"Pánové, dnes jsme dobyli celou západní polokouli! Zítra nás čeká celý svět!"
- Adolf Hitler, léto 1945, po kapitulaci poslední americké posádky v Chicagu.
Tomorrow the World je hra pro dva (či více) hráče odehrávající se v alternativní historii, kde mocnosti Osy vyhrály světovou válku a celá planeta je rozdělena mezi nacistické Německo a Japonské císařství. V roce 1948 propuká defakto třetí světová válka v níž se tyto dvě mocnosti utkají o vládu nad celou planetou. Vzhledem k novému mocenskému uspořádání jsou původní země světa nahrazeny novými územními celky pod správou Japonců či Němců a mapa obsahuje i například takové "perličky" jako třeba Hitlergrad. Dalšími produkty alternativní historie jsou např. OSN jako radikální partyzánská organizace operující po celém světě proti oběma mocnostem, nebo to, že obě světové mocnosti disponují mohutnými jadernými arzenály, jež při finální bitvě o celou planetu také přijdou ke slovu.
Co se týče měřítka hry, pěší armády čítají 100-250 tisíc mužů, zatímco tankové sbory, letectvo či námořní flotily se pohybují v řádech stovek až tisíců kusů. Jedno herní kolo trvá čtvrt roku, přičemž ve hře hrají roli i roční období, která mají vliv na vlastnosti jednotlivých terénů (jednotky zapadané sněhem v tundře, apod.).
Obě strany mají k dispozici jak armády pěší a mechanizované, tak i letectvo a loďstvo. Zatímco pozemní jednotky se pohybují po mapě point-to-point mezi jednotlivými oblastmi, loďstvo a letectvo se pohybují po kvadrantech a díky větší mobilitě slouží mimo jiné jako podpůrné jednotky pro útoky pozemních armád.
Zajímavým principem je zapojení hráče i v kole soupeře. I během pohybu soupeře můžete jeho jednotky napadat svými armádami, které jsou v bezprostředním sousedství, což vám umožňuje přímo reagovat na tahy protihráče, namísto čekání než soupeř odtahá celé své kolo.
Standardně je cílem hry obsadit všechna produkční centra, která hráčům poskytují zdroje pro budování pevností, stavění nových jednotek či opravování poškození. Zároveň je nutné hlídat si zásobovací trasy (podobně jako třeba ve Fortress America), pokud jednotka nemá zásobování snižují se jí statistiky na polovinu a pokud se nepodaří zásobování obnovit je jednotka eliminována.
Hra však nutně nemusí končit vítězstvím jednoho hráče, neboť při přílišném využívání jaderných bomb může dojít vypuknutí nukleární zimy, která znamená konec života na celé planetě a tudíž prohru obou hráčů.