Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

trpaslici sekera, doplnky
samozrejme ju môžeš vyložiť aj inému hrdinovi, to plati pre všetky doplnky, dokonca ju môžeš vyložiť aj inému hračovi :), ale ako si napisal platiť ju treba zdrojmi rovnakej farby

29.11.2013 08:30:47

karty cílů
Kartu cílů si můžu vzít kdykoli (v jakékoli fázi)? Samozřejmě pokud už není hlídaná.

29.11.2013 12:38:51

@ karty cílů
No väčšina má podmienku "exhaust to claim". Takže vždy ak máš okno na akciu a cieľ nie je chránený, môžeš ho zobrať v akejkoľvek fáze.

29.11.2013 13:19:34

střetnutí
když hrajeme ve dvou a nepřítel se se mnou střetne a přežije můj útok do dalšího kola,tak v tom dalším kole pořád zůstává se mnou ve střetu?tedy útočí opět na mne a druhý hráč ho nemůže napadnout(kromě střelce druhého hráče)?

a ještě prosím o vysvětlení postavy střelec.v pravidlech je psáno že může útočit na nepřítele ve střetu s jiným hráčem.to chápu,ale je tam napsáno i to,že se může účastnit i útoků jiných hráčů,což nechápu.díky za odpověď.

30.11.2013 11:48:17

mantiscz
1. Ano
2. Jde o to, ze druhy hrac muze strelcem zautocit samostatne, pripadne jej pridat k tvemu/tvym utocnikum, aby se secetly hodnoty utoku (jinak plati, ze na kazdeho nepritele muzes zautocit v kole jen jednou...)

30.11.2013 12:24:46

střelec
na každého lze útočit jen jednou-tzn. když já zaútočím na nepřítele,nemůže spoluhráčův střelec zaútočit podruhé a tak je lepší rovnou sečíst útok mých postav+jeho střelce zaráz?

30.11.2013 13:12:19

ano
Deklarujes je v ramci jednoho utoku jako utocniky a sectes jejich utok.

30.11.2013 13:58:27

steward of gondor
když zahraju tuhle kartu(zaplatím cenu žetony z leadership hrdiny)a dám ji třeba spoluhráči k jeho gimlimu ze sféry tactics,jaké žetony pak gimlimu bude tato karta produkovat?tactic nebo leadership?

30.11.2013 15:51:31

mantiscz
Tactic

30.11.2013 16:47:59

Keyword – Archery X
K této herní mechanice mám dva dotazy. V pravidlech je uvedeno:

… player must deal damage to charakter cards in play equeal to the specified archery value …

Příklad: Archery 2 (keyword na 1 kartě enemy) - rozhodnu se přidělit damage a určím charakter Defender of Rammas (1 život), přidělím damage 1 a charakter jde ze hry. Dotazy:

1 - Přiděluji i ten zbyly 1 damage nebo tím, že jsem určil charakter, jsem vyřešil oba dva?
2 – Lze Archery 2 rozdělit třeba po 1 damage na dva hrdiny nebo musím určovat pouze jeden charakteter?

30.11.2013 23:27:01

Karta – Collateral Damage
When Revealed: Discard 2 cards from the tom of the encounter deck. Discard an additional 2 cards fo each copy of Collateral Damage in the discard pile. Then, raise each player´s threat by 2 for each location discarded by this effect.

Dotaz: Pokud je v discardnutých kartách další karta Collateral Damage – discarduji i za ni další 2 karty?

30.11.2013 23:27:35

vysvětlení
karta theodred když jde do questu přidává kolika hrdinům žeton?pouze jednomu?a karta protector of lorien-kolik mohu vyhodit karet z ruky abych tak získal co největší bonus?

1.12.2013 19:17:55

mantiscz
ano jednemu, ktorého vyčerpáš a tiež ide na quest,
protector môžeš max 3 karty odhodiť

1.12.2013 19:29:40

re
díky,takže karty s podobnou mechanikou jako protector jsou limitovány max.3 x efekt předpokládám..

1.12.2013 19:49:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Ew

V pasti (sacked) a vynesen do vyse (born aloft)
Dneska sme hrali skalbal traja hraci a nastala situacia :
po poslani na quest sme odhalovali 3 karty a prisli 2x V pasti (sacked) lenze prvni hrac mal uz len jedneho z troch hrdinou,jedna sla tomu hrdinovy a kam sa mala pripojit druha karta V pasti (sacked) ??

Vynesen do vyse (born aloft) ked je tento doplnok prideleny ku kartam spojencov napr Vcelar Meddedovec (Beorning beekeeper) z akciou: ze odhod Vcelare ze hry a udel poskodenie ... tak postup bude odhodim vcelare , dam poskodenie do oblasti odhalenia a odhodim doplnok Vynese do vyse a zoberem si Vcelare do ruky ?

a este pri Gandalfovi situacia : vylozim vo fazy planovania gandalfa k nemu dam doplnok Vynese do vyse tak na konci kola odhodim doplnok a gandalfa si dam spat do ruky ?

1.12.2013 21:32:27

mantiscz
obycajne byva uvedene priamo na karte kolko krat mozes uvedenu abilitu pouzit. karta protector of lorien ti to dovoluje spravit 3 krat pocas 1 faze. S inymi kartami to moze byt inak.

2.12.2013 10:07:32

Ew - sacked, born aloft
born aloft - pri spojencovi Beorning beekeeper som si tym neni az taky isty ci sa to da pouzit. skor sa priklonim k variante, ze to neni mozne. podla mna musis splnit najprv 1 zahratu akciu az potom dalsiu. s Gandalfom to mozne je.

sacked - so situaciou ktoru spominas som sa este nestretol priamo v hre. priklonim sa k moznosti, ze zvysnu kartu sacked! diskartnes, lebo je na nej uvedene, ze si ju musi dat prvy hrac na hrdinu ktory kartu sacked este nema. co v tvojom pripade mozne nie je.

2.12.2013 10:14:52 | Upraveno autorem (porovnej)

had

odpo
U Beorninga bych take videl, ze ne. Sacked bych take nepridelil dalsimu hraci. Je to obdobne jako na novem shadow efektu, kde se hovori ze nepritel se navaze na dalsiho hrace a zautoci. Kdyz hraji solo, tak to take nepouziji.
K otazce Collateral Damage jsem cetl tvuj link od Caleba, kde vysvetluje, ze Collateral diskartnuty v 1. varce znovu spousti when revealed efekt. Prijde mi to divne, ze diskartnuta karta spousti svuj efekt i s ohledem na faq cl. 1.22, kde se hovori, ze tento efekt se spusti pouze je-li v podmince pouzito slovo reveal.

2.12.2013 10:26:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Heirs of Numenor - Celador
Ahoj, mám dotaz ke kartě Objective ally - Celador. Je na ní, že pokud jsem neúspěšný v questování nebo pokud nějaká postava opustí hru, mám mu udělit jeden žeton zranění. Platí to i v případě, že vyložím Gandalfa a na konci kola ho dle pravidel odhodím ze hry? Nebo platí jen, když odhodím postavu poté, co ji zabil nepřítel nebo karta treachery? Díky

7.12.2013 19:00:25

GREYHOUND
sice kartu nemam, ale podle toho jak jsi to popsal to funguje i u gandalfa. Takové anti kombo

7.12.2013 20:33:22

wtf?
situace:2 úkol,třetí část úkolu core setu(břehy anduiny)
ve třetí části úkolu(kdy už se nevykládají karty do oblasti odhalení)mi tam zůstaly 2 karty goblin sniper-nebo česky střelec ze zálohy.mé ohrožení 45,(nemohu napadnout jejich úroveň48 a nemohu si je vybrat v kroku střetnutí hráčů,poněvadž nejde napadnout,když je v oblasti jiný nepřítel a oni jsou dva).ale na kartě goblinů je napsáno:POKUD JE STŘELEC ZE ZÁLOHY V OBLASTI ODHALENÍ NA KONCI FÁZE BOJE,KAŽDÝ HRÁČ UDĚLÍ JEDNÉ POSTAVĚ,KTEROU KONTROLUJE,1 BOD POŠKOZENÍ.
jelikož nedošlo ke střetnutí s nepřítelem(a přeskočí se fáze boje),neudělí ani jeden z nich poškození?nebo musím udělit 1 bod poškození za každého z nich,i když se se mnou nestřetli?díky za vysvětlení :)

7.12.2013 20:42:31 | Upraveno autorem (porovnej)

mantiscz
dle mého fáze boje normálně nastane i když nemáš s kým bojovat a tak na konci fáze oba udělí 1dmg.

Docela zajímava situace :-)

7.12.2013 20:46:54

fáze boje
Je to tak jak píše Morpheus. Na konci fáze boje, ať už s někým bojujěš nebo ne, si udělíš poškození. Ty střelci na tebe střílejí ze břehu i když se nedostanou do tvé blízkosti.

7.12.2013 23:16:33 | Upraveno autorem (porovnej)

to Greyhound - Celador
Ano, jakmile Gandlaf (postava) opustí hru, udělíš Celadorovi poškození. Ithilien není žádná sranda :). Na druhou stranu, za určitých okolností s určitým balíkem je lepší nechat Celadora umřít. Nebo aspoň nám tato taktika vyhovovala víc.

7.12.2013 23:19:39

Mejlo
Hm, takže jsem to hrál špatně, takže to musím zkusit znovu. No a teď jsem zkoušel 3.quest rozšíření - Siege of Cair Andros, a tam dostávám nehorázně na zadek, budu muset přeskládat balíček...
Díky, já jsem tušil, že to platí i u Gandalfa.
A napadá mě ještě jeden dotaz, jde některou kartou s léčivým efektem léčit Celadora nahoře ve staggingu? Počítám že ne, když ho nekontroluji, že?

7.12.2013 23:28:59

Charitativní aukce

Inovace - dobročinná aukce
Inovace - dobročinná aukce
Akt. cena: 3550
Končí za: 8 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Lacuna
Lacuna
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas