Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

drsmed (Grimbeorn)
Áno, môžeš brániť viackrát a raz útočiť :).

24.6.2014 20:07:56

Návrat do temného hvozdu
Pabouk Nafouk...když je v odhalení střetne se každé kolo v Glumových strážcem..tzn.hráč si ho přidá k sobě ve fázi setkání,pabouk mu samozřejmě se silou 8 někoho zabije,s obranou 4 není téměř šance na něj zaútočit a pak se vrací do odhalení? Nezbláznil se tam někdo? :-D Zatím jsem to hráli 2krát,pokaždé přišel na začátku a během pár kol je konec.

18.7.2014 15:44:31

Attercop
Forced: At the beginning of the encounter phase, Attercop, Attercop automatically engages the player guarding Gollum, regardless of his threat.

Nevím, jak vypadá v české verzi, ale v originál se o oblasti odhalení nic nepíše. Funguje tak, že se k hráči přidá ve fázi setkání, zabije, můžeš zaútočit, jestli chceš a má to smysl, ale pak zůstává u hráče. Jen ve fázi střetnutí (která je až v dalším kole a předchází combat fázi) přeskočí od jednoho hráče k druhému, pokud se mezitím přestěhoval Glum (respektive pokud se zase nevrátil k původnímu hráči)

18.7.2014 17:53:48

Skřeti z Dol Gulduru
Při útoku bez obrany získávají sílu útoku +3 nebo +4? Jinak řečeno: při útoku bez obrany se vyhodnocuje jenom závorka nebo i to před ní?

19.7.2014 14:38:11 | Upraveno autorem (porovnej)

skřeti z dol gulduru
Pri nebranenom útoku berieš do úvahy len číslo v zatvorke, teda +3. Samozrejme, že pripočítaš aj normálny útok skřetov.

19.7.2014 15:12:12

pbch
Dík!!!

19.7.2014 15:22:15

Ew

Melendoruv let a Glum
Akce:Vyber spojence s vlastnosti Orel. Jeho vlastnik si jej vezme zpet do ruky.

pri hre viacerych hracov chapem to tak ze z odhadzovacieho balicka si bere spat do ruky a je jedno z ktoreho odhadzovacieho ?

a pri karte GLUM z Balicku Navrat do temneho hvozdu ..

pri nebranenom utoku sa prideli zranenie Glumovi a pri hre viacerych hracov ..priklad.. hrac A strazi Gluma a hrac B vyhodnoti utok bez obrany tak poskodenie ide ci nejde Glumovi co ho strazi hrac A ...ci to plati len pre hraca co strazi Gluma

27.7.2014 09:44:54

Meneldor's Flight a Gollum
Pomocou Meneldor's flight (SoM 76) si beries spojenca, orla ktory je v hre a jeho vlastnik (hrac ktory ho zahral do hry) si ho vezme spat do ruky.
Vyuzitie tejto karty vidim hlavne so spojencom Descendant of Thorondor (SoM 75), ktory ked vstupi do hry, alebo opusti hru, da 2 zranenia 1 nepriatelovi v oblasti odhalenia. Dalsia moznost je nabustovat spojenca Eagles of the Misty Mountains (SoM 119).

Gollum - myslim, ze zranenia z vsetkych nebranenych utokov idu na Gluma

27.7.2014 13:27:47

Ew

Lesni Stopar
Silvan Tracker (SoM102)
Response: After a Silvan character readies during the refresh phase, heal 1 damage from that character.

Reakce:Pote,co se postava s vlastnosti Lesni elf ve fazi obnoveni pripravi, uzdrvam dane postave 1 poskodenie..

Len sa chcem ujistit, ze ked obnovim viacej postav z nazvom Lesni elf tak kazda postava si obnovy 1 poskodenie alebo len jedna ktoru si vyberiem ?

a este ma napadlo ze co ked mi dojdu karty v mojom hracskom balicku ?Mam smolu alebo sa premiesa ?

27.7.2014 14:53:23 | Upraveno autorem (porovnej)

@ Lesni stopar
Podľa mňa môžeš uzdraviť aj viac postáv (hrdinov či spojencov). Nie je tam uvedený limit za kolo ani nič podobné.
--
Čo sa týka balíčka, tak ten sa po dobratí poslednej karty nezamiešava automaticky ako encounter deck. Jediná karta na zamiešanie hráčovho balíčka je v spirit sfére a volá sa Will of the West.

28.7.2014 10:32:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Putování
Otázka na Lotr LCG:
nepochopili jsme přesně manipulaci s lokacemi (ohrožením) u kroků úkol a putování.

Ve fázi úkolu pošleme plnit úkol několik hrdinů. V oblasti odhalení máme například tři lokace (ohrožení 1, 2, 3) a dvě nestvůry s ohrožením 4 a 5.

Dohromady dají hrdinové 12. Celkové ohrožení v oblasti odhalení je 15, tudíž po neúspěchu si každý hráč zvýší ohrožení o 3 body.

Jak je to v následující fázi putování? Chápeme to tak, že je možnost vybrat lokaci, kterou přesuneme a uděláme aktivní. Její ohrožení se nepočítá do celkového předchozího, to je jasné. Ale kdy do ní můžeme vstoupit, nebo ji řešit? V tomto kole jsme již přece fázi úkolu řešili, postavy jsou taplé. A další kolo opět přibudou další karty ohrožení, které opět oblast odhalení navýší.

Hráli jsme jednu hru a to v noci, ale v tomhle dost zásadně plavem:)

10.8.2014 22:26:41

putovanie
Po vycestovaní sa už v lokácií akoby nachádzate. Preskúmať ju môžete v nasledujúcom kole vo fáze ulohy. Vaša celková sila vôle musí byť väčšia ako ohrozenie v oblasti odhalenia. Tento rozdiel sú žetóny postupu ktoré položíte najprv na aktívnu lokáciu a zvyšné potom na kartu úlohy. Vtedy je lokácia preskúmaná.

10.8.2014 23:44:54

souboj
A další dotaz.

Pokud dojde k souboji a nestvůra není poražena, vrací se do oblasti ohrožení na konci kola?
Nebo zůstává před hráčem a v dalším kole souboj pokračuje, ovšem ohrožení nestvůry v souboji již nemá vliv na celkové ohrožení v oblasti odhalení?

11.8.2014 15:33:07

Brukev - souboj
Nepřítel zůstává ve střetnutí s hráčem a v dalším kole ohrožení v zóně odhalení nezvyšuje. Někdy může nepřítele vrátit do zóny odhalení karta stínu nebo text daného nepřítele, ale standardně zůstávají nepřátelé u hráčů, se kterými jsou ve střetu.

11.8.2014 18:34:05

Nazgul z Dol Gulduru
Prosím Vás Nazgul z Dol Gulduru má na karte Povinné: Poté, co je vyhodnocen efekt stínu na karte přidelené Nazgulovi, musí hráč ve stretu s ním vybrat a odhodit 1 postavu, kterou kontroluje.

Napríklad ak karta nemá efekt stínu a teda stín žiadny nie je, tak nemusím uplatniť túto Nazgulovu vlastnosť? Alebo sa musí vždy odhodiť jedna postava, aj keď karta nemá efekt stínu?

A postava je myslená asi aj hrdina že?:(

Ďakujem.

6.9.2014 19:41:51

Nazgul z Dol Gulduru
Postavu zahadzuješ len ak má karta efekt tieňa. Je možné sa tomu vyhnúť aj zahratím parády.
Postava je hrdina a tiež spojenec.

6.9.2014 21:33:52

pbch
ďakujem, a napríklad by sa dalo tomu vyhnúť aj keby som asi zrušil efekt tieňa nie?

A prosím ešte otázky:
1. na začiatku questu Útek z Dol Gulduru, sa vyberú karty cieľov a pridajú sa k nim nejaké karty z balíčka stretnutí, ak by bol na niektorej tejto karte efekt pri odhalení, tak ho musím urobiť? Napríklad vyčerapaj hrdinu? takže by som hneď vyčerpal asi hrdinu vlastne ešte pred začiatokm hry že?
2. ak preskúmam lokáciu, alebo zabijem nepriateľa, alebo vyriešim zradu - karty ktoré sú priradené k cieľom, musím si kartu cieľu hneď zobrať? alebo ju môžem nechať zatiaľ samotnú v oblasti odhalenia a zoberiem si kartu/karty cieľa až keď budem chcieť/potrebovať?

Ďakujem.

8.9.2014 11:31:28

Nawg
1. Áno. Je to zákerné, lebo sa tomu nedá ubrániť, ale je to tak.
2. Cieľ si vezmeš, kedy chceš. Po zlikvidovaní "strážcu" ho môžeš nechať v oblasti odhalenia.

8.9.2014 13:36:14

Nawg
Ano, ak zrusis efekt tiena, nevyhodnoti sa a nemusis splnit forced efekt na karte Nazgula z Dol Gulduru.

Len doplnim Sifonidesa - 1. v setupe mozes zrusit efekt pri odhaleni len na karte zrady pomocou Eleanor, ale musis tu kartu nahradit dalsou.

8.9.2014 13:46:14

Dakujem a ešte jedna vec:
Hrali sme quest útek z Dol Gulduru, postupovali sme podľa prípravy hry, teda sme všetko pripravili, k cieľom sme dali karty stretnutia, a jedna karta bola zrada - Chycen v pavučine - musí sa pridať ako doplnok jednemu hrdinovi, pripojili sme to teda hrdinovi a potom sme postupovali stále podľa prípravy hry a potom sa má vybrať náhodne jeden hrdina, ktorý je ako uväznený, a fakt to vyšlo na toho hrdinu s tým doplnkom - zradou - Chycen v pavučine, môže to tak byť v pohode? že vlastne to dosť pomôže, že ten doplnok ma hrdina, ktorý je zatiaľ vlastne nepoužiteľný a vlastne to nám ani vôbec nevadí?:)

A otázka číslo dva:

Počas hry sa zasa vytiahla tá zrada a mala sa dať k hrdinovi ako doplnok, a mohla sa dať tá zrada opäť tomu istému hrdinovi? Čiže ten hrdina, čo je uväznený, má na sebe dva tieto doplnky?

Text karty je:

Při odhaleni: Hráč s nejvyšší úrovní ohrožení túto kartu Připojí k jednomu ze svých hrdinu. (Počíta se za doplnek Okolnost s textem: "Hrdina s tímto doplnkem se ve fázi obnovení nepřipraví, pokud nezaplatí 2 zdroje ze své zásoby")

Podľa mňa sa to mohlo pripojiť tomu hrdinovi, čo je uväznený. Pretože, v texte je napísané, že sa to dá hrdinovi, a nie hrdinovi, ktorého kontrolujem. Nie? A nikde nie je písané že nemôže mať na sebe dve tieto karty. A samozrejme ten hrdina patrí hráčovi čo má najvyššie ohrozenie.

Ďakujem za vysvetlenie:)

27.9.2014 19:46:56

...
pokud myslíš Dol Guldur tak vězeň nijak neovlivňuje hru pokud není osvobozen. Nezdá se ti tvoje vysvětlení příliš jednoduché?

27.9.2014 21:13:59

Dol Guldur
Ano, hrdina s doplnkom chycen v pavucine moze byt uvazneny. Po oslobodeni ma stale na sebe tento doplnok.
Na uvazneneho hrdinu uz nemozes dat zradu chycen v pavucine. Tento hrdina je nepouzitelny, akoby mimo hru. Karta ulohy hovori, ze uvazneneho hrdinu nemozes pouzit.

28.9.2014 09:26:08

Ok
Ok, ďakujem za odpovede, takže proste keď je uväznený, nemôžem naňho priradiť túto zradu, aj keď na karte je že to môžem dať svojmu hrdinovi. (nie je tam napísané hrdinovi, ktorého kontrolujem) Proste keď je uväznený nemôžem mu to dať. Aj keď v karte úlohy je napísane, že ho nepoužívam, a nedostáva zdroje. Ale považovalo by sa toto za použitie hrdinu keď k nemu dám tu zradu?:)
Ale inak keby sme brali tak že robíme quest, hrdinovia, a zrazu víde tá zrada, tak áno logicky ju nedáme tomu uväznenému hrdinovi, lebo akože nie je s nami a tak mu nemôžme nič dať:) takže škoda:)
A ešte jedna vec mohol som spraviť takúto vec?:
Thalin (nie je uväznený) mal na sebe jeden tento doplnok - chycen v pavučine, a mohol som dať naňho aj druhý tento doplnok, keď bola zasa táto zrada vytiahnutá? Môže mať na sebe dva tieto doplnky? A potom som ho nechal zomrieť - nebránený útok ho zabil a na základe reakcie myslím Landrovala som ho vrátil do hry, Landroval má reakciu, ak sa mi zničí hrdina môžem si ho vrátiť späť a Landroval ide na ruku, a môže sa to urobiť max raz za hru. Čiže Thalin by zomrel, odhodil by som na odhadzovací balíček tie dva doplnky, jeho zdroje a potom by som si ho na základe reakcie Landrovala vrátil, a tak by som ho vlastne zbavil tých doplnkov:) Toto môže byť?

Ďakujem.

29.9.2014 10:58:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Nawg
V tom druhom odstavci si trafil klinec po hlavičke :-). Zrada naňho nemôže pôsobiť (tak, ako naňho nemôže zaútočiť nepriateľ, pôsobiť efektom lokácia), pretože je, neborák, zamknutý niekde v katakombách pod pevnosťou Dol Guldur v cimre 2x2 metre a tieto efekty pôsobia práve na ekipu, ktorá sa ho pokúša vyslobodiť = nasrať Nazgula. Aj to, že naňho uplatníš efekt zrady, je "použitie".
Čo sa týka toho oživenia cez Landrovala, malo by to byť v poriadku tak, ako si napísal.

29.9.2014 14:10:33

ďakujem
Ok, ďakujem za info, zavrety v cimre 2x2:D v pohode:D
a inak teraz iná vec, pošlem hrdinov na úlohu, medzi nimi je aj Thalin. A nastane situácia:
Vytiahnu sa karty ako vždy. Vyrieši sa quest. Potom ide cestovanie do lokácie. Jedna lokácia je taká že keď chcem do nej ísť, tak musím vybrať jednu kartu a dať ju do oblasti odhalenia, vytiahnem kartu kde je efekt pri odhalení: udel 2 poškození jednej postave, ktorá je práve vyslaná plniť úkol. Otázka je, či mám niekomu dať to zranenie, pretože vtedy je už fáza cestovania a nie fáza ukólu, čiže už nikto nie je vyslaný na úkol a tak nikomu nedám zranenie. Alebo mám smolu že je fáza cestovania, a proste aj tak mám dať zranenie, niekomu kto v to kolo robil úlohu? A ešte jedna vec, podľa mňa Thalin takto vytiahnutému nepriatelovi už nedáva zranenie, lebo už nie je fázu úkolu nie?

Ďakujem.

29.9.2014 14:23:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Akt. cena: 2550
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Prodám hru Agricola + 4 rozšíření
Prodám hru Agricola + 4 rozšíření
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas