Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

základovka
Lucas : chápu tvůj dotaz. Ono je nepříjemné, když máš figurky už v té základní barvě, kterou chceš. Pak to musíš stříknout nějakou základovkou (v mém případě šedá) a pak tu základovku přetřít celou v podstatě stejnou barvou, jaká byla původně. Obzvláště v případě velkých vzducholodí je to vopruz.
Ale vyplatí se to a považuji to za nutnost. Vždycky to potom nakonec vypadá lépe a hlavně viz zmíněné sloupávání barvy bez základovky že ...
Taky jsem barvil Scythe, fotka zde, bohužel nemám vyfocenou vzducholoď:
https://photos.app.goo.gl/x441TvgTNzD8QYrr5

17.2.2021 09:40:02

štetce

a štetce po práci čistite čím, prepláchnete vodou alebo ako?

taktiež keď meníte farbu štetec vody opláchnete vo vode a uschnete alebo to robíte inač?

17.2.2021 16:42:44

Malování
Neodmašťuju, nečistím. Zjistil jsem, že je to ztráta času. Namalovat figurku mi trvá strašně dlouho, někdy i týdny, tlapkám po modelu poměrně dost (montování na nějaký stojánek nebo držák se mi moc neosvědčilo) a ruce si kvůli tomu extra nemyju. Přesto jsem se nikdy nesetkal, že by se barva nějak odlupovala nebo něco. Základem je ovšem Primer a po dokončení nalakovat MATNÝM!!! lakem.

Štětec oplachuji v čistě vodě a suším na papírové utěrce a jednou za čas (na konci malování) v čističi na štětce nebo airbrush, pak utěrka, pak voda, pak utěrka, pak mýdlem na štětce, pak utěrka, pak voda, pak utěrka a nakonec jazyk ;-).
_______________________________
Namalované figurky do deskových her: https://www.instagram.com/sumbera.dan/

17.2.2021 18:20:26

mokra paleta

ešte otázka k mokrej palete,
keď mi tam ostanú zvyšky farieb a chcem maľovať na druhý deň, môžem ich použiť normálne či to vždy novú farbu treba na paletu dať?

ide mi o to koľko na tej mokrej palete farba vydrží kým ju musím vyhodiť.

19.2.2021 16:29:35

Mokrá paleta
Odpověď na to, jak dlouho to tam vydrží je dost proměnlivá. Záleží na několika faktorech:
- jakou máš paletu resp. jak je utěsněná/odvětraná
- jak moc vlhké/suché prostředí máš doma
- kam paletu s barvami uschováš

Někteří říkají do druhého dne, někomu to vydrží týden i víc.

Všeobecně je indikátor to, že:
- barva na paletě má ještě nějakou použitelnou konzistenci
- na paletě se úplně neoddělil pigment od pojiva

Do jisté míry to jde vždycky zachránit, přidáním malinko vody a rozmíchání štětcem, ale rozhodně není dobré upřednostňovat menší spotřebu barvy před kvalitou. Určitě pomáhá, když barvu po paletě úplně nerozpatleš a necháš ji pokud možno co nejvíc ve velké kapce.

19.2.2021 17:28:56

mokrá paleta
Do druhého dne určitě vydrží, když ji zavřeš (proto se dělá v mističkách s víkem) a strčíš do ledničky. Ale souhlasim, že pokud sis nenamíchal nějaký speciální odstín, který se ti znovu nepovede, pak je lepší nešetřit s barvou a míchnout si novou.

19.2.2021 18:03:08

farbenie

super diki
a este otazka, ohladne schnutia vrstiev,
pozeral som si tutoriály, ale anglicky rozumiem max písanému textu,

keď nastriekam primer sprej, nechám to zaschnuť koľko asi? do druhého dňa? alebo pár hodín,...

a takisto jednotlive vrstvy farieb, chalani to farbia a popri tom rozpravaju anglicky,
a potom premaľovávajú ďalšími vrstami, ale netuším ako dlho čakajú kým nanášajú ďaľšiu vrstu na tú čo tam už majú,

a po akom čase to nakoniec zalakujú lakom.

farby budem používať army painter kombinovať značky radšej nebudem,...

myslim že v pondelok mi dorazia kedže dnes to nestihli,.. tak sa budúci víkend do toho už určite pustím, zatiaľ kukám nejaké videa aby som mal aspoň aku taku predstavu ako farbiť.

19.2.2021 19:23:11

Lucas
Ono to je suché za chvilku - půlhodina bohatě stačí (možná i 15min v závislosti na prostředí). Já to stříkám ve sklepě a než to tam po nastříkání posbírám a donesu domů, je to zaschlé natolik, že můžu rovnou barvit.

Jinak ti to ulehčím, ale kdybys trošku pohledal - existují nějaká videa i stránky v češtině (mimochodem většina videí na YouTube umožňuje zapnout titulky a většinou celkem použitelný automatický překlad):
https://www.youtube.com/watch?v=ya5s3DfxCNg&list=PLiezU5nL9zzUUCsbSMEmU-0BeXNReeMWK&index=6

https://www.youtube.com/watch?v=P0QG4WOANuI&list=PLtfXEvpo6MK8tZ32I28kEJLhseocD7ln8&index=2

http://www.deskozrout.cz/page/index.html/_/koutek-umetelu/malovani-figurek-dil-prvni-naradi-aneb-co-je-k-tomu-potreba-r88

https://fyft.cz/cs/fyfted/186_jak-nabarvit-miniaturu-pro-hru-warhammer.html

http://malovanifigurek.cz/

19.2.2021 23:26:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Začátečník
Ahoj, měl bych dotaz na zdejší barvíře. Jsem úplný začátečník a chtěl bych začít barvit své deskovky (především Panství hrůzy a Pán prstenů). Jen vůbec netuším jaké akrylové barvy pořídit citadel (base, contrast?), army painter, vallejo? A kolik si jich do začátku pořídit 10, 15, 20? Popř. jaké? Budu rád za jakoukoli odpověď.

23.2.2021 10:49:50

Timby
Zkus to tady alespoň trochu pročíst, aktuálních informací je tu řada, pak se můžeš doptat na nejasnosti/podrobnosti.

23.2.2021 10:52:00

Timbi
ja som kupil od army painter starter set a k tomu ešte 4 farby,

mam 14 farieb a pomaly začínam, včera som nafarbil prvú figurku a slo to ako tak :D

budeš potrebovať base primer, farby a lak na koniec,
plus štetce,

ostatok si vyrobíš,
pozri čo popísali mne v tomto fóre od toho sa odrazíš slušne.

23.2.2021 10:59:02

Lucas
Přečteno co se dalo.
O starter setu od army paintru jsem taky uvažoval. Doplnili byste ho ještě o nějaké barvy? Např. oranžová, fialová, zlatá, flash wash? Primer bych použil bílý, též od army painter.
Odkaz na starter set:
https://www.tlamagames.com/barvy_modelovani/army-painter--warpaints-starter-paint-set/

23.2.2021 12:44:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Timby - základní barvy
Pokud si dokážeš nastudovat něco o míchání barev, tak těch barev asi nebude potřeba tolik. Vyházím ze zkušeností s malováním na papír, Prostě základní odstíny (viz. níž) + se hodí barvy, které budeš víc používat, takže pokud chceš dělat vojáčky, tak se vyplatí koupit nějakou khaki zelenou, než jí pokaždé míchat s modrou, žlutou a kapičkou červené. Pokud víš, že budeš dělat lidské postavy, hodí se jeden tělový odstín, který případně jen upravíš. Já si dokoupila třeba fialovou, protože barvím plyšovou hlídku a chci fialové podstavce a tím budu mít všechny stejné, i když to budu dělat několik týdnů. Ale s tím, co mám bych si jí namíchala, jen by to nemusel pokaždé vyjít úplně přesně ten stejný odstín.


Já si koupila ArmyPainer - takovou tu jejich základní Starter Set - 8 barev, 1 metalická, 1 wash - obešla bych se bez zelené a hnědé, ty si umím namíchat.
Jsou tam barvy:
¨
Matt Black - matná černá

Matt White - matná bílá

Pure Red - základní teplá červená

Daemonic Yellow - poměrně teplá žlutá, ale nejsem si schopná najít podle vzorníku ještě něco, co by bylo víc citronové, a asi s tím jedním odstínem vystačím

Greenskin - zelená se míchá poměrně jednoduše, pokud má člověk žlutou a třeba 2 odstíny modré, ale byla v balení

Ultramarine Blue - teplá modrá, ta jde docela do fialova, i když se to ve vzorníku nezdá, možná by byla lepší Griffon Blue, ale to jsem neviděla živě, usuzuju z toho pidi vzorníčku.

Leather Brown - za mě asi zbytečný odstín, hnědou bych si namíchala, ale když tam je, tak sem jí třeba jen trochu ztmavila

Barbarian Flesh - Pokud člověk maluje lidi, nějaká základní tělovka se hodí - dá se zesvětlit nebo ztmavit a ušetří to dost času s mícháním

metalická - Plate Mail Metal
wash - Strong Tone

Dokoupila jsem:
Warlock Purple - koupeno jako studená červená - na míchání se hodí něco podobného odstínu
Crystal Blue - koupeno jako studená modrá - na míchání se hodí něco podobného odstínu

Citadel Layer Xereus Purple - kvůli plyšovce
Citadel Technical Mordant Earth - kvůli praskacímu efektu - poměrně pracné je ovšem dojít k výsledku, který přesně chci

Warpaint Mixing Medium - mělo by tím jít zesvětlit odstín bez ztráty barevnosti (zkoušela jsem to na Crystal Blue - opravdu zesvětluje bez pastelového odstínu, který by byl při míchání s bílou)
Quickshade Wash Mixing Medium - mělo by jít zesvětlit ten wash (to mi teda úplně nepřijde, že funguje, resp. asi to ředím málo)

23.2.2021 13:11:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Timbi
toto som ja kupoval:

Army Painter - Base Primer - Matt White Spray 400ml
Army Painter - Varnish - Anti-Shine Matt Varnish Spray 400ml
Army Painter - Warpaints - Dragon Red
Army Painter - Warpaints - Voidshield Blue 1
Army Painter - Warpaints Metallics - Weapon Bronze
Army Painter - Washes - Dark Tone Ink
Army Painter: Warpaints Starter Paint Set

23.2.2021 14:53:58

oči
otázka,
farbenie mi už ako tak ide, ale mam problém s očami ako sa vám podarí oči tak pekne farbiť?
je to cvik alebo nejaká finta?

26.2.2021 16:01:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@Lucas - oči
lepšie definuj otázku - čo sa chceš naučiť? Trafiť zreničku? Aké farby použiť? Ako urobiť lesk? Ako urobiť oči na minimini figúrke?

7.3.2021 10:34:03

Lucas
Základní trik:
- nedělej duhovku/zornici tečkou, ale čárkou shora dolů. Tím odstraníš 90% problémů s tím, proč oči vypadají divně.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

7.3.2021 11:12:36

oči
no toto mam problém tam tu čiernu zreničku dostať - tá bodka mi proste nejde,

čiže mam robiť čiarku?

7.3.2021 11:28:35

Lucas
A nebo tu zornici prostě ďobni tenkym mikrofixem.

Další varianta, co jsem viděl:
1. oko celé černé
2. z každé strany oka udělat tečku bílou barvou

Co vypadá nepřirozeně je to, když je zornice přesně uprostřed oka. u některých figurek to vypadá, že každým okem kouká jinam. Proto je doporučeno dělat zornici blíž k nosu jakože šilhání. U figurek to vypadá líp.

9.3.2021 09:52:17

Nalepky
Ahoj, jeste jsem s barvenim figurek ani nezacal (zatim si tak nejak vybiram material a zvazuju proveditelnost/financni smysl projektu), ale jdu si pro radu - kde bych sehnal nalepky jako jsou např. tyto
http://www.3vwargames.co.uk/upshop/shop/fantasy25mm.html ?
Vim, ze bych nebyl schopny takoveho detailu, tak bych si to rad usnadnil.
Predem dik

9.3.2021 13:28:14

oči

no pomaly sa to zlepšuje,...
ešte to nie je žiadne terno, ale chce to len mať niečo odbarvené,...

9.3.2021 17:48:59

hmota na držení figurek
poradí mi někdo, co je to za hmotu, která se používá při barvení figurek, např. na přichycení ke korku od vína?
vím, že se to někde řešilo, ale nemůžu to najít.
díky.

10.3.2021 10:14:05

Říká se tomu obecně žvejkačka. Jinak hledej Tack it, Blu-tac, Tack all. Dělají to různé firmy pod různými názvy, bacha na kvalitu. Pokud chceš, aby to fakt drželo, tak Faber-Castell (bo jak se to píše)
----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

10.3.2021 10:42:00

stubby
lepiaca palstelína/guma, blue tac a pod. Kúpiš kdekoľvek v papierníctve (používa sa to na lepenie plagátov), napr.:

https://www.sevt.sk/lepiaca-guma-pritt-55-stvorcekov.html

- z toho urobíš guličku a nalepíš na korkový štopeľ alebo čokoľvek čo sa ti dobre drží. Ak chceš korok, predtým si ho umy a dobre vysuš, niekedy tam plastelína nedrží na 1st shot lebo je tam vrstva z nečistoty z korku

10.3.2021 10:43:16 | Upraveno autorem (porovnej)

ok
pokud stačí tyto na fotky a plakáty, tak to snad někde doma vyhrabu. díky.

10.3.2021 12:54:33

Charitativní aukce

Stanice Paranoia - dobročinná aukce
Stanice Paranoia - dobročinná aukce
Akt. cena: 2100
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

For the People, 4th Printing - 25th Anniversary Ed
For the People, 4th Printing - 25th Anniversary Ed
Akt. cena: 1450 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas