Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Ďakujem:)

A no tak Pán prsteňov je proste kvalitný:) tak sa píše:)

A inak zasa jedna nejasnosť:
Názov lokácie je myslím Pri brehoch Anduiny, a tá karta hovorí: ak má táto lokácia opustiť hru ide miesto toho na vrch balička stretnutí. To platí vždy? Napríklad ju preskúmam tak ide na vrch balíčka stretnutí? Alebo ak na ňu Stopár ze Severu dá postupne viac žetónov postupu zasa ide na vrch balíčka stretnutí? Aj keď je vytiahnutá ako karta stínu ide potom na vrch balíčka stretnutí? Stále ide proste na vrch balíčka stretnutí? Nikdy sa jej nezbavím? Jedine možno Denethorom.

Ďakujem,

17.10.2014 13:33:14 | Upraveno autorem (porovnej)

@ Pri brehoch Anduiny (Banks of Anduin)
Trošku kontroverzná karta :). Niektorí hráči ju pri sólo hre nepoužívajú vôbec, lebo sa ňou vieš zacykliť tak, že ak nemáš priateľov, tak ju točíš dookola na vrch balíčka a nepríde ti iná karta.

Zbaviť sa jej dá ak príde ako karta tieňa, lebo ten forced efekt nie je shadow efekt (efekt tieňa) a vtedy ju odhodíš na discard pile. Denethor je tiež možnosť.

17.10.2014 14:11:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Gollum
Ok, ďakujem.

A zasa iná vec:) Quest: Návrat do Temného Hvozdu:
1. Glúma priradím jednému hráčovi, a ak chce tak si môže stále nechávať Glúma? Nemusí sa každým kolom meniť jeho strážca? Samozrejme ak nejaká karta zrady, alebo tieňa alebo niečoho hovorí niečo o Glúmovi tak to viem že treba urobiť čo hovorí karta.
2. Ak má Glúma jeden hráč a druhý hráč by nechcel obraňovať útok, tak by išlo zranenia na Glúma? Alebo to sa týka len nebránených útokov na hráča čo má Glúma?
3. môžem Glúma liečiť kartami čo liečia postavy?
4. Ten hráč čo má Glúma si zvyšuje ohrozenie na konci kola o 3 alebo o 4?
5. na konci kola si hráč čo má Glúma zvýši ohrozenie o 3 (alebo 4) a potom dá Glúma druhému hráčovi, ten si v to dané kolo zvýši ohrozenie len o 1 nie? O 3 (alebo 4) si zvýši ohrozenie až ďalšie kolo že?

Ďakujem

20.10.2014 11:07:31

@ Návrat do Temného hvozdu
1. Meniť hráča, ktorý stráži Gluma, nemusíte, len môžete, pokiaľ teda nejaká karta priamo neprikáže zmenu (už si nepamätám, či tam taká je).
2. Na karte Gluma sa píše, že "útoky proti tebe", takže podľa mňa sa toto týka len hráča, ktorý stráži Gluma.
3. Áno.
4. O 4. +1 normálne extra +3 za Gluma.
5. Ako druhý krok sa v 7. fáze zvyšuje ohrozenie o 1 a to +3 je až na konci kola po akciách hráčov, takže hráč, ktorému prišiel Glum pri zmene, si už o 1 zvýšil a o 3 až v budúcom kole.
--
Nawg, dosť často sa pýtaš otázky spojené s časovaním akcií, odporúčam podrobný rozpis kola, ktorý pbch preložil do slovenčiny :)
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-karetni-hra-1503/k-stazeni/podrobny-rozpis-kola-4493/

20.10.2014 14:23:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Karta Gluma
2.) Na CZE verzii karty Gluma je to uvedené presne takto: "Poškození z útoku bez obrany musí být přiděleno Glumovi". Takže, ak mám pravdu povedať, ja som to pochopil a teda aj doteraz hral tak, že sa to vzťahuje na všetky útoky bez obrany, nie len na Glumovho strážcu.
Na druhej strane, v návode k Návratu z Temného hvozdu je uvedené, že "na strážcu Gluma sa budú vzťahovať rôzne efekty na kartách stretnutí a úkolu, rovnako ako efekt samotnej Glumovej karty".
Tak teraz fakt neviem. :-(

20.10.2014 16:27:35 | Upraveno autorem (porovnej)

@Sifonides
Tak asi neeratovaný originál by som bral za správny :), čiže sa toto týka len hráča strážiaceho Gluma. Inak by v anglickom origináli bolo asi spojenie "... attack against players..." (... útoky proti hráčom...).

21.10.2014 10:46:17

opäť ďakujem
A áno na anglickej karte je na Glúmovi iný text, z ktorého pochopím, že je to len keď útočia na mňa.

A ešte jedna vec z tohto questu, nepriateľ Attercop, Attercop sa automaticky stretne na začiatku fázy stretnutia s tým čo stráži Glúma, nedá sa to zvrátiť tak, že druhý hráč čo nestráži Glúma by si ho zobral dobrovoľne? Alebo si ho proste nemôže zobrať dobrovoľne a ide proste na hráča čo stráži Glúma?

Ďakujem.

23.10.2014 10:20:29

Attercop....
Nemoze si ho nik zobrat dobrovolne, lebo Attercop sa stretne s hracom ktory strazi Gluma hned na zaciatku faze stretnutia a ked pride na dobrovolny vyber hracov, uz nie je v oblasti odhalenia.
Ak Glum zmeni strazcu /na konci kola, alebo cez efekt karty/ tak Attercop sa na zaciatku faze stretnutia stretne s tymto hracom aj ked uz bol v stretnuti s hracom /teda nebol v oblasti odhalenia/.

23.10.2014 13:06:53

pbch
ďakujem.
A inak jedna vec, môžem teoreticky urobiť toto:
Mám spojenca, čo sa môže pozrieť na vrchnú kartu stretnutia, takže ho vyčerpám pozriem sa na vrchnú kartu a zdá sa mi že je v pohode, tak nič neriešim a keď sa začína fáza úkolu tak teda odhalím túto kartu, a dám ju do oblasti odhalenia, a keď sme dvaja hráči tak ešte idem ťahať jednu kartu, mohol by som využiť Denethora na túto druhú kartu a pozrieť aká je a poprípade ju dať na spodok balíčka stretnutí? Alebo medzi krok keby som mohol niečo používať je buď pred úplným začatím ťahaním kariet do oblasti odhalenia a potom až keď sa vytiahnu všetky karty z balíčka stretnutí? A počas ťahania kariet nemôžem použiť Denethora alebo iné karty udalostí?

Ďakujem,


24.10.2014 15:36:56

staging
Uz si si odpovedal sam. :)
Akcie mozes hrat pred zacatim odhalovania kariet stretnuti a potom az po odhaleni poslednej karty, ale este pred vypocitanim ulohy.
Medzi jednotlivymi kartami stretnutia ktore odhalujes vo faze ulohy mozes hrat iba reakcie. Napr. zkouska vule, jej efekt na zrusenie "pri odhaleni" je reakcia.

24.10.2014 21:29:10

Stráž
když pošlu někomu svoji kartu Stráž, tak je tento útok bráněný nebo nebráněný?

1.11.2014 12:06:53

Stráž
Ako už písal Froggery nižšie, v konečnom dôsledku sa jedná o útok bránený. Zdroj fórum BGG, FFG.

1.11.2014 17:55:02

Stráž
Mě teda nikdy nenapadlo, že by ten útok byl nebráněný, ale teď jsem pročítal pár fór, což mě znejistělo.
Takže dík za ujištění.

2.11.2014 08:57:00

pridať/odhaliť
Prosím Vás jedna vec:
Quest Útek z Dol Gulduru, setup sa robí: karty cieľa idú do oblasti odhalenia, Nazgul mimo oblasti odhalenia a potom mám PRIDAŤ karty ku kartám cieľov, čiže ich len pridám a neriešim efekty odhalenia a napríklaz nápor a zatracení?:) Už sa to tu riešilo že keď je slovo pridať tak sa neriešia tieto efekty ale pre istotu či je to tak aj v tomto konkretnom prípade - setupe.

Ďakujem.

3.11.2014 10:59:21

OPRAVA: pridať/ odhaliť (a pridať)
pridať - nespúšťajú sa efekty pri odhalení
odhaliť / odhaliť a pridať) - spúšťajú sa efekty pri odhalení (aj pri setupe)
--
OPRAVA:
Nápor a Zatracení sa vyhodnocujú ak sú dané karty odhalené v kroku STAGING (neviem český preklad) v 3. fáze alebo pri setupe (ospravedlňujem sa za zmätky :D ).

3.11.2014 12:55:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Setup
No páni, neviem, neviem... Na strane 20 tejto diskusie som sa na toto isté (nápor, zatratenie v setupe) pýtal aj ja a odpoveď som dostal, že sa vyhodnocujú. Dokonca je tam k tomu citovaný FAQ (klayman) či ang.pravidlá (pbch).

3.11.2014 13:40:39

keywords
Už v tom začíná být trochu zmatek... ;) Přihodím svůj názor.
Nejdřív je třeba určit zda se vůbec vyhodnocuje Guarded - setup dol Guldur questu - samozřejmě ano, jakýkoliv jiný případ, kdy se karta s Guarded "odhalí" (odhalí a přidá) - také ano. Pokud se karta s Guarded "přidá" - nevyhodnocuje se.
Když už se tedy ke Guarded kartě připojuje další, vždy se tento "strážce" odhaluje (The guarded keyword is a reminder on some objective cards to "reveal" and attach the next card of the encounter deck to the objective when it enters the staging area
from the encounter deck, and place them both in the
staging area.) a tedy se vyhodnocuje i Doomed a Surge.

3.11.2014 14:50:40

Útek z Dol Gulduru
Treba pozorne čítať. Karta úlohy 1A hovorí: "Setup: Search the encounter deck for the 3 objective cards, REVEAL and place them in the staging area." Snáď je to tak aj v češtine. Ku kartám cieľov sa teda karty stretnutí odhaľujú a je potrebné na nich splniť kľúčové slová a efekt pri odhalení.

pinheadcz už vysvetlil kľúčové slovo guarded.

3.11.2014 17:34:30

vysvetlenie:)
Ja mám CZK verziu, a tam je to napísane (nebude to presne od slova do slova, ale to hlavné napíšem) 1A nájdi a odhaľ 3 karty cieľov, Nazgula daj bokom, a potom je tam napísané PRIDAJ ku kartám cieľom karty stretnutia a tam je jasne slovo Pridaj, takže po prvé nechápem prečo je tam napísané najprv že odhaľ 3 karty cieľov a potom ešte pridaj k nim karty, pretože je jasné že keď mám odhaliť karty cieľa a majú guarded tak automaticky k nim dám karty stretnutí, takže neviem prečo potom ešte píšu že mám pridať k cieľom karty stretnutia, jedine že by to bolo preto aby som ich len PRIDAL a nevyhodnocoval efekt odhalenia. Takže neviem či sa mám riadiť tým odhaľ karty cieľov, alebo potom tým iba pridaj k cieľom karty stretnutia.

A čo som našiel obrázok questu z anglickej veržie, tak tam je že place karty cieľov a potom attach k cieľom karty stretnutí. Ale to je možné že som našiel starý obrázok a už má platiť to čo písal Pbch – reveal.

Ale aj tak nechápem prečo je v CZK na konci textu napísané, že mám karty stretnutí k cieľom len PRIDAŤ, takže preto som sa pýtal, či mám vyhodnocovať efekty odhalenia pri setupe alebo nie kvôli tomu že tam nakoniec textu ešte dopíšu pridaj.

4.11.2014 11:57:01

Nawg
Text anglické verze je opravený ve FAQ
The Necromancer’s Tower 1A CORE 123
Should read: “... reveal and place them in the staging
area.”

4.11.2014 12:15:27

nawg
Viděl jsem původní i opravenou CZ verzi, v té aktuální je "připoj", nevím jak dlouho už se prodává opravené verze, ale je tam opravený i text u Glorfindela a ještě něco, tuším karta Ovládán stínem.

4.11.2014 16:33:09

otázky
může se zahrát na vyčerpaném hrdinovi doplněk?

lesní pavouk má při střetu s hráčem o jeden vyšší útok do konce kola, pokud pavouka neporazím a zůstaneme ve střetu, další kolo už má klasický útok bez bonusu?

18.11.2014 15:47:28

Mrtvé močály - test úniku bez Gluma
Ještě jednou se zeptám - co už tady zaznělo:

Když není Glum ve hře - je po nezdaru zasmíchaný v balíčku setkání, co se děje s kartami zrady které přikazují test úniku ?
1. Nic se neděje, test se neprovádí
2. Test se provede, ale jako penalizace v případě neúspěchu je jenom přidání ohrožení.

My to hrajeme za (2), ale nikde jsem to nevyčetl.
A musím pokaždé poslat aspoň někoho, protože i když nevytáhnu žádnou kartu úniku, musím mít víc než nula.

Souhlas?

18.11.2014 16:06:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Pernicek
1) Ano
2) Ano

18.11.2014 22:46:53

@Mrtvé močály - test úniku bez Gluma
Ak sa dobre pamätám, tak nikde nie je uvedené, že by podmienkou vykonania testu bola Glumova prítomnosť vo vynášacej oblasti, teda v hre. Mne ušiel do odhadzovacieho balíčka len 1-2 razy, ale testy som myslím robil.
-
Ku druhej otázke, či musíš poslať vždy niekoho – záleží na aktuálnej situácii. Ja na niektoré testy neposielam nikoho, ak napr. potrebujme bojovať s nepriateľmi a mám malú šancu, že uspejem. Ale ak máš voľnú postavu, je dobré ju poslať, tak ako píšeš :).

19.11.2014 08:00:53

Charitativní aukce

Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 3100
Končí za: 17 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Rebirth (Reiner Knizia - Kickstarter)
Rebirth (Reiner Knizia - Kickstarter)
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas