Pátek 27.9. - restart serveru ve 13:00

V uvedeném čase dojde k restartu serveru z důvodu úpravy konfigurace (která by měla/mohla) vést k zlepšení výkonu webu (občas se nám web docela zpomalí). Z tohoto důvodu nedoporučujeme kolem 13:00 odesílat formuláře z diskusemi/zprávami/..., mohlo by dojít ke ztrátě těchto dat. Díky za pochopení.

Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

grogodil
ano, karta ciela sa stale posuva spolu s kartou lokacie alebo nepriatelom. az po odstraneni straze sa karta ciela vrati do oblasti odhalenia a po splneni podmienok ktore su na nej uvedene si ju mozes zobrat.

15.3.2014 19:50:07

Foundations of Stone
V tomto scenari som si vdaka zrade zamiesal do svojho balika 1 hrdinu. V dalsom kole som odhalil zradu Deep Deep Dark (FOS 123) ktora prikazuje dat 1 vchnu kartu z balika prveho hraca na kazdeho "nameless" nepriatela v hre, ak je to mozne. V oblasti odhalenia som mal jedneho, tak som potiahol svoju vrchnu kartu - a bol to hrdina. Kedze nema ziadnu cenu na zahratie do hry, tak je rovna nule. "Nameless" nepriatel zomiera.
A ja musim zahodit svojho hrdinu na odhadzovaci balicek? Nemozem si ho dat do hry lebo to nebolo klasicke potiahnutie karty?

20.3.2014 23:31:34

pbch
Ano, jde do odhazovacího balíčku.

21.3.2014 08:12:31

Spojenec hobit Keen-eyed Took (Ostrozraký Bral)
"Reakcia: Poté co vstoupí do hry, odhal vrchní kartu z každého hráčského balíčku" - tzn. že si tieto karty neberieme na ruku, ale ich len otočíme a necháme na vrchu svojich balíčkov? Či?
A ešte len na uistenie: vrany sa zamiešavajú späť do balíčka stretnutí aj keď ich zostrelí Thalin vo fáze úkolu?
Vďaka!

25.3.2014 08:35:57

sifonides
keen-eyed took, ano len si pozriete kartu, a ak ho vratiš za akciu do ruky, tak ju discardnete obaja.

vrany, ano zamiešajú sa naspať.

25.3.2014 08:47:07

Spustenie dvoch efektov naraz
Môžem odhodením spojenca "The Riddermarks finest" spustiť jeho akciu a zároveň tým istým odhodením po zaplatení spustiť aj akciu udalosti "Ride to ruin"?

28.3.2014 08:31:30

roddermarks+ride to ruin
obavam sa že nie, lebo zahraš akciu, a musíš ju celú vyhodnotiť až do konca, pred tym ako zahraš druhú akciu, tym padom to nie je ako spraviť, dalo by sa to jedine ak by ride to ruin bola response "reakce"

28.3.2014 08:44:35

matko1986
Aaaa škoda :-). Ani som to tak nehral radšej, ale v bludisku kopcov Emyn Muil to vyzeralo strašne lákavo. Hlavne keď sa družina ani za svet nevedela stretnúť so stopárom zo severu.

28.3.2014 09:03:25

Bahenní zmije a Frodo
Sakra, jsem se právě dočetl, že pokud "Bahenní zmije" kousne Froda, tak mu jeho speciální schopnost (vyléčit zranění za cenu zvýšit ohrožení) NEPOMŮŽE, protože efekt zmije se aplikuje dřív. Tj. bude po něm.

To jen kdybyste náhodou z Froda chtěli udělat chytače hadů, jak to napadlo mě :)

28.3.2014 11:34:21

Frodo vs muck adder
Cartas a kde si sa to docital? V oficialnych odpovediach od autorov hry som nasiel na tuto otazku presne opacnu odpoved.
Citujem "Caleb: In order for the Adder's ability to destroy a character to trigger, damage must actually be placed. If you use Frodo's ability to raise threat instead of taking damage from a Muck Adder, then the Adder has not actually damaged Frodo and it's ability will not trigger."
Teda povinny efekt zmije sa nespusti ak pouzijes Frodovu schopnost, lebo v skutocnosti nedostane ziadne zranenia.

odkaz na forum: http://www.cardgamedb.com/forums/index.php?/topic/1702-official-nate-rule-clarifications/page__st__20#entry11393

29.3.2014 13:01:23 | Upraveno autorem (porovnej)

pbch
tady
http://www.boardgamegeek.com/filepage/66894/comprehensive-card-reference-unofficial-faq

je to popsane u karty "Muck adder":
Frodo (SoM 25) will still be discarded from play because this
Forced keyword triggers before the applicable Response
could be triggered.

31.3.2014 08:10:06

frodo
official vs unoficial, myslim že volba je jasná, podla čoho sa budem riadiť ;)

31.3.2014 09:37:44

matko1986
Skoda ze v tom je takovy bordel.

Ten neoficialni seznam mi uz mnohokrat pomohl. Mam ho vytistenej v krabici se hrou a diky prehledne strukture toho souboru najdu odpoved za par vterin.

Abych behem hrani googlil odpoved nekde po forech, tak to vazne ne...

Jinak tohle je poprve, co ten BGG seznam udava nejakou "pochybnou" informaci. U nekterych odpovedi mivaji uvedeny i zdroj, odkud ta informace pochazi (ze treba z FFG FAQ)

31.3.2014 11:43:23

frodo vs muck adder
Čo som ráno narýchlo pozeral, malo by platiť pravidlo ktoré som písal ja.
Máš starý zdroj. Už sú vonku novšie neoficiálne faq v ktorých to je zmenené. Takže frodo útok zmije prežije.
Pravda je, že je to neprehľadné, ale hra sa stále rozširuje a pribúdajú nové karty s efektami na ktoré pri vzniku hry nemysleli.

31.3.2014 11:58:51

neprehladnosť
s tym plne súhlasím, našťastie je to hra pre zabavu a nie kompetetivna zaležitosť, takže ked sa človek pri tom zabaví, tka nech si upravi pravidla ako uzna za vhodné...ved o nič nejde :)

31.3.2014 12:17:57

pbch
"...Už sú vonku novšie neoficiálne faq v ktorých to je zmenené. ..."

A kde jsou? (link)

Aha, tady: http://www.boardgamegeek.com/filepage/82879/comprehensive-card-list-and-unofficial-faq

31.3.2014 12:29:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Neoficialny FAQ
myslim, ze excelovsky subor je najaktualnejsi. autor prislubil spravit update aj pdf-ka, ale este sa k tomu nedostal.

LoTR_LCG_Cards_and_FAQs_1_8.xls - 6.11.2013
http://www.boardgamegeek.com/filepage/92817/lotr-lcg-cards-and-faqs-excel-file

31.3.2014 14:19:49

Lokace
Ahoj. Můžu cestovat do lokace když je můj hrdina vyčerpaný?

1.4.2014 07:53:37

utoky
A ještě by mě mě zajímalo když legolas a třeba Gloin který má čepel gondolina zabijí společně nepřítele, dostanu žeton postupu za Legolase i za čepel gondolinu?

1.4.2014 08:00:38

Kobain
Ano, můžeš, pokud na kartě Lokace nestojí opak.
Když se na útoku podílí oba, tak ano.

1.4.2014 08:03:29

Miar
Díky.

1.4.2014 08:04:56

Úkoly
Zrovna jsem se tady v diskuzi dočetl že v nightmare modu se neresetuje threat při novým questu.
To znamená že se při normálně hře resetne threat při výměně úkolové karty např. 1.B za 2 a?

1.4.2014 08:36:59

had

guest
Quest je cely pribeh - napr. Anduina, Mirkwood, Skalbal atd. 1a,1b,2a,2b atd. jsou casti jednotliveho questu.
V questu pri zmene questovych karet treat nemenis. Kdyz hrajes ruzne questy po sobe, tak si das vzdy na zacatku startovni treat. Kdyz hrajes questy po sobe v nightmare modu, tak na zacatku dalsiho questu treat nemenis - tohle ale nikdo asi moc nehraje. V nekterych de luxe rozsirenich - Black riders a dalsi co budou nasledovat,je kampan mod a ten je daleko zabavnejsi nez nightmare,ktery vznikl v prvopocatcich teto hry.

1.4.2014 10:20:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Balrog v Shadow and Flame
Včera sme si prvý krát zahrali scenár Shadow and Flame. Podarilo sa nám dostať Balroga z hry cez lokáciu Dark Pit. Treba ešte na poslednú kartu úlohy dať 1 stopu, alebo stačí iba dostať Balroga z hry a máme vyhrané? Z textu na karte úlohy to nie je jasné.
Pokračovali sme ďalej s tým, že potrebujeme 1 stopu. Hneď vo fáze úlohy sme odhalili zradu "chance encounter", ktorá prikazuje vrátiť do hry vrchnú kartu nepriateľa z odhadzovacieho balika. Tento nepriateľ sa stretne s 1.hráčom. Áno, ten nepriateľ bol Balrog. :-D
Ako to hráte vy?

10.4.2014 20:43:58

pbch
Tak jak popisuješ, se Balrog do hry vrátit podle mě nemůže, protože na Dark Pit je, že při splnění podmínek máš odstranit (discard) Durin´s Bane ze hry, tedy nikoliv odhodit na encounter discard pile. Pokud jste tedy uspěli, tak měl jít úplně mimo hru a vy jenom dojet potřebné body postupu.

11.4.2014 08:45:38

Charitativní aukce

Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 3100
Končí za: 12 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Entdecke Deutschland (Objevuj Neměcko)
Akt. cena: 49 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas