Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

Olejem se dá vytvořit i docela slušný efekt dřeva - vezmeš příslušný odstín barvy (sienu pálenou, umbru pálenou, umbru přírodní...), trošku ji naředíš white spiritem, ale fakt málo a pak ji víceméně plošně natřeš na "dřevěnou" plochu. Necháš zavadnout a stíráš v jednom směru buď ubrouskem, nebo štětcem - musíš být ale opatrný. Vytvoří se ti efekt dřevěných let. Pak nechat uschnout a přelakovat.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

25.1.2019 11:03:41

aradraug
Zajímavé. Nemáš prosím na ukázku konkrétní výsledek?

25.1.2019 11:06:09

Havelock
Jo na tom videu uz si to predstavim lepe. Tak dej vedet jak pochodis.

Redaktor Deskofobie

25.1.2019 13:53:15

Mathias
Budu muset vyfotit nějaký starší model...asi to potrvá.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

25.1.2019 14:31:43

lak ve spreji -> krupičky
Mám problém (jsem začátečník)
Chtěl jsem stříknout figurky lakem ve spreji konkrétně, Anti Shine Matt Varnish od Army Painter.
Naštěstí jsem si vzal nejdříve figurky z This war of mine na pokus..

1/ Nejdříve jsem stříkal ve sklepě, a vytvořilo to na figurkách malé krupičky a povrch je jak struhadlo.

Ok, pořádně jsem si přečetl doporučení, kde je uvedeno, nestříkej v zimě a není dobré, když prší nebo je vlhko (ok dnes pod mrakem, v moci malinko sprchlo, ale ve sklepě je kolem 12 stupňů)

2/ jednu figurku jsem štětcem očistil od krupiček a vzal jí do bytu -> Zase krupičky

-> při první stříkání, jsem držel vzdálenost 30cm a více, krátké dávky, a asi 5 vrstev
-> druhé stříkání to samé, ale asi jen 3 vrstvy

Co dělám špatně?

27.4.2019 14:41:53

Lak
Lak je trochu alchymie. Kazdopadne poradne protrepat (klidne nekolik minut trepat), minimalni vlhkost a pry dost pomuze, kdyz pixlu pred lakovanim prohrejes - staci do teple vody.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

27.4.2019 15:29:54

lak ve spreji -> krupičky
Díky za typy.
Možná to bylo i tím, že jsem vyskladal 18 figurek do tří řad a ty figurky tak schytaly mnoho vrstev. Stříkal jsem je všechny najednou.
Když jsem zkusil na vzorku, který jsem vzal je dvě vrstvy, tak se žádné krupičky neobjevily.

27.4.2019 15:55:47

Sprej

Sprej pořádně neohlidáš a krupice se udělá raz dva. Obecně se doporučuje začít stříkat mimo objekt, přejet ho a přestat stříkat zase až mimo. Chce to držet stejnou vzdálenost a ideálně i tlak, což se sprejem není legrace. Když máš krupici na rovnejsich plochách, není až takový problém prelestit ji po zaschnutí šmirglem 3000+ ale na figurce to asi nepude.

27.4.2019 17:03:59

lak ve spreji -> krupičky
Záhada vyřešena, je vidět, že jsem lama :)
Figurky byly lehce zaprášené, tím jak jsem je měl měsíc na polici. Lak se pak prach krásně nabalil....

Blood Rage dopadnul s lakem na jedničku :) uff
Výsledek
https://www.dropbox.com/sh/d8ciuybnj96didn/AACdmrK0tc7-NOFqpnhrbUKCa?dl=0

27.4.2019 18:55:57

Palec hore
Ahoj, lepšíš se, dobrý výkon. Pěkné figurky

27.4.2019 20:57:32

Gloomhaven a Citadel Contrast
Dobry den chcem sa opitat a poradit skusenych ci sa daju namalovat figurky s gloomhaven farbamy citadel contrast alebo a nejaku radu ake farby a co k tomu Dakujem

9.7.2019 17:56:19

Gloomhaven a Citadel Contrast
Myslím že úplně vhodné nejsou, protože figurky mají velmi titěrné detaily. Contrast barvy jsou lepší na větší souvislé plochy, např. figurky ze Zombiecide (kůže, kalhoty, triko, boty, krev)... Třeba Kutil nebo Ničemnice má fakt hromadu drobných detailů, vím o čem mluvím, protože je zrovna barvím. Ale pokud nechceš řešit detaily, tak použít samozřejmě jdou.

9.7.2019 19:53:47

Gloomhaven a Citadel Contrast
Pouzit sa podla mna daju, pozeral som na tie figurky a je tam vela ploch ktore kludne mozes malovat contrast farbami. A potom tie detaily male aby nezanikli ako pise Bartoloměj, domalovat obycajnymi farbami.

12.7.2019 10:01:49

Třepačka na barvy
Řešil někdo nějaky ať po domacku vyrobený nebo koupeny třebač barev?
Přemyšlím, že bych se vrátil k barvení, ale barvy v lahvičkých (Army Painter) jsou docela husté s tím, že nevím jak se tomu řekne, je od pigmentu oddělené (leží mi to asi dva roky v krabici). Pořidil jsem k tomu nějaké kuličky, které jsem do lahviček vhodil. Teďka bych potřeboval každou lahvičku tak minutu+- pořádně protřepat, ale s toho mi asi upadne ruka.

Nebo se mám na tohle vykvaknout a prostě pořidit barvičky nové? :)

12.8.2019 15:07:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Základní barvy, lak a figurky

Zdravím, jsem úplný začátečník, který si koupil barvy Contrast, abych nabarvil Putování po Středozemi a Plyšovou hlídku. Docela mě to chytlo a po přečtení tohoto vlákna mám pár dotazů.

1. Barvy Contrast jsou opravdu super, ale pokud vezmu menší a detailnější figurku skřeta právě z Pána Prstenů, nejsem úplně spokojenej. Právě, jak se píše níže, mohlo by pomoct použití základních barev? Tzn. Citadel base? Předpokládám, že s řadou Contrast se dají kombinovat bez problémů.

2. Všiml jsem si, že když nabarvené figurky vrátím zpět do pytlíku, tak se občas k sobě přilepí a v místě, kde se tak stane, se strhne nátěr až na základní barvu. Vyřešil by tento problém níże uvedený lak ve spreji?

3. Co se dá barvit, když člověk není fanoušek Warhammeru, baví ho to a chtěl by si nabarvit jen tak něco na poličku? Samozřejmě počítám s pořízením dalších figurkových her, ale přesto by mě to zajímalo.

Díky za odpovědi.

13.8.2019 07:50:30

TheBigfoot
První bod nevím, zas takový barvíř nejsem, další dva body jinak ano a ano. A nabarvené figurky nedávej do pytlíku, ani volně do krabice. Zbytečně se to omlátí. Odolnost barvy na "oloupání" a otěr výrazně vylepší základová barva - tzv. primer. Podle stylu barvení volí někdo černý, někdo preferuje bílý, někdo podle výsledné barevnosti či převažující barvy figurky volí i různé jiné barvy primerů. Černým (ani bílým) nic nezkazíš. Černý vychytá takové ty spárky a prolákliny, kam se někdy z nepozornosti nepodaří udělat nátěr - na černé to není vidět, je to vlastně jako hluboký stín. U bílé je to naopak vidět dobře, takže to spíš nepřehlédneš a nabarvíš pořádně :)

13.8.2019 07:58:39

Sir_Pete
Nemám, ale také o něčem takovém uvažuji :)

13.8.2019 07:59:12

som

Třepačka
Já to zkoušel pomocí pneumatického vibrátoru, ale nezabralo to. Podle mě to mělo malý zdvih na to, aby to k něčemu bylo.

V centrech barev nebo třeba i v Obi a Hornbachu mívají v oddělení barev průmyslové míchadla (třepadla), napadlo mě zkusit se tam domluvit, že by si člověk dal barvy do nějaké kazety vhodného tvaru a tam by mu to projeli. Ale protože to mám do takového zařízení daleko, ještě jsem to neřešil.

Zatím to dělám tak, že do lahvičky strčím drát, pořádně prokvedlám a při vytahování otírám štětce ať nemám takové ztráty. Když už je to trochu promíchané, stačí třepat rukou a kulička už udělá svoje.

13.8.2019 11:28:13

Třepačka
Rodiče mají ještě starou, ale plně funkční pračku... Taková ta jak jezdí po celým pokoji (co jsme si na ni při ždímání jako malí sedali :D)
Tak jsem dal barvy do krabičky a při ždímání přilepil lepenkou na pračku a ono to zafungovalo :D ona totiž ždímá celkem dlouho :)
Jelikož perou v podstatě každém den, tak jsem to pro jistotu udělal 3x a pohoda. Možná by to šlo i s tou naší novou, ta má taky slušný vibrace...

13.8.2019 17:13:38

Třepačka
Co jsem tak dělal research, tak se docela oplatí něco jako Nail Polish SHaker (Třepačka na lak na nehty). Z aliexpressu za 20+ USD.
Popravdě nevím jestli se mi do toho chce investovat (taky by mě možná zajimalo zdali se to neda koupit někde u nás)...

Možný zkusím tu pračku jak referoval Peet :)).

14.8.2019 15:15:10

No wash?
Daji se malovat figurky akrylama bez pouziti washu?

18.8.2019 16:51:36

Vojta
Naprosto v pohodě, jen se musíš rozhodnout - bud figurky nebudeš stínovat vůbec, nebo ti dá stínování o hromadu víc práce (a budeš muset nastudovat a ozkoušet náročnější techniky malby).

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

18.8.2019 17:38:16

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

25.8.2019 15:19:23

Lak?
Měl by někdo prosím radu jak se zbavit lesku laku na figurce, pokud to vůbec lze bez předělání celé figurky? Je to sice matný lak, ale na části figurky jsem to stříkl moc, a leskne se to.
Díky

20.9.2019 09:42:03

matný lak
Buď to vezmeš nějakým matným lakem ve spreji celé ještě jednou, nebo jde koupit lak v lahvičce který nanášíš štětcem. Třeba jako tento : https://www.airbrushcentrum.cz/vallejo-matt-varnish-matny-lak-26518-60ml-id-5952

Co jsem ale vypozoroval po jednom nátěru se figurka stále ještě docela leskla, tak případně víckrát a opatrně ať si zas velkou vrstvou laku nesnížíš sytost barev na modelu.

20.9.2019 12:35:32

Charitativní aukce

Valhalla - dobročinná aukce
Valhalla - dobročinná aukce
Akt. cena: 2300
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Maquis 2.edice
Maquis 2.edice
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas