Mlha se rozestoupila a před skupinkou dobrodruhů se ve svitu luny zjevila ponurá věž z černého kamene. Trpaslík si uhladil vousy a připnul magický pás násobící sílu, bojovník odhodlaně pozdvihl dvoubřitou sekeru a čaroděj mumlavým zaklínáním nažhavil bleskovou hůlku. Trojice s neskrývaným záměrem vše vyplenit rázně vykročila vstříc pokladům a lítým bestiím skrývajícím se uvnitř. Ovšem co to? Od lesa se do skalnatého svahu drápe podobná družina sveřepých hrdinů, a aby toho málo nebylo, další partička již okukuje železem pobité a mechem porostlé dveře onoho nečistého doupěte...
O hře
TSCHAK! je zvuk vydaný taseným mečem. TSCHAK! je mlasknutí vyvolané dopadem sekery na tělo sliznaté potvory. TSCHAK! je sykot magického výboje párajícího vztekle dotírajícího troglodyta. TSCHAK! je rychlá karetní hra pro 2 až 4 hráče, v níž tito, představující skupinu dobrodruhů na výpravě za poklady tajemné věže, soupeří s konkurenčními družinami o co nejlepší lup.
Princip a průběh
Hraje se na čtyři kola a smyslem každého z nich je projít tři patra věže vyvedené na plánku. V každém patře se nachází jedna kartička nestvůry a jedna kartička pokladu. Hráči mají k dispozici balíček deseti karet (tři trpaslíky, bojovníky a čaroděje plus jeden artefakt) o různých hodnotách síly. V aktuálním patře každý hráč složí útočnou skupinku tří různých karet a poměří její celkovou sílu s ostatními hráči. Kdo má nejvíce síly, bere poklad, kdo nejméně, dostane nestvůru s mínusovou hodnotou. Případný třetí nebo čtvrtý hráč uprostřed nezískají nic. Následují další patra, kde je postup stejný. Po třetím patře ještě proběhne čtvrté poměření sil pomocí poslední, desáté karty. Zde je odměnou několik zlaťáků.
Jakmile je takto věž vydrancována a kartičky a penízky rozděleny, hráči předají svůj odehraný balíček hrdinů doleva a vezmou si karty od souseda vpravo. Karty jsou bez ohledu na počet účastníků vždy rozděleny do čtyř balíčků, takže pro potřeby dvou nebo tří hráčů obsahuje hra navíc dvě malé destičky „na cestě“, reprezentující odkládací místo pro balíček nehrajícího hráče. Během hry se tedy každý hráč dostane ke všem kartám a je jen věcí namíchání balíčků, jaký materiál ke složení skupinky kdo ve kterém kole dostane do ruky. Věcí hráčova odhadu, taktiky a nezbytného štěstí je, co s dostupnými kartami dokáže urvat.
Závěr
Po čtvrté věži a odehrání všech karet každým z hráčů se sečtou hodnoty dobytých pokladů a zlaťáků, odečtou se hodnoty získaných nestvůr a jak je to ve světě her obvyklé, kdo má víc, vyhraje. Existuje tu i velmi reálná možnost skončit se záporným skóre. Život dobrodruha je krušný...