Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Jj, taky ve mně hrklo, jestli to nehraju celej rok blbě:)) Ale nehraju.

20.3.2012 15:39:14 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac, Odulin
Zelená – Jakýkoli hráč může hrát všeobecné akce nebo akce vložené pravidly mezi jednotlivé kroky hry.

Ctu blbe sorry, mate pravdu, taky jsem tim dost znejistel, ze to hraju blbe.
Diky za opraveni.

20.3.2012 15:54:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Akce
Takze kdyz v zelenych fazich muzu delat akce a prubeh boje je zeleny, tak muzu logicky udelat i toto:
Utoci na me potvora, ale hrdina by to prezil, otocim shadow kartu - ta potvore zvedne utok o 1 a vidim, ze to uz by mi zabila hrdinu, takze si jeste diky Glorfindelove akci uzdravim 1 zivot a je to v pohode, hrdina prezije.
Ja myslel, ze to nejde takto udelat, ale asi jde.

20.3.2012 16:47:17

jancos
Boj se sklada z nekolika podfazi a na konci kazde muzes zahrat akce:

Prvni hrajou nepratele:
1. Choose an enemy.
2. Declare defender.
3. Resolve shadow effect.
4. Determine combat damage.

Pak hrdinove:
5. Declare target of attack, and declare attackers.
6. Determine attack strength.
7. Determine combat damage.

Takze tvuj postup by byl spravny. Pouzil jsi akci na konci 3. podfaze.

20.3.2012 18:13:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Odulin
Diky za vycerpavajici odpoved.

20.3.2012 18:58:26

Quest vs Current location
Procházel sem si pravidla, že se podívám, jestli něco nehraji špatně a zaujala mě tahle věta:

Instead, an active location acts as a buffer for the
currently revealed quest card. Any progress tokens
that would be placed on a quest card are instead placed
on the active location. If a location ever has as many
progress tokens as it has quest points, that location is
considered explored and is discarded from play

A zde mi došla jedna věc. Například Legolas, který zabije nepřítele dává dva progress tokeny na současný quest, tím pádem, pokud mám aktivní lokaci, dle pravidel tam.

Hrával jsem to, že je dával přímo na Quest, což bylo asi dle výše uvedeného špatně. Mno teď sem si to ještě přibil na stěnu tím že sem se podíval do Errat a je tam i příklad s tímto..:) Takže je to tak jak píšu.. Hrajete to tak??

21.3.2012 07:57:57

RagnarBlack
Já to tak hraji od začátku, co hru mám.
Mám ovšem pocit, že v diskuzi k této hře zde na ZH se již o tom diskutovalo a tuším, že někdo to hraje tak, že to dává přímo na Quest a ne na lokaci.

21.3.2012 08:13:58

To Deth
JJ, každopádně hraješ to dobře (V erratech je to uvedené). Jen sem to chtěl zmínit. Je to taková věc na přehlédnutí..

21.3.2012 08:18:58

ad RagnarBlack
No určite musia ísť progress tokeny najprv na aktívnu lokáciu a až keď sa táto preskúma, potom môžeš dať zvyšné na quest (je to vo FAQ a myslím, že aj v pravidlách)!

Ale situácií, ktoré sa dajú hrať nesprávne, je v tejto hre neúrekom :).

21.3.2012 08:40:06 | Upraveno autorem (porovnej)

To acedrac
(Ale situácií, ktoré sa dajú hrať nesprávne, je v tejto hre neúrekom :). )

Ale tak to je skorem v každé "složitější" karetce.. Víš ale jako takový rule keeper musím mít přehled..:P

21.3.2012 08:46:15

to RagnarBlack
Taky dělám to samé, občas procházím pravidla, jestli něco od začátku nehraju blbě. Řekl bych, že je to potřeba, protože když se to člověk učí, není šance se nad vším zamyslet dopodrobna :-) Jinak Legolase jsem pochopil stejně jako tady píšeš.

21.3.2012 09:54:01

had

tokeny
Jen pro upresneni treba nejde, ze pokud na lokaci chybi do splneni pouze jeden token, tak ze by Legolas dal jeden token na lokaci a druhy na quest. Druhy se neuplatni. Pri vyuziti Blade of Gondolin Legolasem lze dat na lokaci i quest 1+2 nebo obracene.

21.3.2012 13:12:14

had
Pořadí responsů na jeden efekt si určuješ sám. Určitě se o žádný token neochudíš. Pokud máš umístit dva tokeny a na lokaci zbývá jen jeden token do splnění, tak se další umístí na Quest. Je to jak dvoukomorový septik s přepadem :-D

Ale s tvým dotazem mě napadla jiná věc. Mám Legolase s Blade of Gondolim. Sejme nějakého potvoráka a uplatní svůj response čímž splní quest, protže doplní poslední dva zbývající tokeny na quest. Všechno se přeruší a přechází se do další části Questu. Co se stane s tím dalším responsem za Blade? Umístí se token na nový Quest?
Při přechodu mezi questy v Quest fázi je jasně napsané že přebytečné tokeny se už na další část neumisťují, ale tohle je response efekt vyvolaný kartou a ne questěním hrdinů.

21.3.2012 13:40:35 | Upraveno autorem (porovnej)

to Lumirius
Výňatek z neoficiálního FAQ ke kartám na BGG, který odkazuje na oficiální FAQ:

If Legolas completes a Quest card then this Response can place additional tokens on the next quest card, or vice-versa (if the quest only needs one progress token to be completed, you'd want to trigger this event first and then trigger Legolas's ability second (official FAQ v1.1).

21.3.2012 13:59:54 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Lumirius
Dobrá otázka. Ak sa Ti zvýši nejaký do ďalšej časti questu, podľa mňa sa discarduje, ale nie som si úplne istý.

--EDIT: ad ERRA
Podľa toto čo si napísal, sa zrejme ten zvyšný token dá preniesť na ďalšiu časť questu.

21.3.2012 14:04:21 | Upraveno autorem (porovnej)

tokeny
Jj, jak píše ERRA, tokeny se takhle dají dostat na další quest. Buď jeden nebo dva..záleží kolik zbývalo na poslední quest kartě.

21.3.2012 14:09:07

Anduin, quest advance timing
Pánové mám jiný dotázek. Jak byste hráli tohle. Jsem v prvním levelu Anduin questu a mám na questu více jak 8 žetonů, ale nemůžu do dalšího levelu dokud nesejmu trolla. Dobrý, v dalším kole sejmu v boji trolla a attacku se účastní Legolas. Otázka zní může dát 2 explore žetony na další level questu (řeku) nebo ne? Nakonec jsem je tam nedal, ale tímhle si nejsem vůbec jistej:)

21.3.2012 14:14:36 | Upraveno autorem (porovnej)

progress tokeny na lokácii Rhosgobel
V súvislosti s predošlým ma teraz napadá otázka k situácii v queste A Journey to Rhosgobel:
plním 1. časť questu a teda do lokácie Rhosgobel ešete nemôžem cestovať. Ale Northern Trackerom mi na ňu pridával progress tokeny a už je preskúmaná. Ide do discard pilu hneď po pridaní 4 tokenu alebo musím podľa podmienky questu splniť jeho 1. časť, až tak ju môžem dať do discardu ako preskúmanú?

ad Odulin
Podľa mňa si ich mohol dať, lebo menenie quest kariet je "externé", a akoby neprerušovalo aktuálne dianie v hre.

21.3.2012 14:20:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Odulin
Myslím, že jsi je tam měl dát, Quest karta se vždy řeší jako první. Mám dojem, že jsem to teď o víkendu četl ve FAQ.

21.3.2012 14:23:02

to Odulin
Zřejmě je to tak (jak to chápu), že hned jak zabiješ trolla se posouváš do další fáze questu a response na to zabití proběhne až pak a tak své žetony můžeš využít v další fázi.

21.3.2012 14:25:45

ERRA,zluda,acedrac
Ok díky za info. Nebyl jsem si jistý, příště už je tam dám.

Tady se to nepřímo píše ve FAQ 1.2:
Q. If Legolas has a Blade of Gondolin (CORE 39) and
destroys an enemy, can he trigger his response, finish
off a quest card, and still place progress tokens on the
next quest with the Blade of Gondolin's response?

A: Yes. Quest cards are immediately replaced as
soon as players place enough progress on them,
and this replacement does not interrupt the current
round sequence. If the current quest card only needs
1 progress on it, then a player could also trigger
the Blade's effect first, and then Legolas' in order to
maximize the number of progress tokens placed. (There
is no carry-over progress from an effect)

21.3.2012 14:29:56 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Odulin - iba 2 PT z Legolasovho responsu (bez BoG)
Ešte pozor nato, že 2 PT. z Legolasovho Responsu, pri PRECHODE z jednej časti questu do druhej, nemôžeš rozdeliť! (Nemôžeš dať napr. 1. na dokončenie 1. časti questu a 2. na 2. časť questu.)

Rozdeliť sa dajú napr. pri dokončení lokácie, ak dáš 1. token na preskúmanie lokácie a 2. ide na aktuálny quest.
-----
A čo poviete na ten Rhosgobel?

21.3.2012 14:43:39 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Jj, s tím nemám problém, to jsem si vyřešil při první hře před rokem, ale stejně dík za upozornění.;)

21.3.2012 14:51:44 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac - Rhosgobel
Určitě ji můžeš dát do discardu- lokace zakazuje pouze do ní vycestovat.
Chvíli mi trvalo než jsem našel kartu na netu:)

21.3.2012 14:55:20 | Upraveno autorem (porovnej)

ad zluda
Tzn. že ju môžem discardovať (keď má dostatok porgress tokenov) ešte skôr ako splním 1. časť questu a tým pádom, môžem liečiť Wilyadora už počas 1. časti questu?

Inak dobrá databáza kariet je tu:
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-advanced-card-search?

21.3.2012 15:11:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Akt. cena: 3600
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Vengeance
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas