já mám 2,1 a na detaily 00

22.11.2011 10:03:27

tomasV
Informace jako na zavolanou, akorát potřebuji vyměnit svoje staré roztřepené a koukal jsem po něčem novém na vyzkoušení a zrovna dneska mám kolem Pecky cestu, tak je rovnou vyzkouším. Díky za tip.

22.11.2011 12:24:48

micc
mám je už delší dobu a jsem s nimi spokojen. hezky se drží a na to moje barvení to bohatě stačí

22.11.2011 20:14:13

tomasV
Díky za tip. Jen je ještě najít někde v Ostravě:( Ale určitě je někde objevím.

22.11.2011 21:30:25

stetce
ja pouzivam stetce lineo (mimo jine a jsem s nimi spokojen), s gw moc unese nejsem ale army painter stettce mi vyhovuji, nevim proc, vzal jsem si jeden a ted ho pouzivam na vetsinu veci, a citadel stetec jsem znicil na drybrush. Na detaily mam porad lineo.

22.11.2011 23:00:04

to sappho
jezdim kazdy tyden Praha - Opava vlakem - takze okolo pul devate e stredu umim dovest na nadrazi do svinova :)

23.11.2011 22:23:41

bezbarvý sprej
Pořídil jsem si bezbarvý sprej od GW(Purity seal) a po dokončení jsem s ním nastříkal figurku. Lak je sice po zaschnutí matný, ale figurka úplně zešedla:( myslím, že jsem to stříkal z dost velké vzdálenosti, takže v tom by chyba být neměla. Nemáte z tím někdo zkušenost? Díky

26.12.2011 21:11:50

rbx

zluda
pokud to prezenes s lakem, tak se ti to asi trochu stat muze. Pouzivam uplne stejny sprej a jednou jsem to prehnal u trpasliku k Dwarf King Hold a ted jsou takovi nevyrazni. Nerekl bych, ze vylozene zasedli, ale nelibi se mi. On ten matny sprej ve velke vrstve ty barvy utlumi, nesmi se to prehanet.

26.12.2011 21:49:55

zluda
Většinou se to stane při nedostatečně zaschlém podkladu. Další věc je vysoká vlhkost vzduchu v okolí a zima.
Takže...teplo a sucho bez průvanu a suchý podklad.
Klukům z klubíku to zešedlo z tohoto důvodu.

26.12.2011 22:13:41

rbx, petrin
Díky pánové, ta zima a vlhko by seděla, stříkal jsem to večer venku a zima vlhko tam určitě bylo. A možná jsem byl i nedočkavý a nastříkal jsem to na ne úplně zaschlou barvu:( Nejhorší je, že jsem byl předtím se svým výtvorem docela spokojený(barvil jsem poprvé po x letech) a teď jsem to takhle zprasil:(

27.12.2011 12:46:57

Charitativní aukce

Válka o prsten: Válečníci Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Válečníci Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 2000
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

MTG: Kaldheim - 526 karet
MTG: Kaldheim - 526 karet
Akt. cena: 25 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas