Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotaz ke guard
Prosím jak řešíte upomínku že daná karta je guardem? Předpokládám že nepřítele si můžu normálně stáhnout k sobě a až ho zabiju tak je původní cíl volný. Nebo bojujete a necháváte guarda na cíli?

23.4.2012 12:17:08

rach
Zalezi jak to mas poskladane na stole. Ja to mam tak, ze 1 rada je staging, 2. je aktivni lokace a nepratele v boji. Tak si je dam pod sebe.
Ale taky si to pamatuju ;-)

23.4.2012 13:55:24

Guarded
Jen si ověřuji - sign of Gollum má guard - tahal jsem tedy za ní další encounter kartu - bylo to treachery (ihned jsem vyhodnotil) ale měla taky surge - vytáhl jsem tedy další encounter kartu - to už byla enemy postava - tu jsem dal do staging area jako guarda karty Dign of gollum.

Je tak spravně? Nebo tím guardem byla jen karta treachery a enemy postava už je jen normální encounter a ne guard?

24.4.2012 01:14:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
Myslím, že guard bola treachery karta a nepriateľa (vyprodukovaného Surge efektom) si mal len dať do staging area. Prípadne nech ma niekto opraví.

24.4.2012 08:21:29

Ve které fázi může Dunhere útočit do staging area?
Prosím, není mi jasné kdy nejdřív může Dúnhere zaútočit. S Quick Strike kdykoli ale bez něj?

Díky

24.4.2012 08:36:18

rach, Sinuhet
Na karte Dunhere nie je uvedene kedy moze utocit, tak by malo platit standardne pravidlo, teda utocit by mal len pocas Combat Phase... ak sa mylim, opravte ma...

Sinuhet: Co sa tyka Guarded, tak ak plati to, co pisali jancos a acedrac nizsie, guarded karta bola Treachery a karta ktora prisla ako surge, by uz nemala ist na objective kartu Sign of Gollum...

24.4.2012 09:08:04

had

to acerdrac, rach
acedrac - souhlasím s tebou. I na kartě enemy může být vlastnost surge a pak určitě nebudou 2 enemy guardovat, toho druhého jen přidáš do staging.
rach - s QS kdykoliv, normální útok jako kdokoliv jiný v bojové fázi při útoku.

24.4.2012 09:09:15

Victory display
Mám dotaz, karty s vítěznými body tvoří tzv. Victory display. Měl jse zato, že při protočení Encounter decku se přimíchají zpět. Po téhle kartě si už tak jistý nejsem:

Out of the Wild (Event Lore 3Cost)
Action: Search the top 5 cards of the encounter deck for any 1 non-objective card worth no victory points and add it to your victory display. Shuffle the encounter deck.

Prosím, jak to tedy je?
Díky

25.4.2012 12:21:02 | Upraveno autorem (porovnej)

West Road Traveller
Chci se ujistit...

West Road Traveller (Ally)
Response: After you play West Road Traveller from your hand, switch the active location with any other location in the staging area.

Pokud přehodím lokaci tímhle způsobem tak se vyhnu Travel: efektu. Je to tak?
Forced: stává se platný ten u aktivní lokace
Díky

25.4.2012 12:32:38 | Upraveno autorem (porovnej)

ad rach
ad Victory display:
Karty z Victory display sa NEprimiešavajú do encounter balíka, ani keď sa vyťahahá celý a robí sa nový.

Ale mne nie je jasné, na čo je takýto event dobrý. Aby som, sa zbavil najhnusnejšej karty z 5 encounter kariet?
--
ad West Road Traveller:
Áno, prípadný travel efekt tým obídeš a platí Forced z novej aktívnej lokácie.

25.4.2012 12:56:28 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Díky!

Opravdu to bude na zbavení se nejhnusněší z 5ti, výhodu promíchání ED nevidím v ničem. Spíš mne to jen navedlo na tu myšlenku s Victory Displayem než že by mne to zaujalo jako použitelná karta....

25.4.2012 13:10:30

Elrohir-Elladan
Pánove potřebuju poradit s tímto kombem. Moc se mi tahla dvojička líbí a teď jsem si s něma dal úvodní quest a docela to sypalo. Otázka jestli je hraju dobře.

Já ten jejich popis chápu tak, že Elrohira vyhlásím jako obránce,zaplatím peníz =je ready a jdu s ním bránit znova další příšeru a takhle to dělám do doby než je potřeba nebo dojdou peníze. To stejné i s Elladanem. Zaútočím,zaplatím, zaútočím znova.

Je to správně?:)

POkud ano, tak jsem balík koncipoval na signály, útočné , obranné a questovací. Pak tam mám ty Keeping count. A když se to povede mít na obouch, tak ten útočný slušně naboostuje útokem i toho obranného, takže pak může dle potřeby zaútočit i on a to už je GImli hadra většinou:)

Navíc jako třešnička se skrz to dá slušně obejít to Caught in the web, jelikož si je dám ready ještě v útoku , či obraně a ne v refresh :) Akorát s něma nemůžu questit pokud to nechcu zaplatit.

25.4.2012 20:44:46

dva dotazy
spíš pro ujištění...

Pokud mám vzít zpět na ruku jednu vyčerpanou postavu a ta už má na sobě žetony zranění tak ji tím vlastně vyléčím za cenu nového zaplacení - je to tak?

Northern tracker dává žetony na lokace ve staging area při svém zapojení do kvestu tedy předtím než se odhalí další karta, že? Pokud mi odhalená karta přikáže odstranit jednu postavu z kvestu a nechat ji vyčerpanou (já vyberu NT) tak už tam ale ty žetony zůstanou....

26.4.2012 07:10:19 | Upraveno autorem (porovnej)

rach
Je tomu tak v obou případech, tak jak píšeš. Hraješ to správně :-) .

26.4.2012 07:14:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
Myslim ze to hrajes spravne, ale nesmis zautocit na jednu potvoru dvakrat.

Kombo Elrohir-Elladan asi taky brzo zkusim, az rozeberu trpaslici deck, ale trposi jsou hodne silni (Dain), tak nevim jestli se mi povede poskladat neco lepsiho.

26.4.2012 08:38:03

Pravidlá
1.Pri nebránenom útoku sa môžu dať zranenia aj na vyčerpaného hrdinu?
2. Zabitý hrdina je úplne odstránený z hry a zabitý "ally" ide do discardu?
3. V okne akcie môže hrať ktorýkoľvek hráč rôzne množstvo akcií? Nikde v pravidlách neviem nájsť presne vysvetlenie, koľko a ako sú povolené akcie.

Vďaka. :)

26.4.2012 12:45:24

ad Santorrinni - Pravidlá
1. Áno.
2. Aj hero aj ally ide do discardu. Existujú predsa karty, ktoré vedia vzkriesiť jak spojencov, tak hrdinu (Fortune or Fate, CORE SET).
3. Skúsim doma pohľadať, mal som presný rozpis detailov všetkých fáz, ale nemám na to link. Robil to ten istý maník, čo robí neofic. faq
--
EDIT: no nenašiel som presne to pdf, ale snáď pomôže aj toto:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/75448/lotr-turn-sequence-and-faq-player-aid
--
EDIT 2: no mám to
http://www.boardgamegeek.com/filepage/66624/clarified-turn-sequence-and-quick-reference-w-faqs

a faq:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/66894/comprehensive-card-reference-unofficial-faq

26.4.2012 12:54:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Santorrinni
1. Ano
2. Hrdina jde taky do discardu. Ale pokud nejaky efekt bere karty z discardu, hrdinove se ignoruji, protoze nemuzou byt v ruce ani v balicku.
3. Ano. Vysvetlene je to na predposledni strance - Sekvence kola. V boji je to trosku jinak a to je vysvetleno v kapitole o boji.
EDIT: tak uz to napsal acedrak drive

26.4.2012 12:59:11 | Upraveno autorem (porovnej)

shadow karta
mam jednu otazocku: ak po boji zostane u mna neporazena prisera, zostava tam s nou aj karta tienu, alebo sa odhodi a v dalsom kole sa potiahne pred subojom nova?

26.4.2012 13:43:39

re
Vďaka, teraz u mi je to jasné. Je to ľahšie ako v AGOT LCG. Tam je to s akciami komplikovanejšie a stále s tým mám problém ::/.

26.4.2012 13:48:30

ad dajo26 - shadow karta
No ostať by mohla iba vtedy, ak by nepriateľ neútočil, ale AJ v tomto prípade by sa shadow karta odhodila na konci boja a v novom kle by sa ťahala zas nová.

26.4.2012 13:51:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Born Aloft / Sneak Attack + Gandalf
Chci se ujistit že jsem správně pochopil rozdíly...

Klasické kombo Sneak Attack (Event) + Gandalf funguje tak, že vložím gandalfa jen do určité fáze, využiju jeho kvest/obranu/útok a poberu výhody karty/zranění/thread. Na konci fáze šup zpátky do ruky.

Born Aloft je Atachment nejen ke Gandalfovi který umožňuje vzít alíka kdykoli zpět do ruky. (Attach to an ally. Action: Discard Born Aloft from play to return attached ally to its owner's hand.)

Pokud to chápu dobře tak rozdíl je v tom že Gandalf musí být řádně zaplacen. Obojí ale spouští efekty pro karty které čerpají výhodu z toho když nějaký character leaves play.

Je to tak? Je ještě nějaký jiný rozdíl mezi BA a SA který mi unikl?

Díky

26.4.2012 15:03:38

Radagastovy zdroje
Mám dotaz k Radagastovi (Radagast collects 1 resource each resource phase. These resources can be used to pay for Creature cards played from your hand. Action: Spend X resources from Radagast's pool to heal X wounds on any 1 Creature.)

Existuje nějaký způsob jak použít jeho zdroje na něco jiného než na vyložení nebo léčení Creature cards (ne že by to bylo málo...)? Léčit může i exhaustovaný, je to normální action: že?

Je nějaká karta co udělá z hrdinu kreaturu :) ?

26.4.2012 15:08:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Born Aloft / Sneak Attack + Gandalf
No úplně tomu co píšeš nerozumím.

Sneak attack - zaplatíš jeden leader zdroj, zahraješ sneak attack a vložíš Gandalfa do hry. Vybereš si při jeho vložení do hry jeden bonus, který nabízí jako response při vložení do hry. Hned ho provedeš. Na konci fáze vracíš Gandalfa do ruky.

Born aloft - Gandalf musí být ve hře (pravděpodobně v planning fázi (můžeš i přes sneak attack ale to ztrácí smysl) zaplatíš 5 libovolných zdrojů, dáš Gandalfa do hry, vybereš a uplatníš response bonus a zahraješ born aloft za jeden tactic zdroj. Pak pokračuješ dál. Na konci kola (nebo v jiné libovolné chvíli kdy můžeš hrát action), discarduješ born aloft a vrátíš Gandalfa do ruky. Born aloft dáš na discard.


"Obojí ale spouští efekty pro karty které čerpají výhodu z toho když nějaký character leaves play. "

Asi si chtěl napsat - after Gandalf enters play.

26.4.2012 16:30:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet:
Drobná korekce - Born Aloft je zdarma (jen musím mít Tactics hrdinu)

ty vazby myslím třeba
Valiant Sacrifice:
Response: After an ally card leaves play, that card's controller draws 2 cards.

Horn of Gondor:
Attach to a hero. Restricted. Response: After a character leaves play, add 1 resource to attached hero's pool.

a je jich takových víc....
Díky

26.4.2012 16:59:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 3600
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Exit: úniková hra - Katakomby hrůzy
Exit: úniková hra - Katakomby hrůzy
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas