Pátek 27.9. - restart serveru ve 13:00

V uvedeném čase dojde k restartu serveru z důvodu úpravy konfigurace (která by měla/mohla) vést k zlepšení výkonu webu (občas se nám web docela zpomalí). Z tohoto důvodu nedoporučujeme kolem 13:00 odesílat formuláře z diskusemi/zprávami/..., mohlo by dojít ke ztrátě těchto dat. Díky za pochopení.

Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Lunitare
přesně tak:)

ale dají se třeba dobře využíu u Eowyn, kde její schopnost se dá aktivovat vyhozením karty z ruky, na což jsou tyhle karty naprosto ideální...

28.9.2011 13:18:19

guarded item
Co se stane při třetím questu ze základního setu, kde je mapa, klíč a pochodeň, pokud jsou k nim při lízání z balíčku přiřazeny potvory? Potvory čekají ve staging area dokud je někdo nenapadne nebo se samy automaticky přiblíži a zaútočí na hráče, když je jeho thread level dostatečně vysoký?
Jo a ještě jeden dotaz. Ten samý quest. Jeden můj hrdina je zajatý. Co se stane pokud mi zabijou zbylé dva hrdiny? Jsem automaticky eliminovaný, nebo čekám dokud spoluhráči nepoloží alespoň jeden žeton postupu v druhé části a pak se vracím s hrdinou do hry?

28.9.2011 22:10:55

had

to zgrywus
1. potvory fungují úplně stejně, jako kdyby nikomu nedělali guarded - tedy jak píšeš
2. pokud hraješ solo, tako končíš, pokud je vás víc, tak čekáš jestli se spoluhráči nedostanou dál, tak jak píšeš

29.9.2011 08:57:33

had

A Journey to Rhosgobel - 2B
Jak chápete Response v questu 2B?
Pokud využiji toho, že dám X damage Wilyador a podívám se na začátku questové fáze na 3 karty a jednu vyberu do staging area, tak pak dám charaktery do questu a táhnu z encounter balíku další kartu do staging area, tzn. že přidám do staging area 2 karty /když hraji solo/ a když nevyužiji response, tak jen jednu?

29.9.2011 09:02:06

A Journey to Rhosgobel - 2B
přesně jak píšeš nějak nevidím souvislost v udělání téhle akce, protože si jen odemeleš karty, které stejně dojodu při protočení encouter decku a ty hnusne Treachery ti dojdou tak aji tak. Nikdy nevíš co v tom decku je. Jo kdybys ty karty vratil zpět na deck, to by bylo jiné kafe.

29.9.2011 12:14:23

Ještě jsem tedy nehrál...
...ale co jsem tak zběžně na ty karty koukal, tak není to třeba kvůli tomu, aby byla větší šance si tam dát ty léčivé bylinky a nehrozilo (tolik) jejich protočení skrze shadow effecty?

29.9.2011 12:31:20

had

athelas
Presne tak. Vcera jsem se dostal presne do situace, kdy jsem se blizil Wilyandorovi na 20 zivotu a nutne jsem potreboval Athelas, abych mohl skocit do 3. casti a vylecit a jedina sance byla vybirat z co nejvice encounteru, tak jsem tenhle response vyuzival /stejne jsem to puknul/. Jen jsem se chtel ujistit, ze to hraji dobre.

29.9.2011 13:03:12

had, DaViD82
no to mě nenapdalo. Budu si muset ten Quest asi fakt zahrát.

29.9.2011 14:11:31


athelas
Presne tak. Vcera jsem se dostal presne do situace, kdy jsem se blizil Wilyandorovi na 20 zivotu a nutne jsem potreboval Athelas, abych mohl skocit do 3. casti a vylecit a jedina sance byla vybirat z co nejvice encounteru, tak jsem tenhle response vyuzival /stejne jsem to puknul/. Jen jsem se chtel ujistit, ze to hraji dobre.

29.9.2011 15:04:40

Hra ve dvou
U většiny karet je řečeno, kam se hrají. A navíc sólo hry je to celkem jedno. Dnes jsem zkusil hru ve dvou a hned jsem narazil na nejasnosti (i když jsem je možná v pravidlech přehlédl). Vybrané karty charakterizují celou skupinu daných karet:
Citadel Plate - attach to a hero. Pouze svým nebo můžu i na spoluhráčova ?
Hasty Stroke - Response: Cancel shadow effect... Předpokládám, že i v případě spoluhráčova combatu.

29.9.2011 15:46:19

Solo/Co-op
V zásadě pokud text na kartě neomezuje využití (typicky jen na tvé postavy či jen na spoluhráčovi postavy nebo na prvního hráče apod.), tak omezení hráčem není čili ano; spojence, léčení, události apod. lze hrát na jakoukoli postavu jakéhokoli hráče (některé třeba i na příšery, typicky Radegastova schopnost uzdravování "Creature").

29.9.2011 17:12:58

Unikátní karty
Karty se stejným názvem označené jako unikátní se nesmí vyskytovat jen ve hře, ale ani v discardu ?

29.9.2011 17:55:11

unikátní karty
Jenom ve hře, v discardu to nevadí.

29.9.2011 18:50:33

Lunitare,DaViD82
Ja by som len to hranie vlastných kariet krížom krážom na iných hráčov upresnil, lebo spojencov tak hrať nejde. Viz pravidlá str 25.

When a player plays an ally card, it comes into play under his control and is placed in his play area. If another player takes control of that ally, it is moved to the controlling player's play area. Ally cards cannot be played under the control of another player, they can only change control through card effects.

Keď hráč zahrá spojenca, vstupuje do hry pod jeho kontrolou a v jeho hracej zóne. Ak iný hráč získa kontrolu nad daným spojencom, presúva sa do hracej zóny tohto hráča. Karty spojencov nemôžu byť hrané pod kontrolu iných hráčov, ich kontrola sa dá zmeniť len pomocou efektov na kartách.

edit: gramatika

29.9.2011 21:08:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Sneak attack a Gandalf
Pokud použiji Sneak attack a vyložím Gandalfa, tak si Gandalfa po boji vrátím zpět do ruky, že jo? Na kartě Sneak attack je podmínka na konci fáze, takže po boji, ale Gandalf má na konci kola, to asi nestihne :). Nebo to hraju špatně :/

30.9.2011 10:49:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Thelvin
tohle je už skoro klasické coresetovské kombo. Sneak attack se vyhodnotí samozřejmě dříve a ještě spustíš efekty dalších karet, že odešel charakter či Ally ze hry. Takže to hraješ dobře.

30.9.2011 12:03:24

miso
Děkuji za upřesnění, hrajeme to správně, ani nevím proč jsem to do toho výčtu zahrnul ,-)

30.9.2011 13:52:33

DaViD82
jasan, to tak býva, sme ľudia.

30.9.2011 15:21:57

mrtvý obránce
Jak se řeší situace, když zakape obránce z výsledku shadow karty? Ta potvora jde jako undefended?

1.10.2011 00:19:37

Lapcis
Bohužel. Je to myslím psané aji v pravidlech, kde je popisované vyhodnocení soubojové fáze.

1.10.2011 10:23:12

Stage area
Je aktivní lokace její součástí? Ptám se kvůli "Northern Tracker" jestli přiřadí token i na ní.

1.10.2011 12:14:54

lunitare
Nene. Aktivní je jen ta, ve které jsi. Proto je rozdíl v těch průvodcích. Jeden dáva tokeny do stage a druhý do aktivní.

1.10.2011 12:24:34

eligible enemy target
Koukal jsem dneska na různé decky. Zaujal mě popis u tohohle:

http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-decks/_/lord-of-the-rings-decks/theodred-skill-r93

kde autor píše:

"Quick strike kill them even before they can come close." Z tohohle mi vyplývá, že karta quick strike umožňuje útok do staging area. Co myslíte?

1.10.2011 22:17:25

Quick strike
Dle meho Quick strike umoznuje zautocit kdykoliv muzes provest akci, ale "jenom" na nepritele, na ktereho bys mohl zautocit i "normalne" (tedy vetsinou jen na nepritele, ktery je "engaged" s tebou; pokud mas ranged, muzes zautocit i na nepritele, ktery bojuje s tvym spoluhracem; do staging area muzes utocit jen s postavou, ktere to umoznuje zvlastni schopnost..)

1.10.2011 22:58:45

Unikátní karty znovu
Když mám Gandalfa v discardu, můžu jeho druhou kopi zahrát mezi ally do hry ? Už jsem se na to jednou ptal v podobném duchu a bylo mi řečeno, že můžu, ale buď špatně rozumím pravidlům v originále nebo se na straně 8 dole píše, že ne.
Tak jak je to tedy ?

2.10.2011 18:11:51

Charitativní aukce

Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Origin - Počátek lidstva - dobročinná aukce
Akt. cena: 2600
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Naše Osada + Kutilové - insert
Naše Osada + Kutilové - insert
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas