Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

Špatňák
Jen tak mimochodem, co je to za figurku?
Jinak cín umyj jarem, stříkni základovkou a maluj, neboj se toho. Jen se snaž sahat na figurku co nejmíň, díky prstům se na ni nanese celkem dost mastnoty.

3.12.2012 18:09:24

.
Tak jsem zmatenější a zmatenější. Říkal jsi (aradrauq), že se to z cínu bude stejně odlupovat a teď píšeš, že to bude držet a nemám se bát :)

Je to The Masque
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?prodId=prod1170195

3.12.2012 19:42:19

Špatňák
Mea culpa, špatně jsem se vyjádřil. Pokud budeš s figurkou hrát a nebude jen stát na výstavce, barva se ti bude po malých kouskách loupat (možná spíš odprýskávat), hlavně na hranách. Tomu nezabráníš ničím - žádnou základovkou, žádným lakem. Dobrou základovkou a lakem to jen oddálíš. Nicméně to nemá přímou souvislost s malováním, je to prostě následek používání (občas s ním někde ťukneš, pot na prstech je celkem agressivní svinstvo...)
Umytím figurky a následným stříknutím základovkou docílíš toho, že ti model vůbec půjde nabarvit, že ti barva nebude sjíždět (přejedeš štětcem a barva se "scukne" do jednoho místa) a že nepovolí při sebemenším dotyku. Takže obecně, pokud chceš model barvit, tak umýt, základovka a pak barvit. A pokud s ním budeš následně hrát, počítat s nutnými opravami.
Je to jasnější?

3.12.2012 19:56:23

.
Jasné. Každopádně by mě zajímalo, jak dělají ty průmyslově barvené figurky. Ta barva na nich se nikdy nesloupne :(

4.12.2012 10:35:23

to Špatňák
Pokud máš na mysli kovové figurky, tak u nich jsou to barvy, které se vytvrzují za vyšších teplot v peci. Pokud se jedná o plastové, tak tam se myslím speciální barvy vytvrzují UV zářením.

4.12.2012 10:46:10

.
Že bych je hodil do trouby, nebo mikrovlnky? :D

4.12.2012 23:08:32

Špatňák
Doporučuji mikrovlnku. Jsem přesvědčen o tom, že ta figurka by vyvolala vskutku magické efekty a asi by získala i tu správnou patinu :-D

4.12.2012 23:22:24

Pěkný návod na Gimliho
pro ty, co se stále bojí malování a pro všechny, kteří tyto videa neznají.

http://www.youtube.com/watch?v=NsihFGuHOBA

2.1.2013 20:08:40

Figurky Dungeon Run
Zdravíčko, zkoušeli jste někdo už barvit figurky ze hry Dungeon Run? Zatím jsem barvil jen figurky z Warhammeru, tyhle jsou ale strašně měkké a ohebné. Nebude to vadit? Díky

5.3.2013 07:09:59

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

6.3.2013 19:36:27

Kovové figurky
...tak se snažím nabarvit svůj "kovový" gobliní tým do BB. Mám tam podkladovku, nabarvím figurku a po zaschnutí se to nechutně loupe...zkusmo jsem ji nalakovala a furt se /ne loupe, ale "oprýskává"/ JAK NA TO???

26.4.2013 09:02:48

kovové figurky
Ahoj,
1. před malovaním odmastit v jarové vodě
2. kvalitní základovka - sprej např. GW (je to jiná barva než je v lahvičkách)
3. lak - více vrstev - používám ten z Baumaxu

Obecně jsou kovové figurky náchylnější na oprýskání ale pokud se k ním chováš slišně nebývá to problém

26.4.2013 09:16:24

tomasV
myslím, že jsem to tenkrát odmašťovala, podkladovej sprej mám přesně ten, jak píšeš, lak mi tam ve více vrstvách dělá takovej nažloutlej nádech /ještě to není uplně suchý, tak puvidím, jak to bude vypadat, až lak zaschne...Na těch origoš plastových figurkách z BB mi ta barva drží i bez laku...:-)

26.4.2013 09:36:57 | Upraveno autorem (porovnej)

kovové figurky
u plastu to není problém .... tam drží barva skoro vždy ... s kovem je to horší ....
Ale nakonec když jsem udělal co jsem psal mi to drželo.

26.4.2013 10:26:33

tak dík, tomeV
za radu...snad to nějak dopadne :-)

26.4.2013 10:49:56

něco pro netalentované
Zdravím,
existuje pro netalentované nějaká možnost, nechat si figurky nabarvit ? Živí (přivydělává) si tím někdo ?
Ne každý je natolik zručný, aby ho výsledek po hodinách práce alespoň neodpuzoval s ohledem i na vstupní investice do vybavení.

29.4.2013 21:03:11

rbx

ano
Elenistar, zkus ho bud tady, nebo na DZ.

29.4.2013 21:04:52

Neuzivatel
Existuje. Zkus se poptat ve warhammeráckých vláknech na hofylandu. Ale počítej s tím, že to bude dost drahá záležitost...

29.4.2013 21:05:32

barva lidske kuze
Zdravím všechny, jsou to dva dny kdy jsem poprvé začal barvit figurky a začal jsem Doomem a teď jsem narazil na problém, jak namícham barvu lidské kůže(nebo zombie). Barvim barvama od Army Painter a mám zakladní balení barev. Kdyby ste mi sem hodily recept, popřípadě jakou barvu mám dokoupit. Děkuji všem s pozdravem bleptys. česky jazyk za 4

28.5.2013 22:47:42

Bleptys
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/landing.jsp?catId=cat730002a&rootCatGameStyle=paints-tools

Ty barvy jsou v Česku v pohodě k sehnání. Zombie a člověk bude možná mít jinou barvu kůže?

29.5.2013 08:29:48

obchod
Zdravím =)

Nebudu zakládat nové téma na to tak se zeptám tady..ale nevíte kde je v praze specializovaná prodejna na prodej barev a pod =)..která se zaměřuje ale jen na tudle srandu =)..

8.6.2013 13:45:01

obchod
Zkus ogří doupš, zrovna se přestěhovali na Vinohrady, ještě jsem tam nebyl, nebo se dá kouknout do černého rytíře.

8.6.2013 14:55:47

barvy
V rytiri mam pocit ze je obtezuju..a jelikoz zacinam tak si o tom rad pokecam :D..

8.6.2013 15:36:51

Barvení
Dlouho jsem se rozkývávala zakoupit barvičky. Moje skříň přetéká všemožými barvami na kdeco, ale na miniatury se žádné nehodily. Za maturitu jsem si tedy pěkně dala 11 barviček Citadel a dva štětce. Byla jsem v Brně a chtěla nakoupit v Rytíři.

Moje obavy se ale potvrdily. Pocit obtěžování nebyl hmatatelný, ale málem jsem přes něj nedošla ani k stojanu barev. Na žádost o pomoc se mi dostalo 3 stručných vět a byebye. Ještěže jsem barvičky fakt chtěla a strnulé ticho mne neodradilo. Vybírala jsem z toho mála co tam bylo, ale i tak jsem velmi spokojená. Mám pouze základní barvy + zlatá+stříbrná+wash.
Citadelky přesně mého přání krásně kryjí, roztíraj se perfektně a konečně barvy které se nemusí ředit a ředit. Prostě paráda.

Hned jsem se vrhla na barvení armády z Kyklád. Zatím 2 černé válečníky a 2 lodě. Zbytek si musím přivézt :) Proto jsem se pustila i do cínového rytíře na koni a u barvení jsem se inspirovala Game of Thrones rodem Baratheon.

Díky moc vám všem co zde vložili své poznatky, jen díky vám jsem se zatím vyhla nástrahám :)

9.7.2013 19:09:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Wash a highlight bílé figurky
Figurky už barvím nějakou dobu, ale teď jsem narazil na problém. Jak vystínovat bílou? Předpokládám, že když ji washnu přes baddab black (nově nuln oil), tak se mi sice vystínuje, ale chytne na to bílá? Překryje to?

Viz. tohle (staženo z BGG):
http://spatnak.rajce.idnes.cz/Desktop/

Hádám, že to je černý wash, potom bílý highlight a/nebo bílý drybrush. Ale než se do toho pustím, chci se nejdřív zeptat, než abych to pak drhl dolů a vše znovu.

1.6.2014 11:54:15

Charitativní aukce

Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 2000
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

High frontier 4 - pouze playmat CZ
High frontier 4 - pouze playmat CZ
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 13 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas