Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

@had
Sranda je ešte v tom, že v začiatkoch vlákna sa riešia otázky k anglickej verzii a teraz sa začínajú objavovať totožné otázky k českej verzii s českým názvoslovím :).

27.9.2013 09:24:27

Správce Gondoru
Koupím si Správce Gondoru. Můžu ho hned vyčerpat a za vydělané žetony koupit něco dalšího?

28.9.2013 19:00:54

@ Správce Gondoru
Yap :).

28.9.2013 19:23:28

Sack na Dainovi
Zajímala by mě jedna věc - když je v Hobitovi "sáček na Dainovi", přidává bonus ostatním trpaslíkům? Sáčky říkají cannot triger effects, ale nejsem si jistý, zda Dainův efekt se aktivuje - není to response, ani action... Díky

28.9.2013 19:59:18

Kedrigern
Mal by ostat, ak si to vykladam spravne.

28.9.2013 20:11:15

klaymen
díky, tak to hraju, protože jej beru jako permanentní a tedy u něj není "trigger"...

28.9.2013 21:02:26

dotaz na útok
Měl bych dotaz. Útočil jsem na horskýho obra (počet životů 9, obrana 3 a útok 6). Při vyložení Gandalfa jsem mu udělil 4 poškození a G. jsme použil i na obranu. Potřeboval jsem tedy útok 8. Se svou družinou allíků a hrdinou (útok 2) jsem byl schopen udělit max. 6. Akcí jsem si připravil znovu hrdinu. Mohu jeho útok znovu využít abych měl celkový útok 8? Díky

30.9.2013 11:23:19

@ dotaz na útok
Myslím, že takto to nejde. Musíš skrátka určiť, aký celkový máš útok ale 2x použiť hrdinu v tom istom útoku sa myslím nedá.

30.9.2013 11:41:03

Mejlo
utok s tým istym hrdinom 2x ide spraviť, ale nie do toho isteho nepriatela, na každeho nepriatela môžeš útočiť max. 1x za kolo...

30.9.2013 11:59:54

Mejlo
Je to urcite vysvetlene vo FAQ ze to nejde, navyse neviem ci je mozne zahravat akcie v kroku deklaracie utocnikov, alebo ci je akcne okno az hned za tym (cize by to explicitne neslo). Nemam poruke ten diagram, tak to neviem naisto.

30.9.2013 12:01:28

dotaz na utok
je to v pravidlach na strane 20. nemozes utocit 1 postavou 2 krat na toho isteho nepriatela v rovnakom kole.
utok proti nepriatelovi sa sklada z 3 krokov. na konci kazdeho kroku mozu hraci hrat karty udalosti a vykonavat rozne akcie.

tu je rozpis kola v anglictine https://docs.google.com/file/d/0BzAxAmkNmNZxeTZfMHZoMGE5Tmc/edit?usp=sharing

30.9.2013 12:34:54

lokace
Asi nie je žiadne obmedzenie na počte lokácií, ktoré môžu byť v jednom momente na stole (vo vynášecí oblasti), že? Proste keď mám napríklad 6 alebo proste veľa lokácií mám asi dosť smolu že a nič s tým neurobím?:) Jedine nejaké karty, ktoré znižujú ohrozenie lokácie,... Viem že aktívna môže byť len jedna ale tie ostatné tam dosť dlho pridávajú ohrozenie a to je dosť zlé a teda môžu tam byť nie je nejaké obmedznie, že napríklad môžu byť len 3 lokácie a že ak sa vytiahne ďalšia karta lokácie, tak sa ťahá nová karta z balíčku setkáni?:)

1.10.2013 12:32:47

@ lokace
Nie, nie je žiadne obmedzenie, môže ich byť aj 20 :). Jedine, že by to nejaké karta vyslovene zakazovala alebo určovala inak. Na questy s množstvom lokácií je dobrý Northern Tracker.

1.10.2013 12:45:09 | Upraveno autorem (porovnej)

lokace
nie, nie je žiadne obmedzenie, treba ich len rýchlo preskumavať, aby sa nenakopili, lebo potom to už ma rýchly priebeh, pomahajú hlavne spirit karty (tí dvaja alici, neviem ako sa volajú), potom pomaha "zved ze snežné" (leadership), a potom eventy a doplnky na lokacie...

1.10.2013 12:47:47

nápor
ďakujem. A ďalšia vec, ak vytiahnem kartu z balíčku setkáni, a hocikde na tej vytiahnutej karte je slovo "Nápor", tak proste vytiahnem o jednu kartu viac však?

1.10.2013 17:01:55

Nawg
Za kazdy "napor" tahas kartu navyse.

matko1986: "zved ze snezne"? Ugh, cim dalej tym som radsej ze mam hru v anglictine....

1.10.2013 17:39:05

Otázka+Doplnenie+Poznatok
Doplnenie:
Ak vytiahneš nápor, ťaháš kartu navyše. Nezabudni však, že ak je to ďalší nápor, ťaháš ďalšiu kartu.
Poznatok:
Je to Zvěd od Sněžné. Hru mal bohužiaľ v češtine, ale chystám sa kúpiť ANJ verziu.
Otázky:
1.Stále je tu jedna vec proti mojej logike. Ak mi zomrie spojenec (ally), môžem ho o pár ťahov zase dať do hry, ak príde jeho ďalšia kópia?
2. Ak mám hrdinu napr. Faramíra (AoO), môžem si dať do decku spojenca Faramíra a keď zomrie hrdina Faramír, zahrať ho?

1.10.2013 20:28:54

PronuvaConus
1. ano, mozes. Ak sa jedna o jedinecnu postavu, nesmie byt v hre viac ako jedna kopia.

2. mozes. Akurat ze mozes mat najviac dvoch Faramirov ako spojencov k hrdinovi, lebo v balicku mozes mat najviac tri kopie karty podla nazvu. Rovnako to je s novym Gandalfom z Hobbit:Over hill under hill - mozes mat troch starych, troch novych, tri kusy v lubovolnej kombinacii, ale nie troch starych a troch novych spolu.

1.10.2013 21:19:09

PronuvaConus
neviem ci bola otazka smerovana konkretne na karty jedinecnych spojencov, tak len doplnim...
1. ak sa jedna o normalnu postavu/spojenca, mozes mat naraz v hre vsetky 3 kopie

1.10.2013 21:46:58

udalosť
Ďalšia otázka, prosím. Ak karta udalosti hovorí napríklad že: Vyber spojenca a daj ho do hry,... – zákerný útok, tak to platí len pre toho kto má tú kartu udalosti?
Príklad. Hráme 2. Jeden hráč má zákerný útok, tak len on môže vyložiť spojenca? Alebo to akože dá druhému hráčovi a ten vyloží spojenca? Asi môže len on a nemôže to dať druhému hráčovi že?

A inak už som si prečítal celú diskusiu pravidlá:)

4.10.2013 08:45:37

Nawg
Nejde to. Kym text karty nehovori vyslovene nieco typu "zvol 1 hraca a ten ...", tak tu kartu mozes zahrat len sam na seba.

4.10.2013 08:56:38

klaymen
Ďakujem.
A ešte jedna vec či to robím správne, ale určite robím:D
Takže na začiatku si vyberem 3 hrdinov, viac si teda vybrať nemôžem však?
A mám teda 3 hrdinov – ohrozenie spolu 28, to nastavím na počítadle ohrozenia. Zatiaľ hrávam len základnú hru, tam keď dosiahnem v priebehu hry 50 ohrozenie tak som skončil, teda ten hráč ktorý dosiahol 50 že?
Každé kolo ide ohrozenie o 1 hore. V questovej fáze ide o toľko hore ohrozenie o koľko je moja vôla hrdinov vyslaných na quest nižšia ako miera ohrozenia v oblasti odhalenia že? Niekedy teda nejde hore a dávam žetóny postupu. Ale niekedy je vyššia miera ohrozenia aj o 7 ako moja vôla a teda o 7 zvýšim počítadlo že? A ak niekedy počas hry vyberiem nejakú zradu a tam je zvýš si ohrozenie, tak si ho zvýšim na počítadle. A len taká vec, že väčšinou je počiatočné ohrozenie okolo 28, a tak sa mi môže zvýšiť ohrozenie už len o 22, a samozrejme občas použijem nejaké karty na zníženie, ale aj tak keď prehrám tak vždy len kvôli ohrozeniu. Je teda možno v rozšíreniach viac dobrých kariet na zníženie ohrozenia? Lebo takto to prakticky treba vždy čo najskôr dohrať, lebo ohrozenie stále stúpa:) Čiže je to tak 22 kôl do konca – keďže každé kolo ide ohrozenie hore. Plus ešte keď mám niekedy nižšiu vôlu tak stúpa aj viac alebo zrada. A teda znižujú to nejaké karty. Ale proste aj tak je to dosť zlé ide to rýchlo hore:) tak no je to asi tak lebo to má byť asi ťažké že?:)

4.10.2013 09:30:22

Nawg
Mozes zacat aj s menej hrdinami ak to zvladnes, ale 3 je maximum. V questovej fazi sa nerata willpower hrdinov, ale postav vyslanych na quest, takze mozes questovat aj so spojencami.
Ano, ohrozenie stupa kazde kolo minimalne o 1 a v rozsireniach budu nove karty na jeho znizovanie. Len tak narychlo su to urcite hrdinovia Dwalin (Khazad-dûm) a Nori (jedno z hobitich rozsireni), udalosti Elrond's Counsel a Renewed Friendship(obe niekde v Dwarrowdelfe), no to druhe nefunguje v solo hre. Potom je este nejaka lore udalost a mozno este daco.

4.10.2013 09:54:53

@ Nawg
Existujú teda karty na zníženie ohrozenia (Gandalf, Galadhrims Greeting a pod), ale dôležité je aj mať dostatok willpower na hrdinoch a spojencoch, ktorých vysielaš na quest, tým pádom sa Ti nebude dramaticky zvyšovať ohrozenie. Potom sú karty, ktoré zrušia jednorázovo ohrozenie jednej lokácie alebo nepriateľa (Radagast's Cunning a Secret Paths: http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/core/secret-paths-core
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/core/radagasts-cunning-core)
--
Ešte ma napadol spojenec Elfhelm:http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/shadows-of-mirkwood/the-dead-marshes/elfhelm-tdm

4.10.2013 10:13:26

Nawg
Na plneni ukolu musis posilat postavy s dostatkem vule, pripadne si jeste vypomoci kartami, jak pisou kluci. Jakmile dostavas v teto fazi pravidelne na frak, pujde to s tebou dost rychle z kopce.

Ono uz jenom kdyz tve ohrozeni presahne 35, tak se te zacne tykat spousta neprijemnych karet, tj. je to jeste tezsi...

Jeste bych pripomel Eowyn, ktera ma jednak vuli 4 a navic ji muzes odhozenim karty z ruky zvysit na 5 (pokud hrajete ve dvou tak na 6).

4.10.2013 12:49:07

Charitativní aukce

Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Akt. cena: 3200
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Duos
Duos
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas