"Existuje jedna kletba. Říká se: Zajímavé časy na vás."
V Roku Draka se hráči stávají po dobu jednoho roku vládci různých čínských provincií. Rok má dvanáct měsíců a v každém z nich čeká na hráče jedna "zajímavá" událost. Postupně se budou muset vypořádat s nájezdy Mongolů, morovými ranami, devastujícím suchem, placením daní císaři, atd.
Hra trvá dvanáct kol rozdělených do čtyřech fází hraných v tomto pořadí:
- volba akce (zemědělství, vojenská přehlídka, stavba paláců,...)
- volba postavy pomocníka (stavitelé, vojácii, ranhojiči, zemědělci,....)
- vyhodnocení dopadu události (mor, sucho, daně,...)
- bodování (body za postavené paláce, gejši, císařské edikty,...)
Jako první si akci volí začínající hráč. Pořadí hráčů určuje míra hráčovy iniciativy. Ta je dána součtem iniciativy všech najatých pomocníků (každý hráč si před hrou volí dva pomocníky a součtem jejich iniciativy je dané pořadí hráčů pro první kolo). Akce jsou rozdělené vždy do několika skupin a pokud si některý z hráčů zvolí akci z nějaké skupiny, pro ostatní hráče jsou akce z této zkupiny zpoplatněné. To má zásadní význam, protože první hráč má k dispozici všechny akce zdarma, poslední hráč už je při výběru zcela omezen. Efekty akcí většinou zmnožují získané karty pomocníků (zemědělec či zemědělci při akci zemědělství umožňují vyprodukovat více rýže, apod.)
Po odehrání akcí hráči vybírají postavy pomocníků. Každé povolání lze vybrat pouze jednou; pomocí dvou žolíků je možno vybrat libovolnou postavu. Postavy jsou dvou druhů: zkušení pomocníci a nováčci. Nováčci nepřinášejí hráči při provádění akcí takovou výhodu jako zkušení, ale poskytují mu větší iniciativu. Všichni pomocníci hráči zůstávají až do konce hry, mají-li dost prostoru (je nutné stavět další patra paláců za účelem "ubytování" dalších pomocníků). Pokud hráč dopadem nějaké události či v důsledku "plné ubytovací kapacity" o pomocníka přijde, jeho iniciativa se už hráči neodečítá.
Po najmutí pomocníka se změní iniciativa hráčů, která bude určující pro výběr akcí a pomocníků v dalším kole. Dále následují fáze vyhodnocení události a bodování na konci kola.
Hráč se musí vhodnými akcemi a výběrem těch správných pomocníků připravit na hrozící pohromy (vybrat peníze, naverbovat vojáky, vypěstovat rýži,...); žetony událostí jsou odkryty dopředu na celý "rok" (a ve hře tak po počátečním nastavení nejsou žádné náhodné prvky). Při špatné přípravě mají většinou nezvládnuté pohromy značné důsledky, zejména vysokou úmrtnost pomocníků.
Po skončení všech událostí v Roce Draka vítězí hráč, který nejlépe zvládnul "zajímavé časy" a získal tak nejvíce bodů.