Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

klaymen
ano na niektoré napisy možno nepoukazujú karty, ale nové rozširenia stale vychadzajú, a možno niekedy budú a na dosť napisov sa vzťahuje vela vecí :) takto som to myslel

11.9.2013 17:47:23

Outlands
A v knihách je to přeloženo jako "venkov".
Jen tak pro zajímavost ;-)

11.9.2013 21:55:28

Thalin + Vrány
Když je Thalin poslan plnit ukol a objevi se Vrany, tak je Thalin hned sejme nebo jeste stihnou uplatnit napor, tj. otocit druhou kartu?

17.9.2013 10:01:38

thalin
thalinova schopnosť sa rieši ako prva...čiže ich zabije skôr ako pride napor ;)

17.9.2013 10:05:07

cartas
vrány hned odejdou a nápor se nevyhodnotí

17.9.2013 10:05:48

engagement checks
Ted mě napadlo ... když v druhé quest fázi questu Journey along Anduin se neprovádí engagement checks, znamená to že enemy ve staging area se ke mě nepřiřazují (vyjma těch co si sám engagnu)? Nebo naopak bez ohledu na egagement cost jednotlivých enemy se přiřazují všichni?

22.9.2013 21:41:07

Sinuhet
To znamena ze funguje len dobrovolny engagement jedneho nepriatela za kolo.

22.9.2013 21:45:23

Počet karet
Je počet karet na ruce omezený ?..a když dolíznu last kartu z decku tak zamíchám discard a jedu dál je to tak ??:D

23.9.2013 10:18:40

ad Smochy
1) počet karet na ruce není omezený - když je nestíháš hrát, je to pouze tvůj problém :-)

2) když dolížeš poslední kartu ze svého decku, tak máš smůlu, pokud nezahraješ Will of the West.

Encounter deck se nicméně opět zamíchá...

23.9.2013 10:23:42

pravidlá
Prosím Vás chcel by som sa spýtať aby som si ujasnil pár vecí.
Typy kariet sú: karty hrdinov, spojencov, doplnkov, udalostí. (Zatiaľ mám len základnú verziu)

1. Karty hrdinov sú od začiatku v hre. Karty spojencov a doplnkov sa môžu vyložiť z ruky len vo fáze plánovania, pričom treba zaplatiť zdroje za ich vyloženie – ak teda niečo stoja. Môže sa vo fáze plánovania vyložiť hocikoľko kariet doplnkov alebo spojencov ak mám na nich zdroje?
Ak sú už karty spojencov a doplnkov vyložené, tak potom keď ich používam tak už netreba platiť zdroje za ich akcie, reakcie,...? Iba keby náhodou bolo vyslovene na karte napísané že sa má zaplatiť zdroj? Ani sa nemusí vyčerpať karta spojenca alebo doplnku keď sa použije akcia, reakcia,... jedine keby bolo vyslovene napísané, že sa musí vyčerpať daná karta? A koľko krát sa môže daná karta použiť za fázu alebo kolo, ak sa nevyčerpá tak hocikoľko krát?

2. Potom karty udalostí, sú stále na ruke, nevykladajú sa a používajú sa priamo z ruky a vždy keď sa použijú, tak treba zaplatiť zdroj ak teda sa niečo platí? A koľko krát môže byť použitá jedna karta udalosti? Jedenkrát za fázu alebo kolo? Alebo aj viac krát, keď mám zdroje? A napríklad ak sa môže jedna karta udalostí použiť viac krát, tak potom jediný zmysel prečo je tá karta v decku viac krát je preto aby bola vyššia šanca že sa dostane na ruku? Alebo teda ked sa použije karta udalosti, tak sa vždy zaplati a potom odhodi?

3. Možem mať hocikoľko kariet naraz vyložených na stole?

4. Čo znamená nápor? Je to karta stínu?

5. ak hrajú dvaja hráči a jeden hráč vyšle na quest 2 hrdinov a druhý hráč 1 hrdinu a 1 spojenca tak potom sa berú z kariet stretnutia len 2 karty? (za každého hráča) alebo karta za každú postavu? Čiže v tomto prípade 4 karty? A teda ak by vyslal na plnenie questu len 1 hráč dvoch hrdinov ťahala by sa zo stretnutia len jedná karta?

6. Ak idem cestovať do oblasti v queste, tak vtedy sa nič nevyčerpáva iba dám kartu lokácie hore ku questy ako aktívna lokácia a poprípade urobím to čo je napísané na karte lokácie nie?

7. stretnutie s nepriatelmi, ak má niektorí nepriatel vyššie číslo ohrozenia ako ja tak sa s ním nemusím stretnúť nie? Iba ak by som chcel dobrovolne a ak by som chcel dobrovolne tak ho normalne presuniem k sebe a potom s ním mám stretnutie ako s nepriatelom ktorý by sa mi normalne priradil keby som riešil nepriatelov či sa so mnou možu stretnut nie? Všetko teda potom prebieha tak ako s inými nepriatelmi. A tento a aj ostatný nepriatelia zostavaju v stretnuti s hráčom až dokým ich nezabijem. A ak je nepriatel stále vyložený v oblasti questu, tak nanho sa neda nijako útočit? Napríklad jeden hrdina, teraz neviem meno má myslim taku akciu, že môže utočit na nepriatelov ktorý su v questovej oblasti aj ked nie sú v stretnutí s hráčom je to tak? A ak nanho takto zautoči
tak stále ostáva v questovej oblasti? A nepriatelia ktori už su v stretnuti s hračom sa potom v dalšej questovej faze nezapočitavaju do ohrozenia že?

8. Vo faze obrany pred nepriatelom ak nezvolim kto sa obranuje tak potom to ide automaticky na nejakého hrdinu daneho hrača a vtedy sa neodpočitava obrana hrdinu ale cely utok nepriatela ide na hrdinu však? A hocikedy sa možem rozhodnut, že neobranujem utok? Aj ked mam napríklad nejakého hrdinu alebo postavu nevyčerpanu? A ak mám všetko vyčerpané, tak ide teda aj tak automaticky utok na nejakého hrdinu daneho hrača a nebere sa do uvahy jeho obrana? Hrdina na ktoreho ide utok si môžem vybrat ked som nikoho nedal na obranu? Alebo na ktoreho hrdinu ide utok?

9. ked nemam kym utočit tak nevadi? Proste neutočim ak su všetci vyčerpany?

Pozeral som aj diskusiu ohladne pravidiel ale ma 94 stran a všetko som nepozeral, pravidla som čital skoro všetko dva krát ale len sa chcem uistit či chápem veci správne.

Ďakujem,

23.9.2013 13:17:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Nawg - pravidla
1 - ano, za karty treba zaplatit prislusnym zdrojom sfery, mozes vylozit lubovolny pocet kariet ak karta scenara nehovori nieco ine. za ich akcie platis len ak je to uvedene na karte, vycerpanie karty to iste. ak kartu nevycerpas mozes ju stale pouzit. tu by som upozornil, ze kartu UNIKATNU kartu spojenca alebo doplnku mozes mat v hre len jednu.
2 - udalosti hras priamo z ruky a platis za ne zdrojmi. udalost ktoru zahras odhodis. ak mas 2 alebo 3 rovnake karty udalosti a mas na ne zdroje mozes ich zahrat vsetky ak karta scenara nehovori nieco ine.
3 - ano
4 - napor znamena, ze musis odhalit este 1 kartu z balicka stretnuti
5 - je jedno kolko posles hrdinov, spojencov na ulohu, vzdy z balicka stretnuti otocis tolko kariet kolko je hracov. zmenit to moze karta scenara, prave odhalena zrada a uz vyssie spominany napor
6 - ak ma lokacia nejaku podmienku na cestovanie musis ju splnit aby si tam mohol cestovat
7 - ano, nepriatela ktory je uz s tebou v stretnuti moze vratit do oblasti odhalenia je schopnoost alebo napr. karta tiena.
8 - ano, ale rozhodnut sa musis pred otocenim karty tiena :) presne tak, pri nebranenom utoku neratas obranu, rovno udelis zranenia hrdinovi ktoreho si vyberies ty
9 - ano
kludne sa pytaj dalej

23.9.2013 14:03:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Dunhere - kdyz utoci sam
Jsem se prave dozvedel novinku (pro me) o Dunherovi. Z ceskeho prekladu jsem to pochopil tak, ze muze utocit do oblasti ohrozeni jen pokud uz nikdo jiny neutoci (vubec nikam).
Jenze on muze jen pokud nikdo jiny neutoci DO OBLASTI OHROZENI, coz pri samotnem coresetu znamena, ze muze vzdy...

Neoficialni FAQ: With the core set, there can only be one Dúnhere in play and he is the only character who can attack enemies in the staging area, so he will always be doing this alone. Other characters can still attack enemies you are engaged with as normal.

Tak to jen kdyby to nekdo hral blbe jako ja...

23.9.2013 15:41:06

@ Dunhére
No ja som to vždy chápal tak, že mu nesmie pri tom jeho útoku nikto pomáhať, teda, aby sa útočil do staging area len Dunhére a nie že mu napr. Gimli ešte prihodí attack 5-6 :).

23.9.2013 15:59:31

Dúnhere
Presne ako vravi Acedrac, Dúnhere musi byt deklarovany ako jediny utocnik na daneho nepriatela aby dostal ten bonus a aby vobec mohol utocit do staging area.

23.9.2013 16:07:39

pravidlá
ďakujem pbch a ešte prosím. Vo fáže boja sa dáva karta tieňu na nepriatela lícom dolu. A keď ide nepriateľ útočiť, tak sa poodhalí ale až potom čo ja priradím obrancu. A po konci boja sa karta tieňu odhodí. A potom keď je ďalší boj tak sa zasa dáva karta tieňa každému nepriatelovi? Alebo sa dáva len prvý krat?

Ďakujem.

23.9.2013 18:02:52

@ Nawg
Áno, najprv vyberieš nepriateľa až potom sa odhalí karta tieňa a na konci boja sa odhodí, áno. A každý boj prideľuješ nové karty tieňa.

23.9.2013 18:32:12

Dunhere, acedrac, klaymen
Oba jste to (a zrejme i vsichni ostatni) pochopili dobre.
Ja si to vylozil tak, ze Dunherova schopnost se uplatni jen pokud utoci v danem kole sam, tj. ze zadny jiny hrdina nesmi utocit na nepratele, se kterymi jsem ve stretu. No proste blbe. Howgh.

23.9.2013 21:11:13

karty s X
prosím Vás karta udalosti, ktorá má v lavom rohu hodnotu X, čo to znamená, koľko stojí? V texte akcie je že: Vyber jednu kartu z hodnotou X z odhadzovacieho balíčku svojho spoluhráča. Ktorú kartu mám vybrať? tiež s X v lavom rohu?
Alebo je to tak že tá karta udalosti, keď ju použijem stojí toľko bodov zdrojov podľa toho akú kartu vytiahnem z odhadzovacieho balíčku? A teda môžem vytiahnúť úplne hociakú kartu z odhadzovacieho balíčku a zaplatím potom teda toľko zdrojov, koľko je na tej vytiahnutej karte. A myslím že tam bolo aj to že je jedno z akej je sféry ta karta a zaplatím to hociakým zdrojom. Ďakujem.

24.9.2013 13:13:12

@ Nawg
Najlepšie by bolo keby si napísal názov karty :D.

24.9.2013 13:34:27

to NAWG
Je to tak jak píšeš níž a tedy, že musíš zaplatit tolik zdrojů kolik stojí tebou vytažená karta. Tedy za X dosadíš cenu té vytažené karty.

24.9.2013 13:42:32

Nawg
V základnej hre sú takéto karty dve:
1.) "Stand and fight" - X znamená cenu "Spojenca", ktorého si vyberieš v odhadzovacom balíku (ktoréhokoľvek hráča)
2.) "Gandalf´s search" - X znamená počet kariet, ktoré si pozrieš z vrchu hráčskeho balíčku. Jednu z nich si môže hráč, ktorému balíček patrí, nechať na ruke.

24.9.2013 13:50:55

stand and fight - stat a bojovat
ja len doplnim, ze ten spojenec nemoze byt Gandalf.

24.9.2013 14:55:40

Thalin na Anduine
Vyslu Thalina plnit ukol. Kazdemu nepriteli, ktery je odhalen udeli 1 zasah. Plati to i v pripade, ze pri vyhodnoceni plneni ukolu dokoncim ukol 2B u Anduiny, coz ma za nasledek otoceni dalsich karet? Dostanou i tyto dodatecne otocene karty nepratel zasah?

24.9.2013 22:05:41

Ovládán stínem (core 92) mi sebral Lesni lecku (core 69)
Prisla mi jako stinova karta "Ovladan stinem". Utok byl bez obrany, tj. musim odhodit vsechny doplnky. Mezi nimi byla i "Lesni lecka (core 69)". A ted dotaz: odstranenim lesni lecky se osvobodi nejaky nepritel. Bude jeste v tomto kole utocit?
Podle me, zalezi na tom, jestli jsem mu uz sebral kartu stinu. Pokud jo (jako ze utocil v dobe kdy byl jeste uveznen), tak je to v poho. Ale pokud jsem takto nepremyslel (a ja nepremyslel :)), tak mam smulu a osvobozeny nepritel me hned klofne... Souhlas?

24.9.2013 22:19:10 | Upraveno autorem (porovnej)

cartas
Thalin: ak sa nemylim tak by to mali platit lebo postava je commited to the quest do konca fazy.
Shadow karty: tie davas prec z nepriatelov az na konci fazy, nie hned potom ako zautocia (alebo ked by mali zautocit ale nemohli vdaka forest snare), cize nepriatel moze normalne zautocit ako keby sa nic nestalo aj so shadow kartou.

24.9.2013 23:40:08

Charitativní aukce

Hvězdáři - dobročinná aukce
Hvězdáři - dobročinná aukce
Akt. cena: 3050
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Zum Kuckuck! (Haba)
Zum Kuckuck! (Haba)
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas