Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

hon na Gluma
Prosím Vás tiež by som mal otázky ohľadne questu Hon na Gluma:
1. vo fáze 2B sa každé kolo vo fáze úlohy otáčajú najprv 2 karty - jedna sa dá do oblasti odhalenia a druhá sa vyhodí že? Čiže ak napríklad chcem aby išla do oblasti odhlania zrada tak sa len hneď vyhodnotí a ide do odhadzovacieho balíčka. A potom sa ťahajú karty podľa toho koľko hráčov je v hre nie? Čiže v prípade 2 kariet sa vlatne vo fáze 2B vždy dávajú do oblasti odhalenia 3 karty však?
2. ak mám vytiahnúť teda vo fáze 2B vždy 3 karty a vytiahnem prvú stopu, tak k nej musím priradiť lokaci alebo zradu alebo nepriateľa, a ak vytiahnem zasa stopu, tak musím vytiahnúť vlastne ďalšie 2 karty aby sa priradili k stopám že? a ak sa to náhodou takto stane, že vytiahnem akože prvú kartu stopu, potom k nej ťahám kartu ale tá je zasa stopa a tak musím ťahať ďalšie 2 karty, ktoré úž sú dvaja nepriatelia, tak sa to ráta že som do oblasti odhalenia pridal už 2 karty? alebo iba jednu kartu?
3. ak vytiahnem zradu, že 1. hráč vybere nejakú stopu v hre a opäť ju zamieša do balíčka stretnutia, tak môžem urobiť aj toto: vytiahol som kartu stopy, a ťahám k nej kartu a tá karta je tá zrada, môžem vlastne na základe tej zrady vyhodiť tú kartu stopy, ktorú som akurát vytiahol? alebo to musí byť stopa ktorá už bola v hre pred tým?

Ďakujem.

21.10.2013 13:47:28

nawg - hon na gluma
1. ano, v pripade 2 hracov ti pribudnu 3 karty
2. ak odhalis najprv stopu a k nej tahas straz a je to opat stopa, musis k obom stopam potiahnut karty ktore ich strazia. to vsetko sa pocita akoby si odhalil 1 kartu do oblasti odhalenia
3. myslim, ze to moze byt aj stopa z oblasti odhalenia. karta zrady nehovori, ze to ma byt stopa ktoru ma hrdina

21.10.2013 18:00:05

had

guard na stopu
Pokud taháš stráž ke stopě a je to opět stopa, tak se odhodí do discartu a 1. stopa je nestrážená - myslím si, že takto je to u guardu někde upraveno, momentálně nemám čas dohledat kde, ať mě kdyžtak někdo opraví.

21.10.2013 20:16:51

guard na stopu
V této hře platí většinou ty horší varianty, tzn. pokud je tažena stopa, jako guard na stopu, pak je vyložena do oblasti odhalení a k oběma stopám jsou taženy další karty pro guard.

Nám se takhle v 1 kole při hře 2 hráčů povedlo vytáhnout: Stopa/Vrány-nápor/Stopa/Stopa/Vrány-nápor/Lovci z mordoru/+ 2 lokace. Nádhera :).

22.10.2013 09:28:58

tažení karty na začátku fáze questování
Jenom ještě k tomu diskutovanému tažení karty ve scénáři Hon na Gluma: pokud se má na začátku fáze questování přidat do obblasti odhalení 1 ze 2 tažených karet, tak my to hrajeme, že se toto děje PŘED vysláním postav na výpravu. Tzn. přidám 1 ze 2 karet, následně vyšlu postavy a pak běžně otáčím karty střetnutí.

22.10.2013 09:32:53

to deskovec
a je to někde popsané (nějak FAQ) nebo jsi si to jen tak vyložil? Já si to totiž myslím, že pokud je stopa tažená jako karta guard, vyložíš ji do oblasti odhalení a taháš na ni novou kartu guard. Tzn. že budou v oblasti odhalení 2 stopy a min. 1 z nich nehlídaná (stejně jako kdybys vytáhl zradu jako guard kartu).

22.10.2013 09:41:50

Mejlo
Před 2 dny jsem to shodou okolností hráli a spoluhráč mi to četl z ofiko CZ pravidel, takže doufám, že mi to četl doslovně a nešlo jen o jeho mylnou interpretaci :).

22.10.2013 10:52:29

had

to Deskovec
Moje odpoved dole byla chybna - str. 24 pravidel- dalsi stopa se prida do staging, jak uvadi Deskovec. Pak bych quardoval tu puvodni a nasledne druhou, takze chranene mohou byt obe dve. Vyplyva mi to z textu na teto strane pravidel - fulfill original keyword effect- dalsi tazena karta slouzi ke splneni puvodniho efektu- ?

22.10.2013 11:46:40 | Upraveno autorem (porovnej)

guarded
Ano, had to upřesnil správně. Ještě nám to potvdili hezky přehledně kluci z fóra na FFG stránkách:

This is covered quite clearly in the rules, page 24: "If another objective card comes up while attaching a card for the guarded keyword, place the 2nd objective in the staging area, and use the next card of the encounter deck to fulfull the original keyword effect."

So the sequence is:

1. You draw a guarded objective.
2. You draw a card to guard it but this is also a guarded objective.
3. You draw a card to guard card (1) - enemy/location/treachery
4. You draw a card to guard card (2) - enemy/location/treachery.

Each guarded objective needs its own guard.

22.10.2013 11:57:54

to Had a Deskovec
Teď na to koukám. Máte pravdu chlapi. Hráli jsme to špatně. Hurá k Anduině ještě jednou na průzkum. :(

22.10.2013 12:05:35

ok
Ok, ďakujem ale teda ak vytiahnem stopu a k nej guarda zasa stopu tak teda musim ťahať guarda tak aby mali všetky stopy guarda, ale ráta sa to stále ako jedna vytiahnutá karta? keď je fáza questu.
A ak vytiahnem k stope quarda a je to zrada tak sa hneď vyhodnotí a stopa je hneď voľná nie?
A ešte tá otázka, vytiahnem stopu a k nej je quard zrada: 1. hráč zvolí jednu stopu a tá sa zasa zamieša do balíčka stretnutí, môže byť akože táto stopa aj tá čo bola práve vytiahnutá? A nemusel by som zasa zamiešať stopu ktorú už má hrdina? Ale zamiešal by som tú práve vytiahnutú?

Ďakujem.

23.10.2013 09:09:10

had

odpo
Ano
Ano
Dle meho si muzes vybrat i stopu, ke ktere si prave quardoval toto treachery.

23.10.2013 10:05:09

Podľa mňa tiež áno
"Stopa" je okamžite po odhalení "v hre" a karta zrady nerieši či je strážená, či je nestrážená, kedy do hry vstúpila resp. či je už objavená niektorým hrdinom, alebo si ešte leží niekde v šachorine na brehu Anduiny.

23.10.2013 10:32:08

ok
ok, ďakujem a ešte len pre istotu.
Stopu môžem získať, až keď je nestrážená a tesne po úpešnom dokončení fázy questu.
To znamená:
1. Je fáza questu a je vytiahnutá stopa, je k nej priradený guard - nepriateľ. Vo fáze boja toho nepriateľa porazím a stopu si budem môcť zobrať až potom keď v následnom kole úspešne urobím fázu questu - budem mať vyššiu vôlu ako je ohrozenie v oblasti odhalenia však? (nemusím splniť quest tým že je na ňom už dosť žetónov a ide sa na ďalší quest, stačí ak pridám na súčasný quest aspoň jeden žetón nie? čiže by to mohlo byť aj tak že pridám žetón na aktívnu lokáciu nie?) a ak budem mať teda viac vôle tak si môže nejaký hrdina čo robí akurát quest zobrať tú stopu že?
2. ak vyberiem stopu vo fáze questu a nepriateľ k nej bude zrada tak ju hneď vyhodnotím a ak ešte v tej istej fáze questu budem mať vyššiu vôlu ako je ohrozenie v oblasti ohrozenia tak si môžem hneď zobrať tú stopu?
3. ak je vytiahnutá stopa ako karta stínu, tak ide normálne na odhadzovací balíček stretnutní a vlastne nie je efekt stínu?
4. a hrdina stráca stopu ak dostane zranenie, to znamená, že ak má stopu a je vytiahnutá napríklad aj zrada a jemu to dá zranenie tak prichádza o tú stopu čo mal však? ale ak už má zranenie a spĺňa všetko pre získanie stopy tak ju môže získať však? nemusí byť úplne bez zranenia aby získal stopu že?

Ďakujem.

23.10.2013 14:08:37

@ Nawg
1. Všetko áno.
2. Áno.
3. Áno.
4. Áno prichádza o ňu, keď ju už má a je zranený, ale nemusí byť bez zranení, aby ju mohol získať.

23.10.2013 14:24:38

Prosba
Poprosil by som upresniť, keď stopa už nemá strážcu a ja vo fáze questu mám vyššiu vôľu ako je ohrozenie, musím stopu priradiť k hrdinovi alebo môžem ?

23.10.2013 18:57:30

@ Mellon
Nemusíš, ale môžeš :).
( Inak je to jasne uvedené na karte Signs of Gollum: After the players quest successfully, the players MAY claim Signs of Gollum...)

23.10.2013 19:58:01

díík
Ďakujem za info a ohľadne otázky Mellona, takže nestráženú stopu môžem nechať v oblasti odhalenia ako dlho chcem? A vlastne keď už je bez guarda tak nepridáva ohrozenie, a teda si ju môžem nechať aj niekoľko kôl v oblasti odhalenia, keď ju ešte nechcem dať hrdinovi?

24.10.2013 13:47:06

Nawg
Kľudne ju tam môžeš nechať ležať aj navždy.
Teoreticky (mne sa už stalo) môžeš mať v oblasti odhalenia aj všetky 4 stopy naraz, ale ty na postup v dobrodružstve potrebuješ maximálne 2, takže aj tak by ti tam zvyšné zostali ležať.

24.10.2013 15:04:02

ďakovačka
Zasa ďakujem za info.

A ešte jedna vec prosím Vás, v Queste Hon na Gluma, je myslým že v hneď v prvej časti questy napísané, že ak sa úspešne splní quest, tak sa odhalia 3 karty a jedna sa pridá do oblasti odhalenia a 2 karty sa odhodia. A chcem sa spýtať to je myslené, že sa to robí až keď dokončím ten quest a idem na časť 2 alebo sa to myslí že kedykoľvek počas plnenia questu 1 mám vačšiu vôlu ako ohrozenie (čiže dávam žetóny postupu buď na quest alebo aktívnu lokáciu) tak potom ešte ťahám tie 3 karty a jednu vyberiem a dve odhodím.

Ďakujem.

28.10.2013 13:29:29

b.) je správne
Vždy, keď si úspešný vo fáze "úkolu" (quest).

28.10.2013 15:05:29

had

Black Riders
Mám několitazů k nové expanzi:
1. Ke kampaň modu - když si po úspěšném 1. questu vyberu boon Gildora - tak si ho přidám do svého decku pro další questy? Vyberu si burden The Rings Draw Them a ten přidám v dalším questu do encounter balíku? Ve 3. questu sestavuji burden balík z burden karet z tohoto questu, takže burden kartu The Rings Draw Them opět přimíchávám na začátku hry do encounter balíku?
2. Ve 3. questu má Frodo 15 životů a 2 hit pointy? Zranění jde tedy do hitů /a tím i do celkového score/, kdežto životy ubírají pouze efekty z questu a do celkového score se nezapočítávají?

29.10.2013 19:16:59 | Upraveno autorem (porovnej)

had

20.11.2013 10:16:06 | Upraveno autorem (porovnej)

had

printed resource icon
Pro svuj dotaz k pravidlum nebudu zakladat nove vlakno, ale vlozim ho logicky do vlakna Pravidla. Aby si nekdo nestezoval, ze je to tu jeste vic neprehledne. :)
Ted jiz k veci: Pokud dostava hrdina nejakou vlastnost a ta je podminena "hero with printed resource icon" myslite si, ze se to vztahuje i na hrdinu, ktery dostava dalsi sferu /tu ktera je uvedena v podmince/ napr. pomoci songu. Jestli zkratka printed-vytisteno se bere, ze musi byt pouze primo na karte hrdiny nebo i treba na attechmentu?
Napr. u podobnych karet, ktere jsou vazany na trait, nikde neni napr. printed trait Rohan, ale Rohan character, takze tam je jasne, ze dalsi trait muzu dodat charakterovi dalsi kartou /napr. attachmentem/.

20.11.2013 10:17:17 | Upraveno autorem (porovnej)

icona
já to beru tak, že je to přímá podmínka a song neplatí. To by tam potom bylo zbytečně napsané.

20.11.2013 10:19:27

Charitativní aukce

Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 3600
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Agent of Smersh (1. edice - KS verze) - vč. obalů
Agent of Smersh (1. edice - KS verze) - vč. obalů
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas