Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

@ printed resource icon
Toež si myslím, že aj je tam "printed", znamené to len tú farbu, aké je originál na karte, song sa neberie ako printed.

20.11.2013 10:54:41

printed
jasný příklad je na kartě :
Rivendell Bow
charakter získa střelecký utok.
Pokud má charakter vytištěný střelecký utok tak při střeleckém utoku získá +1 utok.

20.11.2013 11:06:11

printed resource icon
ja som tiez toho nazoru, ze "printed resource icon" znamena original sfera hrdinu.
tak rozmyslam ako je to v pripade Oina, ktory ziska ikonu tactics zdroja ked kontrolujes 5 trpaslikov. aj toto sa rata ako "printed" ?

20.11.2013 11:35:38

...
Som si istý, že printed znamená, že ho musí mať "vytlačený", songy neplatia.
Ale napr. burning brand môžeš pridať hocikomu so "Song of Wisdom" keďže tam nie je printed.

20.11.2013 11:36:23

to pbch
Nie, neráta. Každý hrdina (zatiaľ) má iba jeden printed- ten čo je vytlačený v ľavom dolnom rohu.

20.11.2013 11:37:37

printed resource icon
Printed je printed ... vytištěný je vytištěný, ne nějakou kartou (efektem) přidaný. Tedy shoda s většinou ;)

20.11.2013 12:40:58

had

Rivendell Bow
Jasne. Tato karta to doklada. Jak je postarsi, tak jsem na ni pozapomnel. Tak alespon, ze se tu po dnech mrtva trochu rozproudila diskuze. Na lotrlcg uz jsou komplet karty z Morgul Vale a jak posili Rohan s Gondorem, tak posili i encounter - vypada to na peknou rezbu.

20.11.2013 14:38:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Ancient Mathom
Ahoj, malé ujištění. Karta Ancient Mathom (snad to píšu správně) umožńuje dobrat 3 karty po prozkoumání lokace, ke které je připojena. Není unikátní a není na ni uvedeno omezení, že je možné vyložit pouze jednu na lokaci. Platí tedy, že lze vyložit více těchto karet na stejnou lokaci?
V poslední hře se mi sešly v ruce 2 karty Ancient Mathom a jednou Elf Stone a všechny jsem měl na stejné lokaci, čili po prozkoumání jsem vyložil spojence a dobral 6 karet. Elf Stone je unikátní, ale na Ancient Mathom nic takového není, čili pokud není lokace imunní vůči efektům karet, tak by neměl být problém využít kumulativní efekt, je to tak?
A pak mám druhý dotaz:
kombinace výše uvedená - na lokaci je Ancient Mathom a Elf Stone, kdy za Ancient Mathom beru po prozkoumání lokace 3 karty a za Elf Stone vykládám z ruky spojence. Je možné napřed dobrat karty a vyložit spojence, který mi takto přijde? Nebo musím mít spojence v ruce ještě před prozkoumáním lokace? Já to hrál tak, že jsem vyložil i kartu právě dobranou za AM, ale nevím, zda jsem si to neulehčil oproti pravidlům.
Díky

20.11.2013 15:27:27 | Upraveno autorem (porovnej)

...
pokud je lokace imunni tak se ji mathom stejne netýka. Lze to použít.

20.11.2013 15:31:12

morpheus
Jasné, je-li imunní, tak nelze použít nic, spíš mi šlo o ten kumulativní efekt, mě se to podařilo asi dvakrát, že mi přišel Ancient Mathom a měl jsem ve staggingu jen jednu lokaci a váhal zda tam můžu dát obě karty či ne. Tak aspoň vím, že to hraju dobře. A ta kombinace AM a Elf Stone myslíš, že hraju taky dobře? Tedy že přes Elf Stone mohu vyložit spojence, kterého dostanu z Ancient Mathom? Já to bral že ano, stalo se mi, že pro Elf Stone jsem měl připraveného nějakého obyč.elfa (tuším Mirkwood Runnera), přezkoumal lokaci a řešil obě vybavení. Na Ancient Mathom jsem měl štěstí a nalízl Gildora a hned ho díky ELf Stonu poslal na stůl :-)

20.11.2013 15:48:21

had

to greyhound
Poradi karet jak je budes vyhodnocovat je na tobe, resp. rozhoduje first player, klidne doliznes a z novych karet vylozis alika. Faq cl. 1.02

20.11.2013 15:50:43 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Já hraju solo, takže si hru řídím sám :-) Díky za potvrzení, hraju to tedy dobře.

20.11.2013 22:13:58

Drsmed (Grimbeorn)
Zdravím, zajímalo by mě jak přesně se udělují resource tokeny na Drsmeda (Grimbeorna) v Carrocku. Je nějaké omezení - pouze 1 zdroj za kolo, pouze 1 zdroj od jednoho hrdiny, hráče.... Nebo je možné s aktivní lokací Dubina (OakWoood Grove) kdy se dají používat tokeny ze všech sfér nasázet všech 8 tokenů v jednom kole, třeba 5 najednou od hrdiny, který nasyslil díky Správci Gondoru ?

21.11.2013 19:26:19 | Upraveno autorem (porovnej)

drsmed
můžeš dát tolik kolik máš zrovna na hrdinech.
Pokud hrajete 2 tak i spoluhráč může dát kolik může.

21.11.2013 19:45:23

morpheus
díky, v to jsem doufal, hrajem většinou ve třech tak to snad nějak půjde, ale tokeny budou i tak kvapem ubejvat, vypadá to že na trolly jen s armádou alíků... ;)

21.11.2013 20:01:40

pinheadcz
carrock není zas tak těžký ve třech hráčích :-)
potřeba držet ohrožení nízko, brát troly po jednom, pár krát gandalf a je vymalováno :-)
my teď hráváme ve čtyřech a neříkám že je to těžké, ale některé questy jsou i tak síla.

21.11.2013 21:29:42

sacked (v pasti)
rozumiem spravne, že pri odhaleni efekt sa neda zrušiť, ale už pripojena pasca "okolnosť" sa da zrušiť pomocou Miner of the Iron Hills (kovkop zo železnych hor)?

21.11.2013 23:35:46

...
Ano je to tak

22.11.2013 00:17:37

V pasti
Kovkop je jediná možnost jak se toho doplňku zbavit ? (core + 2 rozšíření (CZ)) to je hnus... ;)
a ještě jedna věc; když mi zemře postava s doplňkem který mám od jiného hráče (jiná sféra (sféry) než moje), na který odkládací balíček jde doplněk? na můj, protože jsem ten doplněk po přidělení kontroloval, nebo zpátky k hráči který mi ho dal?

22.11.2013 00:33:03 | Upraveno autorem (porovnej)

pinheadcz
vždy k původnímu majiteli

22.11.2013 08:38:52

v pasti (sacked)
tohto doplnku sa da zbavit aj tym, ze zabijes niektoreho z obrov.

22.11.2013 09:38:35

Vrrci
"Pokud Vrrci dostanou kartu stinu bez efektu, vrat je po utoku do oblasti odhaleni"
Vratim je hned po jejich utoku ci az po mem, pokud ho preziji?
Dekuji za odpoved?

24.11.2013 20:30:00

Ew

Stretnutie na Skalbalu
Zdar,chcel by som sa spytat ze,
1.) ked mam hrdinu V pasti (sacked) a ma dake zdroje mozem ich pouzivat ?
2.) ked pripojim kartu V pasti (sacked) hrdinovy co bol poslany plnit quest rata sa jeho sila vole ?
3.) ked moj spoluhrac skonci (50 thereat alebo mu umru hrdinovia ) co z Drsmedom starym ktoreho vlastnil , co sa snim deje ? putuje do odhadzovacieho balicku alebo do oblasti odhalenia alebo sa posuva k dalsiemu hracovi po lavej ruke ?

24.11.2013 20:40:43

JenomKuba
Hned po jejich útoku.

24.11.2013 21:35:29

had

to Ew
1. ano, jen si je na zacatku kola nepridava
2. Ne
3. pokud vyjdu z toho, ze objectiv ally je encounter karta, tak by se mel dat do staging, ze vsemi damage na nem

25.11.2013 09:01:59

Charitativní aukce

Inovace - dobročinná aukce
Inovace - dobročinná aukce
Akt. cena: 3550
Končí za: 6 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Valor & Villainy: Antagonist's Arsenal
Valor & Villainy: Antagonist's Arsenal
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas