Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

rach
jo ta paměť .... jo je zadarmo, máš recht :-)

Jo teď chápu, ty si myslel response efekty jiných karet, to pak jo. Mě z toho vyplynulo response na Gandalfovi. Tak teď už je snad vše jasný.

26.4.2012 17:10:52

Choose a player
Choose a player znamená, že môžem vybrať aj seba?

26.4.2012 17:58:46

Santa
yep

26.4.2012 18:12:43

quest succesfully
pro ověření - co znamená přesně tento výraz - "when the players quest succesfully" ... když mám při vyhodnocení quest fáze větší willpower než threat nebo když dokončím aktivní lokaci (příp. splním část questu) ?

26.4.2012 19:37:43

Sinuhet
to první

26.4.2012 19:43:14

ad Sinuhet
Tak vidíš, Beholder má hru tri dni a už rozdáva rozumy ;) :D:D

26.4.2012 20:14:22

Beholder
Toho sem se bál .... Dominion ---) Lotr :-))

26.4.2012 20:39:16

Hill Troll
Neviem, či je to len zhoda okolností, alebo chyba pri hraní, ale dnes pri hre 2 hráčov (jednofarebný LORE a jednofarebný TACTICS - scenár JOURNEY ALONG THE ANDUIN) sme samozrejme podľa pokynov vyriešili SETUP. Hneď v prvom kole si LORE hráč dobrovoľne pripojil Hill Trolla, pretože mal na začiatku na ruke Attachment FOREST SNARE ("Attach to an enemy engaged with a player. Attached enemy cannot attack."). Po pripojení tohot Attachmentu bol Hill Troll zdolaný hneď v druhom kole (aj pomocou RANGED - tu mi napadla otázka, či je nejak obmedzené množsto Charakterov, ktoré môžu pomáhať v boji vďaka RANGED alebo SENTINEL???). Nastala nejaká chyba alebo len priaznivá zhoda okolností?

Vopred ďakujem.

26.4.2012 21:37:36

santorrini:
Standardně útočit může víc charakterů, obránce musí být jeden.

U Anduiny do druhé stage moc nespěchej ale to určitě víš....

26.4.2012 21:46:53

Santor
Sentinel - můžeš ho poskytnout jako obránce spoluhráči. Tzn. např když má slabého obránce a ty sentinela s lepší obranou nebo na něm máš burning brand a pod. nebo by na spoluhráče šel nebráněný útok. Ale v každém případě útoku jednoho encountera se nemůže bránit víc obránců.
Ranged omezené není, jen obecnými pravidly o ready charakterů a pod.

A dostat do ruky síť hned na začátku je polovina úspěchu k zvládnutí tohoto questu. Navíc ve 2 je každý quest o poznání snazší, kooperace je tu významně odměňována.

Anduinu zase zkusím solo, ale moc nadějí na výhru si nedělám :-)

26.4.2012 22:57:01

Hobiti
Ufff, jak já se těším na Hobití rozšíření ......

26.4.2012 22:58:36

ad Santorrinni - Hill Troll
Pozor na jednu vec. Pasca (Forest Snare) sa dá v podstate použiť až po prvom útoku resp. min. jednom kole, kedy je enemy engagnutý (btw hrozný patvar :) ), pretože to je attachment a ten môžeš hrať v 2. fáze, ale trol je engagnutý až v 4. fáze. Teda najprv ho musíš 1 kolo ustáť a potom sa dá naň hodiť pasca :).

27.4.2012 09:36:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Jednotlivé etapy questu
Rád bych si na příkladu Anduiny ověřil že nedělám nějakou botu....

1A) příprava - líznutí jedné karty za hráče, spouští se její when revealed efekty
1B) najítí trola a umístění do stage. Kdyby měl when revealed tak by se neřešilo protože je psáno place it a ne reveal...

jakmile dojde ke splnění obou podmínek (8 žetonků nebo zabitý trol) tak ihned v tom okamžiku nastupuje

2A) kde je jen pokec a otáčím
2B) kde je jen modifikace pravidel že od teďka se bude otáčet o jedna karta navíc každou quest fázi. Druhá modifikace je přeskočení engagement checku. (až do konce?)

Okamžitě po naplnění 16 kvestovaích stopiček přecházíme na

3A) s pokecem
3B) která přidávává dvě karty do stage BEZ when revealed efektu (je tam add). Do konce hry se ruší staging step což si vysvětluju tak že se už žádné další karty nebudou přidávat, kontrola encounteru ale trvá. Výhra nastává zrušením všech enemies.

Kde mám zakopaného psa...
k přechodu z 2B do 3B nejčastěji dojde ve fázi výprava při části vyřešení výpravy. To prakticky znamená že vyhodnotím o kolik will mám navíc a přidám tolik stopiček, odhodím 2B kartu. Jenže 3B má za následek např. okamžité vyložení dvou lokací s threadem 5 a 3 - co s tím, logika mi říká že do questu budou až pro příští kolo, je to tak?

2B karta ruší kontrolu upoutání, ruší ji jen po dobu své platnosti a ve 3B na mě naskáče klidně 5 potvor naráz. Tak to hraju, kdyby to rušilo až do konce tak by to bylo jednodušší.

Vycházím z toho že modifikovaná pravidla platí jen po dobu platnosti karty která je modifikuje. Je to tak?

Díky

27.4.2012 09:45:23 | Upraveno autorem (porovnej)

ad rach - Jednotlivé etapy questu
V podstate hraješ dobre.
--
EDIT:
jancos dík za opravu :), nebol som si istý :).

27.4.2012 10:13:11 | Upraveno autorem (porovnej)

rach
přeskočení engagement checku - po dobu, co je karta ve hre, takze jen nez proquestis do dalsi faze questu.
2B do 3B problem - nove lokace zapocitas az v pristim kole.
2. problem - hrajes to spravne, vseci na tebe naskacou - ale s ohledem na tvuj threat
place/reveal si ted nejsem jisty, treba nekdo jiny poradi
Edit: a zas me predbeh acedrac :-)

27.4.2012 10:15:45 | Upraveno autorem (porovnej)

"When Revealed" Effects
(1.22) "When Revealed" Effects
A card is only considered to be revealed if the card or game effect causing the card to enter play specifically uses a form of the word "reveal". Example: If the players use the Stage 3b "Don't Leave the Path!" (CORE 121) quest card effect to search for a King Spider and put it into play, the "When Revealed" effect on the King Spider will not trigger, since the effect on "Don't Leave the Path!" does not specifically use a form of the word "reveal."
Takze "When Revealed" efekt se vyhodnoti, jen kdyz hra pouzije presne slovo "reveal".

27.4.2012 11:14:50

jancos:
dík za upřesnění, moc důležitý detail!

27.4.2012 12:45:04

when revealed...
Tak toto je velmi dolezity detail, s ktorym som ja nikdy neuvazoval a vzdy som efekt When Revealed uplatnoval... neviem teda, v ktorych kvestoch a kde sa slovicko reveal neuvadza, ale verim ze na quest kartickach a hlavne v setup fazach to bude pravidelne.... casto tam myslim byva slovicko - add - card...

27.4.2012 13:00:54

when revealed...
Jak se tak divam, tak ono sice casto byva "add", ale vetsinou predtim byva "reveal".
Napr. "Reveal 2 encounter cards per player, and add them to the staging area."
Takze to asi moc casto hru neulehci, chce to si asi vice vsimat slovicek, sam jsem to nikdy nekontroloval (a hral i s efektem), az ted se na to divam...

27.4.2012 13:39:30

had

to Sinuhet Born aloft
Pokud mam navazany Born aloft na alikovi a ten je zabit, lze ho dle tebe vratit do ruky?

27.4.2012 15:21:37

reveal
Tak tím pádem by na začátku prvního quest ten forest spider neměl dostat to +1 do útoku opkud to chápu správně ne?
Edit: Beru zpět. Toje forced:D

27.4.2012 15:45:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
Dostane +1, az je engaeged, to je forced reakce na "After Forest Spider engages a player", nic ohledne revealed.
Ted me napada ze je to napsano zvlastne, After Forest Spider engages a player, it gets +1. Ale neni napsano, na jak dlouho, takze asi po celou dobu, co je engaged ma +1, nejdriv jsem myslel, ze jen do konce kola nebo ne?

27.4.2012 22:06:20

rach Born aloft
Nejde, protoze akce jdou hrat az na konci kazdeho kroku boje. Takze musis v ramci kroku 4. boje udelit poskozeni a az pak bys mohl pouzit akci, ale to uz je chrakter mrtvy.

27.4.2012 22:10:01

return to mirkwood
Ak hrám sólo, zvyšujem si na konci kola threat o 3 alebo o 4?

ad jancos:
Forest spider má na konci forced efektu ešte "until the end of the round".

27.4.2012 22:48:42

had

O 4
O 4.

27.4.2012 22:58:04

Charitativní aukce

Valhalla - dobročinná aukce
Valhalla - dobročinná aukce
Akt. cena: 2800
Končí za: 22 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Space Base
Space Base
Akt. cena: 401 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas