Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Nawg
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/core/protector-of-lorien-core

tato karta je uplne perfektná, je v coresete 2x takže to je fajn a navyše môžeš odhodiť až 3 karty a pridaš 3 vole...

4.10.2013 13:18:24

ďakujem
ďakujem za info, a áno willpower všetkých postáv nie len hrdinov:)
a tak asi treba dávať prednosť posielaním postáv na questy, ako zabíjať nepriateľov v stretnutí s hráčom. Vždy sa snažim nechať si minimálne 2 postavy nevyčerpané po queste aby som mohol obranovať a útočiť, ale niekedy ani tie 2 nestačia ak príde nejaký nový nepriateľ do vynášacej zóny, a potom sa priradí ku mne a ak už napríklad jedného nepriateľa mám v stretnutí. No nič budem skúšať, skúšať:) a potom dokupovávať české rozšírenia:) snáď s tým prvým packom nepretanú a budú aj ďalšie, mohli by preložiť nejaké to veľké rožširenie:)

4.10.2013 15:34:21

otázky:)
Prosím Vás pár otázok:

1. ak je na quest potrebných 8 žetónov postupu a už je tam 8 žetónov, ale quest je splnený až keď zabijem Hill Trolla, tak teda príklad, mám už na quest 8 žetónov, ale troll je v hre, takže quest som nesplnil, môžem dať nejaké žetóny prieskumu ak mám väčšiu vôlu ako ohrozenie v oblasti odhalenia na quest aby ich tam bolo aj viac ako 8? Alebo keď ich je tam 8 tak sa už určite neprikladajú?
2. ak mám na ruke 2 karty rýchly útok, môžem použiť obidve karty naraz a zaútočit dvoma postavami naraz na jedného nepriateľa? A teda môžem to použiť hocikedy že? Nie len vo fázi boja, pretože je to udalosť akcia.
3. situácia na queste je potrebný počet žetónov na splnenie ale je v hre hill troll, zabije ho Legolas s pár postavami a otázka, môžem najprv akože splniť quest lebo som splnil zabitie trolla a teda 1. quest som splnil a potom dám žetóny vďaka Legolasovej vlastnosti už rovno na nový quest? Alebo prepadajú?
Ďakujem.

8.10.2013 10:02:24

Nawg
1. Neviem ako je to oficiálne, ale ja to hrávam tak, že pridávam žetóniky aj ďalej, pretože sa môže stať, že budeš musieť nejaké odhodiť (zrada, tieň,...).
2. Áno. Áno.
3. Myslím, že v tomto prípade môžeš Legolasov postup dať už na nový "úkol". Ale na 100% to neviem, sám by som si to rád potvrdil.

8.10.2013 11:10:46

nawg otazky
1. na kartu ulohy je mozne dat lubovolne mnozstvo zetonov postupu
3. ano, je to mozne. dokonca ak by mal Legolas cepel z gondolinu, tak 2 stopy das na ulohu, ktora potrebuje presne 2 stopy, za Legolasovu abilitu a 1 stopu za cepel das na nasledujucu kartu ulohy.

8.10.2013 11:57:49

why so sure?
Sifonides- nemyslím si, že ak máš 2 rýchle útoky, môžeš urobiť spojený útok. 2 udalosti sa nesmú (podľa mňa) vyhodnotiť úplne naraz.

8.10.2013 20:55:48

Qucik strike
Naprosto jednoznačně, máš pravdu. Každý útok se musí vyhodnotit zvlášť. Jeden Quick strike, útok jednoho charakteru, následný druhý Quick strike, útok druhého charakteru - jejich útok se nesčítá. Alespoň tedy doufám, jinak mě to ani nenapadlo hrát...

8.10.2013 21:46:53

Quick strike
Jasné, jasné!!!... Teraz to čítam ešte raz a poriadne. Reagoval som unáhlene, som tú otázku nepochopil správne...

Samozrejme, "naraz" v tom zmysle, že útok sa sčíta to nejde. Najprv sa vyrieši jeden útok (mínus obrana) a potom druhý (opäť mínus obrana).
Nawgovi sa ospravedlňujem za dezinformáciu!

9.10.2013 08:17:50

Westfold horse-breaker
Jen se chci ujistit. U téhle karty spustím akci po jejím odhození z ruky nebo po odhození ze hry (karta vyložená na stole)?

A druhá otázka se týká doplňků. Například Správce Gondoru (Steward of Gondor). Ztrácí hrdina titul Gondor, potom co je doplněk vyčerpaný po akci (přidej do zásoby 2 zdroje). Jde mi o to, jestli můžu uplatňovat např. událost Za Gondor! (For Gondor!), kde postava s vlastností Gondor má navíc do konce fáze +1 obranu, i když je ten doplněk vyčerpaný. Hrál jsem to že ano, ale pokud by to tak nebylo, musel bych změnit plánování přidání zdrojů. Snad jsem to dobře popsal. Předem díky za odpověď.

9.10.2013 19:43:53 | Upraveno autorem (porovnej)

@ sago
WFHB musí byť odhodený na odhadzovací balíček a predtým, musí byť samozrejme vyložený na stole :).
-
SoG - nie o titul Gondor nepríde. Traity (Gondor, Rohan, Warrior, Dwarf,...) nie sú ovplyvnené vyčerpaním.

9.10.2013 22:15:10

quick strike
Ok, ďakujem za info tak ten quick strike teda len postupne vyhodnocovať a nespájať:(

10.10.2013 14:18:15

Caradhras - Redhorn Gate
V scenari Redhorn gate, v 2.faze ulohy po polozeni 11-tej stopy na kartu ulohy sa stava aktivna lokacia Caradhras. Ta v tom pripade znizuje silu vole o 1 vsetkym postavam ktore su vyslane na ulohu. Docital som sa, ze Caradhras sa stane aktivnou lokaciou, teda sa do nej necestuje. Tym padom nebola skoncena faza ulohy a vsetky postavy sa stale povazuju za vyslane na ulohu a teda sa im znizi sila vole o 1. Aktivna je 3.faza ulohy ktora hovori, ze postava ktorej sila vole sa rovna 0 musi byt diskartnuta.
Chcem sa spytat ci to hram takto dobre? Ak uz viem, ze polozim 11-tu stopu v 2.faze a Caradhras bude aktivna, nesmiem poslat na ulohu postavy so silou vole 1, inak by som o ne prisiel.

12.10.2013 19:53:51

otázka
Prosím Vás chcel by som sa spýtať.
Útočí na mňa nepriateľ.
Postup útoku je:
1. výber nepriateľa
2. výber obrancu
3. vyhodnotenie karty stínu
4. udelenie poškodenia

Otázka:
ak som vytiahol kartu tieňa, že Braniaci hráč, si zoberie jednu vyčerpanú postavu spojenca na ruku, ak žiadnu vyčerpanú postavu spojenca zvýši si ohrozenie.
Ak mám len jedného spojenca vyčerpaného a ten akurát obraňuje útok, tak si môžem zobrať toho spojenca na ruku? Ak áno tak potom komu a ako sa pridelí ten útok toho nepriateľa?

Ďakujem.

15.10.2013 10:01:46

to NAWG
V tomto případě si myslím, že si vezmeš spojence do ruky a útok se vyhodnotí jako nebráněný. Takže to odskáče naplno jeden z hrdinů.

15.10.2013 10:40:42 | Upraveno autorem (porovnej)

NAWG
Tak, ako píše Mejlo. Keďže spojenec je "vyčerpaný" ihneď ako ho zvolíš za obráncu, pokiaľ bude v tej chvíli tvojim jediným "vyčerpaným" spojencom, musíš ho vziať späť na ruku a útok nepriateľa tak ostane nebránený = vyberieš hrdinu, ktorý schytá plný útok.

15.10.2013 13:31:20

ešte
Ok, ďakujem a ešte otázka.
Na ruke mám Gandalfa a zákerný útok, použijem zákerný útok – stojí 1 zdroj. Vyložím teda spojenca – Gandalfa a na konci kola ak je v hre tak si ho zoberiem zasa do ruky že? A stojí to len 1 žetón a cenu 5 žetónov za Gandalfa nemusím platiť že? A môžem plne využiť Gandalfa – napríklad si znížiť ohrozenie o 5 však? A potom ho aj použiť napríklad na obranu alebo útok alebo quest že? Ďakujem.

15.10.2013 16:56:09

Gandalf a Sneak attack (zákeřný útok)
Ano, ALE takto vyloženého spojence (Gandalfa) vracíš na ruku ihned po skončení fáze - takže např. questování, nebo bojové (Combat). To znamená, že pro questování jej musíš zahrát až při deklaraci charakterů na quest, pro obranu/útok zase až po udělení shadow karet a vracíš jej zpět na konci dané fáze.

Efekt, který na sobě má, využiješ, jako bys jej normálně platil...

15.10.2013 17:06:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Par otazek
1.Funguje cepel z gondolinu i na legolase,jakozto na strelce?
2.Karta Povidacky stare baby (hon) vycerpavaji i hrdiny,ktere jsou na ukolu?
3.Karta novy postrach (hon-2B) ma efekt jen jednou,nebo kazde kolo?
4.Spolecny odpor karta (cervena barva) - nejak jsem nepochopil k cemu karta je ...?
5. Opet hono na gluma karta - 3C rika,ze hrac,ktery nema stopu,nemuze vysilat postavy plnit ukol,ale jak tedy muzu stopu ziskat,jelikoz ji ziskam pouze tim,ze s postaavou pujdu plnit ukol?

Diky za odpovedi ;)

21.10.2013 09:15:05

floki
1. ano
2. hrdinovia ktory su na ulohe su uz vycerpany. ak si ich pripravil pomocoi necakanej odvahy musia byt znova vycerpany.
3. ten efekt musis splnit kazde kolo predtym ako odhalis kartu z balicka stretnuti
4. cislo karty? neviem o aku kartu ide
5. myslis asi kartu ulohy 3B... tou stopou sa mysli karta ktora je zamiesana v balicku stretnuti. tu musis najprv ziskat k sebe. v anglictine sa vola "signs of gollum", ma cislo 14

21.10.2013 10:45:54

Floki
Ahoj, k tomu bodu 5 - Na kartě úkolu (3) je tuším napsáno, že pokud jsi kartu stopy do té doby nenašel, nebo v průběhu plnění této části etapy o ní přišel, pak se hra vrací na začátek etapy 2B.

Zbytek viz. pbch

21.10.2013 11:50:28

dodatek
pardon panove,zapomnel jsem zminit,ze myslim hru ve 2 hracich. Kdyz prave jeden stopu dostane,tak z karty rozumim,ze spoluhrac,ktery stopu nema nemuze na ukol,tudzi stopu ziskat...

21.10.2013 11:56:52

to floki
Tu stopu musíš získat ještě před tím, než postoupíš do třetí části scénáře. Ve třetí části hráč, který stopu nemá, nemůže posílat postavy do výpravy, tudíž nemůže získat stopu ani dodatečně.

21.10.2013 12:21:40

floki
je to tak ako ti pisu deskovec a mejlo. v hre 2 hracov vam staci na dohratie hry aj 1 stopa za predpokladu, ze ten hrac ktory stopu ma dokaze pocas faze ulohy polozit 8 stop na kartu ulohy.

21.10.2013 12:25:25

diky
Diky moc panove,jsem trouba,nevim proc sem to pochopil jinak a ne tak,jak to pisete.Asi,ze nam stopa prisla jedna prave az ve 3.casti,tak jsem uplne apomnel,ze muze padnout i driv ;)

21.10.2013 12:29:04

Floki - bod č.4
Podľa všetkého máš na mysli kartu udalosti, ktorá sa v ang.verzii nazýva "Stand together" a ide tam o to, že vďaka nej môže určený hráč vyhlásiť ako obráncu proti jednému útočiacemu nepriateľovi ľubovolné množstvo postáv a ich obrana sa následne sčíta (normálne môžeš vyhlásiť len jedného obráncu na nepriateľa).

21.10.2013 13:38:56

Charitativní aukce

Inovace - dobročinná aukce
Inovace - dobročinná aukce
Akt. cena: 3550
Končí za: 4 hodiny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG, Out of the Void cards pack
Arkham Horror LCG, Out of the Void cards pack
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas