Aréna jásá! Kentaur z modrého týmu sice držel míč pevně v rukách, ale silnému fénixovi červených se ubránit nedokázal. Fénix zneškodnil kentaura a s míčem v pařátech letí směrem k bráně, tam se mu však do cesty postavil drak. Na poslední chvíli hází míč svému spoluhráči velkému škorpionu, který jej následně dopraví bezpečně do portálu. Portál i míč mizí, a objevují se znovu na náhodných místech v aréně. Fantasy fotbal pro příšery pokračuje!
ScrumBrawl je stolní hra pro 2-4 hráče. Jedná se o týmový sport odehrávající se ve velké aréně, jejímiž hráči jsou všemožné příšery. Cílem hry je týmem svých potvor dopravit balón do portálu, a během této činnosti zabíjet potvory soupeře.
Příprava hry
Hra probíhá v aréně o velikosti 20x20 políček. Na začátku hry se na náhodné místo do arény umístí míč a portál. Je možné hrát i s více míči a více portály, záleží pouze na dohodě mezi hráči. Každý hráč si poté lízne do ruky 4 karty a hra začíná.
Průběh hry
Hra je rozdělená na tahy, hráči se v hraní svých tahů postupně pravidelně střídají.
Na začátku svého tahu si hráči dolíznou do 4 karet na ruce.
Karty jsou několika typů:
1) Karty okamžitých událostí – okamžitě po líznutí této karty do ruky se karta musí vyložit a provést. Většinou se jedná o náhodné pozabíjení některých potvor na mapě, náhodné přeskupení potvor, míčů a portálů v aréně či různé kombinace výše uvedeného.
2) Karty událostí – na rozdíl od okamžitých událostí si tyto karty může hráč na ruce ponechat, a zahrát až ve chvíli, která se mu zdá vhodná. Velice oblíbená kartička je taková, která způsobí vyklouznutí soupeřova balónu, který ho už tak tak donesl do portálu…
3) Karty potvor – pomocí nich je možné do arény vyvolat potvory, které pak hrají s míčem a bojují s ostatními. Každá potvora má různé vlastnosti (rychlost, sílu útoku, obrany, schopnost házet a chytat balón atd.), některé mají i schopnost létání či kouzlení a každá je ve hře pouze jednou.
4) Karty očarování – lze jimi vylepšit vlastnosti své potvory či celého týmu.
5) Karty změny reality – jedná se o jednorázové modifikátory hodu kostkou, který se vám nepovedl. :)
Na konci svého tahu můžou hráči libovolný počet karet z ruky bez efektu odhodit.
Následující kolo po vyvolání potvor s nimi již hráč může hýbat po aréně, sbírat a házet balóny a samozřejmě bojovat s ostatními. Hráč se většinou snaží nějakou svou potvorou co nejdříve sebrat balón a co nejrychleji s ním doběhnout (nebo ho hodit) do portálu. Problém je v tom, že potvory se do arény vyvolávají zcela na náhodné místo, a v případě, že Vám cestu zatarasí soupeřova zrůda, je velice o náhodě (hod dvacetistěnnou kostkou), kdo z tohoto souboje vyvázne živý. Balónem si můžete přihrávat, ovšem opět se hází kostkou, zda ho spoluhráč dokáže opravdu chytit. Ve hře je několik možných typů balónů, se kterými se dá hrát, každý s různými vlastnostmi - některý přidává svému nositeli bonus k hodu na obranu, některý se neustále náhodně přemisťuje atd.
Maximální počet současně vyvolaných potvor v aréně jedním týmem jsou 3, avšak často je to víc než dost. ScrumBrawl není žádná mírumilovná hra, ale pořádná jatka, kde se neustále zabíjí a vyvolává jak na běžícím pásu.
Závěr hry
Kdo získá 3 body, vyhrává hru. Bod se získává za gól, a také za zabíjení potvor – 3 zabité soupeřovy potvory znamenají 1 bod. Hru vyhrává ten, kdo získá 3 body, z nichž alespoň jeden ale musí být získán skórováním gólu do portálu.