Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

balíček
Morpheus: seznamy karet nezvládnu projít. Nemáš třebas odkaz na balíčky, které jsou určeny k projítí konkrétních questů?

Greyhound: mohl by jsi prosím svůj balíček zveřejnit. Rád bych si to zkusil.

Děkuji všem za rady

13.12.2013 14:03:29

raia
to nemám, ani se na ně nedívám. Hraju s tím co si sám poskládám.

13.12.2013 14:21:00

raia
Já balíčku sestavuju podle jednotlivých scénářů a zase rozkládám, takže bohužel přesný stav už nebudu vědět. Záleží ještě, jaká máš krom základu rozšíření, mě hra pohltila a mám už defacto vše co vyšlo (všechny 3 cykly, Hobbit oba díly, Black riders) a vybírám tak karty ze všech těchto rozšíření. Reagoval jsem spíše obecně na tvou obavu, že z balíčku prolízáváš jen cca 10 karet za hru, s tím, že postupně do hry přicházejí nové možnosti dobírání karet jak ve sféře Lore (ta je na karty bezkonkurenční), tak i v jiných sférách.

13.12.2013 14:28:59 | Upraveno autorem (porovnej)

@ pbch - Beravor a @ raia - decklist
Tak jej akciu využije na konci Combat fázy, nie v Refresh :).
--
Inak ak by ste chceli balíček na sólo hru, kde bežne vyťahám 35-40 kariet, prosím: http://www.deskozrout.cz/topic/1986-fialovo-zeleny-deck-bilbo-trpaslici-a-elfovia/page__hl__elfovia

Dá sa ešte vylepšiť Gleowinom a ďalšími kartami, ale v zásade skoro vôbec nemám problém s kartami. Navyše ešte nie je aktualizovaný o karty z cyklu Dwarrowdelf (Legacy of Durin, ...), ktoré tiež pomáhajú s ťahaním kariet. Inak som s týmto balíko prešiel celý Shadows od Mirkwood a doplneným o karty z 2 cyklu už prechádzam aj questy 2. cyklu.

13.12.2013 15:00:33 | Upraveno autorem (porovnej)

pbch
ano to viem ale aj vo faze boja je na konci okno akce hraču, a tam už viem či ju budem potrebovať na utok alebo nie...takže to robím tam.

13.12.2013 15:19:20

2acedrac
díky, zkusím

PS: škoda jen že nevycházíš jen z jednoho Core

17.12.2013 09:05:31

Into Ithilien - Stage 1B - interakce Boromir a Celador
Stage 1B - mechanika Battle


Jeden z hrdinů ve hře je Leadership Boromir a má tuto vlastnost:

While Boromir has at least 1 resource in his resource pool, Gondor allies get + 1 attack.


Ve stagingu je i Objective-Ally Celador (Traity: Gondor, Ranger) s tímto textem:

While Celador is in the staging area, he is committed to the current quest.


Dostane ten +1 attack i Celador a vylepší mi hodnotu questění?

21.12.2013 07:21:32

had

tarnow
Hral bych, ze jo. Nevim cemu by to odporovalo.

21.12.2013 10:50:46

tři dotazy
HON NA GLUMA
pokud se ve hře objeví stopa jako stín v boji, má se odhodit, jako ostatní karty, nebo se nechává ve hře?Došlo k tomu, že jsme všechny stopy vyřadili a byl konec....
ÚTĚK Z DOL GULDURU
3 cíle se umístí do oblasti odhalení. Pak se ke každému přiřadí karta setkání.Mají se karty setkání doplňovat k cílům, i když se jich zbavíme/lokace, nepřítel/?Nebo se už potom dávají mimo cíle?
STŘETNUTÍ NA SKALBALU
Na kartu Drsmeda Starého se musí umístit 8 a více zdrojů,aby byl aktivní. Muhou se pak tyto zdroje využívat, nebo se vrátí do zásoby?
Děkuji

2.1.2014 08:39:11

hracik
HON NA GLUMA
Cíl jako stín se odhodí na odhazovací balíček karet střetnutí (takže žádný konec při odhození všech - počkej si až se protočí balík, nebo v budoucnu můžete použít vhodné karty z rozšíření pro vrácení odhozených karet do hry).
DOL GULDUR
Jakmile karty střetnutí od karet cílů vyhodnotíš/vyřadíš, pak už další karty střetnutí k cílům nevykládáš.
SKALBAL
Ty zdroje z Drsmeda se již používat nedají - vrátí se do zásoby.

2.1.2014 08:46:22

hracik
bod 3- do společné zásoby zdrojů.

2.1.2014 09:07:37

Dotaz na úkol
Ahoj, tak jsem nakonec také podlehl této hře a pustil se do hraní. Hráli jsme ve 3 lidech 1.scénář a mám jen 2 dotazy.
Vylosovali jsme si kartu 3B Nesejděte ze stezky!:
1) máme si vybrat za každého hráče 1 pavouka dle své volby. Může si jeden z hráčů zvolit Dítě Ungolianty jako pavouka nebo je to 3 pavouci a ještě Dítě?
2) u této samé lokace je potřeba 0 žetonů postupu. Musí se stále každé kolo provést 3. fáze vyslání postav nebo je to již jen o souboji s těmi pavouky. Když jsme hráli, tak jsme stále ještě posílali hrdiny plnit úkol, jinak by jsme prohráli na thread a dále otáčeli karty za každého hráče a navíc ještě bojovali s pavouky.
Bylo to tak správně?

Moc díky za případné upřesnění...

2.1.2014 12:39:18

to Mitogar
1) Ano, je lepší si jako jednoho pavouka vzít dítě Ungolianty :). Jestli se nemýlím, tak splníte úkol, když ho zabijete. Jinak by jste museli projíždět balíček, dokud by jste na něho nenarazili.
2) Pokud hrozí, že se ve fázi úkolu do vynášecí oblasti dostanou nějací nepřátelé nebo lokace, je dobré některé postavy do výpravy posílat. Jinak vás sežere ohrožení ...

2.1.2014 12:53:12 | Upraveno autorem (porovnej)

To: Mitogar
1. Áno, môže si niektorý z hráčov zvoliť Dítě Ungolianty.
2. Hrali ste to správne. Vždy musí prebehnúť aj celá fáza úkolu, pokiaľ to neurčí priamo karta úkolu inak.

2.1.2014 12:58:21 | Upraveno autorem (porovnej)

karta - The Master´s Malice
Jde o Treachery s tím textem:

When revealed: Each player chooses 1 sphere of influence (leadership, tactic, spirit or lore). Each character a player controls that does not belong to this sphere takes 3 damage.

Jak se to řeší u neutrálních jednotek? Mám v balíku i neturálního Radagasta, Envoy of Pelargir či White Tower Watchman. Dostanou neutrální alíci taky ty 3 damage?

4.1.2014 23:08:30

tarnow
Já to chápu tak, že musíš zranění dát i neutrálním jednotkám, protože je tam, že si vybereš sféru a přidělíš poté zranění všem postavám (hrdinům i spojencům), kteří do dané sféry nepatří. Tahle treachery karta je děsný prevít a umí slušně vyčistit stůl :-)

5.1.2014 00:25:30

had

prevít
Souhlas.
Mě včera vyčistila krásně stůl u velice dobře rozehraneho Morgul Vale, že jsem mohl začít hned znovu.

5.1.2014 09:50:55

Longbeard Map-Maker
karta hovorí zaplať 1 lore zdroj a zvyšiš 1 willpower, otazka je kolkokrat to môžem spraviť, a druha čo ked mam vyložených 2-3 longbeardov? za 1 zdroj to zvyšim všetkým alebo len jednemu?

5.1.2014 18:22:12

Longneard map-maker
Ani na kartě, ani v erratech není žádný limit, takže kolik zdrojů zaplatíš, tolik mu dáš bonus. Každý zdroj ale platíš jen pro jednoho map-makera, nemůžeš je jedním zdrojem nadopovat všechny...

5.1.2014 21:41:41

karta "Píseň králů"
Znamená to, že když připojím píseň spoluhráči, který tím získá např zdroj mého hrdiny, můžu si od něj brát peníze a on ode mě? Nebo to slouží jen pro účely hráče, který píseň vlastní?

8.1.2014 12:08:36

hracik
hrdina s doplnkom pisen, dostava peniaze normalne ako doteraz akurat môže platiť aj za karty ktoré su v znaku pisne (v tomto pripade myslim veleni), tento hrdina môže platiť za dve sfery, za svoju + za tu na ktorú pisen ma.

8.1.2014 12:13:32

hracik
Zdroje toho hrdiny pouziva porad jen jeho vlastnik, ty si je od nej brat nemuzes.

8.1.2014 12:15:35

hracik
Pre istotu ešte doplním Froggeryho, že aj naďalej platí, že daný hráč môže utrácať zdroje len za karty vo svojom hracom balíčku. Čiže ak v balíčku nemá karty sféry uvedenej na Piesni, tak si ani žiadne nekúpi.

8.1.2014 12:38:17

Ew

karta ciela
ked sa ku karte ciela napr (Stopa z Hon na Gluma) prida karta co ju strazi napr( Mordorsti lovci cena stretnutia je 34) ... tak Mordorsti lovci zautocia sami ked bude moje ohrozenie 34 a vyssie ? alebo ostavaju stale strazit kartu ciela az kym sa snimi nestretnem dobrovolne , hraval som to tak ze sa stretnu vzdy ked je moje ohrozenie rovnake alebo vyssie, dakujem za odpoved :)

14.1.2014 12:16:51

@ karta cieľa
Akonáhle je tvoje ohrozenie rovné/vyššie hodnote na karte nepriateľa bude v danom kole útočiť, tzn. neostáva na karte cieľa až do dobrovoľného upútania.
--
Len pripomeniem, že kartu cieľa je dobré po stole posúvať so strážcom , aby si nezabudol, že až keď nepriateľa zabiješ, môžeš si ju zobrať.

14.1.2014 12:41:34

Charitativní aukce

Valhalla - dobročinná aukce
Valhalla - dobročinná aukce
Akt. cena: 2750
Končí za: 10 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Dune Arrakis: Dawn of the Fremen - EN
Dune Arrakis: Dawn of the Fremen - EN
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas