Taiji ( čti tchaiti)- v taoismu nejzazší nekonečné prapůvodní jsoucno. Z Taiji povstávájí dva protiklady - Yin a Yang - světlo a temnota. Přesto že jsou protikladné, tak vždy tvoří celek. Vždy existují zároveň - jedno v druhém. I když se jejich poměr přelévá a mění, tak nakonec harmonicky zaplňují ve stejném poměru mapu naší existence.
Taiji je abstraktní logická hra pro 2 hráče. Hráči se během hry snaží vytvořit na hracím plánu co největší souvislé plochy své barvy. Hrají pomocí speciálních kamenů. Tyto kameny se jmenují Taijitu. Mají tvar dominového kamene který je rozdělen na tmavou a světlou polovinu.
Příprava hry:
Před hrou se určí na jak velké hrací ploše se bude hrát a kolik ploch se bude počítat. Náhodně se určí první hráč. První hráč hraje za světlou barvu (světlo). Kameny jsou všechny stejné - tudíž oba hráči hrají ze společné zásoby.
Průběh hry:
Ve svém tahu musí hráč zahrát jedno Taijitu. Hraje ho na hrací plán, který je tvořen sítí čtvercových polí. Každý Taijitu po položení zabírá přesně dvě pole. Hráč může položit Taijitu na libovolné prázdné místo. Kameny se nesmí překrývat nebo přesahovat okraj hracího pole. Základním herním mechanismem je, že pokud hráč položí hrací kámen, položí zároveň se svou barvou na hrací plochu i barvu soupeře.
Konec hry:
Jakmile hráč na tahu nemá kam umístit kámen, hra končí. Pak podle toho, jak se před hrou hráči dohodli, spočítají skóre. Body hráč dostává za svou největší souvislou plochu, případně za druhou nebo třetí největší. Každý čtverec této plochy má hodnotu jednoho bodu. Hráč s vyšším skóre vítězí. Na turnajích hrají hráči vždy dvě hry za sebou. Jednou za světlou a jednou za tmavou barvu. Nakonec sečtou body za obě hry.