Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

klaymen (nepritel v lesni lecce)
S tim stinem si vubec nejsem jisty. Koukam do pravidel a tam pisou, ze si muzu vybrat nepritele. Tj. pokud bych si vybral nejdriv toho, ktery je v pasti, tak uz podle me jakoze zautocil (i kdyz vlastne nic neudela). To, ze dalsi utocici postava ho potom zbavi lecky, uz podle me nemuze vyvolat jeho dalsi utok. ???

25.9.2013 08:06:06 | Upraveno autorem (porovnej)

dotaz ke kartě Support Eagles (boon)
Ahoj, nikde nemůžu najít odpověď na následující: Karta vybavení Support Eagles říká, že ji mohu vyčerpat a daný hrdina získá ke své hodnotě útoku či obrany navíc hodnotu od některého orlího spojence. Jak je to v případě karty Eagles of misty mountains? Ta umožńuje to, že když hru opouští jiný orlí spojenec, lze ho lícem dolů položit pod Eagles of misty mountains a ti získávají +1 na útok a obranu. Když pod těmito orly budu mít další např.3 karty, a oni budou mít místo základního útoku a obrany 2 na tyto činnosti hodnotu 5, počítá se při použití boonu (Support Eagles) danému hrdinovi +5? Na boonu není, že by přebíral printed hodnotu, takže předpokládám, že získá vylepšenou hodnotu. Je to tak?

25.9.2013 10:22:36 | Upraveno autorem (porovnej)

had

odpo
Prebira hodnoty celkove, tedy 5.

K te lecce, to je zajimave. V prvni chvili jsem myslel, ze ma pravdu klaymen, ze osvobozeny enemy bude utocit. Ale po zamysleni a nehlednuti do pravidel, si myslim, ze pravdu ma cartas. Pokud uz nepritele v lecce deklaruji jako utocnika, tak poto co z nej lecka spadne, uz utocit nebude.

25.9.2013 10:39:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Setup a efekty kariet zrady
Ahojte. Včera som prvý krát usporiadal hon na Gluma a hneď v Setupe som bol v rozpakoch, ako riešiť odhalené zrady:
1.) "False lead" - "Jestli nejsou žádné karty Stopy ve hře, False lead získává nápor." Samozrejme, že v hre ešte nemohli byť žiadne stopy, keďže to bola vôbec 1.ťahaná karta. Mal som teda nápor vyhodnotiť? Ja som tak urobil.
2.) "Old wives tales" - "Všem hrdinúm odhoď 1 žeton zdroje, pokud je to možné. Hrdinu, který tak nemúže učinit, vyčerpej."
Je to setup, hrdinovia ešte nemajú žiadne zdroje, mal som teda komplet všetkých vyčerpať? Toto som spraviť odmietol :-).

A ešte jedna vec: Keď príde "Stopa" ako "tieň", mám ju normálne odhodiť, alebo dať do "oblasti odhalenia"? Ja som ju odhadzoval. Vďaka vopred!

25.9.2013 11:23:26

@ Setup a efekty kariet zrady
1) áno, vyhodnotíš nápor (surge) a ťaháš ešte jednu kartu stretnutia.
2) áno, mal si všetkých vyčerpať, je to mrzuté, ale o to viac tematické :).
3) keď príde ako tieň, tak ju odhodíš na odhadzovací balíček, aspoň myslím na 93% :).

25.9.2013 11:30:56

Setup a zrady
No pekne :-(. Ale teraz ma v nadveznosti na to napadá... v družine hrdinov som mal aj Eleanor. Nemôžem využiť jej efekt, vyčerpať ju, zradu zrušiť a ťahať novú kartu? V setupe asi nie, že?

25.9.2013 13:06:44

Sifonides
Eleanor pouzit mozes, jej vlastnost je totiz response (reakcia?) a nie akcia.

25.9.2013 13:45:03

Setup a efekty kariet zrady
reakciu Eleanor samozrejme mozes pouzit.

3 - ked pride stopa ako karta tiena musis ju odhodit. do oblasti odhalenia ju mozes dat len ak by tato karta mala efekt tiena a v nom by to bolo napisane. nieco podobne ma karta "ranger of ithilien" /tMaO c.15/.

25.9.2013 14:02:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Hon na Gluma - stopa/stín
Tohle jsem taky řešil, víte jistě že stopa jako stín se odhazuje ? S trochou smůly tenhle scénář může být nekonečný... ;) i když čistě podle pravidel to tak samozřejmě je, na kartě stín není, odhodit a jede se dál... Navíc většinou hrajem ve třech, takže posbírat 3 stopy abysme mohli v klidu do 3. fáze scénáře bude asi chvíli trvat...

25.9.2013 18:55:03

had

stopy
Koukni na link Turnaj BŘEZEN 2013 - nejdříve návrhy, pak i diskuze, muj prispevek ze 4.3.13 a zjistis,ze nemas pravdu.
To daleko vetsi problem je v Escape from DG, kdyz ti do encounteru utece objective, to pak muze byt nekonecne. Ale stejne neni, konec prijde brzy.:)

25.9.2013 19:50:30 | Upraveno autorem (porovnej)

had
To né, já netvrdim, že mám pravdu, já ten scénář ještě ani nehrál, první session se teprv bude konat, jen jsem si tak procházel karty a představoval si že se to může hodně protáhnout... ;)
Je fakt že s Dol Guldurem je to horší, naštěstí se nám to zatím nestalo :)

25.9.2013 20:25:52

had
díky za potvrzení, hrál jsem to tedy dobře, kombinace orlů z mlžných hor a vybavení support eagle je na boj velmi dobré :)

25.9.2013 21:00:20

akému hráčovi
Prosím Vás, ak používam hociakú kartu, kde je napísane že sa to dá spojencovi, alebo hrdinovi, alebo efekt na niečo ... tak to môžem dať (použiť) aj inému hráčovi alebo vždy len sebe? Alebo keď nie je napísené na karte že to dávam len sebe, tak to môžem dať hociakému hráčovi? Alebo použiť na hociakého hráča?

Ďakujem.

26.9.2013 09:07:21

akému hráčovi
ano

26.9.2013 09:30:56

Nawg
Hráte spolu, takže ak sa nejaká karta odkazuje na postavu (spojenec alebo hrdina) môžete si pomáhať a kartu môžeš použiť aj na spoluhráčove postavy.
Ak je výslovne povedané, že sa má jednať len o postavu/hrdinu, ktoré ovládaš (neviem ako je to v češtine, v origináli character/hero/ally you control) alebo sa spomína konkrétny hráč (ten ktorý je v danom kole prvý alebo napríklad ten ktorý sa práve bráni), potom treba postupovať, ako je na karte uvedené.

26.9.2013 09:35:32

útočenie nepriateľov
ok, ďakujem.

A inak na jedného hráča môže útočiť naraz hocikoľko nepriateľov? Ak teda spĺňajú kritéria na útok samozrejme. Či sa môže napríklad stať, že na jedného hráča útočia naraz napríklad 4 nepriatelia alebo aj viac. A asi je najlepšie mať čo najviac spojencov vyložených aby mal kto útočiť a obraňovať že? Pretože inak všetko znášajú hrdinovia a moc dlho nevydržia bez liečenia,... nie?

26.9.2013 11:51:32

útočenie nepriateľov
ano, môže útočiť, akýkolvek počet nepriatelov, a ano je čo najlepšie mať čo najviac spojencov, jednak na questy, jednak na utok/obranu, a niektorých aj pre ich špeci schopnosti (ťahanie kariet, liečenie, pozretie si hornej karty encounter decku atd...)

26.9.2013 11:58:10

pinheadcz stopa/stin
este mas moznost zahrat kartu Shadow of the Past (RtM c.125) ktorou vratis vrchnu kartu z odhadzovacieho balicka stretnuti na vrch do balicka stretnuti.

26.9.2013 12:20:58

Legolas
Opäť ďakujem za info:)
A inak otázka, Legolas má vlastnosť, že keď sa zúčastní útoku a zabije pri tom nepriateľa, tak sa dajú na súčasný úkol 2 žetóny postupu. A čiže vždy keď niekoho Legolas zabije ak útoči tak sa tam dávajú 2 žetóny postupu? A môže si ešte pridať doplnok ktorý tiež hovorí že keď sa postava zúčastní boja a niekoho zabije tak sa pridá 1 žeton postupu? Čiže by sa takto dokopy pridali už 3 žetóny postupu? A môžem mať takéto doplnky aj dva na sebe? Viem že 3 určite ne, lebo je tam obmedzenie, ale dva rovnaké predmety môžu byť na sebe? Teraz sa mi to stalo že mi došli dva také doplnky a tak či ich môže mať Legolas dva na sebe takže by sa vždy pridali 4 žetóny postupu na úkol. A posledná vec, žetóny postupu sa z tejto Legolasovej vlastnosti dávaju vždy na úkol, alebo keď je aktívna lokácia tak sa dávajú najprv na lokáciu? A napríklad prebytočné idú na úkol?

Ďakujem :)

26.9.2013 18:09:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Legolas
Ano, Legolas se takhle může dostat na 4 žetony za zabití, Gondolínská čepel má sice omezení, ale 2 předměty s omezením mít můžeš a není to unikátní předmět, takže v pohodě... A my teda hrajeme, že žetony jdou rovnou na quest i když je aktivní lokace, ale jistý si tím nejsem ;)

26.9.2013 19:09:26

legolas
jdou nejdřív na lokaci a pak na quest. Lokace, když je aktivní tak je tvím úkolem. Někde v diskuzi se to už probíralo.
2 stejn= předměty může mít pokud nemají značku unikátnosti před názvem. Omezejeni je to, že pouze 2 předměty s omezením.

26.9.2013 20:00:30

Legolas
Ajaj ;) už jsme odehráli hóóódně her, ale zajímalo by mě, jestli to někdy odehrajem přesně podle pravidel; nejspíš ne... :)

26.9.2013 20:16:15

Legolas + Blade of Gondolin
Ja len pridam to, ze v tomto pripade je mozne (ak chyba do konca fazy questu menej ako 4 zetony prieskumu) dat zetony aj na staru aj novu fazu questu, pretoze Legolas a oba jeho mece su samostatne efekty. Teda sa nepridava len 4 a zvysok prepada, ale 2+1+1 samostatne.

26.9.2013 21:10:36

klaymen
no tak tohle by mě teda fakt nenapadlo... , díky :)

26.9.2013 21:13:07

had

to pinheadcz
Urcite je jednodussi klast sem otazky, na ktere potrebuji hned odpovedet, ale myslim si, ze pokud nekdo bere tuto hru vazne, tak urcite stoji za to precist si celou diskuzi Pravidla. Zabere to cca urcite do hodky a jsou tu opravdu rozebirane "speky" ze vsech questu od vstupu hry na trh. Pak uz se tu zbytecne opakujeme. Timto svym nazorem urcite nechci odradit novacky, aby se zeptali, kdyz jim neni neco jasne. Jen chci vyzvednout tento link, ze to opravdu stoji za to si ho precist cely.

27.9.2013 09:20:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 3600
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Zahradníci
Zahradníci
Akt. cena: 780 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas