Píše se rok 3016... Hluboko v podzemí, uvnitř skeletových továren, montují tví nepřátelé dračí monstra nevídané síly a zjevu. Pokud proti nim nesestrojíš vlastního draka jako první a neobdaříš ho silou, která se nedá popsat slovy, vyhraje mechanické zlo! Jeho stvůry spálí planetu na popel a tví nepřátelé na ní zavládnou železnou rukou.
Ve hře Honey Combine: Dragonic se hráči snaží sestavit jako první co nejsilnějšího draka z kartiček systémem hry známým z pexesa.
Hra se skládá ze tří kol. Prvním úkolem hráče je sestavit dračí monstrum rychleji než jeho soupeř. Každý z hráčů si vybere z hracích karet tělo svého draka, všechny ostatní karty hráči promíchají a rozmístí je náhodně na hrací plochu obrázky dolů. Po určení nebo rozlosování pořadí hráčů ve hře obrátí první hráč libovolnou kartu tak, aby ji viděli i ostatní. Každá karta zobrazuje část draka (hlavu, křídla, ocas, tlapy, nohy, dračí plamen) a počet hvězd, které stupňují její sílu. Je na hráči, jestli si tuto část odebere a doplní ke své kartě s dračím tělem, nebo ji vrátí zpět obrázkem dolů a počká si na silnější v některém ze svých dalších tahů. Ve hře pokračuje jeho soupeř. Každý hráč smí v jednom tahu obrátit a doplnit k tělu svého draka pouze jednu jeho část. Pokud hráč v některém ze svých tahů obrátí kartu s částí draka, kterou již k tělu doplnil, nesmí ji vyměnit a kartu vrátí zpět obrázkem dolů. Vítězem prvního kola a držitelem prvního bodu se stává hráč, který sestaví svého draka jako první.
Pak druhé kolo hry. Zbývající hráči dokončují svá dračí monstra. Poslední hráč, který pokračuje ve skládání svého draka a zůstane ve hře sám, nesmí hru zdržovat a k jeho sestavení musí použít vždy první nalezenou část. Po sestavení dračích monster si každý hráč sečte všechny hvězdy z částí svého draka a výslednou sílu oznámí nahlas soupeřům. Vítězem druhého kola a držitelem dalšího bodu se stává hráč s nejsilnějším drakem. Pokud hráč vlastní dračí monstrum, které ovládlo obě kola a stalo se nejrychlejším a nejsilnějším drakem současně, vyhrává hru bez boje.
Třetím kolem hry je závěrečný souboj, na který vyzve hráč s nejsilnějším dračím monstrem soupeře s nejrychleji sestaveným drakem. Ten provede kontrolní součet všech hvězd z částí draka vyzyvatele a přijme jeho výzvu pokýváním hlavy. Oba hráči obrátí své karty s draky obrázky dolů, všech čtrnáct karet promíchají a rozmístí je náhodně na hrací plochu. Souboj začíná vyzyvatel, který obrátí dvě libovolné karty a ukáže je protihráči. Pokud se části draka na kartách neshodují, vrátí obě karty zpět obrázky dolů a ve hře pokračuje jeho soupeř. Jsou-li po obrácení karet obě dračí části shodné, hráč si tento pár karet odebere a pokračuje ve hře tak dlouho, dokud se mu vyhledávání shodných dvojic daří. Vítězem třetího kola a držitelem rozhodujícího bodu se stává hráč, který jako první odebere z hrací plochy čtyři páry karet se shodnými dračími částmi. Touto výhrou se hráč současně stává i absolutním vítězem hry.