Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Ja by som povedal ze bude stale 0. Nech si akokolvek dvihnes willpower, to "reduce to 0" stale plati. Keby to znizovalo wp o urcitu hodnotu, vtedy by to skor bolo mozne (ale nie v kazdom pripade).

31.8.2013 18:36:12

Som začiatočník
Túto hru mám menej ako deň a ešte som ju ani nehral, ale chcem si ujasniť pár vecí:
ak si vezmem nejakého hrdinu, môže si vziať spoluhráč hrdinu z rovnakej sféry?
môžem si vziať hrdinov z rôznych sfér? Ak áno, do svojho balíčku miešam dokopy rôzne sféry?

31.8.2013 22:34:40

PronuvaConus
Hrdiny ze stejné sféry mít určitě můžete, jediné omezení je, že nemůžete používat stejného hrdinu (pokud byste měli dvě hry a tedy dvě stejné karty). Pokud máte zatím jen základní hru, je nicméně lepší, když si rozdělíte sféry a každý budete hrát dvě, pro to, abyste hráli oba stejnou, je celkem málo karet (30 od každé barvy). Jestli jste nakoupili i rozšíření, tak určitě není problém, abyste měli oba karty ze stejné sféry.
Hrdiny z různých sfér mít můžeš, klidně i tři hrdiny ze tří různých sfér. Opět - pokud máš jen základ, tak je optimální hrát dvoubarevný balík, na jednobarevný bys měl celkem málo karet.

31.8.2013 23:17:21

Vďaka za odpoveď
Aha, takže sa to dá, ale je to vymyslené tak, že musím nakúpiť rozšírenia- pekne to vymysleli :) Tak, či tak vďaka za objasnenie.

1.9.2013 18:16:51

PronuvaConus
No pokud budeš tu hru hrát jednou za čas (myslím, že si zahraješ cca jednou za týden, 14 dnů), tak ti asi vydrží dobu samotný základ. Já to koupil s tím, že si to sólově občas zahraju, ale "bohužel" jsem tomu totálně propadl, za dva měsíce mám nahráno cca 60-70 her, hraju to tak obden a natolik mě to chytlo, že jsem prodal pár starých věcích na bazaru a mám už skoro celé první dva cykly rozšíření + 1 saga rozšíření (celkem mám 2 velká a 10 malých rozšíření). A hra mě baví čím dál víc, protože teď už je těžké jen vybrat vhodné karty do balíčku, oproti základu, kde je cca 30 hráčských karet od každé barvy, mám teď na výběr z více než 100 karet každé barvy a k hraní kolem 20 scénářů :-)
Nicméně když se vrátím k tvému příspěvku - jde hrát i se základem a je to zábava, nicméně, pokud tě to bude bavit a hra tě fakt chytne, tak ti garantuju, že brzy začneš řešit i rozšíření, i když asi postupně a pomaleji než já :-)

1.9.2013 18:32:44

@ Pronuva Conus: ako je to vymyslené
No veď je to LCG – čo by si od toho čakal? :D
--
EDIT: @Greyhound
No ja mám prvé dva cykly a teraz predávame málo hrané hry zo zbierky, aby som mohol dokúpiť tretí cyklus, z ktorého mám zatiaľ objednaný len deluxe exp. A veľmi budem rozmýšľat nad najnovším POD packom z GenConu – Stone of Erech.
Ságu ignorujem, vôbec ma neláka. Na známy príbeh mám knižky a filmy :).

1.9.2013 19:49:27 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Já věděl, do čeho jdu a pro začátek jsem se "rozjel" dost, teď plánuju nakupovat pomaleji, nicméně trochu mě "děsí", kolik toho k LOTRu vychází :-) mám už skoro celé první dva cykly, čeká mě celý třetí a na BGG už plánují čtvrtý, o dalších rozšíření ani nemluvím (Black Riders) :) ale hra mě baví čím dál víc, teď už si člověk zahraje a součástí hry je i skládání hráčského balíčku, hra má variabilitu a člověk se na další balíky těší, jednak že vyzkouším nové hrdiny, jednak že v každém bude hned několik hratelných karet, které budu hrát.

1.9.2013 20:07:44

Greyhound
rychlost vydavania AP a roznych deluxe rozsireni ani nespominaj. :) kazdy mesiac nieco. som myslel, ze nakupim vsetko, ale teraz uz zacinam premyslat ci to ma vobec zmysel. kde to ma koniec? :)

1.9.2013 20:15:19

out of the wild
dwarrowdelf c.36
chapem dobre tuto kartu? z balicka stretnuti zoberiem prvych 5 kariet a 1 kartu ktora nie je ciel alebo ktora nema vitazne body dam bokom /victory display/. tym padom sa nedostane viac do hry?

1.9.2013 20:20:12

pbch
Ano, presne tak.

1.9.2013 21:06:41

Okolnost
Prepáčte ale opäť mám nejasnosti. Čo znamená, keď má doplněk vlastnosť "okolnost"? Má to nejaký špeciálny význam, alebo je to niečo ako "doplněk- predmet", teda, že na to môžu odkazovať iné karty.

Mimochodom, dnes som zistil, prečo som tak dostával na frak :D (klikni na "porovnej")

4.9.2013 14:56:53 | Upraveno autorem (porovnej)

PronuvaConus
Co myslis tym "okolnost"? Taky text hrubym pismom hned pod obrazkom? Ak ano, tak to su len traity, ktore su nieco ako doplnujuce vlastnosti. Niektore z nich maju vyznam (Trpaslik, Gondor, Rohan, ...) kvoli interakciam - napr.
+1 utok pre Trpaslikov, ine (Spravca, Bojovnik,...) su uplne bezcenne lebo na ne neodkazuje nic.

4.9.2013 16:39:49

PronuvaConus
Doplněk Okolnost (v orig. condition) může být např. nějaká omezující "hnusárna", která se k Tobě dostane nejčastěji formou karty zrady (např. Při odhalení: Vylož k hrdinovi. Považuje za Doplněk okolnost s textem: ...) , nebo to může být také karta, kterou si vyložíš sám a svým efektem ti pomáhá. Některé postavy mají ve svých schopnostech možnost odstranění okolností ze hry.

4.9.2013 16:56:31

had

postavy
Bohužel ale těch postav je jak šafránu. Jeden zelený trpasličí šafrán...

4.9.2013 17:56:28 | Upraveno autorem (porovnej)

A volá sa...
...Miner from Iron Hills :).

4.9.2013 20:33:20

alebo...
...A Test of Will, lebo vsetko to su "when revealed" efekty. Ci to stoji za to pouzit AToW na taku vec, to ie na inu debatu.

4.9.2013 21:52:12

Syn Arnoru a Střelec ze zálohy
Může "Syn Arnoru" stáhnout k sobě "Střelce ze zálohy", i když je v oblasti odhalení ještě jiný nepřítel?

6.9.2013 08:36:26

Ano
tedy, pokud je "Střelec ze zálohy" Goblin Sniper, který říká, že ho nemůžeš engagenout v Engagement fázi, pokud jsou i jiní nepřátelé ve stagingu...

6.9.2013 10:43:28

Kedrigern
jo, je to ten smejd :)
dik

6.9.2013 11:26:48

smazano

6.9.2013 11:26:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Outlands
Čo znamená "Outlands"?

11.9.2013 14:58:08

outlands
preklad je cudzines, zhraničie, cudzia(daleká) zem

a ak myslíš s hrou LOTR, tak je to popis (napr. alika) odkazujú na to niektoré akcie, reakcie, eventy atd atd... ako na každy napis v hre (gondor, noble, atd.)

11.9.2013 15:09:17

Outlands
Jedná se o jeden z "Traitů" ve hře - spíše, než popis bych to vysvětlil jako frakci (dwarf, Hobbit, Rohan nebo Outlands), národnost, případně vlastnost (Noble, Item, Skill), ke které karta přísluší...

11.9.2013 15:30:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Outlands
A v hre su tym traitom reprezentovane "okrajove" oblasti Gondoru (Dol Amroth, Morlond, Lamedon, Lossarnach a ine).

11.9.2013 17:18:29

matko1986
"a ak myslíš s hrou LOTR, tak je to popis (napr. alika) odkazujú na to niektoré akcie, reakcie, eventy atd atd... ako na každy napis v hre (gondor, noble, atd.)"

Kazdy? Dúnedain, Esgaroth, Dale, Warrior, Steward, Ranger a dalsie traity maju na to iny nazor. :)

11.9.2013 17:22:11

Charitativní aukce

Valhalla - dobročinná aukce
Valhalla - dobročinná aukce
Akt. cena: 2800
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Prehistories CZ
Prehistories CZ
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas