Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

dev0ter
Ano, ve fázi plánování, když je k někomu přiřazena.

Podle mě třeba i ve fázi cestování. Dunhere to tam má protože si představ, že v následujících balíčcích bude takových charakterů s obdobnou schopností více, tak zřejmě proto. Stejně je to i u jiných LCG her, že prostě jsou tam texty, které v danou dobu nejsou opodstatněné, ale do budoucna význam mají.

To nemáš pravdu. Ty máš např. sféru Tactic, ale u takového hrdiny potom attachment s ikonou duchovní sféry a tak můžeš hrát i ty takové Ally, tedy klidně mohou mít Ally z duchovní sféry všichni hráči u stolu.

3.12.2011 18:51:54

Dunhere
Může útočit pouze v combat fázi. Ten je proto, že může klidně okusovat nepřátelé, kteří nebyli přiřazení nebo schválně vrácení zpět do staging area. Aby mohl i v cestování, tak by to musel mít jako akci.

3.12.2011 19:39:00

Deth
Ale když mám starter pack jen a všechny 3 hrdiny z duchovní sféry hraju já, tak by to přeci spoluhráč neměl ani jak zahrát ikdyby to měl v balíčku tu kartu SoW né.

4.12.2011 11:16:11

dev0ter
Já nevím, které karty přesně jsou v core setu. Psal jsem ti příklad, že to jde. Taková karta existuje, že může i druhý hráč hrát žetony duchovní sféry, potom tedy vykládat charaktery a hrát karty událostí duchovní sféry. Tedy může i Strength of Will hrát, ač nemá jediného hrdinu z takové sféry vlivu.

4.12.2011 11:31:47

počet karet v balíčku
S kolika kartami hrajete? Těch padesát je vcelku dost. Málokdy dojde nějaké zajímavé kombo, zvlášť když nehrajete lore.

4.12.2011 13:07:49

stepan
No já už tam mám možná i kolem 70 :)
Tak nakonec 66 i s hrdinama.

4.12.2011 13:19:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
COŽE!!!! - jaký k tomu máš důvod?
zásadním pravidlem už v Msgicu bylo maximální "očesání" balíčku jen na to co opravdu funguje. Všchny mistrovské balíčky mají právě 50 (60 karet).

4.12.2011 13:23:08

stepan
Víc možností. KAždá karta v tom decku má smysl neboj:) A když se mi to dobře sejde. můžu lízat 6 karet za kolo;) Proto ten větší deck.

4.12.2011 13:25:47 | Upraveno autorem (porovnej)

počet karet
Vzhledem k tomu, že dosud nebylo vydáno ještě dost karet, tak jsem se ještě nedostal na předepsaných 50 karet. Až bude dostupných dost karet, tak chci dodržovat pravidlo - minimum 50 karet, ale jisté je, že to bude max. 55, jako to hraji i u jiné LCG.

4.12.2011 13:26:52

Deth
V tom případě jsem úplně zmaten teďka jak může hrát někdo karty z jiných sfér než má hrdiny, ale možná se k tomu dostanu až si pořídím rozšíření kde na to jsou asi nějaký karty :)

4.12.2011 14:34:04

dev0ter
Je to podobné, jako když platíš neutrální karty. Tedy jakýkoliv žeton lze použít k placení neutrální karty. No a pak jsou attachmenty, které mají schopnost použít žetony hrdiny jako žetony jiné sféry, než je hrdina. Potom přece takovým žetonem mohu platit za kartu z odlišné sféry vlivu.
Jaké karty jsou dostupné najdeš např.
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-advanced-card-search?

4.12.2011 14:49:15 | Upraveno autorem (porovnej)

hero Bilbo
otazka presunuta

4.12.2011 16:40:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotaz
Nikde jsme to v pravidlech nenašel, ale můžeš hrát karetu ve svém balíku ze sféry ve které nemáš žádného hrdinu? Pokud má karta cenu 0? Byxlo mi řečeno že to nejde, ale nikde jsme to v pravidlech ani ve FAQ nenašel.

4.12.2011 16:50:27

Lumirius
Za kartu musíš platit žeton sféry hrdiny, kterého máš. Na tom se shodneme. Já si to vysvětluji tak, že zaplatíš "žetonem" o hodnotě 0 ze sféry hrdiny, kterého máš. Tedy souhlasím s tím, co ti bylo někým řečeno.

4.12.2011 17:26:16

Lumirius
Str.12, pravý sloupec vpravo nahoře:

"Karty s nulovou cenou nepotřebují k placení žetony
zdrojů. Alespoň jeden z hrdinů hráče musí mít symbol
zdroje stejný jako symbol sféry vlivu na kartě."

4.12.2011 17:37:36

Bilbo este raz
Ahoj, chcem sa spýtať na Bilba. Všetci hrdinovia doteraz mali THREAT rovný súčtu willpower+attack+defense+life. Iba u Bilba to nesedí? Nie je to chyba? Nemal by mať threat 6 resp. life 5? Dík :)

5.12.2011 08:47:48

Acedrac
Pokud má Bilbo jiné součty než byly doteď (toho klíče cos psal jsem si nevšiml), tak je to kvůli jeho silné pasivní schopnosti.

5.12.2011 09:53:58

Lumirius
No to som si myslel, lebo sa nám zatiaľ v CoreSete a HfG zdal v hre vo dvojici nepoužiteľný ako náhrada za Beravor, práve kvôli tomuto nepomeru. Dík.

5.12.2011 10:32:04

ad miso - quick strike
"ku karte Quick Strike len dovetok, že táto karta bola "dovysvetlovaná" autorom, že ...eligible target... je myslená príšerá ktorá už je k hráčovi priradená. Čiže na potvory s staging area ňou útočiť nemožno."

Ani Dunhére? Preňho sú aj nepriatelia v staging area eligible, nie?

5.12.2011 11:31:30

acedrac
Dunhere má inak konštruovanú tú vetu. Nehovorí o eligible, ale presne o: Dunhere can target enemies in the staging area when he attacks alone.

Čiže tu je to vyslovene povolené.

5.12.2011 11:50:14

Théodred
Môže Théodred, na základe svojho RESPONSE, pridať resource token do vlastného poolu?

5.12.2011 12:09:28

acedrac
Ano, může. Nikde není napsáno, aby se jednalo o jiného hrdinu.

5.12.2011 12:21:04

Dol guldur
Dneska zkusim ten nightmare mod a dat ty zakladni questy za sebou. Na solo asi jedina moznost, jak ten guldur dat. Pri zavreni hrdinu pujdou atachmenty na mem do díscardu?

5.12.2011 13:43:44

Lapcis
No sú dve možnosti:
- buď si uväznený hrdina šikovne poskrýval svoje veci (attachmenty tiež otočíš lícom dolu a môžeš ich používať až po oslobodení hrdinu)
- alebo mu orkovia všetko pobrali (discard).

Ale keď to hráš sólo asi by som hral na prvú možnosť :).

5.12.2011 14:12:42

Acedrac
No podle logiky bych asi predmety discard a tituly s 'aurama' otocil.

Edit: No tak jsem si přečet Errata a resetuje se vše krom zranění, threatu a dicard pile :)

5.12.2011 14:53:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Válka o prsten: Páni Středozemě - dobročinná aukce
Válka o prsten: Páni Středozemě - dobročinná aukce
Akt. cena: 3300
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven: Zapomenuté kruhy
Gloomhaven: Zapomenuté kruhy
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas