Silné motory, neohrožení jezdci, ikonické zatáčky. Po léta jezdili lidé do Brna kochat se pohledem na novodobé rytíře bez bázně a hany, jak krotí své divoké oře, kterých měli pod kapotou desítky. A mohli se radovat i z domácích úspěchů, vždyť tehdy každý pro motocykly zapálený kluk znal jména František Šťastný, Gustav Havel, Stanislav Malina či Jiří Koštíř...
Ne každému se povede dostat až do sedla silného motocyklu a bojovat o body nebo dokonce vítězství v Grand Prix mistrovství světa. Tvůrci deskových her v 60. letech mnoha klukům, ale i děvčatům a rodičům tuhle možnost poskytli. Stačilo usednout k hracímu plánu Velké ceny Československa a potom už mít jenom trochu štěstí a projet závodní okruh.
Příprava hry:
Připravte hrací plán a vyberte si barevnou figurku závodníka. Dále je potřeba mít k ruce klasickou šestistěnnou kostku. Poté se všichni hráči seřadí na startovní čáře hracího plánu, jehož součástí je i originálně provedené počitadlo kol, které zároveň může plnit funkci orientační tabule.
Průběh hry:
Samotný průběh hry je jednoduchý: po startu - hráči se do hry zapojují postupně podle barev svých figurek, jak je uvedeno v pravidlech - je třeba se během předepsaných šesti kol dostat co nejrychleji do cíle a samozřejmě nechat všechny soupeře za sebou. Závodníci se posouvají podle počtu bodů hozených kostkou a řídí se pravidly, která jim na červeně označených polích přinášejí trest či výhodu. V prvním zmíněném případě hráč nejčastěji nemůže určitý počet kol házet kostkou, při druhém naopak háže jednou navíc, někdy dokonce i vícekrát. Pravidla nehovoří o situaci, kdy se hráči sejdou na stejném políčku. V takovém případě se tedy situace nijak nevyhodnocuje.
Cíl hry:
Vítězem závodu se stal hráč, který jako první proťal cílovou čáru na hracím plánu. Jejím projetím ještě hra nemusela nutně končit - důležité bylo i následné pořadí, a to nejen kvůli stříbrnému a bronzovému věnci. Pokud si herní skupinka vedla dlouhodobou tabulku složenou z několika závodů, jakýsi interní šampionát, byl důležitý každý dílčí výsledek.