Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

sinuhet
Rozumím. Ale 2x Blade of Gondolin bys Legolasovi dal co?:))

16.8.2011 19:23:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Odulin
Těžko říct jestli takovýchto čepelí bylo ve Středozemi víc než jedna. Pokud ano, tak klidně :-)

16.8.2011 19:32:11

geek promlouvá...
Ano, čepelí vyrobených v Gondolinu se různě po Středozemi povalovalo povícero, takže z toho nikdo nemusí mít černé svědomí. :D

Minimálně Gandalf se oháněl Glamdringem, mečem krále Turgona, dále pak tu byl Bilbův nožík Žihadlo, a nakonec Orkrist, kterým rozličným kreaturám svého času zatápěl Thorin. :)

Pokud si chce někdo taky zamachrovat, tak mě může doplnit. :D

16.8.2011 22:46:58

Odulin, Sinuhet
ještě nezapomínat na unikátní karty, to je mimo restricted další omezení.

17.8.2011 07:14:19

marte
ale Orkrist nebo Glamring by se mi ve hře líbil.

17.8.2011 07:15:16

Omluva
Ja uplne zapomnel, ze restricted funguje jinak. Tak to sorry, muzes mu dat ty platy klidne dva a ackoli to tematicky nesedi, tak ja bych to klidne udelal. Ta hra se s nama taky nemazli. ;-)

17.8.2011 07:37:34

Smrťák
Asi budeme hrát dál 1 plate na 1 postavu. Sice představa Gimliho (myslím, že je to on který za každý damage token na sobě má +1 na útok) s útokem 10 je interesantní, ale přijde mi to nevyvážené do hry. To by takovýhle dwarfkiller krájel Giant Trolly jak salám na jeden útok sám ..... nevím, batmani mi do lotra moc nesedí, uvidíme jak v dalších scénářích to bude s obtížností a jestli mě to někdy donutí dva platy na někoho nasadit. Gandalf je ubermensch v lotrovi a smí být jen jedno kolo ve hře, uvidíme :-))

17.8.2011 08:47:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
nojo ale stačí ti jedna shadows karta co ti zruší attachmenty z postavy a s dwarfkillera je dead dwarf :-)
Hra se s tebou nemazlí, já se s ní taky nemazlí. Takže pokud mi to dovolí pravidla, jdu do toho po hlavě a dvě platovky mi nevadí, ale spíš je to škoda 4 červených zdrojů při druhém brnění.

17.8.2011 09:12:36

Lumirius
as you wish

Já se těším, až do hry dají nějaký pěkný štít, který přidá 1 - 2 obranu. I když si teď na žádný pěkný v lotrovi nevzpomínám, Tolkien asi neměl rád štíty :-)

17.8.2011 09:25:50

dva štíty
Svoje výhody by to mít mohlo, je ale otázka, jestli by se zrovna tohle ještě vyplatilo nebo by nebylo lepší dát tu zbroj někomu jinému a potřebnějšímu. Běžně Gimliho s jednou gondorskou zbrojí nechám trochu škrábnout (třeba za čtyři zranění nebráněnými útoky), což už s trpasličí sekyrou dává tuším pěkných osm na útok (karty u sebe teď nemám, tak přesně nevím). Takhle jsem si už v tandemu s Legolasem povodil v každé hře nazgula celkem bez potíží. Ty dvě brnění mi přijdou už docela jako overkill (i když nevím, co za potvory mně ještě dál čeká, tak možná změním názor :D).

Ale tohle už je spíš o strategii než o pravidlech, tak se omlouvám...

17.8.2011 11:16:13

Restricted
no malo to byt kategorizovane na druh ako to bolo v tcg. Armor, hand weapon atd...

18.8.2011 18:06:52 | Upraveno autorem (porovnej)

STORNO
Na zde uvedený dotaz jsem mezitím nalezl odpověď v pravidlech, byť schované v sekci kde bych to nečekal. Omlouvám se.

24.8.2011 13:34:37 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Doomed a surge
Jak je hrajete? Spouštíte je ihned po otočení karty - tak, jak to chápu z pravidel? Ptám se, protože dle neoficiálních faqů se mají spouštět až další otočenou kartou s "when revealed" nebo "response" - pokud budete otáčet těchto karet více, tak je to kumulativní - což mi celé přijde jako blbost.

8.9.2011 18:38:53

had
Hrajeme to tak, jak to chápeš z pravidel :-), tedy ihned po otočení karty. Já to chápu z pravidel stejně jako ty.

8.9.2011 18:43:03

Dotaz
Jak hrajete Eowynu schopnost Action: Discard 1 card from your hand to give Eowyn +1 ke questům until the end of the phase. This effect may be triggered by each player once each round.

Hrajete to jen před tím než ji pošlete na quest nebo i po tom, co jsou už revealed encounter karty v quest fázy a tedy poté co už je jasné, jaký má soupeř threat a tato vlastnost Vám tedy dá možnost threat dorovnat nebo přehodit?

11.9.2011 16:37:20

Eowyn
Jeji schopnost se da pouzit i potom, co uz jsou odhaleny encounter karty. Prakticky tedy kdykoli pred porovnavanim threatu s willpowerem. Myslim, ze to dokonce bylo uvadeno jako priklad v jednom z video tutorialu od ffg.

Dneska jsem se na foru ffg dozvedel, ze karta Stand and Fight nemuze z discardu vytahnout neutralni karty (gandalfa). Pouzival jste to nekdo take tak? :)

11.9.2011 18:18:12 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Stand and fight
Dle neoficiálních faqů lze vytahovat i neutrální alíky. Já to tak hraji.

11.9.2011 18:59:54 | Upraveno autorem (porovnej)

had
http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=201&efcid=4&efidt=548826

Forum BGG jsem sice neprohledaval, ale nepredpokladam, ze by si tu odpoved od Nata Frenche vymyslel.

12.9.2011 09:48:21

stand and fight
na BGG je mal8 diskusia o tomto, ale vznikla vo vlákne na inú tému. Nepamätám sa v akej. Záver je ten, že sa odkazujú práve na túto odpoveď Nata Frencha, ktorú uvádza ariten, tj. nemôžeš zahrať neutral allíka v tomto prípade vďaka nej.

12.9.2011 11:13:31

had

Hill Troll a Frodo
Teď jsem si přečetl překlady karet v rubrice ke stažení. Chtěl bych uvést příklad, jak hraji kartu Hill Trolla a Froda a asi to přímo nekoresponduje s překladem.
př. Hill Troll útočí 6 útoky např. na Eomunda - 1 obrana, 2 životy. Dle mého mu dá 3 damage - 1 do obrany a 2 do životů /hitpointů/. Zbývají tedy 3 útoky, které nejsou přiděleny a o 3 zvyšuji threat.
př. Na Froda - 2 obrana, 2 životy - útočí Troll Morris - 4 útoky. Ten mu dá 4 damage a Froda zabije nebo pokud chci Froda zachránit, tak všechny 4 damage převedu na threat a Frodo bez zranění přežije.
?

19.9.2011 18:40:47 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
to had : Myslím si, že ano. Resp. nenapadá mě jiný způsob výkladu.

19.9.2011 18:55:08

had
Lord of the Rings LCG Comprehensive Card Reference & Unofficial FAQ (version 4.2) je už psáno, že Neutral alíky nee. Ale je to novinka, protože ve 4.1 to tuším ještě není.

http://files.boardgamegeek.com/file/download/7e09l37pg0/LoTR_LCG_Cards_and_FAQs_v4.2.pdf?

19.9.2011 19:00:24 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Lokace Carrock
Znamená "Imunní vůči účinkům karet hráčů.", že na tuto kartu nejdou dávat žetony questu účinkem karet - např. Legolas, Nort. Tracker apod.?

19.9.2011 19:31:33

had
Myslím, že si nejde vybrat, že postava přežije a všechno se přičte k threat. Až potom, co to postavu zabije, se zbytek přičte na threat. Sorry Frodo...

20.9.2011 06:23:01

had, pishkotek a Frodo
všechna zranění které má získat Frodo se při použití Responsu přemění na Threat, čili pokud byl útok trola 6 - obrana Froda 2 = 4 pecky do Froda, při použití Response, cancel na zranění a o 4 zvednutý Threat.

btw. Pishkotek: holky vy už v tom frčíte taky? :-)

20.9.2011 07:17:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Akt. cena: 2550
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Unlock! Úniková dobrodružství
Unlock! Úniková dobrodružství
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas