Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

další začátečnický dotaz
Čím víc hru hraju, tím víc mám nejasností:
1.Když mám na kartě událostí např. text/Poté, co je nějaká postava vyhlášena jako obránce, uděl útočícímu nepříteli 2 poškození. Nebo: až do konce akce mají všechny postavy +1 k boji./ Můžu tyto karty, kde text neurčuje hráče, použít i na spoluhráče, nebo patří automaticky jen mě?
2.Karta Gandalfa:rozumím tomu dobře, že platí jedno kolo, zaplatím za ní,jde do hry, ihned použiju jednu z Reakce a pak ještě použiju kartu v boji nebo na úkol nebo na obranu.
Dál se chci zeptat, jaká je šance zdolat 2.scénář Po proudu Anduiny ze základní sady. Připadá nám, že není vůbec šance se prokousat nakonec. O třetím úkolu ani nemluvím, do toho se snad nemá cenu ani pouštět. Nevím, jestli nehrajeme něco blbě, nebo jestli je to opravdu tak těžké až nehratelné. Nebo pomůžou až rozšiřující balíčky?

25.11.2013 10:22:55

hracik
1. Konkrétně u karty Swift strike (neznám český název), o které se zmiňuješ, nejsi vázán jen na svoje charaktery. Můžeš ji použít, když je jakýkoliv charakter deklarován jako obránce. Pokud jsi omezen jen na své charaktery, je to na kartě váslovně uvedeno.
2. Gandalf působí přesně tak, jak jsi uvedl. Zaplatíš, spustíš jeden z jeho efektů a v následujícím kole ho ještě můžeš využít na jednu (více, pokud máš jak ho postavit - "ready") činností.
3. Jinak Anduina je hodně těžká a samozřejmě chapter packy budou postupně pomáhat, ale i s core setem se dá zvládat. Nějaké tipy najdeš ve vlákně s jejím názvem nebo v turnajovém vlákně (cca rok stará záležitost, vítězové tam zveřejnili i své balíčky). Takže hratelná je, narozdíl od třetího questu (v solo hře), tam je toho od prvního kola tolik, že aspoň já končím v podstatě vzápětí. na druhou stranu, ve dvou hráčích mi přijde už lehčí než Anduina, protože karty samy o sobě nejsou tak drsný, jde o to, že na jednoho hráče s jen dvěma hrdiny je jich moc najednou. Podle mě quest, který byl designován jen pro multiplayer,

25.11.2013 12:16:54

Ew, had - karta v pasti (sacked)
2.) ked pripojim kartu V pasti (sacked) hrdinovy co bol poslany plnit quest rata sa jeho sila vole ?

ak bol hrdina poslany plnit quest a az potom mu pripojis kartu sacked, tak v tomto kole sa este pocita jeho sila vola k ulohe.
sacked hovori, ze ho nemozes poslat na ulohu, ale on uz na ulohu poslany bol.
zdroj - LOTR_LCG_Cards_and_FAQs_7.3

25.11.2013 12:30:29

hracik
Mohu jedině potvrdit, co už psal libor.
1. Nejsi limitován použitím pouze na sebe.
2. Ano, Gandalf je tak jak píšeš.

Anduina těžká je, ale s trochou zkušeností (přijdou časem) se to dá celkem v pohodě dohrát i s kartami ze základu. My to tedy hrajeme pouze jako multiplayer a pamatuji se, že naše první vítězství v tomto questu přišlo po týdenním hraní (v dobách, kdy jsme s hrou začínali) a pak už to šlo.

A Dol Guldur si jako sólo doteď vůbec neumím představit - to musí být hardcore (ale na to ses už neptal :)).

25.11.2013 12:32:05

@ další začátečnický dotaz
1. Ak nie je presne určené, tak môžeš aj na spoluhráčov.
2. Áno Gandalfa chápeš správne. (Nezabudni sa kombo Sneak Attack + Gandalf :)
--
Scenár Po proudu Anduiny s kartami zo základu - v sólo hre skoro bez šance, vo dvojici s veľkým šťastím. Záleží ako sa zvládne horský trol na začiatku.
Iank áno, 2. a 3. quest sú z kartami základnej sady výnimočné ťažké, keď budete mať rozširujúce balíčky, 2. quest sa dá zvládnuť ľahko a tretí je tiež zdolateľný :).

25.11.2013 12:34:52

hracik
len doplnim, ze Gandalfa mozes zahrat aj cez zakerny utok (sneak attack). sice na 1 fazu kola, ale mozes vyuzit jednu z jeho reakcii ked vstupi do hry.
ak hrate 2 hraci, tu su nejake videa ktore by ti mohli pomoct. jednotlive scenare boli hrane len s kartami ktore boli k dispozicii v case vyjdenia scenarov.
http://www.youtube.com/playlist?list=PL6agV3Ll1nNihJiCSotL0itNwUiiXkF2t

25.11.2013 12:41:41

hracik, deskovec, acedrac
S tím zdoláním 2. a 3.questu souhlas.

Druhý jde dohrát solo s kartami ze základu, podařilo se mi to asi na 10.pokus s tuším kombinací spirit/leadership, a samozřejmě s použitím Gandalfa.
Třetí jsem solo s kartami ze základu dát nedokázal, dohrál jsem ho až s použitím karet z rozšíření (mám první dva cykly a všechny saga expansion) a i s nimi jsem to dal nedávno až asi na 5.-6.pokus :-)

25.11.2013 13:05:34

Dík
Děkuji všem.....no i když jsme na to dva, stejně to nedáváme...taková beznaděj:-))

25.11.2013 18:03:34

dotaz na úkol
Poraďte prosím, když se rozhodnu na plění úkolu nikoho nevyslat, počítá se také míra ohrožení? díky předem.

25.11.2013 21:49:25

Davek
Ano, počítá.

25.11.2013 22:47:50

had

to pbch and Ew - sacked
Omluvam se, sacked je upraveno i primo v nejnovejsich Faq /na konci v otazkach/, tak jak psal pbch.

26.11.2013 09:16:25

plnění úkolu
ahoj, díky za odpověď, nicméně se raději ještě zeptám, i když nikoho nevyšlu na úkol a míra ohrožení karet na stole je třeba 6, připočítám si tedy 6 mínus odolnost nula, tedy je výsledek 6? takže si zvýším na svém počítadle ohrožení o 6?

26.11.2013 16:51:29

had

ok
ok

26.11.2013 17:49:06

Davek
Ano, vše probíhá stejně, odhalíš kartu nebo karty z balíčku setkání, sečteš ohrožení a tolik si přidáš na počítadle.

26.11.2013 21:16:59

Anduina - karta úkolu 3B
Karta úkolu 3B - "Přepadení na břehu"
Při odhalení: Odhalte 2 karty za každého hráče a přidejte je do oblasti odhalení.

A teď dotaz: Co když je v balíčku třeba jen jediná poslední karta? Pokud jsem ve fázi úkolu, tak z odhazovacího balíčku udělám nový dobírací. To je v pravidlech. Ale co když jsem ve fázi boje a poslední žeton postupu jsem přidal pomocí Legolase... Mám v tomto případě štěstí a budu odhalovat méně karet?

28.11.2013 12:23:09

Cartas
V tomto prípade by som asi pravidlá nebral až tak doslovne a po odhalení poslednej karty by som odhadzovací balíček normálne zamiešal (bez kariet s víťaznými bodmi) a pokračoval ďalej.

28.11.2013 12:57:41

karty mají přednost
Také většinou platí, že text na kartách má přednost před pravidly

28.11.2013 13:26:09

quick strike
čau,prosím vás o vysvětlení použití této karty.mohu ji použít třeba v první fázi,tedy mimo útoku na postavy v oblasti odhalení?díky..

28.11.2013 19:54:34

quick strike
Ano, jedná se o akci, takže kartu můžeš zahrát v libovolné fázi. V textu je ale uvedeno "against any ELIGIBLE enemy target", což znamená, že můžeš útočit jen na nepřátele, na které by jsi mohl útočit normálně, což znamená, že můžeš útočit na nepřátele, které máš navázané na sebe. Existují výjimky, třeba Dunhere, který může normálně útočit do Staging area, nebo postavy s keywordem Ranged (pak bys moh útočit na nepřátele, kteří jsou navázaní na spoluhráče).

28.11.2013 20:50:53

quick strike
možná to nechápu,ale když jsou na mne navázáni nepřátelé,tak kartu quick strike nepotřebuji ne?respektive v čem spočívá její výhoda?pořád tomu nerozumím

28.11.2013 22:07:38

mantiscz
zaútočíš dřív než on a pokud ho zabiješ tak už útočit nebude :-)

28.11.2013 22:11:09

quick strike
takže shrnuto a podtrženo,mohu zaútočit třeba v první fázi a případně zabít nepřítele,aniž bych musel podstoupit fázi setkání,vybrat nepřítele a případně se s ním střetnout?

28.11.2013 22:16:47

...
tak to chápu a hraju já.

28.11.2013 22:40:26

mantiscz
Môžeš zaútočiť v akejkoľvek fáze, čiže aj prvej, ale len na nepriateľa, ktorý je už s tebou v stretnutí (stretol si sa s ním v predchádzajúcom kole, ale nepodarilo sa ti ho zabiť a ostal ti "na krku"). Vyhneš sa tak jeho útoku v následujúcej fáze boja (ak ho teda týmto "Quick strikom" zabiješ, samozrejme).

29.11.2013 07:36:02

quick strike
Díky moc,ještě se zeptám jestli mohu připojit třeba trpasličí sekeru(sféra taktiky)někomu z jiné sféry(samozřejmě ji zaplatím taktickými žetony).

29.11.2013 08:20:14

Charitativní aukce

Válka o prsten: Páni Středozemě - dobročinná aukce
Válka o prsten: Páni Středozemě - dobročinná aukce
Akt. cena: 3300
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Veilwraith + rozšíření Absolution
Veilwraith + rozšíření Absolution
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas