Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 600x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodee Czech Republic
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Adventure packy

tohle vlákno se zabývá nadcházejícíma Adventure packama a dalšíma rozšířeníma téhle hry, abychom nezakládali pořád nové vlákna, vždy když vyjde nové rozšíření.
16.8.2011 06:51:59

Acedrac
zase tak blbě bych to neviděl, každá verze hrdiny bude použitelnější do jiného decku. Zavedli secrecy mechaniku a ukázali zas jiný směr. Pak budeš různě ladit a vyvažovat. To bude super deckbuilding.

12.6.2012 14:06:49

Co tak nějak nechápu
Proč dělají reedice hrdinů, ne že by mi to vadilo, ale proč dělají stejné hrdiny do více sfér, když mohou udělat nějaké další??.To mě docela mrzí..

12.6.2012 19:16:32

Každopádně Glorfindel je zlo, ráno jsem na to koukal, a hned jsem v práci skládal balík, a za chvíli jdu vyzkoušet (Out of Sight/Shadow of the Past) - uvidíme, jak to bude fungovat.

12.6.2012 19:34:41

had

The Long Dark
Včera jsem se dal do tohoto nového questu pln očekávání a musím říci, že jsem docela zklamán.
Zkusmo jsem hrál s balíkem, který byl ještě pozůstatek z Watchera in the Water /Eowyn, Aragorn, Theodred se zeleným songem/ - jen tak na zkoušku. Předpokládal jsem, že po několika prohrách budu balík přestavovat na něco, co bude dodávat karty /Bilbo apod./, aby bylo dost karet na Locate test.
Jaké bylo mé překvapení, když jsem 4x v pohodě vyhrál, naposledy ve 4. kole za 65 bodů /quest 1b jsem prošel za 1. kolo/. Rozhodně to neodpovídá obtížnosti 7, ba naopak řekl bych, že je to jeden z nejsnažších questů - když to srovnám s pětkovým Watcherem, kterého jsem porazil z cca 25 her 1x a to ještě ohromnou náhodou, když jsem si těsně před zničením družiny otevřel Durinova vrata.
V questu LD je nezvykle mnoho karet v encounteru - asi o 10 víc než běžných 45 a tak se moc netahají karty z tohoto questu a hrozba locate testů není nijak výrazná. Do začátku jedna lokace /snadno zničitelná loučí/ a nijak obtížní enemies - celkem zklamání. Je třeba to vyzkoušet ještě ve více hráčích, jestli obtížnost náhodou nestoupne, ale nemyslím si to.

14.6.2012 20:36:38

had

The Long Dark ve dvou
Dohrano za pet minut ve tretim kole za 75 bodu bez absolutne zadnych obtizi s locate testy.

16.6.2012 16:43:07

Balrog
Slušný "dávač"...

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3374

http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/Dwarrowdelf/shadow-and-flame/durins-bane.png

26.6.2012 13:38:30

nové AP
Právě jsem se pozastavil nad jednou věcí :). Na FFG webu v Upcomming mají v "továrně" 5 packů do AGOT, 4 packy do Warhammeru, 4 packy do Call of Cthulhu, ale pouze 1 (slovy jeden :) ) pack do Lotra (ten co má vyjít co nevidět) + deluxe rozšíření Hobbit. Zatím žádné preview pro další cyklus, nic...Co si pamatuju období, jak jsem hrál W:I, tak byly preview na nový pack minimálně 2,3 packy dopředu. Chápu, že Lotr není jejich vlajkové LCG co se týče turnajů, ale přesto mě to lehce znepokojuje, protože to vypadá, že je to jen jejich béčková bokovka a na druhou stranu jsem hrozně rád, že s tím nikam nespěchají a nestresují mojí peněženku několik měsíců dopředu :)

18.7.2012 18:31:23 | Upraveno autorem (porovnej)

ad nové AP
No tiež nad tým už dlhšie uvažujem, že nie je ohlásený, okrem bokovky Hobbita, žiadny nový cyklus. Síce ho momentáálne kupovať nebudem, lebo ani na prvé dva nemám momentálne čas, ale rád by som sa nadchol aspoň v preview :).

18.7.2012 19:33:09

Beholder a ap
Zaujímavý postreh, ale osobne by som to ako béčko nebral, už len pre ten záujem ľudí na zatrolenkách a preto, že sa chystá český preklad. Ja viem, že nie sme pupok sveta, ale súdim, že ten záujem bude všade veľký. Skôr by som to odhadoval ma veľa práce s odloženými hviezdnymi vojnami a netrunnerom. Ale kto vie, možno už tento týždeň budeme vedieť viac....

Edit: možno aj 6 lcg hier je pre ffg veľa

18.7.2012 19:42:53 | Upraveno autorem (porovnej)

miso
já taky ne, ale FFG můžou.

Běčko si neasociuj, jako béčkový horor, tak jsem to nemyslel. Myslel jsem to tak, že se spíše věnují turnajovým LCG + novým LCG a na Lotra si vzpomenou, jen když zbyde čas.

18.7.2012 23:50:21

Becko
Áno áno ja som to pochopil ako vedľajšia koľaj to béčko....

19.7.2012 02:57:43

Tak poslední adventure pack bude síla...

Peace, and Thought: Exhaustni dva hrdiny, lízni pět karet (cena 1, Lore).

Elrond: Má všechny čtyři resource ikony (pouze pro vykládání allies), hodnoty 3/2/3, threat 13 (Lore).

Vilya: Exhaustni Elronda a Vilyu a otoč vrchní kartu balíku a zahraj ji zdarma (cena 2, Neutral).

23.7.2012 23:25:46

JayDee
jj, taky jsem koukal. Hodně zajimavý balík a hodně zajimavé karty v posledním AP 2. cyklu. Celkově všechny 4 části toho cyklu obsahují zajimavé decky. Nejvíce mě zarážejí ty karty co jsou po 1 kopii, já bych na to neměl odvahu to tam dávat. Chápu, že ty karty co jsou tam 1x nejsou stěžejní a většinou jsou i unique, ale já když skládám balík, tak chci aby všechny karty byly nějakým způsobem stěžejní, takže buď tam jsou 3x, popřípadě 2x. Ale rozhodně to nekritizuji, každý skládá svým stylem a třeba jsou ty decky perfektně optimalizované (co se týče pravděpodobnosti přibírání a užitečnosti přibrání právě těch karet co jsou 1x).

Takže každopdádně byl ten cyklus posledních preview hodně zajimavý a inspirativní, ale kde jsou sakra preview k Hobitovi a novému cyklu? :)

23.7.2012 23:54:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak pokud hraješ 2x Gildora tak není zase takový problém dostat Vassala a Beorna do hry přes Vilyu - já osobně mám ve svém balíku také jednoho Beorna, ačkoli nehraju Tactic (více méně jen kvůli pár questům).

Balík hezký, asi bych ho trochu upravil, ale už mi šrotuje v hlavě jak ty karty využít (nebo spíš zneužít - Peace, and Thought je fakt docela OP :-))

24.7.2012 00:07:44

JayDee
jasně ale jednu kopii v 50 karetním decku hledá těžko Imladris natož Gildor (kterého dostat do hry není jednoduché). Prostě je mi líto dávat do decku třeba 2 karty po jedné kopii, místo nich dám raději jednu kartu po 2 kopiích.

Ale jak jsem psal, rozhodně netvrdím, že je to špatně.

ad Peace, and Thought: neřekl bych, že je zas až tak OP. Hraje se v refreshi, takže jdeš do dalšího kola s dvěmi exhaustnutými hrdiny.

24.7.2012 00:26:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
"Hraje se v refreshi, takže jdeš do dalšího kola s dvěmi exhaustnutými hrdiny." Tomu sám nevěříš :-) Kdo to bude hrát tak si to ošefuje, zvedaček je dost.

24.7.2012 06:21:08

Přesně tak, navíc já třeba hraji Glorfindela a Light of Valinor, takže Glorfindel klidně tapnutý být může.

K tomu počtu kopií - buďto přijde Gildor nebo Stargazer, jedno najde druhé, dokonce Stargazer je ještě lepší varianta. Mně osobně by se pak už vyplatlilo mít hrdiny po jednom kuse (pokud žádný z nich není stěžejní), protože se pak vyvaruji toho, že přijdou dva stejní hrdinové. Běžně to nevadí, protože dostat do hry 2-3 kola po sobě allíky s hodnout 5-6 není moc snadné, takže Unique trait moc nevadí, ale Vilya to dokáže velmi jednoduše. Určitě je tedy zajímavější (alespoň třeba v uvedeném balíku) hrát Beorna a Vassala po jedné kopii, než třeba dvakrát Beorna.

24.7.2012 07:23:32

Lumirius
Však jasně, proto to není OP, OP by to pro mě bylo kdyby to nemělo refresh action, ale jen action.

24.7.2012 10:21:54

zoznam
je niekde na webe kompletny zoznam adventure packov a vsetkych rozsireni k tejto kartovej hre? vdaka za info

24.7.2012 12:46:56

ad zoznam
Lord of the Rings LCG Core Set

Shadows of Mirkwood Adventure Packs:
01. The Hunt for Gollum
02. Conflict at Carrock
03. A Journey to Rhosgobel
04. The Hills of Emyn Muil
05. The Dead Marshes
06. Return to Mirkwood
--
Khazad-Dum Deluxe Expansion
--
Dwarrowdelf Adventure Packs:
01. The Redhorn Gate
02. Road to Rivendell
03. The Watcher in the Water
04. The Long Dark
05. Foundations of Stone
06. Shadow and Flame

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=129&esem=2
--------------------------------------------------------------------------------
Massing at Osgiliath POD Expansion
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=183
--------------------------------------------------------------------------------
ohlásený je Deluxe Expansion Hobbit: Over Hill and Under Hill
http://fantasyflightgames.com/edge_npm.asp?eidm=136

24.7.2012 13:02:49 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Shadow and Flame
Tak jsem si prohledl tento quest a karty na www.cardgamedb.com a vypada to fakt huste. Pravdepodobne jsem neco prehledl, ale nechapu, jak pujde zabit Balrog ve staging area, kdyz ma obranu 3, regeneraci 3, utocit na nej jde jen do staging - ? Gandalf a Theoden a event hands upon the bow? Pak snad jeste eventy - nemam to ted pred sebou - co pridaji jeste jednou tolik hitu a co daji tolik hitu, kolik tapnu charakteru. Cim dalsim na nej?
Ma 27 zivotu a kdybych pouzil Dark pit a pred tim se mi podarilo seradit v mem baliku navrch tri karty za cenu 5 - to opravdu ciste hypoteticky - tak pred tim mu musim dat 13 hitu.

14.8.2012 14:56:57

Shadow and Flame
Balroga půjde zabít těžce, hold to není goblin ale (jak říká Rytmaus) PÁN! Ale útočit jde na něj podle mě normálně. Zůstává ve stagi ale je považován jako engaged s každým hráčem, tudíž útočí do všech (na každej útok dostává novou shadow kartu), ale zas na něj tím pádem můžou útočit úplně všichni. Tak to chápu já .) Jinak je nádhernej! Škoda že nejde hrát za Saurona muhehehe (evil smích) :D

14.8.2012 15:07:33

had
Já to teda chápu tak, že na něj můžeš zaútočit i normálně nemusí to být jen útok do staging area. To, že zůstává ve staging area tam je imho napsáno proto, že je engagnutý se všemi hráči a útočí na všechny, ne jen na jednoho. Možná se pletu, ale pokud ano tak je to řádný psycho quest, na který musí být postavený spešl deck

Každopádně až bude k dispozici rulesheet, tak se asi dozvíme jak to přesně je.

EDIT: Opik byl rycghlejší :)

14.8.2012 15:18:49 | Upraveno autorem (porovnej)

had

balrog
To je to o cem jsem psal - ze jsem neco prehledl. Mate pravdu. Ale i tak to bude pekna hustota.

14.8.2012 16:09:04

Balrog
Špekulujem,že balroga nepôjde zabiť vôbec (alebo len ťažko) a bude tam sedieť (v staging) area) pokiaľ hráč/či nesplnia posledný kartu daného questu a ako vo filme a knihe (ak sa nepletiem) hrdinovia týmto spôsobom (splnením questu) akokeby utečú...

Edit: noooo, tak som si skoro na 100% istý, že zabiť nepôjde "indestructible" má na karte a odpoveď ako sa ho zbaviť je na tretej questovej karte. Neviem, či niečo neprezradím, tým čo nechcú vedieť. Kto chce nech hľadá odpoveď na cardGamedb.com

14.8.2012 16:13:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Valhalla - dobročinná aukce
Valhalla - dobročinná aukce
Akt. cena: 2750
Končí za: 17 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Twilight Incription CZ
Twilight Incription CZ
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas