Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
No tak to je potom hell, nie nightmare :)

5.12.2011 18:20:54

acedrac
Trošičku no:D Holt ten quest na solo jen tak někdo neudělá:)

5.12.2011 19:08:47

core, tactics event FEINT
Mám prideleného nepriateľa, ale kedže FEINT je combat action, nepriateľ dostane najprv, aj keď nebude útočiť, shadow kartu.
Pri najbližšej fáze combat dostane nepriateľ druhú shadow kartu a vyhodnotia sa obe? Resp. v pravidlách sa píše, že shadow karty sa rozdávajú, kým každý nepriateľ nemá jednu!, a teda by sa už druhá neprideľovala?

5.12.2011 19:16:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Orel
Eagles of the Misty Mountains

Type: Ally
Sphere: Tactics Cost: 4
Willpower: 2 Attack: 2 Defense: 2 Hit Points: 4
Creature. Eagle.
Eagles of the Misty Mountains cannot have restricted attachments. Eagles of the Misty Mountains gets +1 [Attack] and +1 [Defense] for each facedown attachment it has.
Response: After another Eagle character leaves play, you may attach that card facedown to Eagles of the Misty Mountains.
Illustrator: Sandara Tang
Set: RtM Quantity: 3

Zajímavá karta. Co ale když se mi sejdou tyhle orlíci 2 na stole? Ke kterému z nich zahrát to přiřazení karty zabitého orla lícem dolů, když bude jen jedna a orly budu mít ve hře dva ..... trhání na půl předem vylučuji :-)

8.12.2011 12:44:24

to Sinuhet
Vzhledem k tomu, že text karty praví, přiřadit vyřazeného jiného orla MŮŽEŠ, tak to znamená, že nemusíš a tedy si můžeš vybrat kam ho přiložíš nebo jestli ho nehodíš do discardu (abys ho třeba přes jinou kartu mohl vhodně dostat znovu do ruky).

8.12.2011 12:48:15

to Sinuhet
Response je dobrovolný efekt. Takže prostě na druhém to nespustíš jedině žeby jich v jednu chvíli odcházelo více (těch orlů) a tak si třeba zvolit po každé kartě na jednoho Eagles of Misty Mountains.
Jinak moc pěkná karta.

8.12.2011 13:30:03

Acedrac
Feint
Ta shadows karta se podle mě otočí, ale neprovede se útok ani efekt. Feint jenom zabraňuje zaútočit.

Edit: po chvilce hledání jsem našel.

"Shadow cards do not resolve if the enemy does not attack, and they are discarded with other shadow cards at the end of the combat phase.

Nate French
Senior Game Designer
Fantasy Flight Games"

8.12.2011 13:43:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotaz
Ahoj,
naježil jsem si a zběžně si prošel pravidla. Měl bych dotaz ohledně stavění balíčku hráče, které mi připadá nedostatečně vysvětlené (možná je to tím že jsem nikdy žádnou karetku s deckbuildingem nehrál:).
Dejme tomu, že si budu chtít zahrát první scénárko sólo se sférou vlivu taktiky. Vezmu si Legolase a Gimliho. Chápu správně, že můj balíček hráče bude mít 29 karet sféry taktiky + Gandalfa?
Co když si budu chtít vzít tři hrdiny, každého z jiné sféry vlivu. To se bude můj balíček hráče skládat z 90 zamíchaných karet všech tří sfér?
A teoreticky při hře ve dvou, co když si oba hráči vezmou hrdinu ze stejné sféry vlivu - jak si podělí těch 30 karet dané sféry.
Nikde tam nejsou uvedeny max. min. počty karet balíčku hráče (stavění turnajového balíku nechám zatím stranou).

25.12.2011 14:35:19

Marabu
Práveže všetci hráme pri zmiešaných balíkoch s pravidlami pre turnaje tzn. min 50 kariet.
Zhrnutie:
1 sféra- max 3 hrdinovia + min 30 kariet (každá max 3x)
viac sfér- max 3 hrdinovia + min 50 kariet (každá max 3x)- nemusíš mať všetky karty danej sféry!

Inak aj v Tvojom príklade Tactics balíku, môžeš mať Gandalfa 3x, takto to hraje skoro každý :).

Ak by ste si chceli pri hre vo dvojici brať každý rovnakú sféru, musíte mať ďalší core set. Obyčajne si dvojica berie rozdielne sféry napr. Leadership+Lore a Tactics+Spirit.

25.12.2011 14:43:04 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Díky. Sice mi to není ještě úplně jasné, ale jak si to zahraju, utřepe se to:)
Čili maximální počet karet není omezen, jestli to chápu. Když budu mít hrdiny ze všech tří sfér, můžu mít klidně těch 90 karet.
A pokud mám hrdiny jen z jedné sféry, v rámci core setu mám těch 30 karet jedné sféry, pokud budu mít rozšíření, můžu si do balíku přidat další...

25.12.2011 20:55:11

Marabu
Tak nějak. Ale 90 karet a hrdiny ze 3 sfér - to nedělej nebudeš mít šanci - nepřijdou ti karty a dostaneš na frak i v prvním scénáři.

Být tebou, začnu: 3 hrdiny ze 2 sfér (2 z jedný sféry, jeden z jiný) a složit balíček z 50ti karet těch dvou sfér + samo 3 x Gandalfa. Jen počtem hrdinů a kombinací různých sfér ti vznikají solidní možnosti jak si zkoušet a hledat to co ti nejvíc sedne. A hrál bych zatím první scénář víckrát dokola - pro naučení a zažití mechanismů hry, obtížnost je přijatelná.

Vydrž, tahle hra za to stojí.

25.12.2011 21:15:08 | Upraveno autorem (porovnej)

gandalf
ja mel za to ze gandalfa muzes jen jednoho v balicku:)nebo ne?

26.12.2011 18:08:05

socka
Ee tři kopie mít můžeš. ALe jen jednoho můžeš mít vyloženýho ve stejný moment.

26.12.2011 19:15:43

vyhodnocování questu
Kdy se vyhodnocuje splnění questu? Jenom při quest fázi nebo kdykoliv se splní podmínky? Příklad: mám 8 progress tokenů na 1B u Anduiny a zabiju Trolla, mám okamžitě splněno nebo musím čekat do dalšího kola? To samé platí u konce hry, když vykydlim toho fujtajbl pavouka, tak je okamžitě konec nebo musím dokončit všechny útoky a tudíž dosáhnu jiného skóre? Díky

28.12.2011 11:02:09

Dotazy k první hře
Zdravím všechny fanoušky téhle super hry! Právě jsem s přítelkyní odehrál první hru (Ja Leadership a ona Spirit) na úvodním dobrodružství a mám několik dotazů ksituacím, které se nám stali a nevíme přesně, jak je interpretovat.

1. Aragorn jako Sentinel při obraně útoku, který dostal Hummerhorns jako Shadow. Co jsem pochopil, tak jako Sentinel můžu bránit útoky spoluhráče, když on vyhlasí útok undefended. Hummerhorns tam mají konkrétně:

"Shadow: Deal 1 damage to each character the defending player controls. (2 damage instead if this attack is undefended.)"

Zahráli jsme to tak, že sice je útok na Spirit undefended, ale jen proto, aby Aragorn mohl jako Sentinel bránit, takže shadow efect bereme jako defended. A defending player sem se stal já, protože brání můj hrdina.

Co na to odborníci? :)

2. Karta Hasty Stroke (Response: Cancel a shadow effect just triggered during combat.), dá se použít na zrušení Shadow spoluhráče?

3. Taky vás štve, když si vylosujete ve fázi A Chosen Path - "Don't Leave the Path!" a musíte zabít Ungoliant's Spawna i když na vás vybafl hned na začátku. Podle FAQ sem tedy pochopil, že v kroku "Each player must search the encounter deck and discard pile for 1 Spider card of his choice, and add it to the staging area." se právě vytáhle Ungoliant's Spawn, aby se nemuselo čekat do rána, než se znovu dostane do hry :)

Díky moc, hra je super a je parádá, že tu je komunita co může pomoct s pravidly.

28.12.2011 19:38:58

schatus
1) defending player je hráč ke kterému je enemy engaged, v tomto případě hráč Lore a on uděluje zranění všem postavám pod svojí kontrolou, útok je ovšem bráněný, protože se mu do cesty postavil tvůj Aragorn
2) ano
3) je to tak, nejlepší je najít si přímo Ungoliant's Spawn

29.12.2011 10:05:49

Dotaz
Thalin (While Thalin is committed to a quest, deal 1 damage to each enemy as it is revealed by the encounter deck.) dá pecku všem opponentům kteří jsou ve stageingu nebo jen těm kteří to kolo přišli do stageingu? Není mi to totiž z té karty jasné.
Dík.

29.12.2011 22:09:06

Kaerdrak
len novým, ktorí prichádzajú do hry.

29.12.2011 22:14:47

Stín?
Zdravím, se hrou teprve začínáme, máme dvě nejasnosti.
1)Enemy utrpí v souboji zranění ale nezemře, zůstává tedy ve střetnutí. Zůstává mu i stejný efekt stínu nebo se před dalším bojem táhne nový?
2)Před prvním kolem mám v ruce 6 karet, v první fázi prvního kola se dotahuji sedmou, je to tak? Využiju-li mulligan , tak si sedmou už nedotahuji?

30.12.2011 14:33:06

smoula
1) Stínový efekt platí do konce bojové fáze, pak jde pryč.
2) Muligenuješ před líznutím, takže lížeš vždycky.

30.12.2011 14:45:45

Stín?
Ještě prosím upřesnění. Zůstává-li tedy Enemy engaged před další bojovou fází mu přiděluji nový stín, je to tak?

30.12.2011 17:57:28

Smoula
Je to tak.

30.12.2011 18:05:38

Dotaz a PF2012
Zdravim a nez prejdu k dotazum preji vsem fanouskum tehle super hry stastny nový rok, hodne resources a malo treachery! ;)

1) Warg utoci na spoluhrace, je mu prirazena shadow karta, ja za Leadership hraji event Dawn take you all, ktery discarduje shadow karty pri boji. Warg ma vlastnost, ze kdyz nema shadow karta shadow efekt vraci se do staging. Ale kdyz shadow kartu vyhodim, co pak? Jedine se podivat, jestli ta vyhozena shadow karta efekt mela/nemela a podle toho jednat, ale to me prijde divny.

EDIT: Nasel jsem na boardgeeku nasledujici, takze se tim asi vlastnost Wargu rusi. Zaroven teda budu premyslet o nahrazeni eventu Dawn necim efektivnejsim :)

"Dawn take you all - crap. While in multiplayer games, it may cancel more shadows than dunedain observer / hasty stroke, you have to remember you need to play the card blindly and in many cases you will miss. However, the card is nice against Wargs and other creatures with similar abilities because their ability will not trigger. But such situations are not worthy to include dawn take you all into deck."

31.12.2011 13:30:46 | Upraveno autorem (porovnej)

martannen
Podle me je v pravidlech, ze je Quest splnen hned jak zabijes Trolla a mas dost progressu a s pavoukem hned jak ho zabijes.

31.12.2011 13:33:52

Conflict at the Carrock - Grimbeorn the Old
01. Koľko resource tokenov možno Grimbeornovi pridať na jednu Action?
02. To, že sa tento Ally nevyčerpáva, znamená že môže brániť aj viacerých trolov v jednom kole? (podľa nás nie, len sa uisťujeme)
03. Conflict at the Carrock má len dve questové karty?

--EDIT-- ad Lumirius
Dík za odpovede :). FAQ som čítal, ale čítal som ho ešte pred hraním Core setu. Asi si ho prejdem ešte raz :).

31.12.2011 17:15:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Akt. cena: 2900
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Zaklinac Stary Svet: KS balíček dobrodružství
Zaklinac Stary Svet: KS balíček dobrodružství
Akt. cena: 1624 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas