Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky všem :)
Já v postatě vše chápu :), akorát jsem si neuvědomoval, že fáze 3: Quest - a v rámcí ní, commitování charakterů - je pouze jedna z částí a k čemu přesně slouží. Domníval jsem se, že je to jakási nadřazená fáze ostatním, nebo jak to nazvat (nevím ani proč....). Z toho pak vyplývala určitá další (zbytečná) nedorozumění. Jinak jsou mi všechna pravidla jasná a teď už i tohle :) Každopádně, jsme to hráli špatně (jen jednu hru ve 2 zatim) a se správným aplikováním pravidla bude hra opravdu pekelně těžká! Přijde mi, že na combat (a na můj vlastní útok obzvláště) už mi nemůžou zbýt žádné stojící charaktery :D (kor v jednom hráči).

25.1.2012 10:17:36

halbered
vítej mezi herními masochisty :-) Necháme se dobrovolně deptat nějakou hrou, ale pořád nás to baví :-)

25.1.2012 10:49:43

ještě jeden dotaz
Nezdá se vám, že ta tabulka "Turn Sequence" na konci pravidel příliš nekoresponduje s pravidly ve věci "Player actions"? Přijde mi, že ty okna pro player actions jsou tam uváděna na místech, kde to v pravidlech nestojí a naopak.

25.1.2012 12:22:33

halbarad
Akce můžeš provádět v jakémkoliv zeleně zvýrazněném řádku. Odkazují na to drobné vysvětlivky. Ty speciální zelené řádky Players Action jsou tam proto, že mnohdy navazují na akci hry - červený řádek, aby měl možnost hráč reagovat na to co se událo, třeba ještě než skončí daná fáze.

25.1.2012 12:44:16

Lumirius
Aha, už to vidim, díky.

25.1.2012 12:48:58

Born Aloft
Born Aloft
Type: Attachment
Sphere: Tactics Cost: 0
Condition.
Attach to an ally.
Action: Discard Born Aloft from play to return attached ally to its owner's hand.

Stihnu ho použít pro
Vassal of the Windlord
Type: Ally
Sphere: Tactics Cost: 1
Willpower: 0 Attack: 3 Defense: 0 Hit Points: 1
Creature. Eagle.
Ranged. Vassal of the Windlord cannot have restricted attachments.
Forced: After an attack in which Vassal of the Windlord attacked resolves, discard Vassal of the Windlord from play.

Jde mi o to jestli stihnu zahrát nějakou akci mezi resolve útoku a forcedem?

25.1.2012 13:00:37

ad martannen
Ty vlastne zahráš Born Aloft až po tom, čo vyradíš Vassal of the Windlord z hry.
Prípadne nech ma niekto opraví.

25.1.2012 13:06:03

Born Aloft
Tak to co jsem napsal beru zpět, na oficiálním foru FFG jsou odpovězeny dotazy podobného charakteru přímo od Nata Frenche a Forced efekt je rychlejší a hráči se neotevírá okno pro Akci.

All Forced effects should resolve before players have the option to take actions.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=201&efcid=4&efidt=589087

25.1.2012 13:25:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Born Aloft
Máte teda nějaké užitečné použití pro tuhle kartu?

25.1.2012 15:20:33

ad martannen
Napr. 3.AP Conclict at the Carrock. Tam sa teda Born Aloft zíjde na vracanie ally-ka Miner of the Iron Hills, ktorý slúži môže odstraňovať Sacked! Condition Attachment!

Viac ma nenapadá, ale mám toho zúfalo málo nahraného a len po 2.AP. Chlapci ako Lumirius alebo Panchy Ti budú vedieť dať viac príkladov :).

25.1.2012 15:42:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Born aloft
Obecně jsem si zvykl na tu nemožnost reagovat (viz magic). Takže jsem o takových možnostech Born aloftu ani napřemýšlel. Stále pro něj ale vidím několik užití - hlavně v orlím balíčku (Descendant of Thorondor), ale i u trpaslíků nebo rohanu (Eomund). Zase taková pecka to sice není, ale do budoucna se hodit podle mě bude.

25.1.2012 17:08:37

had

Born aloft a ještě jednou shadow karty cancel damage
Lze navázat Born aloft na Gandalfa a vrátit si hod do ruky ještě než ho na konci kola discartuju?
Ještě jednou prosím názory na můj dotaz z 22.1. k novým shadow kartám obsahujícím dvě varianty "cancel damage"? Jak tomu rozumíte?

25.1.2012 18:54:59

had
Born Aloft: Přesně k podobným věcem je tenhle attachment určen a k dalším podobným srandám kdy se spouští efekty typu "když příjde nebo odejde ze hry".

Cancel: k tomu ti docela pěkně odpověděl už Štěpán: musíš rozlišovat jestli se jedná o damage nebo combat damage. A cancel určitě neodstraňuje zranění již udělené z předchozích efektů a kol, ale jen to co bude následovat v dané fázi nebo úkonu. Tohle tam není sice napsané, ale je to logické, že pokud je efekt na shadows kartě bude platit jen do doby než se vyhodnotí souboj a přidělí zranění.

26.1.2012 06:32:29

had

Topmost a top
Chápu dobře - the topmost attachment - je to attachment v discart balíku, který je nejvýš /nemusí to být 1. karta, je až třeba 10. odshora/, proti tomu the top enemy - nepřítel, který je úplně na vrchu discart balíku /1. karta/. Enemy je u karty Chance encounter - pokud tedy 1. karta v discartu není enemy, dostává surge?

27.1.2012 15:19:32

Had
Ano, mělo by to tak být.

27.1.2012 15:40:28

to had
Je to tak urcite, protoze kdyby to bylo top, mohlo by to byt povazovano opravdu jako prvni kartu v discardu a to by potom ta karta, co taha attachementy byla na dve veci. Takze je to nejvrchnejsi attachment v discardu. Skoda, ze to neni jakykoli, to by bylo jine kafe. :-)

27.1.2012 20:36:18

Mulligan
Čo je to ten Mulligan
Na začiatku hry si potiahnem 6 kariet ak sa mi nepačia zoberiem si Mulligan zmiešam karti znovu si potiahnem.

29.1.2012 08:44:42

Indibaldini
Mulligan znamena, ze odhodis karty, ktore si pri zaciatocnom rozdavani/tahani dostal na ruku a vymenis ich za nove. Nove karty si musis nechat. Mozes to urobit len raz na zaciatku hry.

29.1.2012 09:02:04

ad Indibaldini
Áno. A druhú várku kariet na ruke si už musíš nechať :).

29.1.2012 09:02:40

Dik.

29.1.2012 11:03:09 | Upraveno autorem (porovnej)

House rules
Zavedl jsem doma v solo hře následující pravidlo u jednotek s range:

- character s range abilitou může zaútočit na nepřítele v staging arei. Po vyhodnocení útoku je nepřítel přiřazen k vlastníkovi charakteru s ranged abilitou a další kolo se chová jako normálně (útočí ).

Je to z důvodu, že mi připadá škoda že v solo hře je ranged nevyužitá abilita.

Ještě mám jeden nápad, který chci vyzkoušet - jet všechna dobrodružství za sebou po pořadě. Pokud některý hrdina v dobrodružství zemře, už se nedá použít v opakování (v případě že je núspěšné) ani v dalších dobrodružstvích. Musí se tak nahradit a dle změny pak namíchat i balíček.

5.2.2012 01:01:08

Born Aloft
Dotaz na vyhodnocení situace - útočí na mě hill troll (probíjení damage do threatu). Bráním slabším allíkem, na kterého mi chtěl spoluhráč zahrát born aloft s následující logikou:

1) Nepřítel útočí a já přiřadím obránce.
2) Born Aloft mi vrátí na ruku allíka ještě před vyhodnocením útoku, ale hill troll už má status blocked a tudíž je blokován o armor a životy allíka.

Spoluhráč vycházel z logiky akcí v magicách, já jsem s tím nesouhlasil s tím, že bych tím přišel o veškerou obranu a nehledě na blokování trolla by po zmizení blokujícího charakteru prošel veškerý damage jako neblokovaný. Jak to je?

5.2.2012 09:08:24

Born Aloft
Ptal jsem se na něco podobného o pár příspěvků níže...
Buď použiješ Born Aloft a zachráníš alíka, ale útok bude nebráněný a přijdeš o hrdinu... nebo přijdeš o alíka i Born Aloft. Život ve středozemi není jednoduchý a není vítězství bez obětování... Magicová logika zde neplatí.

5.2.2012 10:36:37

martannen
Díky za odpověď, příspěvky níže jsem četl, ale nebyl jsem si úplně jistý, tak jsem se radši optal znovu.

6.2.2012 10:52:41

Caught in a Web vs. Unexpected Courage
CiW: "Attached hero does not ready during the refresh phase unless you pay 2 resources from that hero's pool."

UC: Exhaust Unexpected Courage to ready attached hero.

Co se stane v případě těchto dvou attechmentů na 1 hrdinovi, když exhaustnu UC ? Musím stále platit ty 2 zdroje ?

11.2.2012 20:01:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Valhalla - dobročinná aukce
Valhalla - dobročinná aukce
Akt. cena: 2750
Končí za: 4 hodiny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Švábí polévka
Švábí polévka
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas