Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

to Lunitare
imho ne. 2 zdroje jsou pro refresh fazi a CiW omezuje nejakou obecnou vlasnost karty typu hrdina. UC to vice mene obchazi

11.2.2012 20:27:13

had

Secrecy
Jak přesně to má fungovat?

15.2.2012 13:52:07

Secrecy
Pokud budeš mít threat pod 20, tak z ceny karty si můžeš odečíst hodnotu Secrecy.

Tj. předváděná karta Timely Aid fialová za 4, secrecy 3. Pokud máš threat pod 20, stojí tě 1 zdroj. Jinak klasicky 4.

15.2.2012 14:04:51

shadow efect - Wolf Rider (Core)
"Shadow: Wolf Rider attacks the defending player. That player may declare 1 character as a defender. Deal Wolf Rider its own Shadow card. After combat, return Wolf Rider to the top of the encounter deck."

Vo FAQ som našiel vetičku, že na WR je možné zaútočiť pretože sa odkladá až na konci combat fázy spolu so shadow kartami.

Je ale možné jeho zabitím zamedziť, aby putoval na vrch encounter decku? Alebo tá poznámka o útoku je tam napr. pre Legolasa / Blade of Gondolin a pod. a bez ohľadu na to, či ho zabijem, alebo nie, sa vracia na vrch?

9.3.2012 09:38:58 | Upraveno autorem (porovnej)

wolf rider - acedrac
Já bych ho, pokud se ho podaří zabít, šoupnul do discardu. IMHO.

EDIT: Ad doplnění: Ano já si to vykládám tak, že pokud zůstane wolf rider ležet na stole na konci fáze Combat, tak putuje na vrch encounter decku. Pokud byl poražen je ze stolu pryč v discardu a pak žádné jeho efekty neplatí.

9.3.2012 09:49:19 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Hike
Čiže podľa Teba je poznámka "After combat, return Wolf Rider to the top of the encounter deck." iba pre prípad, že by ostal nezabitý? Má niekto iný názor? :)

--EDIT: ad Hike
Ale asi máš pravdu. Ak by sa mal dávať na vrch enc. decku z discard pilu, kde ide hneď po zabití, asi by tam bola nejaká poznámka.

9.3.2012 09:55:25 | Upraveno autorem (porovnej)

wolf rider
po zabití musí ísť preč jednoducho. Ak by si hral solitér a ťahal jednu kartu, tak wolfa ťaháš donekonečna.

9.3.2012 15:20:07

ad Miso
Veď práve ja hrám už väčšinou len solitér. Inak pekný logický záver :).

9.3.2012 16:36:28

acedrac
ďakujem, mám svetlé chviľky:D

9.3.2012 17:55:34

ad miso
Prdlajs! Veď tá podmienka je len v shadow efekte, čiže po prvom zabití zacyklenie nehrozí :).

10.3.2012 15:08:25

acedrac
tak potom OK. nemám tu kartu pri sebe....

10.3.2012 17:29:53

swapovanie active location a location in staging area - SoM-6. RtM
Túto výmenu umožňujú karty RtM-West Road Traveller resp. podobne shadow efekt lokácie
The Spider's Ring. Ak sa aktívna lokácia vracia do staging resp. mení sa s nejako so staging area, progress tokeny ostávajú na daných lokáciách? Dík :)

16.3.2012 21:15:12

swapovani
O žetonech jsem nikde nic rychle nenašel. Ve FAQ je akorát napsáno, že aby k efektu došlo, je nutné mít alespoň jednu aktivní lokaci a jednu ve staging aree. Před chvílí jsem zrovna dal pár her, tuhle kartu jsem používal a žetony jsem nechával na lokaci, na které byly, ale netvrdím, že je to tak stopro správně.

17.3.2012 13:48:03

Eleanor a Unexpected Courage
Môže Eleanor, aj pomocou UC, zrušiť 2x When Revealed efekt Treachery karty?
(Myslím, si že nie, ale chcem sa uistiť. Podľa mňa tam však nie je kedy využiť Action a skrátka druhý WR efekt by už nezrušila).

ad Odulin: Súhlasím. Ak sa nič nepíše o progress tokenoch, zrejme ostávajú tam, kde sú.

18.3.2012 18:44:25

Eleanor -vie niekto potvrdiť resp. vyvrátiť
Viď predošlý post :). Viem že preháňam, ale chcem to dnes hrať a chcem si byť istý :). ĎAKUJEM :):

19.3.2012 17:50:25

acedrac
Rekl bych ze nemuzes, jak pises, neni tam kdy vyuzit akci.

19.3.2012 18:27:42

acedrac
Zajímavé, zdá se, že ne. Unexpected courage lze aktivovat jen jako akci a to na konci nebo na začátku fáze, Takže ne mezi kartami. Nevím jestli používám správnou terminologii, ale bude to tak.

19.3.2012 19:03:49

Eleanor
Tak jako musíš ji unavit, takže ji můžeš použít jen jednou, leda že bys ji zase odunavil. Pokud ji nelze unavit. protože unavená už je nemůžeš to zahrát.. A hlavně není to akce ale responde, to je trochu rozdíl ne?? Respektivě respond hraješ ve chvíli kdy se něco děje.

19.3.2012 20:13:47

Immune to Ranged Weapon
Jak to chápete a hrajete? Hlavně mě mate ta věta v závorce.

“Immune to ranged damage” means that characters
participating in an attack via the ranged keyword are not
able to deal damage to that enemy. (If a ranged character
participates in an attack against Great Cave-troll through
another means than the ranged keyword, then it is able to
damage it and will count its "attack".)

20.3.2012 06:38:56

Lumirius
Prostě charaktery s Ranged nemohou na takového trolla zaútočit, když je spojený s jiným hráčem. To nebrání postavě s Ranged zaútočit na tohoto trolla, když je s takovou postavou spojený a postava tedy nevyužívá keyword Ranged.
Tolik můj názor.

20.3.2012 07:09:20

To Lumirius
Presně jak death říká, btw je to více řešeno v pravidlech Khazad Dum, pokud útočí díky klíčovému slovu Ranged, nepřidává nic k útoku. Pokud by ten samý charakter útočil na nepřítele, který útočí na jeho družinu, tedy nemusí používat Ranged a jeho útok se počítá.

Jinými slovy nelze zranit tohoto trola střelbou.

20.3.2012 07:26:29 | Upraveno autorem (porovnej)

RagnarBlack, Deth
Díky já to taky tak chápal, ale ta závorková věta mě mátla.

20.3.2012 11:57:41

Steward of Gondor
Jak se tak divam na prubeh kola, tak:
Fáze 2: Plánování
∙ První hráč hraje karty spojenců a vybavení.
∙ Akce hráčů.
Takze nemuzu vylozit kartu Stewarda, ihned ho jako akci otocit a za pridane zetony ze stewarda vylozit treba spojence, protoze Stewarda muzu otocit jako akci az na konci planovaci faze. A to uz nemuzu vylozit spojence.
Ten samy problem se Zigil Minerem.
Takze jsem to hral celou dobu blbe.
Co myslite, je to tak?

20.3.2012 15:19:12

Steward
A sakra. Já teda hraju, že při "nakupování" můžu využít i Action na právě vyložené kartě. V přehledu herního kola je tahle fáze celá zeleně, tudíž během ní mohu hrát hráči akce libovolně? Tak jestli to nakonec nehraju blbě já:)

20.3.2012 15:25:10

ad jancos, Odulin
Podľa mňa: celá fáza plánovania je zelená takže, je možné počas nej hrať akcie. V podstate vyložíš SoG, akcia SoG (+2 resource), vyložíš ally ...

Inak fajn otázka na zneistenie, či náhodou nehrám 50 partií zle :D :).

20.3.2012 15:33:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 3600
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Kutná Hora
Kutná Hora
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas