Avšak sedmého dne Jozue rozkaz dal,
ať se se svým hlasem nikdo netají.
Nikdo se kravál dělat neostýchal,
dolů hradby padají!
V karetní hře Jericho jeho zdi budujete i boříte. Vyhrává ale ten, komu se podaří odhadnout nejen chování ostatních, ale i příchod bodovacích karet.
Příprava hry
Před začátkem hry dostane každý hráč sedm karet. Karty bodování se poté pravidelně vloží do balíčku (tak, že se rozdělí na šest částí a do tří se vmíchá po jedné kartě, balíčky se pak dají na sebe). Před začátkem hry ještě každý zahodí jednu kartu do odhazovacího balíčku, kam se vždy odkládá lícem dolů.
Průběh hry
Hráči se střídají ve vykládání karet (zdí): buď před sebe (odkrytě) či do odhazovacího balíčku (po tahu si vždy doberou opět jednu kartu do šesti). Karty jsou vyvedeny v pěti barvách s čísly 1, 3–7 a vykládány jsou právě dle barev nezávisle na pořadí čísel. Číslo 2 – tedy šófar – má barvu universální a pokud je přiložen k některé z barev, hráč s nejvyšší kartou dané barvy (příp. všichni takoví hráči) je povinen tuto kartu odhodit.
Ve chvíli, kdy kdokoli při dobírání karet narazí na bodovací kartu, zhodnotí se, kdo má od pěti barev aktuálně nejdelší zeď (tedy součet čísel vč. šófarů): ten dostane všechny karty dané barvy, které jsou v odhazovacím balíčku, a ponechá si je položeny rubem nahoru (kde je značka šekelu) – nezáleží tedy na hodnotách odhozených karet.
Konec hry
Ve chvíli, kdy je líznuta třetí bodovací karta, hra končí. Hráči dostanou ještě po jednom šekelu za každou vyloženou jedničku. Vyhrává ten, který má nejvíce šekelů. Vtip tedy spočívá v tom, mít dostatečně dlouhé zdi, ovšem z dostatečně krátkých částí, aby bylo zároveň možné ničit zdi téže barvy ostatním a získávat tak šekely.
Hra má vcelku jednoduchý princip a vzrušující průběh, ve skupině rovnocenných hráčů může být však náročně strategická.